Leasing hali magazynowej – namiotowej lub stalowej

Tutaj zamówisz leasing hali magazynowej w 30 sek. Zapytanie o leasing hali namiotowej albo stalowej wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing hali namiotowej, stalowej czy hala z płyty warstwowej – który leasing na budowę hali wybrać: operacyjny czy finansowy?

Hala magazynowa jest niezbędnym elementem wielu przedsięwzięć biznesowych. Korzystają z niej firmy produkcyjne, handlowe, właściciele gospodarstw rolnych. Dla wielu przedsiębiorców  budowa własnej hali jest zbyt kosztownym przedsięwzięciem. Szukają bardziej ekonomicznych rozwiązań, a wśród nich jest leasing hali magazynowej.

Zanim odkryjemy przed Tobą szczegóły leasingu hal, warto zauważyć coraz bardziej popularne rozwiązanie czyli zastępowanie hal magazynowych murowanych halami namiotowymi.

Hale namiotowe są świetną alternatywą dla budynków o różnym przeznaczeniu, np. magazynowych, produkcyjnych czy na cele rolnicze. Są zdecydowanie tańsze, szybsze w budowie, można je zdemontować i przenieść.  

Jakie korzyści daje tego typu obiekt? Najpierw weźmy do ręki kalkulator.

Wysyłanie indywidualnych zapytań o leasing, kredyt czy pożyczkę do poszczególnych banków lub firm leasingowych powoduje obniżenie ratingu Twojego lub Twojej firmy w oczach instytucji finansującej. Może to prowadzić ostatecznie do odmowy udzielenia finansowania. Możesz tego uniknąć korzystając ze wsparcia pośredników finansowych, którzy w ramach „jednego okienka” dopełnią realizacji Twojej potrzeby i znajdą odpowiedni leasing dla Ciebie. Sprawdzisz to wypełniając w 60 sek. proste zapytanie o leasing online.

Leasing hali magazynowej – finansowanie hal namiotowych i hal stalowych

Zakup hali magazynowej z własnej kieszeni, to kosztowny wydatek. Budowa hali stalowej pochłonie ok. 1100 zł – 2600 zł za mkw. To szacunek, bo ze względu na pandemię ceny poszybowały w górę. Jeżeli chcesz postawić halę na fundamentach, doprowadzić prąd, wodę i zamontować instalację grzewczą, to musisz doliczyć ok. 50 proc. ceny „gołej” konstrukcji. Do tego należy dodać np. opłatę za kontenery i zaplecze sanitarne dla pracowników, koszt zagospodarowania terenu wokół hali czy też odwodnienia placu, na którym stoi konstrukcja.

Tymczasem namioty magazynowe w średnich rozmiarach (10 x 15 m i 10 x 20 m) kosztują 15 tys. zł – 25 tys. zł. Duże (20 x 40 m) i całoroczne hale namiotowe to wydatek 160 tys. zł – 290 tys. zł.

Na tym nie koniec korzyści płynących z wyboru namiotów magazynowych. Hala namiotowa może stanąć w miesiąc. To bardzo ważny argument dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko dodatkowej powierzchni do przechowywania towarów. Tymczasowe hale namiotowe mogą stać w jednym miejscu przez 180 dni, potem można je przekształcić w obiekty całoroczne lub przenieść do innej lokalizacji.

Kolejny atut: nowoczesne materiały, z których tworzone jest poszycie hal pozwalają na ich użytkowanie przez cały rok. Taką halę magazynową można ogrzać lub klimatyzować oraz wyposażyć we wszystkie elementy niezbędne do adaptacji na potrzeby przemysłu, przetwórstwa, logistyki lub różnych usług (wentylacja, oświetlenie, okna, drzwi, suwnice).

Do wyboru mamy hale i namioty ze stalowym lub aluminiowym szkieletem, z dachem wielospadowym lub dwuspadowym, okryte materiałem, który dobrze izoluje zimno i ciepło. 

Zazwyczaj powierzchnia hali magazynowej jest potencjalnie nieograniczona – hala składa się z modułów, które można dodawać jak klocki.

Namiotowe hale magazynowe to rozwiązanie ekonomiczne, wygodne i pozwalające oszczędzić czas – przedsiębiorca nie musi przechodzić długotrwałej procedury wydania pozwolenia na budowę. Z tego typu obiektów korzystają z powodzeniem firmy logistyczne i budowlane, centra przeładunkowe, producenci rolni oraz przedsiębiorstwa działające w innych gałęziach przemysłu.

Namioty magazynowe są nawet o 25 proc. tańsze od murowanych magazynów, jednak ich zakup nadal będzie dużym wysiłkiem finansowym dla wielu firm.

W jaki sposób sfinansować budowę hali namiotowej lub stalowej? Spróbujmy rozważyć, która droga będzie najlepsza dla Twojej firmy. 

Magazynowa hala namiotowa – leasing czy zakup?

Zakup hali namiotowej oznacza zamrożenie gotówki, którą można przeznaczyć np. na zabezpieczenie płynności firmy. Dlatego przedsiębiorstwa, które nie chcą angażować własnych środków, a z drugiej strony stawiają na rozwój, szukają zewnętrznych źródeł finansowania. 

Dla wielu firm kredyt na halę magazynową nie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie spełniają one wymagań kredytodawców lub firmom nie odpowiadają warunki finansowe proponowane przez banki. Dotacje z UE to kuszące rozwiązanie, jednak procedury konkursowe trwają długo i nie ma pewności, kto otrzyma dofinansowanie.

Cenionym rozwiązaniem jest leasing hal stalowych lub o innej konstrukcji. Leasing łatwiej uzyskać niż kredyt bankowy, procedury są krótsze i bardziej przyjazne, rata leasingu może stanowić koszt uzyskania przychodu, a w przypadku leasingu operacyjnego, po ostatniej racie, hala przechodzi na własność przedsiębiorcy.

Leasingodawcy mają bardziej elastyczne podejście od banków i dlatego chętniej przyznają finansowanie przedsiębiorstwom z krótką historią działalności.

Warto też pamiętać, że leasing nie obniża zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Procedura jest prosta, a formalności ograniczone do minimum. W procedurze uproszczonej leasingu wystarczy oświadczenie o stanie finansów firmy i braku zaległości podatkowych.

Używając leasingu można sfinansować każdy obiekt magazynowy. Dostępny jest:

 • leasing hal o konstrukcji stalowej i aluminiowej,
 • leasing hal magazynowych (w tym całorocznych, ogrzewanych),
 • leasing hal produkcyjnych,
 • leasing hal myjni,
 • leasing hal lakierni,
 • leasing hal sortowni odpadów,
 • leasing hal sortowni owoców,
 • leasing hal z poszyciem z plandeki PCV, blachy lub energooszczędnej płyty warstwowej PIR lub PUR,
 • leasing hal ujeżdżalni,
 • leasing hal sportowych,
 • leasing hal imprezowych,
 • leasing zadaszenia garaży,
 • leasing hali przemysłowej,
 • leasing hali namiotowej (do wykorzystania np. podczas targów, koncertów, pokazów),
 • leasing hali rolniczej (do przechowywania płodów rolnych, hodowli zwierząt oraz magazynowania/naprawy sprzętu rolniczego).

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Który leasing na halę wybrać?

Leasing hali to chętnie wybierana przez przedsiębiorców forma finansowania inwestycji. Właściciele firm przed podpisaniem umowy muszą zdecydować się na jedną z dwóch form leasingu: operacyjnego lub finansowego?

Z pewnością najpopularniejszy jest leasing operacyjny hali magazynowej. Dlaczego? Kluczowe są większe korzyści podatkowe oraz niższy koszt inicjacyjny leasingu operacyjnego.

W przypadku leasingu operacyjnego, kosztem uzyskania przychodu przedsiębiorcy jest cała miesięczna rata (oraz opłata wstępna), natomiast w leasingu finansowym tylko część odsetkowa raty. Na właścicielu firmy, który wziął leasing finansowy leży obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Należy też pamiętać, że w leasingu finansowy podatek VAT jest płacony z góry, a nie dzielony na miesięczne raty.

Przedsiębiorca korzystający z leasingu finansowego staje się właścicielem hali automatycznie po spłacie ostatniej raty. Inaczej w leasingu operacyjnym – tu przedsiębiorca wykupuje halę na koniec umowy leasingowej.

Argumenty za leasingiem finansowym? Może być dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z uprzywilejowanej amortyzacji lub/i zależy im na szybszej spłacie leasingu.

Jeśli masz już na oku potrzebną halę stalową lub namiotową, którą chcesz wziąć w leasing to wystarczy, że wypełnisz formularz o leasing on-line. Zajmie Ci to 60 sek. Dzięki podanym informacjom zostaną przygotowane dla Ciebie oferty leasingowe na części ruchome hali magazynowej. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pomóc w podjęciu trafnej decyzji przy wyborze najlepszej z nich.

Finansowanie hal stalowych i innych – warunki

Na jakie warunki możesz liczyć starając się o finansowanie hali? Oto standardowe warunki oferowane przez wiodących polskich leasingodawców na leasing hal nie stanowiących nieruchomości:

 • możliwość dostosowania harmonogramu spłat do możliwości firmy,
 • raty leasingowe równe, sezonowe, degresywne,
 • decyzja nawet w 24 godziny,
 • finansowanie w PLN i w EUR,
 • możliwość sfinansowania hal magazynowych nowych i używanych,
 • opłata wstępna od 0 proc. do 45 proc.,
 • możliwość wykupu hali po zakończeniu leasingu (w leasingu finansowym obiekt automatycznie staje się własnością leasingobiorcy) – od 1 proc. do 10 proc. wartości obiektu,
 • kosztem uzyskania przychodu jest cała rata leasingowa (leasing operacyjny) lub jej część odsetkowa (leasing finansowy),
 • wpłata wstępna jest w całości KUP (leasing operacyjny),
 • czas trwania leasingu finansowego: 6 – 60 miesięcy, 
 • okres trwania umowy na leasing operacyjny hal magazynowych zależy od materiału, z którego wykonana jest namiotowa hala magazynowa: plandeka (ściana miękka) – 24-72 miesiące; blacha/płyta warstwowa – 48-72 miesiące.
 • VAT dzielony jest na kolejne raty (leasing operacyjny) lub wpłacany z góry wraz z pierwszą ratą (leasing finansowy).

Leasing hali namiotowej – co trzeba wiedzieć!

Aby hala magazynowa w leasingu operacyjnym została uznana za nieruchomość:

To istotne: bez stałego związku z gruntem jest ruchomością i wtedy umowę leasingową można zawrzeć na okres do 6 lat. W przypadku związania hali z gruntem umowa leasingu musiałaby zostać zawarta na znacznie dłuższy czas i obejmowałaby nie tylko mobilne części hali, ale także grunt, roboty ziemne, fundamenty czy przyłącza.

Z tego względu, w przypadku hal najczęściej leasinguje się mobilną część inwestycji np. halę mocowaną na szpile lub kotwy, czyli „nietrwale” związaną z gruntem. W leasing bierze się wtedy konstrukcję stalową i jej obłożenie (płytę warstwową lub plandekę, okna, drzwi, bramy, orynnowanie, wentylację, instalacje, świetliki itp.)

Warto pamiętać, że niektóre instytucje leasingowe finansują tylko hale, które można rozebrać i przenieść. Z tego względu hale stalowe, przytwierdzone do gruntu, nie znajdują się w ich ofercie.

W przypadku nieruchomości często może również pojawić się wymóg posiadania gruntu pod budowę hali, który nie jest obciążony hipoteką.

Pamiętajmy – w przypadku hal magazynowych trwale związanych z gruntem – że zawsze możliwy jest

nieruchomości. Wtedy halę budujemy samodzielnie, następnie sprzedajemy ją firmie leasingowej, odzyskując nawet do 75% wartości poniesionych kosztów. Później używamy ją na zasadach leasingu operacyjnego – płacąc miesięczne raty.

Nie można zapomnieć o tym, iż w leasing można wziąć również wyposażenie hali magazynowej, np.

regały magazynowe, pomost/rampę przeładunkową, suwnicę czy też automatyczny system magazynowy.

Leasing jest doskonałym narzędziem do generowania dodatkowych kosztów podatkowych!

Szczególnie z końcem każdego roku, kiedy przedsiębiorcy szukają metod obniżenia podstawy opodatkowania sprawdza się nie tylko leasing samochodowy czy leasing na maszyny i urządzenia produkcyjne i wytwórcze ale też leasing na sprzęt komputerowy albo leasing na życzenie.

W leasingu operacyjnym istnieje bowiem możliwość wpłacenia jednorazowo do 45% wartości leasingowanego przedmiotu. Powoduje to, że zawierając umowę  leasingu można wygenerować pokaźne koszty w miesiącu jej podpisania.

Leasing hali stalowej – kalkulator

Warto dobrze przemyśleć warunki leasingu hali magazynowej. Leasing takiego obiektu to długotrwałe zobowiązanie finansowe, dlatego uważny wybór warunków finansowania zaoszczędzi potencjalnych zmartwień w przyszłości.

Dobrym narzędziem do oceny możliwości finansowych są kalkulatory leasingowe. Dzięki kalkulatorowi leasingowemu online możesz dobrać warunki finansowania hali magazynowej, które odpowiadają możliwościom Twojej firmy.

Kalkulator leasingowy jest łatwy w obsłudze. Wystarczy wpisać w rubryki cenę hali magazynowej (w PLN, brutto), stan (nowa, używana), wysokość wpłaty inicjalnej i wykupu z leasingu (w procentach) oraz okres leasingu, a system poda Ci prognozowany koszt miesięcznej raty leasingu oraz koszt całkowity leasingu.

Dodatkowo możesz wielokrotnie zmieniać parametry leasingu i sprawdzać, jak np. liczba rat czy wysokość wpłaty początkowej/wykupu zmieni koszt leasingu.

Kalkulator leasingu działa w oparciu o najbardziej aktualne oferty uzyskane od wiodących banków i instytucji leasingowych działających na naszym rynku. Choć prognoza jest zbliżona do realnych ofert to może się jednak różnić – ostateczne warunki leasingu zależą m.in. od kondycji finansowej przedsiębiorstwa oraz wewnętrznych procedur leasingodawcy.

Kalkulator leasingowy to pierwszy krok. Mając wstępne dane warto skontaktować się z doświadczonym doradcą. Nasi eksperci doradzą, na co zwrócić uwagę wybierając leasing hali magazynowej i zaproponują najlepsze dostępne na rynku rozwiązanie – idealnie dopasowane do Twoich wymagań.

Czy potrzebujesz pomocy na leasing hali magazynowej?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert