Auto-laweta w leasing

Tutaj zamówisz leasing na lawetę w 30 sek. Zapytanie o leasing lawety wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Laweta w leasing – jak na tym skorzystać?

Autolawety niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Służą do przewozu samochodów kupionych za granicą, maszyn budowlanych i rolniczych, quadów, motocykli, ciężarówek. Wielu przedsiębiorców otwiera wypożyczalnie lawet lub buduje flotę świadczącą usługi pomocy drogowej. Bez względu na pomysł na biznes, zawsze pada pytanie: skąd wziąć pieniądze na autolawetę? A leasing i autolaweta bardzo do siebie pasują.

W tym miejscu oferujemy Ci korzystne warunki na leasing lawet. Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu odpowiednich ofert na leasing autolawety. Zamów lawetę w leasingu korzystając z formularza leasingu online. Masz gwarancję, że dostarczymy finansowanie, które zapewni optymalny bilans między kosztami a dochodami z inwestycji w autolawetę.

Autolaweta i leasing

Jeżeli uznałeś, że leasing lawety jest korzystnym pomysłem, to dobrze trafiłeś. Pomagamy przedsiębiorcom, których interesuje taka forma finansowania inwestycji. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku finansowym, a dzięki temu dostęp do najbardziej aktualnych ofert banków i innych instytucji leasingowych. Wystarczy zgłosić nam zapotrzebowanie na autolawetę w leasing, a my przeszukamy dla Ciebie oferty wiodących leasingodawców na rynku.

Dzięki świetnej orientacji w rynku finansowym, jesteśmy w stanie niemal do ręki znaleźć oferty leasingu autolawet odpowiadające Twoim możliwościom finansowym. 

Oszczędzisz czas: zamiast tracić cenne godziny na wysyłanie ofert, zlecisz nam poszukiwania. Wiemy, które banki i towarzystwa leasingowe udzielają finansowania na autolawety i tylko do nich skierujemy pytanie. W ten sposób unikniesz frustrującego pukania do drzwi firm, które nie oferują leasingu autolawet.

Gotowe rozwiązanie wyślemy na Twojego maila. Na koniec przyjedziemy pod wskazany przez Ciebie adres, żebyś mógł podpisać umowę na leasing autolawety. 

Jednym zdaniem, znalazłeś się w miejscu, w którym oferujemy kompleksową pomoc dla poszukujących autolawety w leasing. Dzięki temu leasing lawety będzie prosty, a Ty zaoszczędzisz czas i pieniądze. 

Aby uniknąć problemów z przepisaniem ubezpieczenia OC/AC z leasingodawcy na siebie powinieneś wybierać nieparzyste okresy leasingu – np. 35 a nie 36 miesięcy albo 59, nie zaś 60 miesięcy. Ubezpieczenia są wydawane na okresy 12 miesięczne. Dzięki krótszemu o jeden miesiąc okresowi trwania umowy leasingowej będziesz mieć opłacony jeden miesiąc ubezpieczenia z góry. Po wykupie lawety z leasingu ubezpieczyciel nie będzie stwarzał już problemów z zawarciem umowy ubezpieczenia na Ciebie czy Twoją firmę, co mogłoby mieć miejsce jeszcze miesiąc wcześniej.

Leasing i laweta – korzyści

Skoro jesteśmy przy pieniądzach. Leasing to korzystne narzędzie dla przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć lub rozwinąć swoją firmę np. związaną z autolawetami. Dlaczego? Przypomnijmy najważniejsze zalety leasingu:

 • pomaga zachować płynność finansową firmy – nie kupujesz pieniędzy za gotówkę, kapitał zostaje w przedsiębiorstwie,
 • masz wpływ na czas trwania leasingu, a tym samym na m.in. wysokość miesięcznych rat leasingowych,
 • wyleasingowana laweta natychmiast na siebie zarabia,
 • raty leasingowe możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu (w przypadku najbardziej popularnego leasingu operacyjnego) lub kosztem będzie część odsetkowa raty i amortyzacja (leasing finansowy),
 • po spłacie ostatniej raty, laweta stanie się Twoją własnością (leasing finansowy), wykupisz ją za umówioną wcześniej kwotę (leasing operacyjny), zwrócisz ją leasingodawcy lub podpiszesz umowę na leasing nowego pojazdu,
 • procedury związane z leasingiem trwają krócej niż w przypadku kredytu bankowego lub dotacji z Unii Europejskiej,
 • leasing autolawety często możliwy jest w procedurze uproszczonej: wystarczy Twoje oświadczenie o wynikach finansowych firmy za ostatni rok obrotowy, a decyzję banku otrzymasz w ciągu 24 godzin,
 • leasing jest często łatwiej dostępny dla nowych firm niż np. kredyt bankowy dla startupów,
 • możesz leasingować nowe lub używane autolawety, lub też przejąć leasing od innego przedsiębiorcy (cesja leasingu).

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Laweta i leasing – najpopularniejszy pomysł na finansowanie!

Wybór finansowania inwestycji to poważna decyzja i dlatego potrzebna jest pewna doza sceptycyzmu. Dlatego warto zauważyć, że o zaletach leasingu np. autolawet mówią twarde dane z rynku. Od wielu lat leasing jest formą finansowania inwestycji najchętniej wybieraną przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Korzysta z niego lub zamierza skorzystać aż 63 proc. średnich i małych przedsiębiorstw (badanie SAFE 2020).

Przedsiębiorcy wiedzą jak najskuteczniej zadbać o swoje pieniądze, a jednocześnie rozwijać firmę i sprostać wymaganiom klientów. Rynek leasingu rośnie w 2021 roku szybciej niż przed rokiem – jego dynamika po trzech kwartałach br. wyniosła 41,2 proc., a firmy leasingowe udzieliły finansowania o wartości 68,2 mld zł. Dzięki leasingowi została sfinansowana co czwarta inwestycja w Polsce!

Niezmiennie najpopularniejszy jest leasing samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. W tej kategorii mieszczą się właśnie autolawety z jednym miejscem na samochód osobowy czy motocykl. Lawety większe – o ładowności powyżej 3,5 tony – brane są w ramach leasingu specjalistycznych samochodów ciężarowych.

Leasing jest doskonałym narzędziem do generowania dodatkowych kosztów podatkowych. Szczególnie z końcem każdego roku, kiedy przedsiębiorcy szukają szybkich i prostych metod obniżenia podstawy opodatkowania sprawdza się nie tylko leasing samochodowy czy leasing na maszyny i urządzenia produkcyjne i wytwórcze ale też leasing na sprzęt IT albo leasing na życzenie.

W leasingu operacyjnym istnieje bowiem możliwość wpłacenia jednorazowo do 45% wartości leasingowanego przedmiotu. Powoduje to, że zawierając np. umowę leasingu na samochód ciężarowy w postaci lawety o ładowności powyżej 3,5 tony można wygenerować pokaźne koszty w miesiącu jej podpisania.

Leasing laweta – dla kogo i jaka?

Z leasingu autolawet korzystają najczęściej właścicieli firm spod szyldu pomocy drogowej albo świadczący usługi transportowe (np. przewóz samochodów z zagranicy, aut, które są uszkodzone lub które nie mają jeszcze rejestracji czy też do transportu dużych przedmiotów – jachtów, maszyn przemysłowych, busów) oraz właściciele wypożyczalni lawet.

Na rynku dostępnych jest dużo rodzajów i modeli autolawet, nowych i używanych. Z drugiej ręki można też kupić lawety poleasingowe. To pojazdy, które przedsiębiorcy zwrócili po spłacie ostatniej raty leasingu lub wróciły one do leasingodawcy ze względu na np. zerwanie umowy.

W leasing możesz wziąć m.in:

 • autolawety z platformą, 
 • autolawety z różną ilością poziomów przeznaczonych do transportu aut,
 • autolawety ze zintegrowanym najazdem,
 • autolawety z windą,
 • autolawety łańcuchowo-hakowe,
 • autolawety dedykowana do przewozu samochodów osobowych, ciężarowych, sprzętu rolniczego,
 • autolawety otwarte/zabudowane.

Wybór autolawety w leasing zależy w dużej mierze od działalności, którą chcesz prowadzić. Np. autolawety z wykorzystaniem łańcucha sprawdzą się przy przewozie mniej wrażliwego na uszkodzenia ładunku, a na lawecie ze zintegrowanymi najazdami można przetransportować nawet ciężarówkę czy inny duży przedmiot.

Jeśli masz już na oku potrzebną lawetę, którą chcesz wziąć w leasing to wystarczy, że wypełnisz formularz o leasing on-line. Zajmie Ci to 60 sek. Dzięki podanym informacjom zostaną przygotowane dla Ciebie oferty leasingowe na lawety. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pomóc w podjęciu trafnej decyzji przy wyborze najlepszej z nich.

Leasing i laweta – na jakie warunki możesz liczyć?

Warunki leasingu autolawet są bardzo podobne do warunków proponowanych przy leasingu samochodów osobowych.

Autolawety leasingowane są najczęściej na 24 – 72 miesiące. Od długości trwania umowy leasingowej zależy wysokość miesięcznej raty leasingu. Im więcej rat tym są one niższe.

Leasingodawcy żądają zazwyczaj opłaty wstępnej, która sięga od 1 proc. do 45 proc. Wysoka wpłata własna obniża miesięczną ratę i jest stosowana z reguły przy leasingu dla nowych firm.

W umowie leasingowej autolawety będzie również uwzględniona wysokość wykupu – zazwyczaj to maksymalnie 35-40 proc. Im wyższy wykup tym niższa rata leasingowa.

Przy szacowaniu wstępnych kosztów leasingu autolawety warto skorzystać z kalkulatora leasingu lub skontaktować się z profesjonalnym doradcą.

Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora rat leasingu operacyjnego samochodów osobowych, jeśli planujesz wziąć w leasing lawetę do 3,5 t. albo z kalkulatora rat leasingu operacyjnego samochodów ciężarowych, jeśli masz zamiar wyleasingować lawetę o ładowności powyżej 3,5 t. Obliczysz nimi spodziewaną wysokość raty miesięcznej oraz rzeczywisty koszt leasingu lawety wyrażony wysokością oprocentowania leasingu. Sprawdź!

Autolaweta w leasing – o tym trzeba pamiętać!

O czym powinieneś wiedzieć zanim weźmiesz autolawetę w leasing? 

Kwestia podstawowa – właścicielem pojazdu jest leasingodawca. Bank lub towarzystwo leasingowe udostępnia lawetę w zamian za opłatę. Leasingodawca jest właścicielem i to on decyduje, jak możesz korzystać z przedmiotu. Szczegóły zawarte są w umowie leasingowej. 

W większości przypadków, kiedy leasingowany jest samochód osobowy, maszyna lub urządzenia, nie ma zazwyczaj problemów. Jednak inaczej może być w przypadku leasingu autolawety.

Niektórzy leasingobiorcy mogą chcieć udoskonalić lawetę i np. zrobić jakąś przeróbkę w pojeździe. Uwaga – na takie działania zawsze potrzebna jest zgoda właściciela czyli leasingodawcy! Musisz pamiętać, że zmiany w lawecie robione na własną rękę, bez uzgodnienia z finansującym, mogą prowadzić do kar finansowych i zerwania umowy.

Warto pamiętać, że nie każdą autolawetę można użyć do świadczenia usług pomocy drogowej. Zgodnie z przepisami, pomocy drogowej udziela się przy użyciu pojazdów specjalnych – autolawet z dedykowanym wyposażeniem oraz z dostosowanym i odpowiednio oznaczonym nadwoziem. Inaczej mówiąc, jeśli chcesz prowadzić firmę “pomoc drogowa”, to rekomendowanym rozwiązaniem jest leasing odpowiedniego pojazdu specjalnego. 

Ze względu na specyfikę leasingu autolawety konsultacje z doświadczonym doradcą nie tylko pomogą zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze na etapie wyboru leasingodawcy. Profesjonalny pośrednik opowie Ci o obowiązkach związanych z wzięciem autolawety w leasing. Dzięki temu będziesz mógł rozwijać swój biznes zamiast zamartwiać się o potencjalne problemy związane z leasingowaną lawetą.

Czy potrzebujesz leasing na lawetę?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert