Leasing – rower na firmę

Tutaj zamówisz leasing na rower w 30 sek. Zapytanie o leasing roweru wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing na rower – jak działa, dla kogo i na jakich zasadach?

Skoro leasing samochodów do firm jest tak bardzo popularny, to czemu w podobny sposób nie pozyskać funduszy na rower do firmy? Przecież coraz więcej osób nie tylko wykorzystuje rower w pracy ale służą one pracownikom czy właścicielom do dojazdu do swoich firm. Oto, co musisz wiedzieć o leasingu rowerów “służbowych” na firmę.

Być może słyszałeś o boomie na rowery z wiosny tego roku. Polacy zmęczeni pandemią i lockdownem przesiedli się na rowery. Z badań Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego wynikało, że prawie 1/4 pytanych jeździło więcej niż rok wcześniej.

Z rowerów korzystamy przede wszystkim rekreacyjnie. Jednak przybywa osób, które zostawiają samochody w garażach i wskakują na siodełko żeby dotrzeć do pracy. I przy okazji zadbać o swoje zdrowie. Jednak rower to także narzędzie pracy wykorzystywane w działalności gospodarczej na takich samych zasadach jak samochody. Rower gastronomiczny czy kurierski to często spotykany widok na ulicach polskich miast.

Rower jest ekologiczny, bezpieczny i szybki (omija korki!). Jego zakup i używanie nie zrujnuje Twojego portfela – serwis i części są tańsze niż w przypadku samochodów, nie płacisz za parkowanie i paliwo. My podpowiemy natomiast, jak pozyskać pieniądze na jednoślad, żeby nie płacić za niego firmową gotówką.

Interesuje Cię konkretna marka – Merida, Scott, Giant, Trek a może polski Romet czy Kross? Twoimi idolami jest Maja Włosczowska lub Rafał Majka, a może pamiętasz legendarnego Ryszarda Szurkowskiego? Lubisz aktywnie spędzać czas, chcesz mieć wkład w ratowanie planety lub po prostu szukasz kosztów do firmy? Może po prostu potrzebujesz środków transportu, które szybciej pokonają korki i dostarczą zamówione jedzenie lub przesyłkę kurierską do Twojego klienta? Za chwilę przeczytasz wskazówki jak korzystanie wziąć rower w leasing.

Już za 15 minut…

…potrzebny Ci rower może być na wyposażeniu Twojej firmy.

Weź prosty i szybki leasing na firmę przez Internet!

OD RĘKI . BEZ DOKUMENTÓW . DO 100 000 ZŁ

Leasing rowerów – dlaczego?

Szefowie firm patrzą coraz przychylniej na rowery, bo dzięki temu ich przedsiębiorstwa zyskują atrakcyjny wizerunek, a pracownicy (i sami CEO) są w lepszej formie fizycznej i umysłowej oraz rzadziej biorą zwolnienia lekarskie.

Rowerem jeżdżą “do roboty” Max Levchin, współzałożyciel PayPala, Mark Rutte, premier Holandii, a nad Wisłą Marek Piechocki, prezes LPP S.A. czyli właściciela znanych marek Reserved czy Cropp.

Rosnące zainteresowanie dojazdami do pracy na rowerach wspierają samorządy. Np. Kraków organizuje cykliczną akcję „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Jak informują urzędnicy, w ubiegłym roku w kampanii uczestniczyło ponad 80 pracodawców, a przed wybuchem pandemii blisko 140 (na rowerze przyjeżdżało do firm ponad 3000 pracowników). 

Dojazdy to nie wszystko. Rower może służyć też pracownikom do przemieszczania się na terenie dużych zakładów pracy a także dużych i mniejszych miast. Mnogość zastosowań sprawia, że że rower ma wszelkie predyspozycje by znaleźć swoje miejsce w kosztach praktycznie każdej firmy!

Rower na firmę jest dobrym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym i wizerunkowym. Jeśli zastanawiasz się skąd wziąć pieniądze na jego kupno albo czy warto kupować go za gotówkę skoro leasing jest kuszącą propozycją to czytaj dalej.

Rower w leasing – korzyści

Leasing to popularna i sprawdzona forma pozyskiwania kapitału pod różnorodne inwestycje – od leasingu elektronarzędzi przez leasing samochodów ciężarowych po leasing linii technologicznych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. W najprostszych słowach: Podmiot finansujący udostępnia Ci wybrany przedmiot na określony czas, a Ty spłacasz miesięczne raty.

Zalet takiego rozwiązania jest wiele, m.in.:

 • nie inwestujesz nadmiernie firmowych pieniędzy – zostaną na koncie i pomogą w utrzymaniu płynności finansowej firmy,
 • nie musisz dostarczyć tak wielu dokumentów, jak w przypadku kredytu bankowego,
 • szybkie, wygodne i proste procedury; w wielu przypadkach weźmiesz szybki leasing nie wstając od komputera – wystarczy dowód osobisty i NIP, wypełnienie wniosku online i podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera lub przy użyciu podpisu elektronicznego,
 • możesz odliczyć pełny VAT od rat leasingowych,
 • kolejne raty zaliczysz w koszty uzyskania przychodu,
 • leasing nie obciąży twojej zdolności kredytowej.

Dzięki leasingowi możesz zaopatrzyć swoją firmą w niemal dowolne urządzenie: od komputerów, laptopów przez samochody osobowe i dostawcze, sprzęt specjalistyczny (np. wyposażenie gabinetu stomatologicznego), food trucki, wyposażenie lodziarni, po duży sprzęt budowlany. Na wybranych przez Ciebie warunkach – jeśli chodzi o liczbę rat i wysokość wkładu własnego – i bez angażowania gotówki.

Dotychczas banki i inne podmioty udzielające leasingu chętniej finansowały droższe rzeczy, np. samochody. Jednak rynek się zmienia. Dlatego znajdziesz coraz więcej ofert leasingu rowerów.

Kiedy leasing rowerów ma sens i na jakich warunkach pozyskasz finansowanie jednośladu?

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Leasing roweru – podstawowe zasady

Po pierwsze, leasing rowerów to propozycja dla firm – mogą z niej skorzystać osoby prawne (np. spółki) oraz osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. 

Leasing ma sens w przypadku droższych rowerów. Banki i inne instytucje leasingowe z zasady nie chcą finansować rowerów wartych mniej niż 2000 zł, choć są wyjątki i na rynku działają leasingodawcy jednośladów wartych od 1500 zł netto.

By sięgnąć po leasing tańszych rowerów skorzystaj z szybkiej ścieżki: Szybki leasing przez internet, od ręki – 24h / 7dni / 365 dni w roku

Jakie są pozostałe warunki leasingu rowerów?

Zazwyczaj spotkasz się z rowerami leasingowanymi na 24, 30 i 36 miesięcy, czasem z opłatą inicjalną 0 proc., a w innych wypadkach wynoszącą 10-30 proc. 

Leasing na rower – obejdziesz się bez papierologii

Brak zbędnej biurokracji, szybkość i prostota to wielkie zalety leasingu. Z zasady możesz liczyć na minimum formalności. W przypadku jednośladów z reguły będzie obowiązywała uproszczona procedura leasingu

Jak wziąć rower w leasing?

Wystarczy wypełnić wniosek o leasing on-line (zajmie to 60 sekund, formularz jest prosty i intuicyjny), podać cenę, wybrać warunki (liczbę rat i wysokość wkładu własnego) oraz wpisać dane firmowe. Decyzję otrzymasz niemal od ręki. Doradca skontaktuje się niezwłocznie by przeprowadzić proces finansowania szybko i skutecznie, a rower będzie Twój. Wniosek złożysz o dowolnej porze dnia i nocy, 24/7.

Możesz szukać leasingowych ofert na własną rękę korzystając z wyszukiwarki internetowej. Jednak pomoc doradcy leasingowego pozwoli Ci zaoszczędzić czas i energię, a w wielu przypadkach również pieniądze.

Leasing roweru na firmę – kalkulator

Spójrzmy na przykłady potencjalnego leasingu roweru na firmę.

Przykład 1.

Rower Cube 402101 Analog RS kosztuje w e-sklepach ok. 3600 zł. Przy wpłacie własnej 0 proc. oraz 48 ratach miesięcznych, jedna rata wyniesie ok. 89 zł, a cena wykupu to ok. 29 zł (1 proc.).

Jeśli ten sam rower weźmiemy z 30 proc. wkładem własnym i spłatą rozłożoną na 30 miesięcy, to jedna rata wyniesie ok. 77 zł, a jednoślad wykupimy za ok. 468 zł (16 proc.). W obu przypadkach nie wliczamy ubezpieczenia.

Przykład 2.

Interesuje nas rower Scott Aspect 950 z 2021. W sklepie internetowym zapłacimy za niego ok. 3100 zł. Jak będą wyglądały przykładowe raty jeśli zdecydujesz się na leasing takiego sprzętu?

Przy wpłacie inicjacyjnej 10 proc. i okresie leasingu 36 miesięcy, rata miesięczna wyniesie ok. 82 zł.

Jeśli zdecydujesz się na 30 proc. wkład własny i 12 miesięcy leasingu, to rata wyniesie 166 zł. (w leasingu finansowym).

To tylko przykłady. Wszelkie szczegóły i kalkulacje kosztów pomogą Ci zrobić profesjonalni doradcy, wsparciem służą też kalkulatory.

Warto pamiętać, że do kosztów związanych z leasingiem roweru, wliczany jest nie tylko zakup ramy, przerzutek i pozostałych elementów, ale również serwisu.

LEASING?

WYPEŁNISZ W 30 SEKUND!

Leasing czy pożyczka leasingowa - wypełnij formularz i załatw sprawę od ręki.
Leasing? W 30 sek.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają to!

Rower w leasingu na użytek firmowy i prywatny

Jak już pisaliśmy, leasing roweru to opcja dla osób prowadzących działalność gospodarczą lub większych firm.

Z drugiej strony możliwy jest leasing roweru na firmę do użytku prywatnego. Jednoślad w przedsiębiorstwie może służyć jako środek transportu czyli “rower służbowy”.

Rowerem kupionym w leasingu możesz podróżować do pracy, a w weekendy używać go rekreacyjnie.

Samochód i rower w leasing

Załóżmy, że jesteś gotowy do zakupu i leasingu roweru na firmę. To rzeczywiście tanie, proekologiczne i prozdrowotne rozwiązanie. Będziesz dojeżdżał do pracy wiosną i latem. Jednak, co zrobić zimą lub kiedy na dworze leje deszcz?

Leasing roweru nie wyklucza korzystania z samochodu! 

Równoczesny auto leasing jest jak najbardziej wskazany. Wystarczy, że poniesiony koszt uzyskania przychodu uzasadnisz w sensowny sposób, np. korzystaniem z różnych form transportu w zależności od pory roku lub koniecznością przewozu samochodem przedmiotów, których nie zapakujesz na rower.

Podsumowanie

Właściciele firm i ich pracownicy coraz chętniej dojeżdżają rowerami do pracy. Teraz nie muszą kupować jednośladów za gotówkę. Zamiast wykładać na ladę własne pieniądze korzystniej jest poszukać zewnętrznego finansowania, np. leasingu.

Leasing rowerów jest atrakcyjny ze względu na m.in.:

 • korzyści podatkowe (miesięczne raty stanowią koszty uzyskania przychodu w przypadku leasingu operacyjnego),
 • możliwość odliczenia pełnego podatku VAT,
 • zewnętrzne finansowanie – nie wydajesz jednorazowo dużych/własnych pieniędzy,
 • warunki umowy – np. ilość rat czy wysokość wkładu własnego – które dostosujesz do potrzeb swojej firmy,
 • wygodę i prostotę leasingu (minimum formalności i czasu poświęconego na wypełnienie dokumentów). 

Rower jest tańszy w utrzymaniu niż samochód (nie płacisz za np. parkowanie czy paliwo, a części są nieporównywalnie mniej kosztowne), a jednocześnie pozwoli Ci oszczędzić czas i zadbać o zdrowie. Leasing roweru może służyć jako naturalne uzupełnienie leasingu samochodu osobowego, z którego będziesz korzystać np. jesienią i zimą.

Czy chcesz wziąć rower w leasing?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert