Leasing na automaty vendingowe

CO TU ZNAJDĘ?

Treść dostaczy Ci kompleksową analizę tematu

Kompleksową analizę tematu!

Znajdziesz tu cenne wskazówki i porady

Cenne wskazówki i porady!

Automaty vendingowe – sposób na trafiony biznes!

Sytuacja związana z pandemią Koronawirusa oraz przymusową społeczną izolacją, wpłynęła na prawie wszystkie gałęzie biznesu. Już po dwóch miesiącach można było zauważyć zmianę w tym, na co wydajemy pieniądze, ale również sposób, w jaki to robimy. Czy istnieje biznes odporny na tę sytuację? Co powiesz na sprzedające automaty vendingowe?! Nie wymagają kontaktu osobistego, są czynne całą dobę, a w czasach pandemii zaczęły pojawiać się nawet maszyny sprzedające maseczki! Jak kształtuje się trend?

Wszystko wskazuje na to, że vending ma się bardzo dobrze, a w obecnej sytuacji nabrał tempa w rozwoju. Dowodem na to są na przykład stawiane na moskiewskich osiedlach automaty sprzedające produkty spożywcze. W ten sposób mieszkańcy nie muszą często wychodzić nawet z klatki schodowej, aby zrobić podstawowe zakupy.

Czy to oznacza, że teraz jest dobry czas, aby rozpocząć własny biznes vendingowy? Automaty vendingowe – jak zacząć? …zacznijmy od początku.

W tym miejscu oferujemy Ci korzystne warunki na leasing automatów vendingowych. Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu odpowiednich ofert na leasing na automaty vendigowe. Zamówisz automaty vendigowe w leasing korzystając z formularza leasingu online. Masz gwarancję, że dostarczymy Ci finansowanie, które zapewni Ci optymalny balans między kosztami i dochodami z inwestycji w automaty vendigowe!

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

 • Krok 1. Przedmiot leasingu
 • Krok 2. Oczekiwane warunki
 • Krok 3. Mój kontakt

Podaj krótki opis lub link do strony www z przedmiotem leasingu.
zł (bez VAT)
Stan przedmiotu:*

Zamawiasz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają wiarygodność zamówień na Leasing SOS

Biznes vendingowy — czym jest i dla kogo?

Firma vendingowa tak samo, jak każda inna, wymaga odpowiedniego zaplanowania działań i sporządzenia biznesplanu. Musisz określić swój budżet, preferowane lokalizacje oraz grupy docelowe.

Dlaczego vending uważany jest za jeden z bezpieczniejszych biznesów? Przede wszystkim nie wymaga dużych inwestycji. Największy koszt to zakup maszyn. Łatwo go jednak zminimalizować, decydując się na leasing maszyn wendingowych. Automaty sprzedające nie zajmują dużo miejsca, co ma wpływ na niewielkie koszty najmu powierzchni. Co więcej, wycofanie się z danej lokalizacji, nie generuje dodatkowych kosztów, jak ma to miejsce na przykład przy sklepach stacjonarnych czy punktach sprzedaży.

Skalowanie biznesu vendingowego jest wyjątkowo proste i stosunkowo niedrogie. Dodatkowo taka działalność nie wymaga dużych nakładów czasu. Dbanie o odpowiednią ilość produktów i sprawdzanie czy automat jest sprawny, to tak naprawdę jedyne obowiązki.

Te wszystkie czynniki składają się na to, że vending to jeden z bezpieczniejszych biznesów, który dodatkowo cechuje się stosunkowo niskim progiem wejścia.

Czy można prowadzić biznes vendingowy w pojedynkę?

To już zależy od skali planowanego biznesu. Na wymagania czasowe ma głównie wpływ ilość automatów oraz odległości między nimi. Częstotliwość, z jaką będziesz musiał odwiedzać dany automat, zależy od jego pojemności i lokalizacji. Te najbardziej popularne mogą wymagać nawet dwóch wizyt dziennie, podczas gdy inne lokalizacje będziesz odwiedzać raz na kilka dni.

Ile czasu zajmuje serwis automatu? To przede wszystkim zależy od jego rodzaju. Ekspres do kawy wymaga tylko dosypania proszków do odpowiednich pojemników. Automaty sprężynowe, gdzie każdy produkt trzeba ułożyć osobno, są już bardziej wymagające czasowo.

W dłuższej perspektywie na pewno trzeba liczyć się z zatrudnieniem serwisanta. Na początku jednak śmiało możesz założyć, że poradzisz sobie sam z obsługą nawet kilku automatów.

Od czego zacząć biznes vendingowy?

Zasada działania takiego biznesu jest wybitnie prosta. Kupujesz lub dzierżawisz automaty, znajdujesz potencjalnie atrakcyjne lokalizacje, dobierasz odpowiednie produkty, ustalasz marżę i zarabiasz na ich sprzedaży.

Jednak tak jak w każdym innym biznesie, liczy się odpowiednie przygotowanie, stworzenie biznesplanu i przeanalizowanie potrzeb klientów. Zacznij od przekalkulowania ilości potrzebnych automatów oraz tego, czy będzie obsługiwać je sam.

Następny krok? Wyszukanie odpowiednich lokalizacji. Część z nich będzie dostępnych po prostu pod najem, ale inne wymagają wzięcia udziału w przetargu. Tak dzieje się często w przypadku terenów przy szkołach oraz uczelniach, czy na dworcach kolejowych i autobusowych.

Każda lokalizacja rządzi się innymi prawami. W zależności od tego, kto tam będzie z automatów korzystać, takie musisz dobrać produkty. One determinują to, jakie automaty należy tam ustawić.

Ile kosztują automaty vendingowe?

Wiesz już jakie automaty Cię najbardziej interesują i jakie produktu chcesz w nich sprzedawać? Przeanalizujmy zatem koszty. Cena automatu określa w znacznej mierze koszty początkowe takiego biznesu. Ile zatem kosztuje jedna maszyna? Oczywiście dużo zależy od samej marki i możliwości danego urządzenia.

Przykładowo popularny sprężynowy automat marki Necta do sprzedaży przekąsek i napojów kosztuje w tym momencie około 15-17 tysięcy złotych. Najprostszy model do przygotowywania ciepłych napojów tej samej firmy, to koszt 12-13 tysięcy złotych.

Koszty nie są małe, dlatego na początku przygody z vendingiem warto rozglądnąć się za urządzeniami używanymi. Tu ceny potrafią być kilkukrotnie niższe! Automat sprzedający zimne napoje możesz już kupić z niewiele ponad 2 tysiące złotych. Maszyna przygotowująca kawę czy sprzedająca przekąski to w tym wypadku koszt około 3-7 tysięcy złotych.

Formy finansowania maszyn vendingowych

Tak jak w każdym rodzaju biznesu, koszty początkowe są jednym z ważniejszych i trudniejszych zagadnień. Możesz zainwestować własne środki, wziąć pożyczkę czy też kredyt albo skorzystać z leasingu na automaty vendingowe.

Środki własne / gotówka

Jesteś w stanie pokryć wszystkie koszty początkowe z własnych środków? Teoretycznie to najlepsze rozwiązanie, jednak praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Wydanie kilkudziesięciu tysięcy na same automaty to tylko początek przygody. Dochodzą jeszcze koszty stałe, zatowarowanie i dzierżawa miejsc pod urządzenia. Zdecydowanie lepiej przeznaczyć te środki na bieżące funkcjonowanie firmy a maszyny sfinansować kapitałem zewnętrznym.

Pożyczka / kredyt

Gdy nie dysponujesz odpowiednimi środkami na start firmy, w pierwszej kolejności możesz pomyśleć o kredycie. Czy to dobre rozwiązanie? Jedną z największych korzyści kredytu jest to, że możesz go spłacić przed czasem. Z leasingiem sprawa wygląda inaczej, ale możesz szukać chętnego do przejęcia leasingowanych urządzeń i zrobić cesję umowy leasingu.

Pożyczka natomiast obciąża zdolność kredytową, zatem ubieganie się potem o kolejne finansowanie może być już utrudnione. Również dostosowywanie/negocjowanie warunków w trakcie trwania umowy jest dużo trudniejsze niż w przypadku leasingu.

Leasing automatów vendingowych

Leasing jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym przy niewielkim zamrożeniu środków własnych, zacząć dochodowy biznes. Jak działa leasing automatów vendingowych? To bardzo proste. Leasingodawca kupuje w Twoim imieniu wskazany sprzęt, a Ty dzierżawisz go w zamian za opłatę comiesięcznej raty. To tzw. leasing operacyjny – najpopularniejsza forma finansowania i najbardziej korzystne rozwiązanie przy vendingu.

Bezpłatna porównywarka leasingów od 21 firm i towarzystw leasingowych. Sprawdź, jakie to wygodne i proste.

CZY ZAMÓWIĆ LEASING NA TWOICH WARUNKACH?

Odpowiedz na kilka pytań, które pozwolą nam określić, jaki leasing jest Ci potrzebny. Zapytamy banki i firmy leasingowe o oferty dla Ciebie i porównamy je bezpłatnie by pomóc Ci wybrać najlepiej! Co najważniejsze, odpytania o oferty nie wpłyną na obniżenie zdolności kredytowej Twojej lub Twojej firmy. Sprawdź!

Korzyści płynące z leasingu operacyjnego na automaty vendingowe to:

 • Odliczenie 100% VAT-u.
 • Obniżenie kosztów początkowych biznesu.
 • Uniknięcie zamrożenia środków.
 • Zaliczenie pełnych rat leasingu do kosztów uzyskania przychodu.
 • Możliwość leasingu używanych maszyn.

Tu należy wspomnieć, że uzyskanie leasingu odbywa się o wiele prościej niż na przykład kredytu inwestycyjnego. Choć, jeśli planujesz duże zakupy to będzie brana pod uwagę historia Twojej firmy czy zdolność kredytowa to przy vending leasingu masz o wiele większe szanse uzyskania finansowania. Co w przypadku nowych firm? To wcale nie przekreśla szansy na otrzymanie pozytywnej decyzji.

Automaty vendingowe w leasing w banku czy u brokera?

Tu pojawia się kolejne pytanie: gdzie udać się po leasing? Czy ubiegać się o leasing bezpośrednio w banku, czy skorzystać z pomocy brokera? Odpowiedź na to pytanie należy zacząć od tego, że aby wybrać odpowiednią ofertę powinieneś sprawdzić kilka różnych propozycji. Tutaj masz dwa wyjścia.

Skontaktować się z kilkoma różnymi bankami/towarzystwami leasingowymi i samodzielnie wypełnić wnioski leasingowe. Dzięki temu poznasz ofertę każdej z instytucji, porównasz je i – jeśli masz odpowiednią wiedzę – wybierzesz tą odpowiednią.

Możesz również skierować swoje zapytanie do doradcy leasingowego. Tym sposobem określasz swoje potrzeby tylko raz, a w odpowiedzi dostaniesz przegląd ofert z nawet z kilkunastu banków i firm leasingowych. Dodatkowo broker, znając wymagania każdej z instytucji, pomoże Ci wybrać najlepszą i odpowiednio przygotować do niej wniosek o leasing na automaty vendingowe, tak aby został pozytywnie rozpatrzony.

Doświadczony doradca ma również dużo większe możliwości. Ze względu na dużą ilość zawieranych umów, może negocjować warunki i opłaty wstępne dla swoich klientów. To wszystko sprawia, że podczas ubiegania się o leasing automatów vendingowych zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy specjalistów.

Jakie wymagania musisz spełnić, aby otrzymać automaty vendingowe w leasing?

Aby chociaż wstępnie określić, jakie wymagania może stawiać przed Tobą leasingodawca, należy podzielić procedury na trzy rodzaje:

 1. Leasing bez dokumentów finansowych, który możesz otrzymać na dowolne automaty i maszyny o wartości łącznej do 100 tys. zł w ramach szybkiej ścieżki do leasingu!
 2. Leasing z oświadczeniem o dochodach, który zwany jest leasingiem w procedurze uproszczonej i stosowana jest najczęściej do przedmiotów o wartości do 500 tys. zł.
 3. Leasing z dokumentami finansowymi firmy, który stanowi standardowy tryb przyznawania leasingu.

Nie wchodzą w szczegóły każdego rodzaju procedury należy zakładać, że – jeśli nie skorzystasz z szybkiego leasingu albo przedmiot leasingu czy też historia Twojej firmy będą pozwalały na leasing uproszczony to -z reguły będą wymagane:

 • Dane rejestrowe firmy – szczególnie nr NIP i REGON, rzadziej wpis CEIDG czy KRS, które można pobrać online.
 • Dowód osobisty udostępniony w formie skanu.
 • Podpisany i zeskanowany wniosek leasingowy do wybranej firmy leasingowej.
 • Dowód osobisty współmałżonka — tylko w przypadku JDG oraz spółek cywilnych i jawnych.
 • Dokumenty finansowe (JPK_VAT/RZiS), zeznania roczne (KPiR/Bilans), oświadczenia o przychodach — przy leasingu na większe kwoty, te mogą różnić się między ofertami różnych banków.

Jak wygląda procedura uzyskania leasingu na automaty vendingowe?

Standardowa procedura uzyskania decyzji leasingowej składa się z kilku kroków. Całość może trwać jeden dzień albo kilka dni – w zależności od kwoty, złożoności transakcji czy wiarygodności finansowej potencjalnego leasingobiorcy.

Pierwszy etap: złożenie podpisanego wniosku. Gdy zaakceptujesz jedną z ofert przedstawionych przez doradcę leasingowego musisz wypełnić i podpisać formalny wniosek o leasing do wybranego leasingodawcy. Zeskanowany wniosek musisz przesłać wraz z wymaganymi dokumentami finansowymi, w tym fakturą pro-forma lub specyfikacją zamówienia. Ilość oraz szczegółowość danych na wniosku oraz niezbędnej dokumentacji finansowej może się różnić w zależności od leasingodawcy. O tym, jakie dokumenty przygotować powie Ci Twój doradca!

Drugi etap: sprawdzenie wnioskującego. Leasingodawca przed udzieleniem pozytywnej decyzji sprawdza wiarygodność firmy składającej wniosek. Najczęściej banki zaczynają od wymiany informacji z instytucjami takimi jak BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BRKN (Bankowy Rejestr Klientów Niesolidnych) czy KRD (Krajowy Rejestr Długów). Gdy na tym etapie pojawią się jakieś negatywne informacje, uzyskanie leasingu może być utrudnione. Może to skutkować zmianą warunków, zwiększeniem wymaganej wpłaty własnej, a nawet odmową.

Trzeci etap: sprawdzenie dostawcy i przedmiotu leasingu. Ponieważ leasingodawca staje się właścicielem danej maszyny, musi dokładnie sprawdzić warunki jej zakupu. Jeśli wnioskujesz o przedmiot od dużej firmy lub autoryzowanego sprzedawcy, całość przebiegnie szybko i nie wpłynie na wydłużenie całego procesu.

Czwarty etap: decyzja. Jeśli wszystkie wcześniejsze kroki przebiegły pomyślnie, otrzymasz pozytywną decyzją. Na tym etapie jednak mogą pojawić się drobne zmiany w ofercie, dlatego warto przyglądnąć się jej dokładnie jeszcze raz.

Piąty etap: zakup. Po zaakceptowaniu ostatecznej oferty i podpisaniu umowy, leasingodawca przechodzi do zakupu maszyn, które następnie wydaje leasingobiorcy. Na koniec podpisujesz protokół zdawczo-odbiorczy, odbierasz maszyny i możesz zacząć przygodę z biznesem vendingowym.

Tak wygląda standardowa ścieżka. Pamiętaj o tym, że broker, który zorganizuje leasing na uproszczonych zasadach, z całością działań powinien uwinąć się nawet w kilka dni, a decyzję otrzymasz do 24 godzin.

Leasing bezpośredni

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Ile kosztuje leasing maszyn vendingowych?

Jak warunki wyglądają w praktyce? Dla przykładu ratę leasingu maszyny vendingowej kosztującej 20 000 złotych brutto, przy wpłacie własnej 5% i wykupie 1% oraz okresie użytkowania 60 miesięcy, wycenia się na około 274 złote netto miesięcznie. Daje to koszt całkowity rzędu ok. 107%. Oczywiście to oferta uśredniona, przygotowana na podstawie tego, co oferują różne towarzystwa leasingowe, którą możesz wyliczyć w kalkulatorze dostępnym na stronie: https://leasing.sos.pl/kalkulator-rat-leasingu-operacyjnego-popularnych-maszyn-i-urzadzen/

Niemniej jednak miesięczna rata na poziomie 280 złotych netto wliczana w koszty uzyskania przychodu sprawia, że ten biznes jest dużo bardziej dostępny, ale również mniej ryzykowny.

Oferty skierowane do osób zainteresowanych leasingiem maszyn vendingowych opierają się – z reguły – na poniższych warunkach:

 • Okres leasingu do 60 miesięcy.
 • Możliwość leasingowania używanych maszyn, przy czym wiek urządzenia+okres leasingu nie powinien przekraczać 12 lat
 • Wpłata początkowa od 5% wartości przedmiotów.
 • Możliwość wyboru rat: równych, malejących, sezonowych.
 • Szybka decyzja w 24 godziny.

Leasing dla nowych firm

Na początku nowej działalności częstym problemem jest uzyskanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Siłą rzeczy firma założona miesiąc temu takiej nie będzie posiadała. Na szczęście niektóre firmy leasingowe dysponują ofertą przygotowaną specjalnie dla nowych firm, w tym na automat vendingowy. Leasing na początku działalności to delikatny temat, ale wcale nie taki trudny do zrealizowania. Tu również warto zwrócić się z prośbą o pomoc brokera leasingowego poprzez wniosek o leasing online. Dokładnie oceni Twoje wymagania i sytuację firmy, a dzięki temu dobierze ofertę w taki sposób, abyś z największym prawdopodobieństwem otrzymał pozytywną decyzję i to na najlepszych warunkach. Doradca leasingowy otrzymuje prowizję od leasingodawcy na takiej samej zasadzie jak pracownicy banków i firm leasingowych, co powoduje, że dla Ciebie taka pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Ile zarabiają maszyny vendingowe?

Wiesz już jak działa biznes vendingowy, ile kosztują maszyny oraz jak się w nie zaopatrzyć bez inwestowania własnych środków. Ile zatem można na tym zarobić? Zacznijmy od kosztów. Na co powinieneś być przygotowany?

Lokalizacja — ceny za najem miejsca pod automat mogą zaczynać się od 100 złotych miesięcznie. Bardzo atrakcyjne lokalizacje będą kosztowały nawet 1500 zł/m-c, przy czym mogą przynosić dużo większe przychody, co szybko rekompensuje koszty.

Prąd pobierany przez automat — tu należy przyjąć, że będzie to koszt około 150-200 złotych miesięcznie.

Koszty stałe — tak jak w każdej działalności dochodzi nam comiesięczna składka ZUS, księgowość oraz paliwo wykorzystane na dojazdy do automatów. Nawet przy 10 maszynach, te koszty powinny zamknąć się w 2000 złotych miesięcznie. Wzięte w leasing automaty vendingowe dodatkowo generują comiesięczny koszt w postaci raty leasingowej. Ta, jak wyliczyliśmy wcześniej, może wynosić około 350 złotych brutto miesięcznie za nowe urządzenie.

Produkty — te zależą w głównej mierze od rodzaju automatu. Sprzedające gorące napoje musisz zakupić kawę, cukier vendingowy, mleko, kubki czy mieszadełka. Automaty sprężynowe natomiast zatowarujesz praktycznie wszystkim, ale produkty należy dobrać pod każdą lokalizację, gdzie planujesz postawić maszyny vendingowe. Siłownia wymaga zupełnie innych produktów, które nie będą sprzedawały się w szkołach czy prestiżowych biurowcach. Na początek możesz przyjąć, że wypełnienie automatu sprężynowego będzie kosztowało maksymalnie 1000 złotych.

Ile zarabiają automaty vendingowe?

Aby przejść do orientacyjnej analizy przychodów, należy podzielić rodzaje automatów, na te sprzedające gorące napoje, oraz automaty z przekąskami.

Gorące napoje

Koszt przygotowania kawy w automacie zależy od kilku czynników. Dużo zależy od tego, jaki rodzaj kawy wybierzesz. Zdecydujesz się na ekologiczne kubki papierowe, a może jednak plastikowe? Uśredniając, koszty przyrządzenia kawy powinny wynosić od 50 gr do 1 złotego.

Jaka jest marża? W przypadku kawy powinno być nie to mniej niż 1,50 zł. Tym sposobem będziesz mógł sprzedawać kawę w standardowych cenach, czyli około 2,5 zł za kubek. Jeśli przyjmiemy, że automat sprzedaje przez 25 dni w miesiącu, a klienci skorzystają z niego około 100 razy dziennie, to daje nam to 3750 złotych zysku miesięcznie.

Gdy odejmiemy od tego koszty najmu danej lokalizacji, wydatków leasingowych, prądu, paliwa, a nawet ZUS-u, wygląda to całkiem dobrze. A to dopiero jeden automat!

Automaty sprężynowe / przekąski

Sprzedawanie przekąsek oraz napojów w puszkach i butelkach, to zupełnie inna kwestia. Tu ciężko policzyć koszty, bo wszystko zależy od rodzaju wybranych produktów i cen zakupu. Dlatego dla obliczeń można przyjąć stałą marżę na wszystkie produkty. Jeśli założymy, że będzie to 70 gr, to przy takich samych warunkach, jakie zostały przyjęte w poprzednim punkcie, da nam to 1750 złotych zysku miesięcznie z jednego automatu.

Tu warto rozważyć ustawienie automatów w parach. To nie tylko mniejsze zużycie paliwa, możliwość wynegocjowania niższego czynszu, ale także większa oferta w danej lokalizacji. Stawiając oba automaty obok siebie (gorący i zimny), z naszych obliczeń łatwo można wywnioskować, że dwie maszyny przyniosą już 5500 złotych zysku!

Dlaczego leasing się opłaca — efekt skali, czyli mniejsze wydatki i większe dochody.

Leasing vending pozwala wykorzystać nowej firmie efekt skali. Dzięki temu nie tylko potrzebujesz mniej środków na start, ale możesz od razu zacząć więcej zarabiać. Przeanalizujmy przykładowy scenariusz.

Dysponujesz kwotą 30 tys. złotych i chcesz ją przeznaczyć na zakup dwóch lub trzech maszyn. Kupujesz je za gotówkę, szukasz odpowiedniego miejsca, stawiasz automaty i zaczynasz liczyć zyski. Masz jednak tylko dwie maszyny. Gdy będziesz chciał zwiększyć potencjalne przychody chociaż o połowę, musisz zainwestować kolejne kilkanaście tysięcy złotych. Ewentualnie rozglądać się za maszynami używanymi.

Jak wygląda scenariusz z wykorzystaniem efektu skali poprzez vending leasing? Zamiast wydawać 30 tys. złotych na starcie, korzystasz z oferty leasingowej. Załóżmy, że rata za jeden automat to około 350 złotych. Nawet decydując się na 5 maszyn, miesięcznie to dopiero 1750 złotych, a zwiększasz możliwości przychodu o ponad 200%!

Zasada jest prosta: im więcej maszyn, tym większy przychód. Pojedyncze maszyny oczywiście zarabiają na siebie, a do tego dają stały dochód, ale nie są to kwoty, które zadowolą przedsiębiorcę. Liczy się zatem ilość maszyn i odpowiednie lokalizacje pod automaty vendingowe. Leasing pozwala wystartować z większą ilością urządzeń, zatowarować je lub wybrać droższe lokalizacje, ale bardziej dochodowe.

Biznes vendingowy — czy warto?

Podsumowaliśmy każdy aspekt biznesu vendingowego. Od lokalizacji i zakupu maszyn, przez ich finansowanie, aż po kalkulację potencjalnych zysków. To zdecydowanie atrakcyjna branża, która z pewnością wciąż będzie się rozwijać. To już nie tylko klasyczne coke vending machines, ale automaty sprzedające maseczki ochronne, świeże mleko czy gorące dania, jak na przykład pizzę!

Czy to potwierdza, że vending jest atrakcyjnym, niewymagającym i bezpiecznym biznesem? Po części tak. Wyobraźnię dodatkowo rozpalają zyski generowane przez pojedyncze maszyny vendingowe. Leasing pozwala obniżyć próg wejścia i skorzystać z efektu skali. To pozwala nie inwestując własnych środków zacząć zarabiać na wielu maszynach jednocześnie.

Nie można zapominać, że jak każdy biznes, również vending wymaga odpowiedniego przygotowania i wytrwałości. Natomiast przy niewielkim wkładzie finansowym, odpowiedniej logistyce i doborze lokalizacji, może przynosić wymierne korzyści każdego miesiąca.

Czy chcesz wziąć w leasing maszyny lub automaty vendingowe?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert