Leasing ciągnika siodłowego, TIRa, ciężarówki

CO TU ZNAJDĘ?

Treść dostaczy Ci kompleksową analizę tematu

Kompleksową analizę tematu!

Znajdziesz tu cenne wskazówki i porady

Cenne wskazówki i porady!

Leasing ciągnika siodłowego, naczepy – optymalizacja kosztów w firmie transportowej

Wielu przedsiębiorców i osób prowadzących własną działalność transportową decyduje się na leasing ciężarówki i/lub leasing naczepy, gdyż ta forma finansowania umożliwia korzystanie z – popularnych – TIR-ów bez konieczności dużego wkładu własnego. Dodatkowo, leasing ciągnika siodłowego często pozwala uniknąć weryfikacji własnej zdolności kredytowej. Popularnego „siodła” nie bierzemy bowiem na kredyt lecz w korzystny leasing operacyjny. Co więcej, leasing ciągników siodłowych nie obniży zdolności kredytowej leasingobiorcy, jeśli ten będzie występował o dodatkowe finansowanie kredytem w przyszłości!

W tym miejscu oferujemy Ci korzystne warunki na leasing ciągników siodłowych. Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu odpowiednich ofert na leasing ciągników siodłowych, naczep i przyczep. Zamów leasing na TIRa korzystając z formularza leasingu online. Masz gwarancję, że dostarczymy Ci finansowanie, które świetnie spełni Twoje oczekiwania – doświadczenie podpowiada nam już, jakich ofert na leasing ciągników siodłowych oczekują polskie firmy transportowe i przewozowe.

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

 • Krok 1. Przedmiot leasingu
 • Krok 2. Oczekiwane warunki
 • Krok 3. Mój kontakt

Podaj krótki opis lub link do strony www z przedmiotem leasingu.
zł (bez VAT)
Stan przedmiotu:*

Zamawiasz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają wiarygodność zamówień na Leasing SOS

Ciągniki siodłowy w leasingu z naczepą i/lub przyczepą to popularna metoda finansowania głównie ze względów podatkowych. Koszt leasingu ciężarówki zaliczamy bowiem w 100% do wydatków firmowych. Możliwość zawarcia umowy leasingowej na TIRa wybierana jest także przez te firmy transportowe, które wykazują minimalny dochód lub wręcz stratę. Nie bez przyczyny jest szczególnie popularna wśród firm świadczących usługi transportowe w skali międzynarodowej. Dla nich leasing ciężarówki jest głównym i jednocześnie najtańszym źródłem finansowania niezbędnych w branży transportowej ciągników siodłowych, naczep i przyczep.

Koszt leasingu ciągnika siodłowego

Najważniejszym atutem, który dostrzegają przedsiębiorcy z branży przewozowej jest fakt, że koszt leasingu ciągnika siodłowego zalicza się w całości do wydatków firmowych. Wpływa to na obniżenie podstawy opodatkowania w podatku PIT/CIT, jak i VAT a to w ostatecznym rozrachunku powoduje, że za zestaw ciężarowy płacimy ok. 70-80% jego ceny wyjściowej. Jest to zbawienne działanie tarczy podatkowej.

Leasing operacyjny ciągników siodłowych dla firm, zarówno nowych, jak i działających już na rynku pozwala zaliczyć im do kosztów uzyskania przychodów i to w 100%:

 • opłatę inicjalną,
 • wszystkie raty leasingowe,
 • wydatki na OC, AC i ubezpieczenie GAP,
 • nakłady eksploatacyjne (serwis, opony, paliwo, części zamienne),
 • …a podatek VAT (firmy transportowe przeważnie są płatnikami VAT) odliczyć w całości.

Skoro wszystkie te wydatki można zaliczyć w koszty to, co może być lepszego, prawda?

Ile kosztuje leasing ciężarówki, samochodu ciężarowego, tira?

Udostępniamy intuicyjne i bardzo proste narzędzie w postaci aktualnego kalkulatora rat leasingu operacyjnego samochodów ciężarowych dostępnego na stronie: https://leasing.sos.pl/kalkulator-rat-leasingu-operacyjnego-ciagnikow-siodlowych-naczep-i-przyczep/. Dzięki niemu sprawdzisz koszt leasingu ciężarówki czy całego zestawu ciężarowego. Sprawdzisz wysokość spodziewanych kosztów i dopasujesz parametry leasingu ciągnika siodłowego do możliwości finansowych swojej firmy.

Leasing ciągnika siodłowego dla nowych firm

Leasing ciągników siodłowych dla nowych firm (tzw. start up-ów) to często jedyna możliwość pozyskania pojazdu, niezbędnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej w transporcie ciężkim. Często spotykamy się z osobami, które przechodzą z etatów na własną działalność gospodarczą. To wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu. Nierzadko „świeży” przedsiębiorca napotyka na dużą przeszkodę – jest nią wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności kredytowej. Procedury bankowe często nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku leasing.sos.pl przychodzi z pomocą, kierując się z ofertą leasingu ciągnika siodłowego dla nowych firm.

Należy przy tym pamiętać, że standardem przy leasingu dla nowych firm jest konieczność uiszczenia wpłaty wstępnej na poziomie 10%-30% wartości zestawu ciężarowego. Dla naszych klientów negocjujemy jak najmniejsze wpłaty wstępne i możliwie na jak najlepsze warunki finansowe. Można liczyć na wkład własny na poziomie od 5% do 15% choć zdarzały się też i takie na poziomie 1-4%.

Leasing bezpośredni

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Korzyści z leasingu ciągników siodłowych, naczep i przyczep

Poniżej przedstawiamy kompletną listę zalet leasingu ciągnika siodłowego i leasingu naczep oraz generalnie zalety leasingu samochodów ciężarowych:

 • Leasing ciężarówki nie wymaga – choć głównie w procedurze uproszczonej leasingu – weryfikacji zdolności kredytowej, jak i jej nie obniża (leasing w 100% wchodzi w koszty firmy a pojazd nie musi być amortyzowany jak przy kredycie czy zakupach za gotówkę);
 • Leasing na ciężarówkę nie wymaga dużego wkładu własnego – pierwszą i kolejne raty leasingowe za ciągnik siodłowy można ustawić na różnym poziomie w zależności od sezonu (a raczej braku sezonu);
 • Leasing zestawu ciężarowego nie wymaga też wysokich dochodów leasingobiorcy. Leasing na ciężarówkę można uzyskać nawet wykazując stratę lub mając problemy z zadłużeniem w tzw. trudnym leasingu bez BIK;
 • Ciągnik siodłowy w leasingu pomaga obniżyć wysokość płaconych podatków! Nie amortyzujesz bowiem ciągnika siodłowego czy naczepy powoli (latami wg stawki amortyzacyjnej) lecz wszystkie wydatki leasingowe zaliczasz od razu do kosztów uzyskania przychodów swojej firmy transportowej;
 • Nowe zasady podatkowe w leasingu samochodów osobowych, które obowiązują od 2019 r. nie dotyczą przedmiotów leasingu innych niż auta osobowe. Dlatego przepisy dotyczące rozliczania samochodów ciężarowych w przedsiębiorstwach pozwalają na zaliczanie w firmowy koszt leasingu ciągnika siodłowego w 100%.
 • Leasing na TIRa umożliwia zaliczanie wartości ciągników siodłowych w koszty przedsiębiorstw transportowych średnio dwukrotnie szybciej w porównaniu do zakupów za gotówkę lub na kredyt:
  • w leasingu TIR-ów wystarczą bowiem 3 lata by wyleasingowany ciągnik siodłowy czy wyleasingowaną naczepę zaliczyć w koszty firmowe,
  • przy leasingu ciężarówki w pierwszych 2 miesiącach można wliczyć w koszty nawet do 70% wartości leasingowanego TIRa z naczepą,
  • w przypadku zakupu ciągników siodłowych za gotówkę lub na kredyt nowy pojazd ciężarowy amortyzujemy nawet 7 lat!
 • Procedura leasingu na samochody ciężarowe z naczepami umożliwia bardzo szybkie uzyskanie finansowania:
  • formalności związane z procedurą leasingową i zawarciem umowy leasingu na TIRa można dopełnić w  przeciągu 3-5 dni,
  • w stosunku do kredytu leasing ciągników siodłowych wymaga niewielkiej ilości dokumentów;
 • W czasie trwania leasingu zestawy ciężarowe, naczepy oraz przyczepy są własnością firmy leasingowej, a zatem nie podlegają ewentualnej egzekucji komorniczej i nie obniżają zdolności kredytowej Twojej firmy!

Jak wygenerować dodatkowe koszty podatkowe w firmie transportowej?

Leasing jest doskonałym narzędziem do generowania dodatkowych kosztów podatkowych. Szczególnie z końcem każdego roku, kiedy przedsiębiorcy szukają szybkich i prostych metod obniżenia podstawy opodatkowania sprawdza się nie tylko leasing samochodowy ale i leasing na maszyny i urządzenia budowlane, sprzęt IT albo wyposażenie. W leasingu operacyjnym istnieje bowiem możliwość wpłacenia jednorazowo do 45% wartości leasingowanego przedmiotu. Powoduje to, że zawierając umowę leasingu na samochód ciężarowy ale i na inne przedmioty można wygenerować pokaźne koszty w miesiącu jej podpisania.

Jak dostać leasing na ciągnik siodłowy?

Rozwijając kilka z powyższych punktów warto dodać, że leasing ciągnika siodłowego można uzyskać całkiem szybko, a to dzięki uproszczonym procedurom leasingowym, na które składają się krótki czas oceny wniosku leasingowego, częsty brak konieczności przedstawiania wyników finansowych (lub jedynie okazanie oświadczenia o dochodzie do wglądu) oraz wysokie limity finansowania sięgające nawet do pół miliona złotych netto. To często wystarcza na 2 nowe lub 3 używane zestawy ciężarowe z naczepami. Należy pamiętać, że limity te mogą być wyższe, jeśli przedstawi się kompletne wyniki finansowe.

Warto odnotować, że w przypadku właścicieli nowych firm transportowych (tzw. start up-ów), którzy za pomocą leasingu planują sfinansować swój pierwszy zestaw ciężarowy ciągnika siodłowego z naczepą, pierwsza rata leasingu zazwyczaj jest wyższa i wynosi średnio 20-25% wartości zestawu ciężarowego. Jednakowoż istnieją leasingodawcy, szczególnie w segmencie leasingu pozabankowego, u których można liczyć na 10% wkładu własnego i to bez poręczenia. Ważny jest wówczas fakt czy ma się odpowiednie doświadczenie w branży transportowej, a jeszcze lepszym argumentem jest podpisany już kontrakt (lub chociażby list intencyjny) z przyszłym zleceniodawcą.

Jak uzyskać leasing na samochód ciężarowy?

Najwłaściwszym rozwiązaniem jest skierowanie się z wstępnym zapytaniem o leasing do biegłych w leasingu ciągników siodłowych doradców finansowych. Oni najszybciej i najpewniej pomogą bezpłatnie uzyskać leasing na ciężarówkę. Wyślij swoje zapytanie poprzez formularz dostępny na stronie wniosek o leasing by nadać bieg realizacji Twoich potrzeb.

Jakie oferty leasingu na ciągniki siodłowe dostępne są na rynku?

Na rynku dostępnych jest sporo ofert na leasing ciągników siodłowych dla firm, w tym dla nowych firm. Ciężarówki, naczepy, przyczepy, zestawy ciężarowe są częstym przedmiotem leasingu dlatego warto wiedzieć, które firmy leasingowe oferują korzystne warunki leasingu w danym momencie. Trudno jednak odnaleźć się we wszystkich ofertach samodzielnie stąd polecamy wstępny wniosek o leasing ciągników siodłowych, który pozwoli niezwłocznie rozpoznać najlepsze oferty.

Odnośnie kwestii możliwości zróżnicowania wysokości rat leasingu w zależności od sezonu, dobrym rozwiązaniem może być leasing ciężarówki na kilometry. W tej opcji wysokość raty leasingowej jest proporcjonalna do przebiegu, jaki planuje się wykonać ciągnikiem siodłowym. Im więcej przejechanych kilometrów tym wyższa rata i odwrotnie. To po prostu szczególny przypadek najmu długoterminowego. Dzięki temu leasingobiorca opłaca niewielką ratę najmu/leasingową gdy TIR nie jest używany. Np. w okresie słabego sezonu, braku zleceń lub gdy posiada się dużo zestawów (ciągników siodłowych) i akurat jeden musi być uziemiony. Dotyczy to zwłaszcza przypadków gdy leasingobiorca ma na siebie wzięte różne typy leasingu na różne maszyny. Wtedy zazwyczaj nie pracuje ten ciągnik, który jest sfinansowany w ramach leasingu na kilometry.

Należy też wspomnieć, że istnieje także pożyczka leasingowa. Jest ona skierowana głównie do przedsiębiorstw transportowych planujących kupić ciągnik siodłowy lub naczepę od zagranicznego dostawcy. Taki zakup jest zwolniony z VAT, zresztą analogicznie jak pożyczka na sfinansowanie zakupu.

Jak wziąć ciężarówkę w leasing?

Skoro też o to pytasz to znaczy, że wiesz, iż leasing na ciężarówkę to doskonałe rozwiązanie dla Twojej firmy. Optymalizuje koszty i daje dużą swobodę dysponowania pojazdem. By wziąć ciężarówkę w leasing trzeba zgłosić swoją potrzebę na formularzu do leasingu online. Zrób to teraz – zajmie Ci to 60 sek. Potem sprawy potoczą się już błyskawicznie.

Jakie są główne warunki leasingu ciągników siodłowych, naczep i przyczep?

Zebraliśmy je poniżej:

Sposób finansowania:Leasing operacyjny (wybierany w 90% przypadków!)
Pożyczka leasingowa
Leasing finansowy
Wynajem długoterminowy
Leasing zwrotny
Pierwsza wpłata:0-45% (nastawmy się jednak na co najmniej 10% wkładu własnego)
Czas spłaty:2-6 lat
Raty:Równe lub sezonowe
Wykup:1-40%
Waluta:PLN lub EUR
Typ ciągnika siodłowego:Nowy lub używany do 7 lat

Poza wyżej wymienionymi, możliwe są także indywidualnie, niestandardowe warunki leasingu transportu ciężkiego, gdyż oferta w tym zakresie ma na tyle szerokie spectrum, że umożliwia ono dobranie odpowiedniego rodzaju finansowania do danej firmy transportowej i jej potrzeb. W spectrum tym jest m.in. leasing bez BIK, KRD, z komornikiem a ciągnik siodłowy stanowi tylko jeden z przykładów przedmiotów leasingu, które można nim sfinansować.

Podsumowanie

Leasing SOS finansuje wszelkie marki ciągników siodłowych, naczep i przyczep, w tym m.in.: ciągniki siodłowe MAN, DAF, Scania, Mercedes-Benz, Renault, Volvo, Iveco czy naczepy i przyczepy Krone, Wielton, Schmitz czy Kögel.

Zapewniamy najtańsze ubezpieczenie GAP ciągników siodłowych na polskim rynku!

Dostarczamy również możliwość przedłużenia gwarancji na ciągniki siodłowe po najniższych cenach w kraju!

Czy przyszedł czas na wymianę albo leasing nowego zestawu ciężarowego do Twojej firmy?

Spróbuj przeszukać oferty banków i towarzystw leasingowych lub wypełnij nasz formularz leasingu online w 60 sekund!

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert