Leasing samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t.


ZALETY

Naszym klientom sprawdzamy oferty w różnych bankach i firmach leasingowych

Sprawdzimy oferty w 21 bankach i towarzystwach leasingowych!

Doradzimy i przeprowadzimy krok po kroku procedurę leasingu

Doradzimy i bezpłatnie przeprowadzimy procedurę leasingu za Ciebie!

Formularze kontaktowe i z zamówieniami na leasing wypełnisz w 60 sekund

Wstępny formularz leasingu wypełnisz w 60 sekund!


Leasing samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony to bodaj najbardziej korzystne podatkowo rozwiązanie w 2020 r. dla tych przedsiębiorców, którzy pragną zakupić nowy albo używany samochód osobowy lub auto dostawcze na firmę.

Jeśli planujesz zakup samochodu osobowego o wartości powyżej 150 tys. zł – leasing pozostaje nadal najkorzystniejszym rozwiązaniem. Możesz to sprawdzić w naszym wnikliwym przewodniku po zmianach podatkowych w leasingu samochodowym.

Dlaczego leasing samochodowy w 2020?

 • Przy lizingu nie kupujesz auta ani za gotówkę ani na kredyt! Dlatego zaliczasz wydatki leasingowe (czyli raty leasingowe ujęte na fakturze od leasingodawcy) w koszty działalności gospodarczej znacznie szybciej niż w przypadku amortyzacji własnego środka trwałego (czyli zakupionego gotówką lub kredytem).
 • Ilość niezbędnych dokumentów wymaganych przy kredycie jest znacznie większa niż przy rozpatrywaniu wniosku o leasing auta osobowego albo dostawczaka. Leasing operacyjny samochodu jest zwyczajnie prosty.
 • Procedura udzielenia kredytu jest bardziej skomplikowania i o wiele dłuższa niż przy procedowaniu leasingu samochodu elektrycznego lub tradycyjnego albo pojazdu dostawczego do 3,5 tony.
 • Zyskujesz możliwość uzyskania korzyści podatkowych w postaci obniżenia podstawy opodatkowania – przy leasingu operacyjnym nie oddajesz niepotrzebnie pieniędzy fiskusowi!

Czy wiesz, że leasing samochodów może być potraktowany jako schemat podatkowy?

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie? Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie.

 • Chronisz się przed komornikiem albowiem wyleasingowany samochód osobowy lub dostawczy jest własnością firmy leasingowej w trakcie trwania umowy leasingu.
 • Nie obniżasz swojej zdolności kredytowej gdyż wydatki na leasing operacyjny samochodu ujmowane są od razu w kosztach firmowych. Nie widnieją jako zobowiązanie długoterminowe, co ma miejsce przy kredycie samochodowym.
 • Zapewniasz płynność finansową swojej firmie. Oznacza to, że nie wydajesz wszystkich wolnych środków na zakup samochodu ale finansujesz go ratami leasingowymi i w dłuższym czasie.

Leasing – wypełnij i zamów!

Leasing – wypełnij i zamów!

 • 1. Przedmiot leasingu
 • 2. Oczekiwane warunki
 • 3. Mój kontakt

Podaj przedmiot do wyleasingowania

zł (bez VAT)
Stan przedmiotu:*

 • Wydatki związane z eksploatacją wyleasingowanego pojazdu (np. za paliwo, serwis, opłaty parkingowe) oraz koszty jego obowiązkowego ubezpieczenia OC zaliczasz w 100% do wydatków obniżających podatek dochodowy, jeśli wykorzystujesz auto tylko do celów firmowych. W 75%, jeśli samochód osobowy służy celom zarówno firmowym, jak i prywatnym. (Zakładamy, że samochód dostawczy zawsze służy celom firmowym).
 • Zaliczasz do kosztów uzyskania przychodu wszystkie wydatki związane stricte z finansowaniem leasingiem (obejmują one opłatę wstępną, raty leasingowe i kwotę wykupu), jeśli cena samochodu osobowego nie przekracza realnej wartości 150 000 zł. Czy jest to kwota netto czy brutto zależy od formy opodatkowania Twojej firmy. Możesz to sprawdzić korzystając z naszego kalkulatora leasingowego samochodów na 2020 r. W przypadku samochodów dostawczych do 3,5 tony, które służą celom wyłącznie firmowym wszystkie koszty leasingowe wrzucisz do KUP w 100%.

Kto może wystąpić o ofertę na leasing samochodów firmowych?

 • Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.
 • Spółki cywilne, jawne, komandytowe oraz spółki z o.o.
 • Rolnicy prowadzący działalność wytwórczą (działalność rolniczą) oraz rolnicy ryczałtowi.
 • Pozostałe formy organizacyjne: inne spółki prawa handlowego; podmioty państwowe, komunalne jednostki organizacyjne, komunalne podmioty budżetowe.

Jak obliczyć cenę samochodu do leasingu?

Możesz obliczyć maksymalną wartość samochodu osobowego do swojej firmy, która pozwoli Ci odliczyć 100% wydatków leasingowych a tym samym zmieścić się w nowym limicie 150 tys. zł!
W tym celu pobierz darmowy kalkulator leasingu w Excelu.

Co powinna zapewniać najlepsza oferta leasingowa na samochody osobowe lub dostawcze?

 • Indywidualne negocjowanie warunków Twojej umowy leasingowej u krajowych leasingodawców – banków albo firm leasingowych.
 • Jeśli posiada własne zaplecze samochodowe to wybór nowych samochodów osobowych w możliwie najniższych cenach na rynku.
 • Nie powinna ograniczać wartości przedmiotu leasingu (możesz zechcieć leasingować zarówno samochód tani, jak bardzo drogi).
 • Powinna gwarantować okres leasingowania co najmniej od 24 do 72 miesięcy z możliwością negocjacji wydłużenia tego okresu nawet do 84 miesięcy.
 • Dawać możliwość wnioskowania wysokości pierwszej wpłaty (tzw. czynszu inicjalnego) od 0-1% wartości samochodu osobowego albo dostawczego. (Jej wysokość zależy od Twojej wiarygodności finansowej i stabilności prowadzonego biznesu)
 • Umożliwiać sfinansowanie zakupu auta w wieku nawet do 8 lat.
 • Powinna wymagać wyceny rzeczoznawcy dopiero przy leasingu używanych samochodów osobowych albo leasingu aut dostawczych, których wartości netto przekracza 150 tys. zł.
 • Oferować realną pomoc przy uzyskaniu leasingu na auta dla przedsiębiorców z negatywną historią w bazach BIK, BRKN, KRD BIG.
 • Zapewniać możliwość negocjacji warunków udzielenia leasingu przy braku zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego albo problemem z komornikiem.
 • Nie powinna narzucać ubezpieczyciela. Przy wyborze ubezpieczyciela przedmiotu leasingu, szczególnie w zakresie AC oraz ubezpieczenia GAP, warto kierować się dobrowolnością i dokupywać tanie ubezpieczenia poza umową leasingową.

Naszym czytelnikom oferujemy dostęp do najtańszego ubezpieczenia GAP na polskim rynku! W przypadku samochodów osobowych to ubezpieczenie niejednokrotnie uratowało czyjąś kieszeń. Dlaczego? Sprawdź w naszym kompleksowym poradniku na temat ubezpieczeń GAP.

 1. Interesuje Cię leasing na auto osobowe albo chcesz wziąć samochód dostawczy w leasing?
 2. Szukasz dla siebie najlepszej oferty leasingowej?
 3. Sprawdźmy to razem. Wyślij zapytanie korzystając z formularza dla leasingu on-line. Spróbujemy dobrać najtańszą ofertę spośród firm leasingowych oferujących leasing na samochody w Polsce.

Skontaktujemy się z Tobą od razu po wysłaniu formularza on-line.

Leasing na drogi samochód powyżej 150 tys zł nie musi być drogi

Leasing na drogi …
Nie musi

być drogi!

Leasing na samochód osobowy lub dostawczy do 3,5 t.
Leasing samochodow osobowych oraz aut dostawczych do 3 i pol tony

Posiadamy dostęp do ofert 21 banków i firm leasingowych. Składamy zapytania i pomagamy porównać oraz wybrać najlepszą ofertę. Sprawdź!

SKU produktu: 1-wszy leasing samochodów do 3,5 tony

Marka produktu: Leasing samochodowy

Waluta produktu: PLN

Cena produktu: 1

Cena ważna do: 2022-12-31

Produkt w magazynie: InStock

Ocena redakcji:
5