ZALETY

Naszym klientom sprawdzamy oferty w różnych bankach i firmach leasingowych

Sprawdzimy oferty w 21 bankach i towarzystwach leasingowych!

Doradzimy i przeprowadzimy krok po kroku procedurę leasingu

Doradzimy i bezpłatnie przeprowadzimy procedurę leasingu za Ciebie!


Leasing na maszyny budowlane i drogowe

Nie czekaj na amortyzację. Weź wygodny leasing na koparki i inne maszyny oraz urządzanie budowlane, drogowe, ziemne, fundamentowe, kolejowe i zyskaj na czasie. Leasing jest wyjątkowo tani a do tego zaliczysz maszynę w koszty uzyskania przychodu 2x szybciej niż przy zakupach za gotówkę czy na kredyt.

Na leasing.sos.pl oferujemy korzystne warunki leasingu maszyn i urządzeń budowlanych oraz drogowych dzięki możliwości wyboru spośród ofert szeregu firm leasingowych, z którymi współpracujemy. Maszynę budowlaną lub drogową zamówisz w wygodnym leasingu online!

Nasi klienci sięgają po leasing maszyn budowlanych, wybierając wśród wielu rodzajów maszyn i urządzeń budowlano-drogowych takich marek, jak Caterpillar, Volvo, Liebherr, Deutz, Komatsu, JCB, Carraro, Cummins, Genie, JLG, Hitachi, Manitou, Case, Haulotte, Doosan, Hyundai, Atlas Copco, Terex, Kubota, John Deere, Bobcat, Linde, New Holland, Yanmar, Takeuchi, Hamm, SkyJack czy Deutz.

Kiedy potrzebny jest leasing na maszyny budowlane i drogowe?

Leasing maszyn budowlanych i urządzeń drogowych to modelowe i opłacalne rozwiązanie w celu sfinansowania koparko-ładowarki, walca, kruszarki, prasy, kompresora, spychu, ładowarki, wiertnicy, dźwigu, żurawia, koparki, betoniarki, szalunków, rusztowań, urządzeń geodezyjnych, węzłów betoniarskich, maszyn do robót melioracyjnych, torowych czy fundamentowych, odśnieżarek drogowych, wagonów towarowych i specjalnych, itp. dla tych firm, które zajmują się szeroko rozumianym budownictwem zarówno mieszkaniowo-usługowym, jak i drogowym. Z leasingu na maszyny budowlane korzystają również firmy zajmujące się robotami torowymi i kolejowymi oraz kopalnie.

Z uwagi na kwestię amortyzacji, którą objęte są maszyny do robót budowlanych, ziemnych i drogowych ich zakup za gotówkę lub na kredyt nie jest tak opłacalny jak ich wyleasingowanie. Raty za leasing maszyn budowlanych wrzucasz bowiem w całości w koszty, zmniejszając tym samym podstawę opodatkowania. Co ważne, możesz ustalić raty na odpowiednio wysokim poziomie dzięki czemu zaliczysz do kosztów uzyskania przychodów (KUP) każdą maszynę nawet w przeciągu 3 lat! Nie będziesz zatem musiał czekać aż upłynie okres amortyzacji, który liczony on jest wg stawki:

 • 20% dla maszyn do robót ziemnych, fundamentowych i budowlanych. Co oznacza, że musisz odczekać aż 5 lat zanim daną maszynę zaliczysz w pełni do KUP.
 • 18% dla maszyn do robót drogowych, koparek i zwałowarek używanych w kopalnictwie odkrywkowym a także dla maszyn do robót torowych i kolejowych. Co oznacza, że musisz czekać ponad 5,5 roku by w pełni zamortyzować taką maszynę!

Jakie korzyści przynosi leasing na maszyny budowlane i drogowe nowe oraz używane?

Najbardziej wiarygodna wydaje się być analiza opłacalności i korzyści wynikających z leasingu na maszyny budowlane w relacji do finansowania kredytem albo gotówką:

 • Zauważ zatem, że kredyt otrzymujesz po przebrnięciu o wiele bardziej skomplikowanej i znacznie dłuższej procedury niż przy występowaniu o leasing – stąd leasing to strzał w dziesiątkę.
 • Dokumentacja, której banki wymagają by rozpatrzeć wniosek kredytowy jest znacznie obszerniejsza niż przy analizowaniu wniosku o leasing, szczególnie ten operacyjny.
 • Jeśli nie kupisz maszyny budowlanej czy urządzeń drogowych na kredyt albo za gotówkę to nie zaliczysz swoich wydatków w koszty uzyskania przychodu tak szybko jak w przypadku leasingu – obowiązywać Cię będą stawki amortyzacji!
 • Racjonalizujesz swoje koszty podatkowe albowiem obniżasz podstawę opodatkowania. Wybierając leasing operacyjny nie oddajesz nadmiernej kwoty pieniędzy do skarbówki.
 • Pamiętaj, że przedmiot, który wyleasingowałeś należy do firmy, która udzieliła Ci leasingu – w ten sposób chronisz się przed komornikiem, który nie może ściągnąć wierzytelności z tego przedmiotu.
 • Niezależnie od wysokości wpłaty wstępnej otrzymujesz gwarancję, że wyleasingowana maszyna czy pojazd przysługuje Tobie do wykupu, najczęściej za minimalną kwotę.
 • Amortyzacja ogranicza możliwość zaliczenia w koszty kwot przekraczających wyznaczone urzędowo stawki. Oznacza to, że płacąc za dany środek trwały kredytem albo gotówką nie zaliczysz całości tych wydatków od razu w koszty. Przeciwnie do leasingu, który pozwala zaliczyć całą kwotę faktury leasingowej w oficjalne wydatki firmy.
 • Nie redukujesz zdolności kredytowej swojej firmy bo w leasingu operacyjnym raty, które co miesiąc płacisz stanowią wydatek na usługi obce a nie na utrzymanie własnego środka trwałego.
 • Dzięki leasingowi na nowe lub używane maszyny budowlane gwarantujesz własnemu przedsiębiorstwu płynność finansową. Nie wydajesz bowiem wszystkich posiadanych środków na zakup środka trwałego ale opłacasz go w ratach, które – na dodatek – rozkładasz w czasie.
 • W koszty uzyskania przychodu wrzucasz nie tylko wydatki eksploatacyjne leasingowanej maszyny budowlanej lub urządzenia, ale również sumę jego ubezpieczenia, które w leasingu jest wymagane. Jeśli jesteś a VATowcem to kompensujesz VAT naliczony z należnych.
Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

 • Krok 1. Przedmiot leasingu
 • Krok 2. Oczekiwane warunki
 • Krok 3. Mój kontakt

Podaj krótki opis lub link do strony www z przedmiotem leasingu.
zł (bez VAT)
Stan przedmiotu:*

Jakie firmy mogą liczyć na leasing maszyn budowlanych oraz drogowych zarówno nowych, jak i używanych?

O leasing na używane i nowe maszyny budowlane i drogowe może wystąpić:

 • Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą
 • Spółka cywilna
 • Spółka jawna
 • Spółka komandytowa
 • Spółka z o.o.
 • Pozostałe formy organizacyjne: inne spółki prawa handlowego; podmioty państwowe, komunalne jednostki organizacyjne, komunalne podmioty budżetowe

Gdzie pójść po leasing maszyn budowlanych i drogowych?

Znajomość branży leasingowej i wewnętrznych procedur banków oraz firm leasingowych to klucz do wyboru właściwego leasingodawcy. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia innych. Dzięki temu zapewnisz Twojej firmie większą skuteczność uzyskania szybkiego i możliwie najtańszego leasingu.

Jakie warunki powinna spełniać oferta leasingu maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych?

 • Warunki umowy powinieneś móc negocjować w sposób indywidualny!
 • Umowę leasingową powinieneś podpisać bez wychodzenia ze swojej firmy – doradca przyjedzie do Ciebie.
 • Nie powinieneś przejmować się wartością przedmiotu leasingowanego – najczęściej nie stosuje się górnych ograniczeń, co do wartości maszyn budowlanych.
 • Powinieneś móc wybrać dowolny okres leasingu (trwania umowy leasingowej) począwszy od 24 m-cy kończąc na 72 miesiącach.
 • W przypadku maszyn i urządzeń budowlanych nie powinieneś wpłacać więcej niż 5% wartości przedmiotu w ramach inicjalnej wpłaty leasingowej.
 • Jeśli decydujesz się na używane maszyny lub urządzenia budowlane czy drogowe to powinieneś móc wyleasingować nawet takie, które nie są starsze niż 14 lat.
 • Rzeczoznawca najczęściej będzie Ci niezbędny, jeśli używana maszyna budowlana przekroczy wartość netto 50 000 zł.
 • Jeśli obawiasz się, że Twoje rejestry w BIK, BRKN, KRD BIG nie pozwolą Ci na uzyskanie leasingu – powinieneś móc liczyć na zrozumienie i takie negocjacje Twojego doradcy by leasing stał się faktem.
 • W sprzyjających okolicznościach Twój doradca powinien przystąpić także do negocjacji warunków finansowania leasingiem, jeśli nie uzyskasz zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego.

Czy wiesz, że leasing maszyn budowlanych może być potraktowany jako schemat podatkowy?

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku, firmy leasingowej lub dealera po finansowanie? Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie. Zrobisz to m.in. korzystając z naszej oferty na leasing maszyn budowlanych.

Czy chcesz pozyskać leasing na maszyny budowlane, drogowe czy kolejowe bo wiesz, że to korzystne rozwiązanie?

 • Proponujemy Ci pomoc w jego uzyskaniu.
 • Wystarczy, że wypełnisz wstępny wniosek o leasing on-line, co zajmie Ci 60 sekund.
 • Zapytamy jednocześnie kilka firm o odpowiednią ofertę a wstępną decyzję uzyskasz już na następny dzień!
Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert