Leasing aut osobowych i dostawczych

Leasing samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony to bodaj najbardziej korzystne podatkowo rozwiązanie w 2020 r. dla tych przedsiębiorców, którzy pragną zakupić nowy albo używany samochód osobowy lub auto dostawcze na firmę.

Dlaczego leasing samochodowy w 2020?

 • Przy lizingu nie kupujesz auta ani za gotówkę ani na kredyt! Dlatego zaliczasz wydatki leasingowe (czyli wszystkie raty leasingowe zawarte na fakturze od leasingodawcy) w koszty działalności gospodarczej znacznie szybciej niż w przypadku amortyzacji własnego środka trwałego (czyli zakupionego gotówką lub kredytem).
 • Ilość niezbędnych dokumentów wymaganych przy kredycie jest znacznie większa niż przy rozpatrywaniu wniosku o leasing auta osobowego albo dostawczaka. Szczególnie ma to miejsce przy leasingu operacyjnym.
 • Procedura udzielenia kredytu jest bardziej skomplikowania i o wiele dłuższa niż przy procedowaniu leasingu samochodu elektrycznego lub tradycyjnego albo auta dostawczego do 3,5 tony.
 • Zyskujesz możliwość uzyskania korzyści podatkowych w postaci obniżenia podstawy opodatkowania – przy leasingu operacyjnym nie oddajesz niepotrzebnie pieniędzy fiskusowi!
 • Chronisz się przed komornikiem albowiem wyleasingowany samochód osobowy lub dostawczy w trakcie trwania umowy leasingu jest własnością firmy leasingowej.
 • Nie obniżasz swojej zdolności kredytowej gdyż wydatki na leasing operacyjny samochodu ujmowane są od razu w kosztach firmowych. Nie widnieją jako zobowiązanie długoterminowe, co ma miejsce przy kredycie samochodowym.
 • Zapewniasz płynność finansową swojej firmie. Oznacza to, że nie wydajesz wszystkich wolnych środków na zakup samochodu ale finansujesz go ratami leasingowymi i w dłuższym czasie.
Bezplatna porownywarka leasingow

ZAMÓW LEASING NA SWOICH WARUNKACH

Odpowiedz na kilka pytań, które pozwolą porównać oferty towarzystw leasingowych. Proces jest szybki i prosty oraz nie wpływa na ocenę zdolności finansowej Twojej lub Twojej firmy.

 • Wydatki związane z eksploatacją wyleasingowanego pojazdu (np. za paliwo, serwis, opłaty parkingowe) oraz koszty jego obowiązkowego ubezpieczenia OC zaliczasz w 100% do wydatków obniżających podatek dochodowy, jeśli wykorzystujesz auto tylko do celów firmowych. W 75%, jeśli samochód osobowy służy celom zarówno firmowym, jak i prywatnym. (Zakładamy, że samochód dostawczy zawsze służy celom firmowym).
 • Zaliczasz do kosztów uzyskania przychodu wszystkie wydatki związane stricte z finansowaniem leasingiem (obejmują one opłatę wstępną, raty leasingowe i kwotę wykupu), jeśli cena samochodu osobowego nie przekracza realnej wartości 150 000 zł. Czy jest to kwota netto czy brutto zależy od Twojej firmy i jej formy opodatkowania. Możesz to sprawdzić korzystając z naszego kalkulatora leasingowego samochodów na 2020 r. W przypadku samochodów dostawczych do 3,5 tony, które służą celom wyłącznie firmowym wszystkie koszty leasingowe wrzucisz do KUP w 100%.

Czy wiesz, że…

znajomość branży leasingowej i wewnętrznych procedur banków oraz firm leasingowych to klucz do wyboru właściwego leasingodawcy? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia innych. Dzięki temu zapewnisz Twojej firmie większą skuteczność uzyskania szybkiego i możliwie najtańszego leasingu.

Dla kogo leasing samochodów firmowych w naszej ofercie?

 • Osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.
 • Spółek cywilnych, jawnych, komandytowych oraz spółek z o.o.
 • Rolników prowadzących działalność wytwórczą (działalność rolniczą) oraz rolników ryczałtowych.
 • Pozostałych form organizacyjnych: inne spółek prawa handlowego; podmiotów państwowych, komunalnych jednostek organizacyjnych, komunalnych podmiotów budżetowych.

Jakie są warunki oferty leasingowej?

Czy wiesz, że …

Możesz obliczyć maksymalną wartość samochodu osobowego do swojej firmy, która pozwoli Ci odliczyć 100% wydatków leasingowych a tym samym zmieścić się w nowym limicie 150 tys. zł!

W tym celu pobierz darmowy kalkulator leasingu w Excelu.

 • Indywidualnie negocjujemy warunki Twojej umowy leasingowej u krajowych leasingodawców.
 • Oferujemy szeroki wybór nowych samochodów osobowych w najniższych cenach na rynku!
 • Nie stosujemy ograniczeń odnośnie wartości przedmiotu leasingu (leasingujemy zarówno samochody tanie, jak bardzo drogie).
 • Gwarantujemy okres leasingowania od 24 do 72 miesięcy z możliwością negocjacji wydłużenia tego okresu nawet do 84 miesięcy.
 • Wnioskujemy o wysokość pierwszej wpłaty (tzw. czynszu inicjalnego) od 1% wartości samochodu osobowego albo dostawczego. (Jej wysokość zależy od Twojej wiarygodności finansowej i stabilności prowadzonego biznesu)
 • Umożliwiamy sfinansowanie zakupu auta w wieku nawet do 8 lat.
 • Wycenę rzeczoznawcy wymagamy dopiero przy leasingu używanych samochodów osobowych albo leasingu aut dostawczych, których wartości netto przekracza 150 tys. zł.
 • Oferujemy realną pomoc przy uzyskaniu leasingu na auto dla przedsiębiorców z negatywną historią w bazach BIK, BRKN, KRD BIG.
 • Zapewniamy też możliwość negocjacji warunków udzielenia leasingu przy braku zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego albo problemem z komornikiem.
 • Nie narzucamy ubezpieczyciela. Zapewniamy dowolność przy wyborze ubezpieczyciela przedmiotu leasingu.

Wygodny i tani leasing w parze z najtańszym ubezpieczeniem GAP na rynku

OBLICZ GAP.
NAJTANIEJ NA RYNKU!

Gwarancja najniższej ceny i szerokiego pakietu ochrony.

Odszkodowanie wypłacane Tobie a nie leasingodawcy.

Procedura ubezpieczenia on-line, minimum formalności.

 1. Interesuje Cię leasing na auto osobowe albo chcesz wziąć samochód dostawczy w leasing?
 2. Szukasz dla siebie najlepszej oferty leasingowej?
 3. Sprawdź u nas. Wyślij zapytanie korzystając z formularza dla leasingu on-line. Dobierzemy odpowiednią ofertę spośród wszystkich firm leasingowych oferujących leasing na samochody w Polsce.

Skontaktujemy się z Tobą od razu po wysłaniu formularza on-line.

Adam Drzas zaprasza do SOS po leasing

ZAMÓW OFERTY OD WIELU FIRM.

Firmy leasingowe same zaproponują warunki.
Ja pomogę Ci w trafnym i szybkim wyborze najlepszej z nich.