Leasing jachtów

Tutaj zamówisz leasing na jacht lub łódź motorową w 30 sek. Zapytanie o leasing jachtu czy motorówki wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing jachtów, katamaranów, motorówek – hobby połączone z inwestycją 

Leasing jachtu może być świetną inwestycją nie tylko dla miłośników żeglowania. Jacht żaglowy lub motorowy, katamaran czy też łódź, a nawet skutery wodne, to źródło przyjemności i bilet do wielkiej przygody, a z drugiej strony potencjalne źródło stałego dochodu. Podpowiadamy jak sfinansować jacht, a potem zarabiać, kiedy będzie pływał u wybrzeży Chorwacji czy na Karaibach.

W tym miejscu oferujemy Ci korzystne warunki na leasing jachtu czy leasing łodzi motorowych Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi bankami i firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu odpowiednich ofert na jacht leasing. Zamów jacht, katamaran czy łódź motorową korzystając ze specjalnego formularza leasingu online. Masz gwarancję, że dostarczymy Ci finansowanie, którego próżno szukać w internecie!

Kupno jachtu to poważny wydatek, ceny jednostek pływających idą w setki tysięcy złotych. Im większy i lepiej wyposażony jacht, tym droższy i wymagający większego wysiłku finansowego. Dlatego sięgamy po leasing jachtu czy leasing łodzi motorowej albo leasing katamaranu. To rozsądne rozwiązanie!

Niewielu żeglarzy stać na zakup własnej łodzi. Z pomocą przychodzi leasing jachtów. To rozwiązanie idealne dla właścicieli firm, którzy kochają żagle, ale nie chcą lub nie mogą kupić jednostki pływającej za gotówkę.

Nie trzeba być wilkiem morskim, żeby docenić zalety jachtu w leasing. To wygodny sposób na sfinansowanie wybranej jednostki pływającej, bez względu czy wybierzesz najbardziej popularne marki np. Bavaria, Jeanneau, Beneteau czy też katamarany Lagoon lub jachty żaglowe specjalne czy też jachty motorowe. Niemal każdą jednostkę pływającą możesz potraktować, jako ciekawą inwestycję.

Leasing jachtu – yacht leasing

Żeglowanie to pasja wielu właścicieli firm. Mogą ją połączyć z inwestycją kapitału na atrakcyjnych warunkach. 

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i żeglarzem, to możesz kupić jacht i cieszyć się chwilami przeżytymi na jego pokładzie. Jednak zabiegani właściciele firm zazwyczaj nie mają czasu na wielomiesięczne rejsy. Ze swojego jachtu żaglowego lub jachtu motorowego korzystają kilka tygodni w ciągu roku.

Jacht nie musi stać nieużywany w marinie. Właściciel może go czarterować czyli udostępnić za opłatą innym miłośnikom żagli. Wystarczy, że podpisze umowę z firmą, która w jego imieniu zaopiekuję się jednostką i ją wynajmie.

Korzyść jest oczywista: łódź na siebie zarobi, a w określonym terminie będzie do dyspozycji właściciela.

Jeśli masz już na oku jacht lub łódź motorową, które chcesz wziąć w leasing to wystarczy, że wypełnisz formularz o leasing on-line. Zajmie Ci to 60 sek. Dzięki podanym informacjom zostaną przygotowane dla Ciebie oferty leasingowe na upatrzony jacht lub łódź. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pomóc w podjęciu trafnej decyzji przy wyborze najlepszej z nich.

Leasing, a może kredyt czyli jak sfinansować jacht, motorówkę, katamaran?

Zakup jachtu to poważna inwestycja. Na jacht żaglowy lub jacht motorowy można wydać kilkaset tysięcy, a równie dobrze kilka milionów złotych. Czy jest sens wykładać na stół własną gotówkę?

Przedsiębiorcy z zasady rozważnie podchodzą od inwestowania środków firmy. Dlatego wielu z nich szuka zewnętrznego finansowania. W ten sposób zachowują gotówkę, która przyda się żeby np. zapewnić płynność finansową spółki.

Firmy sięgają po kredyty bankowe, aplikują o dotacje z Unii Europejskiej lub leasingują samochody, maszyny produkcyjne czy inne rzeczy niezbędne do prowadzenia działalności biznesowej.

Największą popularnością cieszy się od wielu lat leasing. 63 proc. małych i średnich przedsiębiorstw uważa go za najważniejsze źródło finansowania inwestycji (49 proc. wskazuje na dotacje z UE, a 39 proc. na kredyty, Badania Komisji Europejskiej SAFE 2020).

Leasing zmniejsza koszty zakupu kosztownego przedmiotu, przemawiają za nim mocne argumenty:

 • nie angażujesz własnych pieniędzy,
 • dobierasz warunki (np. długość trwania leasingu) do swoich wymagań,
 • czeka Cię mniej formalności niż przy kredycie bankowym,
 • decyzja o przyznaniu leasingu jest szybsza niż w przypadku kredytu,
 • leasing operacyjny nie zmniejsza zdolności kredytowej,
 • pomaga optymalizować podatki płacone państwu: raty leasingu operacyjnego stanowią koszt uzyskania przychodu, można odliczyć 100% VATu,
 • po zakończeniu leasingu możesz wykupić przedmiot lub wymienić na nowy.

Wśród najchętniej leasingowanych rzeczy są auta osobowe, maszyny i urządzenia oraz samochody ciężarowe. Za pomocą leasingu można zaopatrzyć firmę w praktycznie każdy potrzebny przedmiot. Jednak gdzie tu miejsce na leasing jachtu? Jacht czy też katamaran kojarzy się raczej z drogim hobby, a nie sposobem na zarobienie pieniędzy.

Tymczasem dzierżawa jachtów jest coraz większym kawałkiem leasingowego tortu.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Leasing jachtu i czarter jachtu

Leasing to obecnie najbardziej popularny sposób finansowania zakupu jachtu. O jego popularności świadczą twarde dane. Wartość rynku leasingu jednostek pływających w Polsce rośnie:

 • 2015 – 121 mln zł, 
 • 2016 – 176 mln zł, 
 • 2017 – 217 mln zł, 
 • 2018 – 206 mln zł,
 • 2019 – 210 mln zł.

Leasing umożliwia sfinansowanie nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtów żaglowych (morskich i służących do pływania na Mazurach), łodzi motorowych (wędkarskich, rybackich, okrętowych), przeznaczonych do uprawiania sportów wyczynowych lub też jachtów budowanych na indywidualne zamówienie.

Można założyć, że wielu leasingobiorców jednostek pływających łączy miłe z pożytecznym. 

Jacht może być mobilnym biurem dla szefa firmy, nietypowym nośnikiem reklamy lub też pełnić funkcje reprezentacyjne (ciekawe miejsce na organizowanie spotkań biznesowych). 

Jednak właściciele jachtów lub leasingobiorcy zarabiają przede wszystkim na czarterowaniu jednostek, którymi dysponują to tzw. yacht management lub charter management. 

Z czarteru jachtów czerpią zyski przedsiębiorcy, którzy nie złapali (jeszcze) bakcyla morskich przygód. Nie muszą przy tym nawet postawić stopy na pokładzie. 

Najpierw leasingują łódź, a potem podpisują umowę z wyspecjalizowaną firmą czarterującą jachty żeglarzom czy miłośnikom sportów motorowodnych. Mechanizm takiego biznesu przypomina zakup apartamentu nad morzem, a potem przekazanie go firmie, która wynajmie go turystom.

Czarter jachtu – ile można zarobić 

Ile można zarobić na czarterze wyleasingowanego jachtu? Wiele zależy od przyjętej strategii.

Jeśli dzierżawisz jacht przede wszystkim z myślą o sobie, to wpływy z jego czarteru mogą ograniczyć się do pokrycia kosztów bieżącego utrzymania łodzi (sprzątanie, konserwacja) czy też opłat za marinę, ewentualnie spłaty raty leasingu.

Sytuacjia zmienia się, kiedy inwestycja w jacht ma przede wszystkim przynieść dochód – wtedy szukasz jednostki dopasowanej typem i wyposażeniem do wymagań klientów rynku czarterowego. 

Jeśli celem jest maksymalizacja dochodu, to niezbędna będzie współpraca z firmą wyspecjalizowaną w czarterze łodzi. Eksperci doradzą, jakie jachty cieszą się wzięciem na Adriatyku, a jakich poszukują osoby kochające pływanie wśród wysp na Karaibach. Np. na Chorwacji najchętniej czarterowane są jachty o długości 13-15 m, na których może pływać od ośmiu do dwunastu osób.

Właściciel jachtu – lub leasingobiorca – dzieli się zyskami z czarteru z operatorem, który obsługuje wynajem i pozyskuje klientów.

W przypadku największych firm czarterujących jachty, comiesięczne wpływy są gwarantowane na umówionym, stałym poziomie. Możliwy jest również udział w czynszu z wynajmu (operator pobiera opłatę w wysokości ok. 10-30 proc.)

Co ważne, jednostki pływające nie tracą tak gwałtownie wartości (w przeciwieństwie do np. samochodów). Eksperci oceniają, że w dobrze zaprojektowanym biznesie czarterowym, po zakończeniu leasingu – trwa najczęściej 5-6 lat – inwestor będzie miał do dyspozycji jacht lub łódź wartą ok. 50-60 proc. wartości początkowej.

To dobra wiadomość: kwota wykupu łodzi po zakończeniu umowy (w leasingu operacyjnym) jest zazwyczaj niższa i dlatego leasingobiorca może kupić jacht, a potem go odsprzedać lub nadal czarterować. Jeśli przedsiębiorca wybrał leasing finansowy, to wraz ze spłatą ostatniej raty jednostka staje się jego własnością.

Ile czasu potrzeba na zwrot zainwestowanych pieniędzy? To zależy od wielu zmiennych, np. całkowita spłata katamaranu (wartego ok. 500 tys. euro) pływającego zimą na Karaibach, a latem na morzu Śródziemnym trwa około 6 lat.

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie? Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie.

Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie. Oferty na yacht leasing otrzymasz zaś po wypełnieniu formularza leasingu online.

Leasing jachtu – warunki

Na jakich warunkach możesz wyleasingować jacht, katamaran lub motorówkę? Dużo zależy od tego jaka jest cena i wiek upatrzonej jednostki pływającej, na jaki wkład własny możesz sobie pozwolić i na ile lat chcesz zdobyć finansowanie.

Przygotowaliśmy zestaw typowych warunków, których możesz się spodziewać pytając o leasing jachtu:

 • opłata wstępna od 5 proc. (najczęściej 10 – 25 proc.) do 45 proc,
 • maksymalny okres leasingu do 84 m-cy (czasem z możliwością indywidualnych rozwiązań) przy leasingu operacyjnym a przy leasingu finansowym do 5 lat,
 • leasing w PLN, USD i Euro,
 • możliwość rozłożenia wykupu jachtu na raty,
 • możliwość finansowania jednostek pływających zakupionych za granicą,
 • raty równe, malejące lub sezonowe,
 • nieograniczona wartość leasingowanego przedmiotu,
 • finansowanie używanych, nawet kilkunastoletnich jachtów,
 • wymóg prowadzenia działalności gospodarczej od przynajmniej 6 miesięcy,

O czym jeszcze warto wiedzieć? 

Zazwyczaj w grę wchodzi finansowanie jednostek z kadłubem o długości do 24 metrów. W niektórych ofertach są też zniżki na cumowanie w marinach. 

Pamiętaj, że w przypadku jachtów stacjonujących za granicą może pojawić się wymóg zawinięcia żaglówki do portu w Polsce.

Leasing jachtu motorowego czy też leasing katamaranów warto skonsultować z profesjonalnym, doświadczonym doradcą finansowym. Dlaczego? Często dysponują ofertą przygotowaną wspólnie z producentami żaglówek i łodzi. Dzięki temu możesz znaleźć atrakcyjną ofertę lub upolować spory rabat.

LEASING?

WYPEŁNISZ W 30 SEKUND!

Leasing czy pożyczka leasingowa - wypełnij formularz i załatw sprawę od ręki.
Leasing? W 30 sek.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają to!

Jachty w leasing operacyjny czy finansowy ?

Większość przedsiębiorców korzysta z leasingu operacyjnego. To korzystne rozwiązanie m.in. ze względów podatkowych – kolejne raty leasingowe można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, a podatek VAT podlega odliczeniu. Jednak w przypadku leasingu jachtu warto rozważyć wzięcie leasingu finansowego. Dlaczego?

Powodem jest 7 proc. stawka amortyzacji jachtów i łodzi. Tak niska stawka prowadzi do dwóch konsekwencji: leasing operacyjny może trwać nawet 6-7 lat, a wykup jednostki pływającej będzie stosunkowo drogi, sięgnie nawet 25 proc. jej wartości. To nie zawsze korzystne rozwiązanie z punktu widzenia leasingodawcy i przedsiębiorcy.

Jak będzie wyglądała sytuacja jeśli weźmiesz leasing finansowy? Przede wszystkim będzie trwał krócej – do 5 lat. Wszystko zależy od umowy zawartej z instytucją finansującą. Na tym nie koniec: po spłacie ostatniej raty leasingowej, jacht stanie się Twoją własnością i możesz nim dowolnie dysponować, np. sprzedać z zyskiem lub czarterować.

Spójrzmy na podatki. Rata leasingowa dzieli się na część kapitałową i odsetki. W leasingu finansowym przedsiębiorca amortyzuje kapitał, a odsetki może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Podatek VAT w całości trzeba zazwyczaj zapłacić w ciągu 7 dni po odbiorze przedmiotu leasingu (w leasingu operacyjnym rozłożony jest on na kolejne miesiące).

Jacht, leasing, podatki

Leasing jachtu to również dobry pomysł na optymalizację podatków. Koszty raty leasingowej wraz z opłatą inicjacyjną są kosztem uzyskania przychodu dla przedsiębiorcy (w leasingu operacyjnym) albo podlega amortyzacji (leasing finansowy).

Właściciel firmy może również odliczyć podatek VAT.

Fiskus dokładnie sprawdza czy dobro luksusowe – tak są traktowane jachty żaglowe i motorowe – niezbędne jest do prowadzenia działalności gospodarczej i można je uznać za koszt obniżający podatek. Nie będzie wątpliwości w przypadku łodzi wyleasingowanych przez firmy motorowodne, które specjalizują się w wynajmie jachtów, organizują kursy nurkowania czy rejsy dla wędkarzy.

Ryzykowne jest natomiast wrzucenie w koszty zakupu jachtu w celach reprezentacyjnych. 

Firma pośrednicząca w sprzedaży protez zębowych oraz artykułów stomatologicznych próbowała przekonać skarbówkę, że potrzebuje jachtu do organizacji spotkań biznesowych, a żagiel będzie nośnikiem reklamy. Przedsiębiorstwo zapowiadało, że w przyszłości zajmie się również zarobkowym wynajmem łodzi.

Tymczasem dyrektor Krajowej Izby Skarbowej uznał w 2020 roku, że wydatki na zakup i utrzymanie jachtu będą kosztem uzyskania przychodu tylko w części służącej osiąganiu przychodów z wynajmu. 

To nie wszystko. Kolejny przykład dotyczy spółki, która wynajęła jacht dalekomorski, aby zorganizować w nim mobilne biuro i wykorzystać łódź do reklamy. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że firma ta nie odliczy wydatków z tytułu czynszu. Powód: takie wydatki nie są dostatecznie powiązane z przychodami spółki, która produkuje specjalistyczną aparaturę przemysłową.

Jak zatem legalnie zoptymalizować podatki, cieszyć się z jachtu, a może dodatkowo zarabiać na jego czarterze?

Tutaj widać magię leasingu. Dzięki niemu możesz pomniejszyć podatek o ratę leasingową (leasing operacyjny) lub zrobić odpis amortyzacyjny części kapitałowej raty, a część odsetkowa będzie kosztem uzyskania przychodu (leasing finansowy) – zapłacisz mniej fiskusowi nawet jeśli jacht nie posłuży do prowadzenia działalności gospodarczej, a posłuży np. do celów reprezentacyjnych.

Dlatego ze względu na podejście fiskusa i sądów, leasing jachtu może być optymalnym rozwiązaniem dla firm, które chcą zainwestować w jednostkę pływającą i jednocześnie obniżyć płaconą państwu daninę.

Udając się do banku możesz liczyć tylko na ofertę tego jednego banku. Bez możliwości porównania go w szerszym kontekście. Co więcej, każdy leasing jest analizowany osobno a czynniki, które wpłyną na ostateczną jego cenę nie zależą tylko od warunków, które oferuje leasingodawca (marża za udzielenie + oprocentowanie + WIBOR) ale też od Twojej zdolności do zaciągania zobowiązań oraz od samego przedmiotu leasingu.

By mieć możliwość wyboru najtańszego albo najkorzystniejszego leasingu (tani, nie zawsze oznacza korzystny!) warto kierować się do pośredników leasingowych, którzy mają rozeznanie w większej ofercie na leasing jachtu niż tylko jednego banku. Spróbuj i zamów oferty na leasing online!

Jachty w leasing – procedura i potrzebne dokumenty

Jak wygląda procedura, którą trzeba przejść, żeby uzyskać finansowanie jachtu oraz jakie dokumenty musisz przygotować?

Przed wypełnieniem wniosku leasingowego przygotuj skan:

 • dowodu osobistego,
 • faktury proforma dotyczącej jachtu/katamaranu/motorówki,
 • i/lub oferty handlowej sprzedawcy.

Jeśli łódź jest używana, to prawdopodobnie będziesz też potrzebował jej zdjęć i specyfikacji.

Bank lub inna instytucja leasingowa może wymagać dostarczenia informacji o prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej, jednak coraz rzadziej jest to wymogiem, bo te dane są powszechnie dostępne w bazach CEiDG/KRS.

Zostaniesz również poproszony o przedstawienie dokumentacji finansowej dla potrzeb podatku PIT/CIT, KPiR/RZiS albo bilansu za ubiegły i bieżący rok.

Po zgromadzeniu potrzebnych dokumentów wypełnisz dostarczony przez nas wniosek leasingowy, który przekażemy do instytucji, która sfinansuje jacht. 

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 1-2 tygodni. W przypadku używanej łodzi, leasingodawca może zlecić jej wycenę, za którą będziesz musiał zapłacić.

Jeśli decyzja leasingowa będzie pozytywna – poinformujemy Cię o tym. Przyjedziemy wtedy do Ciebie z umową do podpisania.

Leasing jachtu – kalkulator

Jak sprawdzić koszt wzięcia jachtu w leasing? Najprostszym sposobem jest skorzystanie z kalkulatora leasingu w zakładce dla maszyn i urządzeń, bo warunki leasingu jachtów są do nich zbliżone.

Dzięki kalkulatorowi rat leasingu operacyjnego zorientujesz się, jaki będzie Twój miesięczny koszt przy różnym okresie trwania umowy czy też mniejszej lub większej opłacie inicjacyjnej. Dowiesz się również ile będziesz kosztował jacht, jeśli zechcesz go wykupić po zakończeniu leasingu.

Kalkulator leasingu to przydatne narzędzie, bo algorytm pomaga porównać najlepsze oferty dostępne na rynku. Jednocześnie warto pamiętać, że wysokość raty leasingowej oraz rzeczywisty koszt leasingu w ujęciu procentowym jest przybliżony. Na jego ostateczną wysokość wpłynie np. to czy chodzi o leasing jachtu używanego czy prosto ze stoczni.

Zawsze warto skonsultować się z doradcą leasingowym, który przygotuje ofertę skrojoną do Twoich potrzeb. Ekspert, który ma doświadczenie w branży finansowej może również wyszukać zniżki i promocje podwyższające atrakcyjność leasingu. 

Leasing jachtu – podsumowanie

Żeglarska pasja może być dla przedsiębiorcy źródłem przyjemności, a jednocześnie ciekawą inwestycją. Zyski z jachtu czerpią też osoby, które nie są miłośnikiem morskich rejsów – wystarczy współpraca z profesjonalną firmą, która organizuje czarter jachtów w Chorwacji, we Włoszech lub na Karaibach. 

Łódź za gotówkę to duży wydatek jednorazowy a kredyt to skomplikowana procedura dlatego opłacalnym rozwiązaniem jest leasing jachtu. Taki sposób finansowania zakupu jest korzystny dla miłośników żagli, którzy marzą o morskich przygodach oraz dla “szczurów lądowych” szukających alternatywnych źródeł dochodów..

Leasing jachtów używanych lub innej jednostki pływającej to połączenie zalet tej formy finansowania inwestycji z możliwością stałego dochodu: 

 • uprawiasz hobby i/lub zarabiasz na czarterze jachtu,
 • optymalizujesz podatek należny państwu,
 • używasz jachtu jako nośnika reklamy lub do celów reprezentacyjnych. 

Czy potrzebujesz wsparcia w pozyskaniu leasingu na jacht, łódź motorową lub katamaran?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert