Gdzie po leasing?

Tutaj zamówisz leasing w ciągu 30 sek. Zapytanie o Twój leasing wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Gdzie leasing wziąć najlepiej lub najtaniej?

Zadajesz sobie to pytanie bo jesteś potencjalnym leasingobiorcą. Żyjesz bowiem w rzeczywistości, w której firmy leasingowe atakują Cię reklamami przekonującymi do tego, że najlepszy leasing jest właśnie u nich. Również pośrednicy leasingowi oferują usługi na wielu portalach internetowych by pomóc Ci wybrać najkorzystniejszy leasing. Nierzadko brokerzy leasingowi starają się choćby telefonicznie namówić Cię na skorzystanie właśnie z ich usług. Gdzie zatem leży prawda? Gdzie znajdę najlepsze leasingi? Czy tani leasing to dobry leasing? Który pośrednik leasingowy albo która firma leasingowa zapewni Ci najkorzystniejsze oferty leasingowe?

Spróbujmy przemierzyć ścieżkę, którą teoretycznie można przejść szukając odpowiedzi na pytanie: gdzie udać się po leasing samochodu osobowego albo dostawczego czy też leasing wózka widłowego albo gdzie i jak wziąć w leasing na maszyny lub urządzenia np. do obróbki tworzyw sztucznych czy obróbki metali czy też gdzie najłatwiej dostać leasing na sprzęt medyczny, oprogramowanie IT, myjnię samochodową w leasingu a nawet leasing na autolawetę?

Zapoznaj się dogłębnie z treścią niniejszego artykułu. Zebrana tu wiedza bardzo ułatwi Ci podjęcie decyzji odnośnie tego, gdzie pójść po leasing!

Adam Drzas

Leasing… czy to najlepsza decyzja?

Rozważając pozyskanie samochodu na firmę, maszyny czy urządzenia do swojego zakładu produkcyjnego a nawet motocykli do firmy lub użytku prywatnego, przedsiębiorca rozgląda się za różnymi możliwościami sfinansowania. Zastanawia się: auto na firmę – leasing czy gotówka? Rozważa: kredyt czy leasing na samochód firmowy? Przychodzą mu do głowy: dotacje dla nowych firm albo pożyczka. Roztrząsa: pożyczka leasingowa, leasing czy wynajem długoterminowy samochodów (który jest w istocie rzeczy leasingiem)? Analizuje każdą możliwość finansowania samochodu osobowego lub innego potrzebnego mu przedmiotu leasingu.

Czas to pieniądz – jak mówi stare powiedzenie. Ponieważ żyjemy w czasach, w których często nam go brakuje to wybór formy finansowania nierzadko dyktuje nam przeczucie, obiegowa opinia czy reklama. Wsparciem w decyzji będzie też kalkulator wyliczający realny koszt leasingu.

Jest to zupełnie normalne i zwyczajnie ludzkie, że chcemy szybko i w możliwie najprostszy sposób podjąć – co ważne – trafną decyzję.

Czym więc sfinansować potrzeby firmowe?

Rezygnujemy z gotówki nawet, jeśli dysponujemy jej nadmiarem. Dlaczego? Kto chciałby zamrażać swoje pieniądze, które przecież można wykorzystać na alternatywne inwestycje, szczególnie takie, na które trudno dostać finansowanie zewnętrzne lub gdy będą potrzebne na trudniejsze czasy w firmie!

O złym zwyczaju finansowania inwestycji gotówką: Leasing czy kredyt a może gotówka?

Coraz rzadziej również sięgamy po kredyt. Ostatnie badania wskazują, że schodzi on na trzeci plan. Nie wspominając już o gotówce, którą inwestycje finansuje zaledwie 1% przedsiębiorców podczas gdy leasingiem 39% z nich. I oddaje to ogólne zrozumienie problemu, że z gotówki nie korzystamy zaś z kredytu w mniejszym stopniu.

Nie ma się co dziwić. Same banki są dzisiaj dużo ostrożniejsze w udzielaniu kredytów niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Do tego procedury przyznawania kredytów są zawiłe i zajmują mnóstwo czasu. Optymizmem nie napawają koszty i prowizje kredytowe. Biorąc na przykład auto na kredyt szybko może się okazać, że ostateczna cena zakupu pokaźnie przekracza wartość rynkową pojazdu.

Zapoznaj się z dogłębną analizą porównawczą leasingu i kredytu: Kredyt czy leasing?

Skoro badania wskazują, że leasing w opinii 63% przedsiębiorców jest najlepszą formą pozyskiwania środków trwałych do firm to czy mogą się mylić?

Zaletą tej formy finansowania są prostsze niż przy kredycie procedury, łatwa dostępność produktów leasingowych, rozwinięte pośrednictwo leasingowe oraz niższe koszty. Choć firmy leasingowe naliczą sobie różne prowizje to warto pamiętać, że większość, jak nie całość kosztów leasingowych odliczysz sobie od podatku – kredyt nie da Ci takich możliwości!

Leasing ma wiele zalet, jest prosty i tani. Sprawdź: Dlaczego leasing operacyjny jest korzystny?

Jeśli nawet przeczucie tak Ci podpowiedziało i wybór padł (słusznie) na leasing operacyjny, finansowy lub pożyczkę leasingową to chcesz załatwić sprawę szybko i bezboleśnie. Najlepiej, jakby wszystko zrobiło się samo a Ty dysponowałbyś już upragnionym autem czy maszyną budowlaną, skupiając się na pielęgnowaniu i rozwijaniu biznesu.

Co zatem począć, skoro intuicja podpowiedziała Ci: „weź lizing” i podjąłeś decyzję – dajmy na to – tak, biorę auto w leasing na firmę! Pojawia się wtedy krótkie pytanie: Gdzie po leasing? Stajemy w ten sposób w obliczu konieczności wyboru dostawcy czy pośrednika najbardziej korzystnego leasingu.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Czy bank to jedyne źródło finansowania?

Oczywistym, choć niekoniecznie najlepszym krokiem wydaje się skierowanie do własnego banku. Te, choć nie wszystkie, posiadają w swoich portfelach dużą ofertę leasingową. Przy czym, nie zawsze leasingu będzie udzielał sam bank. Najczęściej będzie to jego spółka-córka czyli towarzystwo leasingowe, np.: Grupa PKO BP posiada firmę leasingową PKO Leasing. Najczęściej zatem po lizing skierujemy się właśnie do banku. W zależności od tego, w którym z nich posiadamy rachunek rozliczeniowy to tam udamy się kierowani – można rzecz – instynktem. Co ważne, większość produktów leasingowych oferowanych przez banki dystrybuowane jest przez pośredników leasingowych. Np. Leasing SOS regularnie analizuje oferty ponad 21 firm leasingowych, co pozwala na szybkie i trafne wskazanie, gdzie leasing może opłacać się najbardziej albo gdzie jest aktualnie najtańszy. Ewentualnie, gdzie leasing jest najłatwiej osiągalny dla danego klienta, biorąc pod uwagę np. jego wiarygodność finansową.

Warto pamiętać, iż banki to instytucje kontrolowane publicznego zaufania, które muszą pracować według ściśle określonych reguł. Powoduje to wydłużenie procedur związanych z uzyskiwaniem leasingu. To zaś wpływa na fakt, iż często droga do bankowego leasingu jest niewiele mniej kręta, niż ta do kredytu, co powoduje, że w banku trudno o łatwy leasing.

Niemniej jednak, udając się do placówki bankowej obierzemy najczęściej kierunek na popularne w Polsce instytucje bankowe, takie jak: Bank PKO BP, IdeaGetin Bank, Bank Pocztowy, Alior Bank, Bank BPH, mBank, Bank ING, Millennium Bank, Bank Pekao, BOŚ Bank, Alior Bank, BNP Paribas, Deutche Bank, Noble Bank, SGB czy Santander Consumer Bank.

Największe bankowe firmy leasingowe w Polsce

Wybierając leasing bankowy zostaniesz obsłużony przez największe firmy leasingowe w Polsce należące do banków-matek. Jeśli zdecydujesz się na własną rękę brnąć przez gąszcz ofert, warunków leasingu, kalkulacji niech służą Ci pomocą nasze przewodniki po wybranych firmach leasingowych:

O czym koniecznie pamiętaj? Przy udzielaniu leasingu przez PKO Leasing, Idea Getin Leasing, ING Lease, Santander Leasing, Pekao Leasing, Millennium Leasing czy Alior Leasing warunki stawiane potencjalnemu leasingobiorcy oraz wymogi dokumentacyjne będą porównywalne do tych, które trzeba spełnić, żeby dostać kredyt. To z reguły ciężka droga. Dlatego naszym klientom pomagamy w całym procesie od wyboru ofert leasingowych przez procedurę pozyskania najlepszego leasingu do samego podpisania umowy leasingowej. Dla naszych klientów staramy się z reguły zabiegać o leasing w procedurze uproszczonej. Pozyskujemy go w tej formule nawet na przedmioty o wartości od 0,5 do 0,7 mln zł!

Mniej wiarygodnym finansowo firmom procedury bankowe mogą tutaj dać się we znaki. Nie każdy będzie w stanie je spełnić. Dlatego gdy następuje odmowa udzielenia lizingu lub jeśli po prostu chcemy szukać dalej i mieć szerszą perspektywę znowu zadajemy sobie to samo pytanie: zatem gdzie iść po leasing albo gdzie najłatwiej dostać leasing na auto czy samochód ciężarowy lub cokolwiek innego, co jest nam potrzebne w firmie?

Udając się do banku możesz liczyć tylko na ofertę tego jednego banku. Bez możliwości porównania go w szerszym kontekście i wiedzy, co jeszcze oferuje rynek. Nie opieraj się też na rankingach leasingowych bo porównywanie leasingów nie ma uzasadnienia praktycznego. Z prostej przyczyny – każdy leasing jest analizowany osobno a czynniki, które wpłyną na ostateczny jego koszt nie zależą tylko od warunków, które oferuje bank (marża banku za udzielenie + WIBOR). Cena leasingu zależy od zdolności do zaciągania zobowiązań przez potencjalnego leasingobiorcę oraz od przedmiotu leasingu, jego stanu oraz ceny. Stąd właśnie prawdziwe rankingi leasingów bankowych nie istnieją i odradzamy Ci z nich korzystanie.

By mieć możliwość wyboru najtańszego albo najkorzystniejszego leasingu (tani, nie zawsze oznacza korzystny!) warto kierować się do pośredników leasingowych, którzy mają rozeznanie w większej liczbie ofert niż tylko jednego banku. Znając sytuację leasingobiorcy są w stanie dla niego wyszukać na raz kilka ofert i wskazać najkorzystniejszy leasing. Możesz to sprawdzić wysyłając już teraz zapytanie o leasing online.

Pozabankowy leasing …czyli gdzie leasing jest dostać najłatwiej?

Poza bankami, które z racji posiadania statusu instytucji zaufania publicznego, co w prostych słowach oznacza, iż są najbardziej bezpieczne i wiarygodne, istnieją również firmy lizingowe. Nie zostały one jednak założone stricte jako banki. Są to albo firmy finansowe świadczące m.in. usługi leasingowe albo powstały jako „dodatek” do swojej głównej działalności, jak np. Volvo Leasing.

W tym drugim przypadku ma to najczęściej miejsce w odniesieniu do producentów samochodów osobowych, jak i ciężarowych oraz maszyn budowlanych albo drogowych. Firmy takie umożliwiają wyleasingowanie oferowanego przez siebie produktu we własnej firmie leasingowej. O czym często się nie mówi to fakt, że zwykle takie leasingi udzielane są na mało korzystnych warunkach.

Choć sam leasing może się wydawać tani (w reklamach można spotkać go jako „leasing 101%”) to konieczne opłaty około-leasingowe np. za ubezpieczenie czy za czynności dodatkowe są tak drogie, że leasing „u producenta” lub „w salonie” ostatecznie wychodzi drożej niż ten, który z pomocą doświadczonego doradcy leasingowego można byłoby znaleźć na rynku. To istotna uwaga dlatego zawsze warto zapytać o oferty jeszcze od innych leasingodawców. W ramach jednego okienka zrobisz to zamawiając leasing online.

Spis wiarygodnych i godnych polecenia pozabankowych firm leasingowych zawierałby m.in.: EFL Leasing, SG Equipment, De lage Landen, PEAC Finance, Siemens Finance, Scania Finance, Impuls-Leasing, PSA Finance, Volvo Leasing, Masterlease, GRENKE, MAN Financial, Catepillar Financial, FCA Leasing, Leasing Polski, MBR Leasing czy Cofidis. Wszystkie te firmy znajdziemy również w aktualizowanym co kwartał rankingu firm leasingowych opracowywanym przez ZPL. Ich niebywałą zaletą – w przeciwieństwie do firm bankowych – jest to, że uzyskanie leasingu od takiej firmy jest kwestią dosłownie 2-3 dni, a często nawet szybciej. Tutaj można zatem dostać leasing najłatwiej!

Ta lista to największe firmy leasingowe sektora pozabankowego. Można oczywiście pokusić się o ich rozszerzenie o inne, pomniejsze podmioty. Istotne jednak by wiedzieć, że różnią się one od siebie tym, co są skłonne sfinansować czyli przedmiotem leasingu, jak również ryzykiem, które są skłonne ponieść by udzielić finansowania czyli ceną pieniądza. Ten drugi aspekt jest szczególnie istotny dla tych przedsiębiorców, którzy rozglądają się za tzw. leasingiem bez BIK. Np. Leasing Polski jest w stanie udzielić finansowania mniej wiarygodnym podmiotom jednak należy się liczyć z tym, że cena leasingu (czyli ryzyko, które Leasing Polski ponosi zgadzając się na zawarcie umowy leasingu z mniej wiarygodnym klientem) będzie wyższa.

Każda z tych firm to miejsce, gdzie zarówno najtańszy, jak i najdroższy leasing może być nam udzielony. W dużej mierze zależy to od wiarygodności finansowej Twojej i/lub Twojej firmy. Niemniej jednak można wystąpić do każdej z nich z wnioskiem leasingowym. Ile firm leasingowych – tyle możliwości, prawda? Do każdej przecież można wysłać zgłoszenie, odwiedzić oddział, skontaktować się z doradcą każdego z nich, prosząc o ofertę i analizę własnej sytuacji w kontekście potrzeb. Jednak czy to dobry sposób na leasing?

Godnym uwagi rozwiązaniem wydaje się skorzystać z doświadczenia i relacji z firmami leasingowymi, które wypracowaliśmy już jako leasing.sos.pl. Pozwala to nam – już we wstępnej rozmowie z klientem – stwierdzić, na jaki leasing może on liczyć, czy może liczyć na najtańszy leasing oraz gdzie skierować się po najlepszy leasing w jego indywidualnym przypadku.

Oczywiście, nie zawsze dostaniemy finansowanie – bo to zależy od kilku, wyżej wspominanych już czynników. Polecamy jednak zawsze próbować bo lizing to doskonałe rozwiązanie dla firm. Co do tego nie powinno być wątpliwości. Leasing w firmie to duże korzyści zarówno podatkowe, jak i związane ze swobodą prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania biznesem. Nie bez przyczyny stał się w ostatnich latach głównym sposobem finansowania potrzeb przedsiębiorstw – od mikrofirm po duże przedsiębiorstwa.

Jeśli i tu spotkaliśmy się z sytuacją, w której nie możemy wziąć lizingu pojawia się pytanie: Gdzie najłatwiej dostać leasing? Słuszne pytanie – bo przecież chcemy wyleasingować np. ciągnik siodłowy ale gdzie to zrobić najlepiej i najprościej? Pamiętajmy, że w sytuacji, w której firmy leasingowe odmawiają finansowania trzeba przestawić się z myślenia w kategoriach gdzie dostanę najtańszy leasing na samochód na jakie warunki muszę spełnić żeby w ogóle dostać leasing? Potrzebne jest nam finansowanie – zatem gdzie najłatwiej dostać leasing i komu powierzyć zadanie jego pozyskania?

W naszej ścieżce poszukiwania najlepszego leasingu chcemy poznać całe spektrum możliwości. Chcemy bowiem wiedzieć gdzie są najlepsze leasingi, gdzie leasing jeszcze można dostać i gdzie znajdę najszerszy wybór oferty leasingowej?

Pozabankowe pośrednictwo leasingowe – czy warto?

Z pomocą przychodzi nam broker leasingu czyli pośrednik leasingowy. To do niego powinieneś się udać i to nawet w pierwszej kolejności. Pośrednictwo leasingowe bowiem to firmy, które same nie dysponują środkami pieniężnymi do tworzenia produktów finansowych – nie udzielają leasingów. Mają jednak jedną wielką zaletę – znają rynek i dysponują wiedzą, która pozwala im porównać oferty wielu banków i firm leasingowych (m.in. tych wskazanych powyżej) by wybrać tą, najodpowiedniejszą, najbardziej korzystną lub najtańszą dla klienta. Przedsiębiorca wybierając się do pośrednika wie zatem, że niezależnie od tego, jaki przedmiot leasingu wybrał – czy chce najtańszy leasing samochodowy czy też szuka leasingu bez bik i krd bo np. posiada zadłużenie w BIK, BIG czy KRD albo też mierzy w leasing na linię technologiczną – może liczyć na dobry leasing. Po prostu: pośrednik leasingowy będzie szukał tam, gdzie klient sam by nie szukał albo nie wiedziałby gdzie leasing takowy szukać, niezależnie czy na auto czy inny przedmiot. W dodatku, doradca leasingowy porówna oferty wielu firm i wskaże najwłaściwszą lub taką, która pozwoli w ogóle otrzymać leasingowanie.

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie? Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie.

Skorzystaj z pomocy doświadczonych agentów, którzy znają rynek i współpracują z wieloma leasingodawcami. W tym celu wypełnij krótki formularz leasingu on-line. Zapewnisz sobie w ten sposób odpowiednią ofertę leasingową.

Czym pośrednik leasingowy różni się od banku czy pozabankowego leasingu?

Można tu byłoby postawić kropkę gdyby nie zasadnicza wątpliwość, która zapewne każdemu przyszła do głowy. Dlaczego po prostu leasing się opłaca wziąć u pośrednika? Jeśli jesteś osobą, która nie za bardzo zna zasady funkcjonowania rynku finansowego – spróbujemy wyjaśnić to jak najprościej.

Banki, zatrudniają pracowników odpowiedzialnych za udzielanie pożyczek, kredytów czy leasingu na warunkach prowizyjnych. W koszcie udzielonego finansowania, które ponosi klient, znajduje się zatem prowizja dla takiego pracownika. Co więcej, potencjalny leasingobiorca udając się do banku np. po leasing na maszyny do obróbki drewna ma szansę tylko na zapoznanie się ofertą leasingową tylko tego jedynego banku. W dodatku, w cenie otrzymanego leasingu będzie uwzględniony koszt prowizji pracownika banku, który udzieli ów lizingu.

Pozabankowe firmy leasingowe, wymienione powyżej jako drugie, podobnie jak w przypadku banków – zatrudniają doradców, którzy za udzielony leasing otrzymają prowizję. Wybierając się zatem po oferty leasingowe do takiej firmy powinniśmy liczyć się z tym, że w koszcie finansowania, również będzie zawarta prowizja takiego pracownika. Oni również są zatrudniani na zasadzie premii motywacyjnej. Przy czym tu nadal będziemy mieli do czynienia z ofertą leasingu tylko tej jednej firmy i tylko w jej ramach będziemy musieli dokonać, nazwijmy to, pseudo-wyboru.

Wysyłanie indywidualnych zapytań o leasing, kredyt czy pożyczkę do poszczególnych banków lub firm leasingowych powoduje obniżenie ratingu Twojego lub Twojej firmy w oczach instytucji finansującej. Może to prowadzić ostatecznie do odmowy udzielenia finansowania. Możesz tego uniknąć korzystając ze wsparcia pośredników finansowych, którzy w ramach „jednego okienka” dopełnią realizacji Twojej potrzeby i znajdą odpowiedni leasing dla Ciebie. Sprawdzisz to wypełniając w 60 sek. proste zapytanie o leasing online.

Komu powierzyć przygotowywanie wniosków leasingowych do banków i firm finansowych – gdzie leasing najlepiej?

Ostania grupa, czyli niezależni pośrednicy finansowi, to doradcy, którzy tak samo, jak pracownicy powyższych dwóch grup otrzymują prowizję. Nie należy zatem wierzyć w zapewnienia, że tacy brokerzy nie pobierają prowizji od swoich klientów. Nic przecież nie ma za darmo, jak się często dzisiaj mawia. Pośrednicy też pobierają swój procent – płaci ją bank lub firma, której produkty leasingowe oferują. Smutna prawda? Tak, prowizji nie da się uniknąć. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, iż niezależni brokerzy i pośrednicy leasingowi to niejako etatowcy banków lub towarzystw leasingowych. Otrzymują swoją prowizję tak samo, jak otrzymałby ją pracownik banku, który udzieliby finansowania. Ty zatem decydujesz do kogo trafi ta prowizja – czy do pracownika banku, który dysponuje jedną standardową ofertą czy do pośrednika, który przeskanuje rynek w poszukiwaniu oferty najbardziej korzystnej dla Ciebie?

Portal leasing.sos.pl jest przykładem pośrednictwa leasingowego, podobnie jak inne portale w tej branży, w których gronie można wymienić go-leasing.pl, alpinaleasing.pl, leason.pl, fmleasing.pl, dginwest.com.pl czy porownywarkaleasingowa.pl.

Patrząc na to obiektywnie: czy za poświęcanie wielu godzin klientom, wyjaśnianie ich wątpliwości, podpowiadanie czym się kierować przy wyborze, przygotowywanie i przetwarzanie niezbędnych dokumentów a przede wszystkim negocjowanie dobry warunków lizingu w ich imieniu, często w wielu firmach leasingowych na raz nie powinni otrzymać honorarium?

Co jeszcze istotne to fakt, że pośrednicy leasingowi nie pobierają tak dużych prowizji, jak pracownicy banków. Narzuty są niższe gdyż pośrednicy wyszukują oferty możliwie najtańsze dla klienta. Obniżają oni również swoją prowizję by udzielić klientowi maksymalnie atrakcyjnego finansowania. Na takie upusty pracownik etatowy banku z reguły sobie nie pozwala. Pośrednik natomiast tak negocjuje warunki leasingu by klient otrzymał dobrą ofertę a on sam otrzymał stosowne wynagrodzenie. To uczciwe podejście, w którym tkwi istota rzeczy dlaczego leasing u pośrednika takiego, jak SOS Leasing jest faktycznie najtańszym rozwiązaniem.

Jest to możliwe, jeśli skorzystasz z leasing doradcy lub pośrednika leasingowego, który obsłuży Twoją potrzebę w ramach jednego okienka. Pośrednik leasingowy ma dostęp do wielu ofert najlepszych oraz największych firm leasingowych na raz. Pozwala mu to na szybkie rozeznanie w potencjalnych ofertach i wybór ze wskazaniem na najlepszy lub najtańszy leasing, w zależności od tego, co jest Twoim priorytetem: dobry leasing, tani leasing czy najlepszy leasing?

Możesz sobie to zapewnić wypełniając wstępny wniosek o leasing, który pozwoli nadać bieg Twojej potrzebie!

Jeśli dodatkowo takie czynniki jak obsługa klienta oraz kultura prowadzenia biznesu nie pozostaje dla Ciebie bez znaczenia to nie wahaj się skorzystać z danych kontaktowych lub wypełnić aplikacji o leasing online.

Co zyskujesz od niezależnych pośredników leasingowych?

Brokerzy leasingowi różnią się od wcześniej wymienionych grup trzema podstawowymi kwestiami:

  • niezależni. Nie są skrępowani korporacyjnymi targetami i koniecznością zrealizowania narzuconego z góry planu np. miesięcznego, jak ma to miejsce w bankach. Z przykrością należy stwierdzić, iż często objawia się to tym, że po wykonaniu takiego planu, nawet najbardziej wiarygodny klient banku, jest odsyłany z kwitkiem albowiem bank zrealizował już swój cel miesięczny. Wtedy dla bankiera – mówiąc najuprzejmiej – korzyść z pozyskania kolejnego klienta jest nie wprost proporcjonalna do korzyści, które może osiągnąć. Klient wtedy się już nie liczy. Smutne, prawda?
  • Posiadają w swoim portfelu kilka lub kilkanaście ofert różnych banków i firm leasingowych. Zatem mamy tu do czynienia z realnym wyborem a nie czymś pozornym. Mając rozeznanie w dziesiątkach produktów leasingowych oferowanych przez dziesiątki banków i firm leasingowych – jest w czym wybierać. Zatem gdzie leasing na auto czy maszynę szukać najskuteczniej? Odpowiedź wydaje się już bardziej klarowna, prawda?
  • elastyczni i nie obowiązują ich narzucone przez szefów korporacyjne plany realizacji. Dlaczego? Wiedzą bowiem, że dobry kontakt z klientem, wyjaśnienie mu niejasności, zrozumienie jego potrzeb i nie traktowanie klienta „taśmowo” – jak w fabryce – daje zupełnie inne efekty. Poczucie spełnienia oczekiwań każdego klienta, który stara się o leasing to istotna wartość dodana, którą nie mogą się pochwalić ani banki ani firmy stricte leasingowe.

Podsumowanie: Gdzie leasing?

Szukaj leasingu zatem tam, gdzie udzielanie leasingów i pośrednictwo finansowe stanowi żywotną istotę działalności danej firmy. Jeśli pytasz gdzie leasing dostać najkorzystniej to odpowiemy Ci, że z nami!

Pamiętaj, że kierując się do banku możesz liczyć tylko na jedna ofertę, podczas gdy firmy, które są profesjonalnymi pośrednikami wielu towarzystw leasingowych mogą przygotować Ci kilka ofert, a wszystko to w ramach „jednego okienka”.

Jeśli zatem stawiasz sobie pytanie: gdzie najlepiej wziąć leasing na samochód, maszynę lub urządzenie albo gdzie jest gdzie najtańszy leasing na samochód, sprzęt, wyposażenie czy narzędzia to wydaje się, że odpowiedź na nie znalazłeś właśnie po lekturze tego tekstu.

Czy przyszedł czas na leasing dla Twojej firmy?

Spróbuj przewertować oferty banków i firm leasingowych albo wypełnij krótki formularz leasingu online!

Oferty leasingu otrzymasz na drugi dzień!

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert