Gdzie po leasing?

CO TU ZNAJDĘ?

Treść dostaczy Ci kompleksową analizę tematu

Kompleksową analizę tematu!

Znajdziesz tu cenne wskazówki i porady

Cenne wskazówki i porady!

Gdzie leasing wziąć najlepiej lub najtaniej?

To pytanie zadaje sobie wielu potencjalnych leasingobiorców. Spróbujmy przemierzyć ścieżkę, którą teoretycznie można przejść szukając odpowiedzi na pytanie: gdzie udać się po leasing samochodu albo gdzie i jak wziąć w leasing maszyny lub urządzenia np. do obróbki tworzyw sztucznych?

Leasing… czy to najlepsza decyzja?

Rozważając pozyskanie samochodu na firmę, maszyny czy urządzenia do swojego zakładu produkcyjnego a nawet motocykli lub innych środków trwałych do własnej firmy, przedsiębiorca rozgląda się za różnymi możliwościami sfinansowania. Zastanawia się: auto na firmę – leasing czy gotówka? Rozważa: kredyt czy leasing na samochód firmowy? Przychodzą mu do głowy: dotacje dla nowych firm albo pożyczka. Roztrząsa: pożyczka leasingowa, leasing czy wynajem długoterminowy samochodów (który jest w istocie rzeczy leasingiem)? Analizuje każdą możliwość finansowania samochodu osobowego lub innego potrzebnego mu przedmiotu leasingu.

Czas to pieniądz – jak mówi stare powiedzenie. Ponieważ żyjemy w czasach, w których często nam go brakuje to wybór formy finansowania nierzadko dyktuje nam przeczucie, obiegowa opinia, reklama albo internetowy kalkulator wyliczający realny koszt leasingu samochodu osobowego lub obliczający wysokość rat leasingowych wybranego auta.
Jest to zupełnie normalne i zwyczajnie ludzkie, że chcemy szybko i w możliwie najprostszy sposób podjąć – co ważne – trafną decyzję.

Leasing ma bardzo wiele zalet, jest prostszy i tańszy od kredytu o czym można przeczytać w innym artykule p.t.: Dlaczego leasing operacyjny jest korzystny?

Jeśli więc przeczucie tak podpowiedziało i wybór padł (słusznie) na leasing operacyjny to chcemy załatwić sprawę szybko i bezboleśnie. Najlepiej, jakby wszystko zrobiło się samo a my moglibyśmy dysponować już upragnionym autem czy maszyną budowlaną, skupiając się na pielęgnowaniu i rozwijaniu biznesu.

Co zatem począć, skoro intuicja podpowiedziała nam: „weź lizing” i podjęliśmy decyzję – dajmy na to – tak, biorę auto w leasing na firmę! Pojawia się wtedy krótkie pytanie: Gdzie po leasing? Stawiamy się w ten sposób w obliczu konieczności wyboru dostawcy czy pośrednika najbardziej korzystnego produktu leasingowego.

Leasing bezpośredni

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na naszym portalu

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Czy bank to jedyne źródło finansowania?

Oczywistym krokiem wydaje się skierowanie do własnego banku. Te, choć nie wszystkie, posiadają w swoich portfelach dużą ofertę leasingową. Przy czym, nie zawsze leasingu będzie udzielał sam bank. Najczęściej będzie to jego spółka-córka czyli towarzystwo leasingowe, np.: Bank PKO BP posiada firmę leasingową PKO Leasing. Najczęściej zatem po lizing skierujemy się właśnie do banku. W zależności od tego, w którym z nich posiadamy rachunek rozliczeniowy to tam udamy się kierowani – można rzecz – instynktem. Co ważne, większość produktów leasingowych oferowanych przez banki dystrybuowane jest przez pośredników leasingowych. Np. Leasing SOS regularnie analizuje oferty ponad 21 firm leasingowych, co pozwala na szybkie i trafne wskazanie, który leasing może opłacać się najbardziej albo który jest aktualnie najtańszy. Ewentualnie, który leasing jest najłatwiej osiągalny dla danego klienta, biorąc pod uwagę np. jego wiarygodność finansową.

Niemniej jednak, udając się do placówki bankowej obierzemy najczęściej kierunek na popularne w Polsce instytucje bankowe, takie jak: Bank PKO BP, IdeaGetin Bank, Bank Pocztowy, Alior Bank, Bank BPH, mBank, Bank ING, Millennium Bank, Bank Pekao, Alior Bank, Deutche Bank, BNP Paribas czy Santander Consumer Bank.

Czy wiesz gdzie pójść po leasing?

Udając się do banku możesz liczyć tylko na ofertę tego jednego banku. Bez możliwości porównania go w szerszym kontekście. Rankingi leasingów bankowych nie istnieją. Z prostej przyczyny – każdy leasing jest analizowany osobno a czynniki, które wpłyną na ostateczną jego cenę nie zależą tylko od warunków, które oferuje bank (marża banku za udzielenie + oprocentowanie + WIBOR). Cena leasingu zależy od zdolności do zaciągania zobowiązań przez potencjalnego leasingobiorcę oraz od przedmiotu leasingu.

By mieć możliwość wyboru najtańszego albo najkorzystniejszego leasingu (tani, nie zawsze oznacza korzystny!) warto kierować się do pośredników leasingowych, którzy mają rozeznanie w większej ofercie niż tylko jednego banku.

O czym należy pamiętać? Przy udzielaniu leasingu przez PKO Leasing, Idea Getin Leasing, ING Lease, Santander Leasing, Pekao Leasing, Millennium Leasing czy Alior Bank często warunki stawiane potencjalnemu leasingobiorcy będą porównywalne (choć lżejsze) do tych, które trzeba spełnić, żeby dostać kredyt. Procedury bankowe dadzą się tu we znaki. Wiadomo, nie każdy będzie w stanie je spełnić. Dlatego gdy następuje odmowa udzielenia lizingu – zadajemy sobie to samo pytanie: zatem gdzie iść po leasing albo gdzie najłatwiej dostać leasing na auto czy samochód ciężarowy lub cokolwiek innego, co jest nam potrzebne w firmie?

Pozabankowy leasing …czyli gdzie leasing jest dostać najłatwiej?

Poza bankami, które z racji posiadania statusu instytucji zaufania publicznego, co w prostych słowach oznacza, iż są najbardziej bezpieczne i wiarygodne, istnieją również firmy lizingowe. Zostały one założone nie stricte jako banki lecz jako przedsiębiorstwa świadczące li tylko usługi leasingowe albo jako „dodatek” do swojej głównej działalności, jak np. Volvo Leasing. W tym drugim przypadku ma to najczęściej miejsce w odniesieniu do producentów samochodów osobowych, jak i ciężarowych oraz maszyn budowlanych albo drogowych. Firmy takie „na dzień dobry” mogą wyleasingować oferowany przez siebie produkt.

Spis firm leasingowych w powyższym kontekście zawierałby m.in.:
EFL, SG Equipment, De lage Landen, Siemens Finance, Scania Finance, PSA Finance, Volvo Leasing, Masterlease, MAN Financial, Catepillar Financial, IBK Leasing, FCA Leasing, Akf Leasing, SGB Leasing, NL-Leasing, Leasing Polski, MBR Leasing czy Cofidis.
Polecamy też aktualizowany co kwartał ranking firm leasingowych opracowany przez ZPL.

Ta lista to największe firmy leasingowe sektora pozabankowego. Można oczywiście pokusić się o ich rozszerzenie o inne, pomniejsze podmioty. Istotne jednak by wiedzieć, że różnią się one od siebie tym, co są skłonne sfinansować czyli przedmiotem leasingu, jak również ryzykiem, które są skłonne ponieść by udzielić finansowania czyli ceną pieniądza. Ten drugi aspekt jest szczególnie istotny dla tych przedsiębiorców, którzy rozglądają się za tzw. leasingiem bez BIK. Np. Leasing Polski jest w stanie udzielić finansowania mniej wiarygodnym podmiotom jednak należy się liczyć z tym, że cena leasingu (czyli ryzyko, które Leasing Polski ponosi zgadzając się na zawarcie umowy leasingu z mniej wiarygodnym klientem) będzie wyższa.

Każda z tych firm to miejsce, gdzie zarówno najtańszy, jak i najdroższy leasing może być nam udzielony. W dużej mierze zależy to od wiarygodności finansowej Twojej i/lub Twojej firmy. Niemniej jednak można wystąpić do każdej z nich z wnioskiem leasingowym. Ile firm leasingowych – tyle możliwości. Do każdej przecież można wysłać zgłoszenie, odwiedzić oddział, skontaktować się z doradcą każdego z nich, prosząc o ofertę i analizę własnej sytuacji w kontekście potrzeb. Z drugiej strony doświadczenie i częste kontakty z firmami leasingowymi w ramach leasing.sos.pl pozwalają – już we wstępnych rozmowach z klientem – stwierdzić, na jaki leasing może on liczyć.

Bezpłatna porównywarka leasingów od 21 firm i towarzystw leasingowych. Sprawdź, jakie to wygodne i proste.

CZY ZAMÓWIĆ LEASING NA TWOICH WARUNKACH?

Odpowiedz na kilka pytań, które pozwolą nam określić, jaki leasing jest Ci potrzebny. Zapytamy banki i firmy leasingowe o oferty dla Ciebie i porównamy je bezpłatnie by pomóc Ci wybrać najlepiej! Co najważniejsze, odpytania o oferty nie wpłyną na obniżenie zdolności kredytowej Twojej lub Twojej firmy. Sprawdź!

Oczywiście, nie zawsze dostaniemy finansowanie – bo to zależy od kilku, wyżej wspominanych już czynników. Polecamy jednak zawsze próbować bo lizing to doskonałe rozwiązanie dla firm. Co do tego nie powinno być wątpliwości. Leasing w firmie to duże korzyści zarówno podatkowe, jak i związane ze swobodą prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania biznesem. Nie bez przyczyny stał się w ostatnich latach głównym sposobem finansowania potrzeb przedsiębiorstw – od mikrofirm po duże przedsiębiorstwa.

Jeśli i tu spotkaliśmy się z sytuacją, w której nie możemy wziąć lizingu pojawia się pytanie: Gdzie najłatwiej dostać leasing? Słuszne pytanie – bo przecież chcemy wyleasingować np. ciągnik siodłowy ale gdzie to zrobić najlepiej albo najprościej? W sytuacji, w której firmy leasingowe odmawiają finansowania trzeba nastawić się na myślenie nie w kategoriach gdzie dostanę najtańszy leasing na auto ale jakie warunki muszę spełnić żeby w ogóle dostać leasing na start? Potrzebne jest nam finansowanie; zatem gdzie najłatwiej dostać leasing?

Pozabankowe pośrednictwo leasingowe – czy warto?

Z pomocą przychodzą nam brokerzy czyli pośrednicy. To do nich powinniśmy się udać i to nawet w pierwszej kolejności. Są to bowiem firmy, które same nie dysponują środkami pieniężnymi do tworzenia produktów finansowych. Mają jednak jedną wielką zaletę – znają rynek i dysponują wiedzą, która pozwala im porównać oferty wielu banków i firm leasingowych (m.in. tych wskazanych powyżej) by wybrać tą, najodpowiedniejszą dla klienta. Przedsiębiorca wybierając się do pośrednika wie zatem, że niezależnie od tego, jaki przedmiot leasingu wybrał – czy chce najtańszy leasing samochodowy czy też szuka leasingu bez bik i krd bo np. posiada zadłużenie w BIK, BIG czy KRD albo też mierzy w leasing na linię technologiczną – może liczyć na dobry leasing. Po prostu: pośrednik leasingowy będzie szukał tam, gdzie klient sam by nie szukał albo nie wiedziałby gdzie leasing takowy szukać, niezależnie czy na auto czy inny przedmiot. W dodatku, doradca leasingowy porówna oferty wielu firm i wskaże najwłaściwszą lub taką, która pozwoli w ogóle otrzymać leasingowanie.

Czy wiesz, że leasing może być potraktowany jako schemat podatkowy?

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie? Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie.

Czym pośrednik leasingowy różni się od banku czy pozabankowego leasingu?

Można tu byłoby postawić kropkę gdyby nie zasadnicza wątpliwość, która zapewne każdemu przyszła do głowy. Dlaczego po prostu leasing się opłaca wziąć u pośrednika? Jeśli jesteś osobą, która nie za bardzo zna zasady funkcjonowania rynku finansowego – spróbujemy wyjaśnić to jak najprościej.

Banki, zatrudniają pracowników odpowiedzialnych za udzielanie pożyczek, kredytów czy leasingu na warunkach prowizyjnych. W koszcie udzielonego finansowania, które ponosi klient, znajduje się zatem prowizja dla takiego pracownika. Co więcej, potencjalny leasingobiorca udając się do banku np. po leasing na maszyny do obróbki drewna ma szansę tylko na zapoznanie się ofertą leasingową tylko tego jedynego banku. W dodatku, w cenie otrzymanego leasingu będzie uwzględniony koszt prowizji pracownika banku, który udzieli ów lizingu.

Pozabankowe firmy leasingowe, wymienione powyżej jako drugie, podobnie jak w przypadku banków– zatrudniają doradców, którzy za udzielony leasing otrzymają prowizję. Wybierając się zatem po oferty leasingowe do takiej firmy powinniśmy liczyć się z tym, że w koszcie finansowania, również będzie zawarta prowizja takiego pracownika. Oni również są zatrudniani na zasadzie premii motywacyjnej. Przy czym tu nadal będziemy mieli do czynienia z ofertą leasingu tylko tej jednej firmy i tylko w jej ramach będziemy musieli dokonać, nazwijmy to, pseudo-wyboru.

Już za 15 minut…

…potrzebne Ci rzeczy mogą być Twoje!

Weź prosty i szybki leasing przez Internet!

OD RĘKI . BEZ DOKUMENTÓW . DO 100 000 ZŁ

Komu powierzyć przygotowywanie wniosków leasingowych do banków i firm finansowych?

Ostania grupa, czyli niezależni pośrednicy finansowi, to doradcy, którzy tak samo, jak pracownicy powyższych dwóch grup otrzymują prowizję. Nie należy zatem wierzyć w zapewnienia, że tacy brokerzy nie pobierają prowizji od swoich klientów. Nic przecież nie ma za darmo, jak się często dzisiaj mawia. Pośrednicy też pobierają swój procent – płaci ją bank lub firma, której produkty leasingowe oferują. Smutna prawda? Tak, prowizji nie da się uniknąć. Można zatem zaryzykować, iż niezależni brokerzy to niejako etatowcy banków lub towarzystw leasingowych. Portal leasing.sos.pl jest tego przykładem, podobnie jak inne portale w tej branży, w których gronie można wymienić go-leasing.pl, alpinaleasing.pl, leason.pl, fmleasing.pl, dginwest.com.pl czy porownywarkaleasingowa.pl.

Patrząc na to obiektywnie: czy za poświęcanie wielu godzin klientom, wyjaśnianie ich wątpliwości, podpowiadanie czym się kierować przy wyborze, przygotowywanie i przetwarzanie niezbędnych dokumentów a przede wszystkim negocjowanie dobry warunków lizingu w ich imieniu, często w wielu firmach leasingowych na raz nie powinni otrzymać honorarium?

Dlaczego warto szukać leasingu z pomocą fachowców?

Wysyłanie indywidualnych zapytań o leasing, kredyt czy pożyczkę do poszczególnych banków lub firm leasingowych powoduje obniżenie ratingu Twojego lub Twojej firmy w oczach instytucji finansującej. Może to prowadzić ostatecznie do odmowy udzielenia finansowania. Można tego uniknąć korzystając ze wsparcia pośredników finansowych, choćby ze wskazanych powyżej portali internetowych.

Jeśli dodatkowo takie czynniki jak obsługa klienta oraz kultura prowadzenia biznesu nie pozostaje dla Ciebie bez znaczenia to nie wahaj się skorzystać z danych kontaktowych lub wypełnić aplikacji o leasing online.

Co zyskujemy od niezależnych pośredników leasingowych?

Brokerzy leasingowi różnią się od wcześniej wymienionych grup trzema podstawowymi kwestiami:

  • niezależni. Nie są skrępowani korporacyjnymi targetami i koniecznością zrealizowania narzuconego z góry planu np. miesięcznego, jak ma to miejsce w bankach. Z przykrością należy stwierdzić, iż często objawia się to tym, że po wykonaniu takiego planu, nawet najbardziej wiarygodny klient banku, jest odsyłany z kwitkiem albowiem bank zrealizował już swój cel miesięczny. Wtedy dla bankiera – mówiąc najuprzejmiej – korzyść z pozyskania kolejnego klienta jest nie wprost proporcjonalna do korzyści, które może osiągnąć. Klient wtedy się już nie liczy. Smutne, prawda?
  • Posiadają w swoim portfelu kilka lub kilkanaście ofert różnych banków i firm. Zatem mamy tu do czynienia z realnym wyborem a nie czymś pozornym. Mając rozeznanie w dziesiątkach produktów leasingowych oferowanych przez dziesiątki banków i firm leasingowych – jest w czym wybierać.Zatem gdzie leasing na auto czy maszynę szukać najskuteczniej? Odpowiedź wydaje się już bardziej klarowna, prawda?
  • elastyczni i nie obowiązują ich narzucone przez szefów korporacyjnych plany realizacji. Dlaczego? Wiedzą bowiem, że dobry kontakt z klientem, wyjaśnienie mu niejasności, zrozumienie jego potrzeb i nie traktowanie klienta „taśmowo” – jak w fabryce – daje zupełnie inne efekty. Poczucie spełnienia oczekiwań każdego klienta, który stara się o leasing to istotna wartość dodana, którą nie mogą się pochwalić ani banki ani firmy stricte leasingowe.

Podsumowanie

Szukaj leasingu zatem tam, gdzie udzielanie leasingów i pośrednictwo finansowe stanowi żywotną istotę działalności danej firmy.

Pamiętaj, że kierując się do banku możesz liczyć tylko na jedna ofertę, podczas gdy firmy, które są profesjonalnymi pośrednikami wielu towarzystw leasingowych mogą przygotować Ci kilka ofert, a wszystko to w ramach „jednego okienka”.

Jeśli zatem stawiasz sobie pytanie: gdzie najlepiej udać się po leasing na auto, maszynę lub urządzenie? to wydaje się, że odpowiedź na nie znalazłeś właśnie na leasing.sos.pl.

Czy przyszedł czas na leasing dla Twojej firmy?

Spróbuj przewertować oferty banków i firm leasingowych albo wypełnij krótki formularz leasingu online!

Oferty leasingu otrzymasz na drugi dzień!

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert