Leasing na maszyny i urządzenia do obróbki metalu

CO TU ZNAJDĘ?

Treść dostaczy Ci kompleksową analizę tematu

Kompleksową analizę tematu!

Znajdziesz tu cenne wskazówki i porady

Cenne wskazówki i porady!

Leasing na maszyny CNC do metalu, obrabiarki, frezarki, maszyny do metaloplastyki i inne urządzenia do obróbki metalu.

Co zrobić, żeby rozwinąć firmę, która działa w branży obróbki metalu? W jakie maszyny do obróbki metalu zainwestować, żeby było to opłacalne? To pytania, z którymi mierzą się przedsiębiorcy z branży metalowej, w której maszyny produkcyjne stanowią sedno ich działalności. Jednym z głównych sposobów na rozwój ich firm jest zwiększenie liczebności i wydajności parku maszynowego. Szczególne znaczenie ma to w warunkach polskich, w których sektor metalowy opiera się na pozyskiwaniu technologii z krajów zachodnich.

Tutaj zamówisz dobry leasing maszyn do obróbki metalu! Współpracujemy z wieloma firmami leasingowymi, co zapewnia nam stały dostęp do aktualnych ofert na leasing urządzeń do obróbki metalu. Niestety, nie wszystkie firmy chcą go udzielać lub mają dobre oferty! By zamówić leasing na urządzenia do obróbki metalu wystarczy, że wypełnisz formularz leasingowy online. Skontaktujemy się by przedstawić Ci najlepsze opcje, które pozwolą Ci sfinansować inwestycję w maszyny i utrzymać koszty w ryzach!

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

 • Krok 1. Przedmiot leasingu
 • Krok 2. Oczekiwane warunki
 • Krok 3. Mój kontakt

Podaj krótki opis lub link do strony www z przedmiotem leasingu.
zł (bez VAT)
Stan przedmiotu:*

Zamawiasz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają wiarygodność zamówień na Leasing SOS

Pozyskiwanie technologii odbywa się z reguły poprzez domawianie kolejnych maszyn do obróbki metalu lub wymianę już posiadanych na nowe, dające nowe możliwości produkcyjne. W przypadku, kiedy firma nie ma żadnych tego typu urządzeń do obróbki metalu, a wykonywanie konkretnych produktów lub ich elementów jedynie podzleca, to wyposażenie jej w pierwsze maszyny do obróbki metalu pozwoli zmniejszyć część kosztów i zdobyć większą kontrolę nad procesem produkcyjnym. W obu przypadkach jest to sposób na rozwój przedsiębiorstw z branży metalowej.

Dlatego każda kolejna maszyna do obróbki metalu skrawaniem czy frezarka CNC albo urządzenie do metaloplastyki to przede wszystkim:

 • większe moce produkcyjne takiej firmy,
 • możliwość zwiększenia wolumenu sprzedaży,
 • możliwość oferowania swoich usług bądź produktów większym klientom, których potrzeb do tej pory taka firma nie mogłaby zaspokoić.

W przypadku, kiedy firma nie posiada jeszcze maszyn do obróbki metalu to warto mieć na uwadze, że ich pozyskanie pozwoli na:

 • wyeliminowanie podzleceniodawców i ograniczenie kosztów,
 • eliminację procesu negocjacji stawek i warunków z podzleceniodawcami,
 • większą kontrolę nad samym procesem produkcji i wprowadzenie udoskonaleń.

Jak sfinansować maszynę do obróbki metalu?

Za co dokupić frezarki CNC a może postawić na całe centra CNC, jak sfinansować oprogramowanie czy sprzęt IT do obsługi obrabiarek CNC? Najbardziej oczywistym sposobem i tym, który często przychodzi pierwszy na myśl, jest zakup za gotówkę. Jest to nierzadko wybierane rozwiązanie w polskich firmach. Oczywiście ten wybór jest możliwy w sytuacji, kiedy potrzebną ilością gotówki dysponujemy. Nie zawsze jednak tak jest. Do niewątpliwych zalet zakupów gotówkowych zamiast ich finansowania należy to, że zakupiona maszyna po prostu przechodzi na własność firmy z chwilą opłacenia za nią faktury. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku aktywów o wartości większej niż 10 000 złotych – a takimi będzie maszyna do metaloplastyki, frezarka CNC czy każda linia do obróbki metalu – nie można amortyzować ich jednorazowo. Czy zatem z ekonomicznego punktu widzenia zakupy gotówkowe są lepsze niż leasing czy kredyt?

Praktycznie jedyną możliwością w przypadku pozyskiwania drogich maszyn do obróbki metalu za gotówkę jest amortyzacja rozłożona w czasie. Czy zatem warto wydawać rezerwy gotówkowe na zakupy inwestycje skoro można pozyskać maszyny korzystając z finansowania zewnętrznego, jednocześnie pozostawiając sobie zabezpieczenie finansowe w razie sytuacji kryzysowej?

Odpowiedź, w ujęciu ekonomii, jest jednoznaczna – nie warto. Gotówkę zachowujemy by móc regulować bieżące zobowiązania a korzystamy ze źródeł zewnętrznych by finansować inwestycje bo to przynosi nam większe korzyści legalnej optymalizacji podatkowej. Co jednak wybrać?

Czy wiesz, że leasing maszyn do obróbki metalu może być potraktowany jako schemat podatkowy?

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po leasing urządzenia do obróbki metalu?

Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie. Zgłoś się po ofertę na leasing maszyn do obróbki metalu!

Kredyt czy leasing maszyn CNC do metalu?

Jeśli w firmie nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki lub – słusznie – nie chcemy nią finansować drogich inwestycji w maszyny do obróbki metalu, pozostają dwie opcje – leasing albo kredyt. W celu zdobycia kredytu firma musi jednak złożyć odpowiednio pokaźną dokumentację finansową, wykazać się zdolnością kredytową oraz dysponować odpowiednim zabezpieczeniem jego spłaty. Natomiast leasing maszyn do obróbki metalu wybierają przedsiębiorstwa chcące powiększać bieżące koszty działalności wydatkami na inwestycje, nie pogarszającymi jednocześnie ich zdolności kredytowej. Jest to zatem lepsza opcja dla firm, które chcą rozłożyć ciężar spłat jak najbardziej w czasie i zachować bezpieczny poziom zadłużenia. Leasing urządzenia do obróbki metalu jest wartą rozważenia opcją również wtedy, kiedy pod uwagę bierze się używane maszyny do obórki metali. Rynek wtórny oferuje sprzęt tańszy a leasing można wziąć nawet na maszyny w wieku do 10 lat! Co istotne, w przypadku nowej obrabiarki CNC, frezarki czy każdej innej kosztownej maszyny do metalu, pozyskanie leasingu jest też dużo łatwiejsze niż kredytu. Oczywiście nie jest to opcja bez wad. Za największą można uznać to, że Twoja firma nie jest właścicielem danej maszyny do metalu, jeśli więc ulegnie ona poważnej awarii i nie będzie pracować, miesięczne raty leasingu i tak będzie trzeba spłacać. Jednak główną zaletą tej metody finansowania zewnętrznego jest to, że leasing urządzenia do obróbki metalu można wrzucać regularnie w koszty, tym samym zmniejszając zobowiązania podatkowe. Inaczej niż w przypadku kredytu, gdzie w koszty możliwe jest wrzucenie jedynie odsetek. Leasing ma raczej więcej zalet niż wad, podsumujmy:

 • nie obniża zdolności kredytowej,
 • szybka forma finansowa,
 • większa dostępność niż kredytu,
 • obniża wysokość danin na rzecz państwa.

Tylko jako leasing wybrać – leasing finansowy czy operacyjny?

Leasing bezpośredni

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Leasing w wersji finansowej czy operacyjnej?

Jeśli zdecydujesz się na leasing urządzenia do obróbki metalu, możesz wybrać spośród dwóch jego form. Zdecydowanie korzystniejszą opcją w przypadku maszyn do obróbki metalu jest wersja operacyjna. Dlaczego? Bo:

 • płacisz VAT proporcjonalnie z każdą kolejną ratą,
 • możesz wrzucić w koszt pierwszą wpłatę, jak i każdą kolejną ratę w całości!

Dlaczego zatem nie wersję finansową? Bo:

 • cały podatek VAT od maszyny CNC, obrabiarki czy frezarki musisz zapłacić od razu,
 • do kosztów, poza amortyzacją maszyny CNC, obrabiarki czy frezarki, będziesz mógł zaliczyć tylko część odsetkową każdej raty.

Kto wybiera leasing maszyn do obróbki metalu?

Jak wynika z danych ZPL za 2020 r., aż 73,5% podmiotów, które korzystają z leasingu to firmy z sektora mikro i małych przedsiębiorstw a więc głównych przedstawicieli branży związanej z obróbką metali. Pokazuje to dostępność i demonstruje popularność tej opcji finansowania dla podmiotów gospodarczych, których często nie stać na duże inwestycje gotówkowe.

Ile zaoszczędzisz wybierając leasing maszyn do obróbki metalu?

Poniżej przedstawimy tabelę z przykładowymi ratami za leasing urządzenia do obróbki metalu i oszczędnościami związanymi z ich odliczeniem.

Rata bruttoOdliczenie VAT 23%Odliczenie CIT/PIT 19%Oszczędność podatkowaRealna rata !
1 300,00 zł243,09 zł200,81 zł443,90 zł856,10 zł
2 000,00 zł373,98 zł308,94 zł682,93 zł1 317,07 zł
3 600,00 zł673,17 zł556,10 zł1 229,27 zł2 370,73 zł

Gdzie wziąć leasing maszyn do obróbki metalu?

Opcji jest kilka:

 • banki i ich spółki córki, które przyznają leasing na urządzenia do obróbki metalu,
 • producenci maszyn, posiadający własne firmy leasingowe lub reprezentujące wyżej wskazane banki,
 • pośrednicy leasingowi dysponujący rozeznaniem i ofertami obu powyższych opcji.

Najlepszy z tych trzech opcji jest wybór pośrednika leasingowego. Jest tak dlatego, iż w pierwszych dwóch przypadkach wybór ograniczony jest jedynie do oferty tej jednej firmy. W przypadku banku czy producenta będzie to z reguły jedna oferta na leasing maszyn do obróbki metalu. Pośrednicy finansowi posiadają w swoim portfelu dostęp do szerokiej oferty, zarówno jeśli chodzi o opcje od strony finansowej, jak i współpracę z producentami maszyn do obróbki metalu.

Podsumowując, wydaje się, że leasing maszyn do obróbki metalu jest optymalnym rozwiązaniem, na które decyduje się wiele firm. Pozwala bowiem zdobyć nową maszynę bez jednorazowego wydawania dużej ilości gotówki jednocześnie zwiększając koszty prowadzenia działalności i obniżając zobowiązania wobec fiskusa. Jest także dużo łatwiej dostępny niż kredyt, co zauważyło już wielu polskich przedsiębiorców z branży metalowej.

Czy szukasz dla swojej firmy odpowiedniej oferty na leasing maszyn do obróbki metalu?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert