ZALETY

Naszym klientom sprawdzamy oferty w różnych bankach i firmach leasingowych

Sprawdzimy oferty w 21 bankach i towarzystwach leasingowych!

Doradzimy i przeprowadzimy krok po kroku procedurę leasingu

Doradzimy i bezpłatnie przeprowadzimy procedurę leasingu za Ciebie!


Leasing na samochód osobowy lub dostawczy do 3,5 t.

Samochód w firmie to w dzisiejszych czasach konieczność natomiast leasing samochodu to jeden z najprostszych i najtańszych sposobów, by taki pojazd pozyskać.

Na leasing.sos.pl oferujemy korzystne warunki leasingu samochodów dzięki możliwości wyboru spośród ofert szeregu firm leasingowych. Samochód zamówisz w wygodnym leasingu online!

Nasi klienci wybierają wśród wielu popularnych i mniej powszechnych marek aut, takich jak Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Infiniti, Jaguar, Jeep, Kia, Lancia, Land-Rover, Lexus, Mini, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Seat, Saab, Skoda, Ssangyong, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen czy Volvo.

Kiedy korzystać z leasingu na samochód?

Leasing samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony to bodaj najbardziej korzystne podatkowo rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy pragną zakupić nowy albo używany samochód osobowy lub typowe auto dostawcze na firmę.

Jeśli planujesz zakup samochodu osobowego o wartości powyżej 150 tys. zł – leasing pozostaje nadal najkorzystniejszym rozwiązaniem. Możesz to sprawdzić w naszym wnikliwym przewodniku po zmianach podatkowych w leasingu samochodowym. Ale zanim to zrobisz sprawdźmy najważniejsze warunki leasingu samochodowego.

Dlaczego wybierać leasing samochodowy?

 • Wygenerujesz znaczne koszty, które potrzebne są zwykle na koniec roku podatkowego!
 • Przy auto lizingu nie kupujesz samochodu ani za gotówkę ani na kredyt! Dlatego zaliczasz wydatki leasingowe (czyli raty leasingowe ujęte na fakturze od leasingodawcy) w koszty działalności gospodarczej znacznie szybciej niż w przypadku amortyzacji własnego środka trwałego (czyli zakupionego gotówką lub kredytem).
 • Ilość niezbędnych dokumentów wymaganych przy kredycie jest znacznie większa niż przy rozpatrywaniu wniosku o leasing samochodu osobowego albo dostawczaka. Leasing operacyjny samochodu jest zwyczajnie prosty.
 • Procedura udzielenia kredytu jest bardziej skomplikowania i o wiele dłuższa niż przy procedowaniu leasingu samochodu elektrycznego lub tradycyjnego albo pojazdu dostawczego do 3,5 tony.
 • Zyskujesz możliwość uzyskania korzyści podatkowych w postaci obniżenia podstawy opodatkowania – przy leasingu operacyjnym nie oddajesz niepotrzebnie pieniędzy fiskusowi!
 • Jeśli należysz do którejś z grup reprezentującej wolne zawody (adwokatów, prawników, aptekarzy, architektów, biegłych rewidentów, doradców podatkowych, lekarzy i lekarzy dentystów, lekarzy weterynarii, notariuszy, radców prawnych, psychologów) leasing dostaniesz w procedurze uproszczonej w ciągu nawet 1 dnia!

Czy wiesz, że leasing samochodów może być potraktowany jako schemat podatkowy?

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie? Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie.

Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie.

 • Chronisz się przed komornikiem albowiem wyleasingowany samochód osobowy lub dostawczy jest własnością firmy leasingowej w trakcie trwania umowy leasingu.
 • Nie obniżasz swojej zdolności kredytowej gdyż wydatki na leasing operacyjny samochodu ujmowane są od razu w kosztach firmowych. Nie widnieją jako zobowiązanie długoterminowe, co ma miejsce przy kredycie samochodowym.
 • Zapewniasz płynność finansową swojej firmie. Oznacza to, że nie wydajesz wszystkich wolnych środków na zakup samochodu ale finansujesz go ratami leasingowymi i w dłuższym czasie.
 • Wydatki związane z eksploatacją wyleasingowanego pojazdu (np. za paliwo, serwis, opłaty parkingowe) oraz koszty jego obowiązkowego ubezpieczenia OC zaliczasz w 100% do wydatków obniżających podatek dochodowy, jeśli wykorzystujesz auto tylko do celów firmowych. W 75%, jeśli samochód osobowy służy celom zarówno firmowym, jak i prywatnym. (Zakładamy, że samochód dostawczy zawsze służy celom firmowym).
 • Zaliczasz do kosztów uzyskania przychodu wszystkie wydatki związane stricte z finansowaniem leasingiem (obejmują one opłatę wstępną, raty leasingowe i kwotę wykupu), jeśli cena samochodu osobowego nie przekracza realnej wartości 150 000 zł. Czy jest to kwota netto czy brutto zależy od formy opodatkowania Twojej firmy. Możesz to sprawdzić korzystając z naszego kalkulatora leasingowego samochodów na 2021 r. W przypadku samochodów dostawczych do 3,5 tony, które służą celom wyłącznie firmowym wszystkie koszty leasingowe wrzucisz do KUP w 100%.
Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

Leasing? Wypełnisz w 60 sek.

 • Krok 1. Przedmiot leasingu
 • Krok 2. Oczekiwane warunki
 • Krok 3. Mój kontakt

Podaj krótki opis lub link do strony www z przedmiotem leasingu.
zł (bez VAT)
Stan przedmiotu:*

Kto może wystąpić o ofertę na leasing samochodów firmowych?

 • Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.
 • Przedstawiciele wolnych zawodów – adwokaci, prawnicy, aptekarze, architekci, biegli rewidenci, doradcy podatkowi, lekarze i lekarze dentyści, lekarze weterynarii, notariusze, radcy prawni czy psychologowie mogą nastawiać się na uproszczoną procedurę przyznania leasingu nawet w 1 dzień!
 • Spółki cywilne, jawne, komandytowe oraz spółki z o.o.
 • Rolnicy prowadzący działalność wytwórczą (działalność rolniczą) oraz rolnicy ryczałtowi.
 • Pozostałe formy organizacyjne: inne spółki prawa handlowego; podmioty państwowe, komunalne jednostki organizacyjne, komunalne podmioty budżetowe.

Jak obliczyć cenę samochodu do leasingu?

Możesz obliczyć maksymalną wartość samochodu osobowego do swojej firmy, która pozwoli Ci odliczyć 100% wydatków leasingowych a tym samym zmieścić się w limicie amortyzacyjnym 150 tys. zł!
W tym celu pobierz darmowy kalkulator leasingu w Excelu.

Naszym czytelnikom oferujemy dostęp do kalkulatora najtańszego ubezpieczenia GAP na polskim rynku! W przypadku samochodów osobowych to ubezpieczenie niejednokrotnie uratowało czyjąś kieszeń. Dlaczego? Sprawdź w naszym kompleksowym poradniku na temat ubezpieczeń GAP.

Dostarczamy najlepsze oferty leasingowe na samochody osobowe lub dostawcze:

 • Indywidualnie negocjujemy warunki Twojej umowy leasingowej u krajowych leasingodawców – banków albo firm leasingowych.
 • Posiadamy własne zaplecze samochodowe: wybór nowych samochodów osobowych w możliwie najniższych cenach na rynku, w tym samochody premium, które w przypadku leasingu dla prawników czy lekarzy są rozpatrywane w 24h.
 • Nie ograniczamy wartości przedmiotu leasingu (możesz leasingować zarówno samochód tani, jak bardzo drogi).
 • Gwarantujemy okres leasingowania od 24 do 72 miesięcy z możliwością negocjacji wydłużenia tego okresu nawet do 84 miesięcy.
 • Dajemy możliwość wnioskowania wysokości pierwszej wpłaty (tzw. czynszu inicjalnego) od 1% wartości samochodu osobowego albo dostawczego. (Jej wysokość zależy od Twojej wiarygodności finansowej i stabilności prowadzonego biznesu). Jeśli jesteś adwokatem, aptekarzem, architektem, biegłym rewidentem, doradcą podatkowym, lekarzem lub lekarzem dentystą, lekarzem weterynarii, notariuszem, radcą prawnym czy psychologiem z reguły wnioskujemy od zerową wpłatę własną!
 • Umożliwimy sfinansowanie zakupu samochodu w wieku nawet do 8 lat.
 • Wymagamy wyceny rzeczoznawcy dopiero przy leasingu używanych samochodów osobowych albo leasingu aut dostawczych, których wartości netto przekracza 150 tys. zł.
 • Oferujemy realną pomoc przy uzyskaniu leasingu na auta dla przedsiębiorców z negatywną historią w bazach BIK, BRKN, KRD BIG.
 • Zapewniamy możliwość negocjacji warunków udzielenia leasingu przy braku zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego albo problemem z komornikiem.
 • Nie narzucamy ubezpieczyciela. Przy wyborze ubezpieczyciela przedmiotu leasingu, szczególnie w zakresie AC oraz ubezpieczenia GAP, warto kierować się dobrowolnością i dokupować tanie ubezpieczenia poza umową leasingową.
 • Czy interesuje Cię auto leasing albo chcesz wziąć samochód dostawczy w leasing?
 • Szukasz dla siebie najlepszej oferty leasingowej?
 • Wyślij zapytanie korzystając z formularza dla leasingu on-line. Spróbujemy dobrać najtańszą ofertę spośród firm leasingowych oferujących leasing na samochody w Polsce.

Czy przyszedł czas na leasing online Twojego nowego samochodu?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert