Narzędzia warsztatowe, sprzęt budowlany oraz elektronarzędzia w leasing

Tutaj zamówisz leasing na narzędzia i sprzęt w 30 sek. Zapytanie o leasing elektronarzędzi wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Czy elektronarzędzia lub sprzęt budowlany i warsztatowy mogę wziąć w leasing?

Leasing to bardzo chętnie wybierana przez przedsiębiorców forma finansowania zakupów do firmy. Najczęściej kojarzy się z nabywaniem samochodów i auto leasingiem. Jednak leasing można wykorzystać z powodzeniem także do finansowania sprzętu budowlanego, elektronarzędzi, maszyn budowlanych i to zarówno tych małych, jaki tych większych.

Na Leasing SOS możesz zamówić leasing na narzędzia budowlane, elektronarzędzia, narzędzia warsztatowe każdej marki, w tym Hilti, Makita, DeWalt, Bosch czy Festool. Jeśli potrzebujesz cięższy sprzęt budowlany CASE, Caterpillar, JCB, Kubota, Terex, Komatsu czy Hitachi to znajdziesz u nasz oferty, które w danej chwili są najbardziej korzystne. Monitorujemy bowiem stale rynek ofert leasingowych i dostarczamy optymalny leasing na narzędzia i sprzęt. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz o leasing a wskazany przedmiot będzie w Twoich rękach za parę dni!

Orientacyjny koszt na leasing narzędzi i sprzętu sprawdzisz kalkulatorem rat leasingu operacyjnego popularnego sprzętu i narzędzi zaś spodziewany koszt leasingu cięższych maszyn budowlanych obliczysz kalkulatorem rat leasingu operacyjnego popularnych maszyn i urządzeń.

Branża leasingowa w Polsce rozwija się dynamicznie już od 25 lat, rosnąc średnio co roku o +19%. Od 1995 roku skumulowana wartość inwestycji sfinansowanych leasingiem w naszym kraju wyniosła ponad 630 mld zł. Polska branża leasingowa to – za http://leasing.org.pl – już piąty rynek leasingu w Europie. Finansowanie leasingiem w Polsce idzie w dziesiątki miliardów złotych. Co istotne, ponad połowa klientów firm leasingowych to małe przedsiębiorstwa i mikrofirmy, których obroty nie przekraczają rocznie 5 mln zł. W ten sposób finansowane są coraz częściej nie tylko pojazdy, ale właśnie sprzęt budowlany, narzędzia remontowe oraz wszelkiego rodzaju maszyny automatyczne i ręcznie niezbędne do prac budowlanych, warsztatowych, elewacyjnych, dociepleniowych, dekarskich, remontowych, malarskich, wykończeniowych, renowacyjnych, naprawczych, glazurniczych czy elektrycznych.

Elektronarzędzia, lekki sprzęt budowlany, narzędzia remontowe i warsztatowe – co zrobić kiedy są potrzebne?

Profesjonalne narzędzia budowlane i wykończeniowe to sprzęt specjalistyczny, bez którego nie mogą się obejść firmy świadczące usługi ogólnobudowlane, konstrukcyjne, remontowe, meblarskie czy wykończeniowe. Jednocześnie to sprzęt stosunkowo lub bardzo drogi. Zarówno narzędzia warsztatowe Makita, elektronarzędzia Festool czy profesjonalny sprzęt budowlany Hilti to często wydatek kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy złotych. O ile duże firmy są w stanie sfinansować taki zakup z własnych środków, o tyle mali przedsiębiorcy, jeśli nie chcą płacić za wszystko z własnej kieszeni, muszą szukać finansowania zewnętrznego. Najlepiej prostego i szybkiego, które można załatwić on-line i bez zbędnej dokumentacji. Natomiast by narzędzia specjalistyczne można było odebrać bezpośrednio od dostawcy. Z tym nie będzie żadnego problemu.

Zanim jednak rozpocznie się poszukiwanie formy finansowania i samego sprzętu, warto dokładnie się zastanowić, czy na danym etapie funkcjonowania firmy rzeczywiście potrzebna jest taka inwestycja. Najczęściej nowe narzędzia budowlane i sprzęt do firmy remontowej potrzebny jest w kilku przypadkach. Przede wszystkim przy rozruchu takiego biznesu. Start-upy w branży budowlano-remontowej poszukują sprzętu do elewacji, agregatów tynkarskich, maszyn do malowania, narzędzi glazurniczych, przyrządów dekarskich, sprzętu do ocieplenia, rusztowań, narzędzi meblarskich i całej gamy wyposażenia w elektronarzędzia. To do nich skierowany jest uproszczony leasing na narzędzia. Po kilku latach intensywnej eksploatacji sprzęt budowlany a szczególnie narzędzia do prac wykończeniowych zużywa się. Konieczne staje się wtedy odnowienie parku sprzętowego. Także w przypadku zdobycia dużego kontraktu remontowo-budowlanego może być konieczne dokupienie dodatkowych maszyn i narzędzi. Gdy właśnie jedna z takich sytuacji ma miejsce, trzeba się zastanowić jaką formę finansowania tego sprzętu wybrać by pozyskać go łatwo i jak najszybciej?

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Jak sfinansować elektronarzędzia oraz potrzebny sprzęt remontowy, budowlany czy warsztatowy?

Jeśli narzędzia i sprzęt do prac wykończeniowych oraz budowlanych jest potrzebny na danym etapie rozwoju firmy, kluczową kwestią staje się sposób sfinansowania ich zakupu. Jedna z opcji to skorzystanie z finansowania własnego. To ryzykowne posunięcie szczególnie w przypadku małej firmy. Zamiast zamrażać środki w maszyny i narzędzia, lepiej stworzyć poduszkę finansową na tzw. czarną godzinę. Mogą pojawić się bowiem zatory płatnicze, które wpłyną negatywnie na płynność firmy. Boryka się z nimi 63% przedsiębiorców z sektora MŚP, jak podaje KRD. Czy warto zatem pozbywać się własnych środków  w nadmiarze i kupować sprzęt? Rozsądniejszym rozwiązaniem jest poszukanie zewnętrznego źródła, które sfinansuje zakupy specjalistycznych narzędzi bez ryzyka, że gdy w branży powinie się nam noga to nie będziemy mieli czym zapłacić za bieżące zobowiązania.

Jakie finansowanie na elektronarzędzia i sprzęt remontowy-budowlany wybierają przedsiębiorcy?

Dwa najpopularniejsze zewnętrzne źródła finansowania to kredyt bankowy i leasing na narzędzia i maszyny. Bank wydaje się naturalnym miejscem, gdy przedsiębiorca szuka pieniędzy na zakup nowego sprzętu remontowo-budowlanego oraz rozwój. Niestety, banki z kwartału na kwartał zaostrzają wymagania wobec firm, co w praktyce znacznie ogranicza dostępność pieniądza z tego źródła. Dobrze pokazują to dane. W 2016 roku odsetek odrzuconych wniosków o kredyt dla firm wynosił 14,1%. W 2019 roku banki odmawiały finansowania już co piątemu przedsiębiorcy. Po epidemii COVID-19 sytuacja stała się jeszcze gorsza, ponieważ wiele branż jest uważanych za bardziej ryzykowne. W takiej sytuacji banki podchodzą z rezerwą i mniej chętnie finansują potrzeby takich firm.

Co więcej, kredyt na inwestycję , nieważne czy małą czy dużą, nie tylko dostać trudno, ale nie jest on pozbawiony istotnych wad. Przede wszystkim obniża zdolność kredytową firmy, która go zaciągnęła. Gdy trzeba będzie wziąć szybko na przykład kredyt obrotowy, może być z tym problem – w rejestrach bankowych widniejemy już bowiem jako dłużnicy, którzy spłacają kredyt inwestycyjny. Nie bez znaczenia pozostają formalności. Sięgając po kredyt będzie trzeba przygotować bardzo wiele dokumentów, może nawet biznesplan i przebrnąć przez skomplikowane procedury. Najczęściej nie ma co liczyć na szybkie rozpatrzenie sprawy. Niekiedy trwa to nawet miesiąc. Nic dziwnego, że w tej sytuacji wielu przedsiębiorców decyduje się wybrać leasing elektronarzędzi lub wziąć sprzęt budowlano-remontowy w leasingu uproszczonym. Mowa tu oczywiście o leasingu operacyjnym (dysponujesz przedmiotem leasingu i możesz go wykupić – lecz nie musisz – po zakończeniu umowy), który jest korzystniejszy niż leasing finansowy dla przedsiębiorców z branży budowlanej; szczególnie dla firm świadczących usługi remontowe, wykończeniowe, renowacyjne, meblarskie, glazurnicze, dekarskie, ociepleniowe, malarskie, elewacyjne, elektryczne, hydrauliczne czy pomiarowe.

Dlaczego warto wybrać leasing lekkiego sprzętu budowlanego i elektronarzędzi?

Jeszcze do niedawna leasing kojarzył się głównie z zakupem nowych samochodów do firm. Jednak ta forma finansowania jest polecana także w przypadku innego rodzaju inwestycji. Warto tu odwołać się ponownie do danych Związku Polskiego Leasingu. Wynika z nich, że już 24% finansowania leasingiem dotyczy maszyn i innych urządzeń. Mało tego, ten segment zanotował w 2019 roku jako jeden z niewielu wzrost +4% w stosunku do 2018 roku. Dla porównania finansowanie samochodów spadło o -12%.

Dlaczego zatem coraz więcej przedsiębiorców z branży remontowej, meblarskiej, elektrycznej, hydraulicznej – generalnie ogólnobudowlanej – decyduje się nie tylko na leasing ciężkich maszyn budowlanych ale także wyposażenia warsztatowego i elektronarzędzi znanych producentów? Przede wszystkim łatwiej dostać takie finansowanie niż kredyt w banku. Procedury są uproszczone i sprowadzone do minimum. W przypadku lekkiego sprzętu i elektronarzędzi dostaniemy leasing na oświadczenie! Przedsiębiorca nie musi przedstawiać dodatkowego zabezpieczenia, a wybrane elektronarzędzia można pozyskać nawet w jeden dzień od złożenia e-wniosku o leasing. Co ważne, finansowanie ma szansę otrzymać nawet nowa firma, choć wymagany będzie minimalny wkład własny. Do tego ta forma finansowania nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową leasingobiorcy – leasing operacyjny nie jest kredytem! Dużym atutem leasingu operacyjnego są również korzyści podatkowe albowiem raty leasingowe zaliczamy w pełni do kosztów uzyskania przychodu. Zmniejszamy w ten sposób zobowiązania fiskalne w podatku PIT/CIT, jak i VAT.

LEASING?

WYPEŁNISZ W 30 SEKUND!

Leasing czy pożyczka leasingowa - wypełnij formularz i załatw sprawę od ręki.
Leasing? W 30 sek.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają to!

Jakie korzyści daje leasing elektronarzędzi i sprzętu warsztatowego lub budowlanego?

W przypadku leasingu operacyjnego przedmioty finansowania (czyli nasze narzędzia glazurnicze, wiertarki lub wkrętarki, poziomice laserowe, agregaty tynkarskie, gilotyny do paneli, spoinery do płyt gipsowo-kartonowych, zestawy do montażu ościeżnic,  mieszadła, szlifierki, betoniarki, piły, rusztowania) nie zostaną wliczone do majątku przedsiębiorcy. Dzięki temu może on wpisywać w koszty działalności gospodarczej całą ratę leasingową – zarówno część kapitałową, jak i odsetkową. W przypadku kredytu można odliczyć od podatku tylko odsetki. W leasingu odliczeniu podlega także opłata wstępna. Przedsiębiorca nie musi też płacić od razu całego podatku VAT (co ma miejsce w przypadku leasingu finansowego), ponieważ ten jest doliczany do każdej raty leasingowej. Do tego może odliczyć cały zapłacony w ramach faktury leasingowej VAT.

Kredyt i leasing operacyjny sprzętu budowlanego najlepiej porównać na przykładzie prostej kalkulacji. Przyjmijmy, że profesjonalny zestaw natryskowy do malowania natryskowego, który chce kupić przedsiębiorca, kosztuje 50 000 zł netto, czyli 61 500 zł brutto. W naszym przykładzie dla uproszczenia przyjmijmy, że koszty brutto obydwu analizowanych form finansowania wynoszą 110%, a odsetki to 10% choć z reguły koszty kredytowe są wyższe od leasingowych. Koszty w leasingu i kredycie przedstawiają się następująco: 

Leasing operacyjnyKredyt inwestycyjny
Suma opłat leasingowych (110%)55 000 zł netto
(67 650 zł brutto)
67 650 zł
Odsetki5 000 zł netto
(6 150 zł brutto)
6 150 zł
Podatek VAT od odsetek1 150 złbrak
Łączny podatek VAT12 650 zł11 500 zł
Podatek dochodowy PIT/CIT (19%)10 450 zł10 668 zł
Realny koszt zakupu maszyny44 550 zł45 481 zł

Dzięki temu, że w leasingu można odliczać VAT od odsetek, koszt zakupu maszyny jest tańszy. W powyższym przykładzie dzięki leasingowi maszyny brukarskiej przedsiębiorca zaoszczędził 931 zł … a to pozwala mu na dodatkową, miłą choć niewielką inwestycję choćby w profesjonalne narzędzia Hilti, Festool, Makita, Bosch, DeWalt czy Hitachi.

Jakie dokumenty przygotować do leasingu na elektro-narzędzia i sprzęt?

Formalności, jakie musi wypełnić przedsiębiorca w przypadku leasingu, zależą tak naprawdę od konkretnej firmy leasingowej. W wielu przypadkach stosowana jest uproszczona procedura, która nie wymaga wielu dokumentów, a czas oceny klienta jest bardzo krótki. Wyróżnia się trzy rodzaje procedur uproszczonych:

  • bez dokumentów finansowych,
  • z dokumentami finansowymi,
  • na oświadczenie.

W pierwszej opcji warunki udzielania leasingu wymagają następujących dokumentów:

  • Faktura VAT pro forma na wybrany sprzęt.
  • Specyfikacja techniczna maszyny/narzędzia.
  • Dane z dowodu osobistego przedsiębiorcy, jeśli prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna.
  • Wypełniony i podpisany formularz wniosku o leasing.

W przypadku procedury z dokumentami finansowymi oprócz wyżej wymienionych potrzebne są dodatkowo:

  • Deklaracja PIT/CIT za ostatni rok podatkowy.
  • Podsumowanie książki przychodów i rozchodów za ostatni kwartał (w przypadku osób fizycznych) lub bilans oraz rachunek zysków i strat (przy spółkach kapitałowych).

Jak najprościej wziąć narzędzia w leasing?

Gdy realizowana jest procedura leasingu na oświadczenie, przedsiębiorca nie przedstawia żadnych dokumentów finansowych, a tylko podpisuje oświadczenie o wysokości przychodów, kosztów i wysokości dochodu za ostatni rok.

Już za 15 minut…

…potrzebne Ci rzeczy mogą być Twoje!

Weź prosty i szybki leasing przez Internet!

OD RĘKI . BEZ DOKUMENTÓW . DO 100 000 ZŁ

Należy dodać, że leasingobiorca powinien dodatkowo przygotować się na wkład własny od 5% do 20%, chociaż w przypadku procedury uproszczonej uzupełnionej o dokumenty finansowe można liczyć na oferty bez wpłaty inicjalnej.

Warto jednak podkreślić, iż w ostatnim czasie wiele firm leasingowych nieco zaostrzyło warunki przyznawania finansowania z powodu kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Wiąże się to m.in. z surowszą oceną klienta i podniesieniem poziomu owej wpłaty własnej.

Gdzie dostać leasing na elektronarzędzia i sprzęt budowlano-remontowy?

Na polskim rynku działa bardzo wielu leasingodawców. Część z nich to klasyczne firmy finansowe, które skupiają się tylko na działalności leasingowej. Inne należą znowu do banków. Do tego przedsiębiorca może także korzystać z usług pośredników (brokerów) leasingowych. Warto wziąć pod uwagę ich usługi ze względu na to, że brokerzy leasingowi mają dostęp do ofert wielu różnych leasingodawców, dzięki czemu łatwiej negocjować im warunki finansowania wiedząc, co oferują poszczególni leasingodawcy. Doradcy leasingowi pomogą wypełnić też dokumenty i załatwić wszelkie formalności bez konieczności wizyty w oddziale. Doświadczenie w branży finansowej pozwoli też na dobór optymalnych warunków leasingu na sprzęt i narzędzia pod konkretnego przedsiębiorcę i przedmiotu leasingu.

Podsumowanie

Leasing narzędzi, sprzętu i maszyn budowlanych jest atrakcyjną alternatywą dla kredytu inwestycyjnego czy wydatków gotówkowych dla firm remontowych, wykończeniowych, budowlanych, hydraulicznych czy elektrycznych. Nie tylko łatwo otrzymać finansowanie leasingiem, ale również można skorzystać z optymalizacji podatkowej i w rezultacie kupić urządzenia czy elektronarzędzia taniej niż przy finansowaniu kredytem bankowym i bez zbytniego angażowania własnej gotówki.

Czy potrzebujesz wyleasingować narzędzia, sprzęt lub maszyny?

Zamów je wygodnie w prostym leasingu online.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert

Comments are closed.