Leasing na maszyny do obróbki, przetwórstwa i recyklingu tworzyw sztucznych

Tutaj zamówisz leasing na maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych w 30 sek. Zapytanie o leasing na maszyny do obróbki plastiku wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing na urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych, przetwórstwa i recyklingu plastiku i gumy – wyzwania przyszłości

Produkcja tworzyw sztucznych, przetwórstwo materiałów plastikowych, a także ich recykling to szczególne obszary przemysłu, które w ostatnich latach podlegają dynamicznym zmianom. Rozwój branży tworzyw termoplastycznych i termoutwardzalnych przekłada się na coraz szerszą ofertę finansowania na urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych dla przedsiębiorstw działających w tym zakresie. Warto jednak wiedzieć, kto oferuje najkorzystniejsze finansowanie?!

By wziąć urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych w leasing zachęcamy Cię do skorzystania z oferty Leasing SOS. Współpracujemy z wybranymi firmami leasingowymi, co zapewnia nam dostęp do aktualnych ofert leasingu na maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wystarczy, że wypełnisz formularz zamówienia na leasing. Skontaktujemy się by przedstawić Ci najlepsze oferty na leasing maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych!

Czy planujesz zakup urządzeń do produkcji lub obróbki materiałów z tworzyw sztucznych? Poszukujesz dobrej oferty na sfinansowanie maszyn do PTS lub obróbki gumy? A może jesteś zainteresowany uruchomieniem linii recyklingowej do plastiku? Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania w tym kierunku – sprawdź koniecznie poniższe informacje – mogą Ci pomóc w podjęciu trafnej decyzji.

Tworzywa sztuczne – zapotrzebowanie w Europie. Jak wyglądają statystyki?

Badania rynku jednoznacznie wskazują, że europejski przemysł tworzyw sztucznych znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Raport „Tworzywa sztuczne – Fakty 2020: Analiza produkcji, zapotrzebowania oraz odzysku tworzyw sztucznych w Europie” z 2020 roku dostarcza danych o ponad 55 tysiącach europejskich przedsiębiorstw działających w sektorach związanych z tworzywami sztucznymi, które zatrudniają ponad 1,5 mln pracowników, generujących obroty roczne na poziomie 350 mld euro. Wskazuje on, że zapotrzebowanie europejskich przetwórców na tworzywa sztuczne sięga blisko 51 mln ton rocznie! Zastosowanie plastiku rozbija się na różne segmenty rynku:

  • Produkcja opakowań – 36,9%
  • Budownictwo – 20,4%
  • Motoryzacja – 9,6%
  • Elektryka i elektronika – 6,2%
  • Art. gospodarstwa domowego, sport i wypoczynek – 4,1%
  • Rolnictwo – 3,4%
  • Inne, w tym sprzęt i urządzenia mechaniczne, dla przemysłu meblarskiego, wyposażenie medyczne – 16,7%

Przetwarzanie surowca z przeznaczeniem dla tych branż jest szczególnie istotne i ma charakter ciągły dlatego tak dużą popularnością cieczą się maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych, urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych, w tym do produkcji, obróbki i recyklingu tworzyw sztucznych, na które zapotrzebowanie zgłasza wiele polskich firm z branży przetwórstwa plastiku i gumy.

Na tej stronie zamówisz prawdopodobnie najlepszy leasing na urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych. Sprawdź bo leasing na maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych w naszej ofercie da Ci pełną satysfakcję. Wystarczy, że wypełnisz wniosek o leasing online.

Zmiany na rynku tworzyw sztucznych – co generuje nowe inwestycje?

Tworzywa sztuczne mają ogromny potencjał. Jest on jednak możliwy do osiągnięcia tylko wtedy, kiedy surowce są wykorzystywane zgodnie z koncepcją rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym. Dlatego tak istotna w tym przypadku jest możliwość powtórnego wykorzystania surowców. Ten stan rzeczy warunkują również wymagania dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego i złagodzenia zmian klimatycznych. Wspomniany już raport mówi o tym, że tylko w 2018 roku ponownemu zagospodarowaniu poddano aż 21,1 mln ton materiałów klasyfikowanych jako tworzywa sztuczne.

Zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne staje się coraz większe. Nieuniknione jest więc podnoszenie mocy wytwórczych i przetwórczych, a te umożliwia jedynie automatyzacja produkcji i obróbki, która jest już koniecznością, jeśli chodzi o tę branżę. Inwestycje w maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz urządzenia do obróbki tworzyw, w tym do produkcji, przetwórstwa i odzysku plastiku i gumy stają się niezbędne zarówno po to by zaspokoić popyt samego przemysłu, jak i odbiorców finalnych. 

Współczesne firmy z branży muszą zatem ponosić spore nakłady inwestycyjne by sprostać wymaganiom rynku. By je zrealizować mają do wyboru różne wyjścia – zakup gotówkowy maszyn lub ich sfinansowanie. Wydaje się jednak, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest tu leasing na maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz ich recyklingu.

Potwierdzają to fakty. Polscy przedsiębiorcy już od kilku lat dostrzegają potencjał w leasingu maszyn i urządzeń produkcyjnych. Tylko w 2019 roku maszyny i urządzenia (w tym istotny dla automatyki przemysłowej leasing IT) pozyskane przez polskie firmy leasingiem, stanowiły 29% całego rynku leasingowego. Natomiast 63% badanych firm z sektora MŚP uznaje leasing jako najważniejsze źródło finansowania ich inwestycji. Czy mogą się mylić?

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank, towarzystwo leasingowe) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po leasing urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych.

Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie. Zgłoś się po ofertę na leasing urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych!

Jakie urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych wybrać – nowe czy używane?

Najczęściej leasing maszyn do tworzyw sztucznych dotyczy urządzeń nowych. Wynika to zarówno z preferencyjnego traktowania nowych maszyn przez leasingodawców, jak i z faktu ich trwałości, która przekłada się na wysoką wartość przez wiele lat – na ewentualność, jeżeli po zakończeniu umowy na leasing urządzenia do obróbki tworzyw czy maszyny do przetwórstwa lub recyklingu plastiku albo gumy trafiałaby na rynek wtórny.

Ta „skłonność” towarzystw leasingowych do finansowania nowych maszyn do tworzyw sztucznych nie wyklucza drugiej możliwości. Wyleasingować można również maszyny kilkuletnie – z reguły nie starsza niż 10 lat. Jeśli znalazłeś odpowiednią maszynę dla swojej firmy sprawdź dostępne możliwości jej sfinansowania leasingiem. W centrum leasingu, dzięki złożeniu jednego zapytania możesz oczekiwać ofert od kilku firm leasingowych na raz.

Finansowanie leasingiem może obejmować zróżnicowaną gamę urządzeń nowych, jak i używanych. Można wybierać wśród wytłaczarek, rozdmuchiwarek, linii wytłaczarkowych, rozdrabniaczy, zaginarek, obcinarek, zgrzewarek, form wtryskowych, młynów do tworzyw, rozdrabniaczy, butelczarek PET, wtryskarek, wytłaczarko-rozdmuchiwarek, regranularek, pulweryzatorów, linii do wytłaczania listw meblowych czy linii do produkcji rękawów foliowych.

LEASING?

WYPEŁNISZ W 30 SEKUND!

Leasing czy pożyczka leasingowa - wypełnij formularz i załatw sprawę od ręki.
Leasing? W 30 sek.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają to!

Na jaki okres leasingowania można liczyć, inwestując w maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych?

Standardowo większość firm oferujących leasing maszyn do plastiku lub przerobu gumy proponuje swoje usługi na czas od 3 do 5 lat, jednak z uwagi na charakter przedmiotu niektórzy leasingodawcy gwarantują leasing nawet na 7 lat. Jest to możliwe wówczas, kiedy inwestycje są wyjątkowo duże, a w związku z tym sam koszt ogólny jest wysoki. Dotyczy to sytuacji, w których firma decyduje się np. na uruchomienie całej linii produkcyjnej lub recyklingowej do plastiku.

Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek dużej inwestycji jest rozpatrywany indywidualnie. Jeżeli masz plan rozwoju swojej firmy to najlepiej już na tym etapie skontaktować się z doradcą leasingowymi by zorientować się, na jaką ofertę będzie mógł liczyć Twój biznes.

Należy także zauważyć, że czas finansowania uzależniony jest od rodzaju przedmiotu leasingu. Przy wyborze leasingu finansowego jest to zwyczajowo 12 miesięcy, natomiast wybierając finansowanie operacyjne, masz pewność, że umowa leasingu nie może być krótsza niż 40% czasu amortyzacji danej maszyny. Dla większości maszyn wynosi on minimum 3 lata.

Ile trwają formalności związane z finansowaniem maszyny do przetwarzania tworzyw sztucznych?

Wszelkie formalności związane z ostatecznym uruchomieniem leasingu zwykle trwają od 7 do 14 dni. Jest to standardowa procedura, na którą powinna się przygotować każda firma w sytuacji, kiedy maszyny są dostępne od ręki. Proces może wydłużyć się, jeżeli zachodzi konieczność oczekiwania na zamówione maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych lub urządzenia do obróbki tworzyw lub przetwórstwa plastiku czy gumy. Należy wziąć też pod uwagę fakt, iż formalności związane z nowym sprzętem trwają znacznie krócej w przypadku maszyn nowych niż w przypadku urządzeń używanych. Dlaczego? Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych, które pochodzą z rynku wtórnego, muszą w pierwszej kolejności zostać poddane wycenie. Wiele zależy więc od szybkości działania rzeczoznawcy.

Wkład własny – czy zawsze jest wymagany, jeśli chodzi o leasingu urządzenia do obróbki tworzyw z plastiku czy gumy?

Zastanawiasz się, czy możliwe jest finansowanie zewnętrzne bez wkładu własnego? Pozwala na to leasing operacyjny, jeśli zawarta umowa przewidywać będzie zerową wpłatę własną. Mają na to szanse stabilne i wiarygodne przedsiębiorstwa z dłuższą historią funkcjonowania na rynku branżowym. Również w przypadku dużych inwestycji jest szansa na brak wpłaty inicjalnej, dla której zabezpieczeniem są same maszyny czy urządzenia do obróbki tworzyw o znacznej przecież wartości.

Przy tej formie finansowania leasingobiorca ma prawo do wykupu przedmiotu, który użytkuje w trakcie jej trwania. Decydując się na taką formę, mamy pewność, że będziemy obniżać podatek dochodowy poprzez wliczanie rat i ewentualnej opłaty wstępnej w koszty uzyskania przychodu (KUP). Podobnie wszystkie koszty związane z użytkowaniem maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych zasilą KUP firmy.

Warto jednak zauważyć, że w dobie kryzysu następuje zmiana wymagań dotyczących wpłat własnych. Firmy leasingowe kalkulują ryzyko. Dlatego konieczna może być minimalna wpłata własna w wysokości od 5% do maksymalnie 10% wartości przedmiotu leasingu. Warunki przyznawania finansowania w czasie kryzysu ulegają pewnym zmianom, co należy mieć na uwadze.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Jakich korzyści oczekiwać, wybierając leasing maszyn do tworzyw sztucznych?

Przede wszystkim jest to krótki czas załatwiania spraw formalnych. Przy dobrej organizacji można zakończyć całą procedurę nawet w ciągu tygodnia.

Przy leasingu operacyjnym nie ma miejsca amortyzacja po stronie leasingobiorcy, co daje możliwość zaliczenia 100% wydatków w koszty firmowe znacznie szybciej niż w przypadku zakupu gotówkowego. Zakupy gotówkowe, poza tym, że znacznie uszczuplają kasę firmy to nie pozwalają na zaliczenie do KUP wydatku jednorazowo (chyba, że to maszyna warta mniej niż 10 tys. zł) ale w toku odpisów amortyzacyjnych. Zaliczenie do KUP takiego wydatku może trwać zatem latami, podczas gdy leasing operacyjny pozwala zaliczać każdą ratę, bez względu na jej wysokość, do KUP od razu i to w 100%.

Przy leasingu formalności sprowadzone są do minimum – zupełnie inaczej niż w przypadku kredytu, gdzie często trzeba się liczyć z długim czasem oczekiwania na decyzje. W przypadku współpracy z bankiem wymagana jest także duża liczba zaświadczeń i dokumentów firmowych, a brak jakiegokolwiek z nich generuje opóźnienia. Nie bez znaczenia przy kredycie pozostają kwestię zabezpieczeń, które wydłużają procedurę.

Warto także zauważyć, że leasing urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorstwa. W związku z czym dalsze inwestycje w innej formie niż leasing, np. kredytem – cały czas są dla niego możliwe. Po pewnym czasie może okazać się bowiem, że pozyskane maszyny do tworzyw sztucznych nie są wystarczające, a firma chce rozszerzyć działalność, decydując się np. na zakup urządzenia do zgrzewania tworzyw sztucznych lub maszyn do recyklingu. Wtedy, decydując się na kredyt, leasing operacyjny nie będzie obniżał jej zdolności do zaciągania zobowiązań, gdyż traktowany jest jako usługa a właścicielem przedmiotu umowy leasingu pozostaje przecież leasingodawca.

Podsumowanie

Zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne zgłaszane przez różne działy gospodarki nie maleje. Kwestia ta dotyczy nie tylko Europy, jak pokazał wspominany powyżej raport, ale też gospodarki międzynarodowej. Automatyzacja procesów związanych z obróbką materiałów plastikowych oraz ich recyklingiem staje się realna. Jest to ogromny potencjał dla rozwoju wielu przedsiębiorstw pod warunkiem niezbędnych inwestycji w park maszynowy i nowoczesne technologie oraz automatykę. Jednym z głównych i w dodatku najważniejszym źródłem finansowania wszelkich kroków rozwojowych w firmach staje się leasing na maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Warto po niego sięgać przy udziale doświadczonych i znających rynek finansowy specjalistów, którzy pomogą w doborze i odpowiednim skonstruowaniu parametrów leasingu na urządzenia do obróbki tworzyw sztucznych.

Zanim zdecydujesz się na współpracę z konkretną firmą leasingową oferującą finansowanie zewnętrzne, wszystko możesz skonsultować z doradcą leasingowym. Wspólnie łatwiej wybrać odpowiednią i dopasowaną do Twoich potrzeb ofertą.

Czy chcesz byśmy wspomogli Cię w poszukiwaniach ofert na leasing maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert