Leasing sprzętu komputerowego IT

Tutaj zamówisz leasing na sprzęt komputerowy w 30 sek. Zapytanie o leasing IT wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing sprzętu komputerowego, leasing IT

Firma, która się nie rozwija, w dzisiejszych czasach szybko się cofa. Wszechobecna digitalizacja, przenoszenie pracy do sfery online, uzależnienie maszyn od systemów informatycznych, częste aktualizacje oprogramowania i rosnące wymagania sprzętowe to wyzwania, z którymi mierzy się wielu przedsiębiorców. Jest jednak sposób, aby za tym nadążyć bez wydawania wszystkich oszczędności na nowinki technologiczne. To leasing sprzętu komputerowego i/lub leasing oprogramowania IT – drobna inwestycja, która nie tylko szybko zmieni się w czysty zysk ale pozwoli zaliczyć się w 100% w koszty uzyskania przychodu Twojej firmy!

W tym miejscu oferujemy Ci korzystne warunki na leasing IT. Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu odpowiednich ofert na leasing IT. Zamów serwer, komputer, laptop, xero czy sprzęt biurowy w leasing korzystając z formularza leasingu online. Masz gwarancję, że dostarczymy finansowanie, które pozwoli Ci sfinansować inwestycję w IT oraz utrzymać koszty w ryzach!

Czym jest leasing sprzętu komputerowego IT?

Leasing to doskonale znana przedsiębiorcom i chętnie wykorzystywana forma finansowania floty samochodowej. Coraz chętniej też sięgają po niego firmy, które nie są w stanie lub nie chcą inwestować całych wolnych środków we własne maszyny. Leasing komputerów, laptopów, serwerów, hardware czy software to wciąż dla wielu osób nowość – choć to obecnie jeden z najlepszych sposobów na to, by wyprzedzić konkurencję i zdobyć zaufanie klientów w świecie opartym na technologii i szybkim przepływie informacji.

Taka forma finansowania oparta jest na prostych zasadach. Polega na wypożyczeniu – wyleasingowaniu – sprzętu komputerowego czy oprogramowania na czas określony w zamian za comiesięczną opłatę. Po opłaceniu wszystkich umówionych rat sprzęt komputerowy lub soft przechodzi na własność dotychczasowego użytkownika. Można też zrezygnować z wykupu i podpisać nową umowę leasingową ponownie biorąc w leasing sprzęt komputerowy ale już nowszej generacji. W przypadku leasingu oprogramowania pisanego pod szczególną potrzebę danej firmy raczej nie będzie można „zwrócić” tak wyleasingowanego softu – wymagany będzie wykup, co zostanie zawarte w umowie.

Leasing IT i leasing komputerów jest bardzo korzystny podatkowo i może obejmować zarówno podstawowe przyrządy peryferyjne, takie jak myszka i klawiatura, jak również laptopy i komputery stacjonarne z monitorami, drukarki czy też specjalistyczny software lub serwery a nawet gotowe zestawy do kopania kryptowalut. Z leasingu sprzętu komputerowego i IT mogą korzystać firmy, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie, jak i przedsiębiorstwa, które chcą sprostać wymaganiom współczesności i planują innowacje, pozwalające wyprzedzić konkurencję.

Dlaczego warto skorzystać z leasingu IT?

Leasing komputera czy programu komputerowego to prosta droga do zwiększenia zysku. Sprzęt i odpowiednie do niego oprogramowanie to duże wydatki, które – mądrze wykorzystane – szybko się zwracają. Bez inwestowania w nowe modele i rozwiązania IT trudno jednak nadążyć za szybko zmieniającymi się potrzebami klientów. Coś, co sprawdzało się jeszcze 2-3 lata temu, dziś zostało zastąpione przez bardziej intuicyjne, wydajne i optymalne technologie.

Zmienia się również świat. Praca zdalna, prowadzenie szkoleń online, digitalizacja w branżach, które jeszcze niedawno nie potrzebowały do funkcjonowania nic ponad kasę fiskalną wymagają, by przedsiębiorcy inwestowali w rozwój technologiczny oraz kompetencje cyfrowe swoich pracowników.

Leasing IT dla nowych firm to możliwość wystartowania z biznesem bez ponoszenia dużych nakładów finansowych na długo przed tym, zanim zaczną się zwracać. Raty za finansowanie IT są niskie, a wielość opcji pozwala elastycznie dopasować je do miesięcznego budżetu. Przedsiębiorstwom, które już dłużej istnieją na rynku, leasing nowoczesnego IT pozwoli utrzymać przewagę konkurencyjną, zaoferować klientom nowości i zoptymalizować koszty.

Warto pamiętać, że oprócz komfortowego okresu spłaty, dopasowanego do potrzeb i budżetu przedsiębiorstwa oraz możliwości zastosowania optymalizacji podatkowej, leasing sprzętu komputerowego ma jeszcze jedną zaletę. Po wpłaceniu ostatniej raty nie trzeba go wykupywać. Pozwala to na podpisanie nowej umowy leasingowej na komputery, które w międzyczasie weszły na rynek. W konsekwencji można stale czerpać korzyści z wprowadzania do firmy pojawiających się nowinek technologicznych.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Co obejmuje leasing IT?

Leasing sprzętu IT to nie tylko leasing komputerów czy laptopów. Oprócz nich można w ten sposób finansować:

Wielość dostępnych rozwiązań sprawia, że z innowacji technologicznych mogą skorzystać małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z niemal każdej branży.

W jakich branżach leasing IT się sprawdza?

Komputer w leasing wydaje się pozycją obowiązkową w niemal każdym sektorze. Nawet w branżach takich, jak fryzjerstwo, fitness czy przy prowadzeniu małego sklepu laptop i wiążące się z tym zaplecze cyfrowe są dziś przecież obowiązkowe. Nowoczesny sprzęt komputerowy i urządzenia peryferyjne oraz podstawowe i – przede wszystkim – legalne oprogramowanie pozwolą na szybkie i bezpieczne prowadzenie wielu aspektów związanych z zarządzaniem – od księgowości i spraw formalnych, przez sterowanie produkcją czy zarządzaniem firmą, po szybką i sprawną komunikację z klientami online.

Szybko zmieniające się wymagania sprzętowe i pojawiające się co rusz aktualizacje oprogramowania sprawiają, że leasing IT powinien być w kręgu zainteresowań praktycznie każdej firmy a szczególnie związanej w jakimś stopniu z grafiką, informatyką, nowymi technologiami, logistyką, transportem, produkcją, planowaniem dostaw, czy obsługą masowego klienta a nawet pojedynczych przedsiębiorców zainteresowanych koparkami do kryptowalut.

Firmy produkcyjne powinny szczególnie mieć na uwadze leasing sprzętu komputerowego i oprogramowania. Poza oczywistością, że urządzenia te stanowią trzon prac administracyjnych w firmie, powinny zwrócić uwagę na fakt, że ta forma finansowania może dotyczyć również oprogramowania do obsługi maszyn i urządzeń produkcyjnych np. maszyn do obróbki metalu czy urządzeń do przetwarzania tworzyw sztucznych! Leasing oprogramowania, nawet tego najbardziej skomplikowanego, pisanego na zamówienie pozwala w coraz większym stopniu optymalizować pracę, skrócić cykl produkcyjny, zmniejszać straty materiałów czy przyspieszać procesy wytwórcze. To z kolei prosta droga do powiększenia zysków i szybkiego zwrotu z takiej inwestycji.

Jakie formy finansowania IT są dostępne?

Leasing operacyjny sprzętu komputerowego to najczęstsza – choć nie jedyna – forma tego typu finansowania komputerów i oprogramowania IT. Można również skorzystać do drugiej opcji, czyli leasingu finansowego, którego cechuje m.in. możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych, zawarcia umowy na krótszy okres niż ma to miejsce przy leasingu operacyjnym oraz przejście na własność przedmiotu leasingu po zapłaceniu ostatniej raty. Ma ona jedną wadę – podatek VAT trzeba zapłacić w całości wraz z pierwszą ratą. Finansowa forma leasingu stosowana jest głównie przy leasingu oprogramowania, szczególnie tego pisanego przez informatyków na specjalne zamówienie, odpowiadającego specyficznym potrzebom danego przedsiębiorstwa.

Najważniejsze warunki operacyjnego leasingu IT to:

  • Okres trwania umowy nawet do 60 miesięcy;
  • Wpłata własna już od 0%;
  • Elastyczne oprocentowanie i wybór rodzaju rat (progresywne, degresywne, stałe);
  • Uproszczona procedura i minimum formalności;
  • Krótki okres od podpisania umowy do dostarczenia sprzętu.

Dzięki leasingowi IT nawet najmniejsze firmy stać na to, by korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii bez ponoszenia wysokich kosztów ich zakupu.

O różnicach między leasingiem operacyjnym a finansowym możesz przeczytać w innym naszym artykule: https://leasing.sos.pl/blog/operacyjny-finansowy-pozyczka-leasingowa/

Co daje leasing komputerów?

Główną zaletą jest optymalizacja podatkowa, bowiem wpłatę początkową oraz raty za operacyjny leasing komputerów dla firm a także opłaty za serwisowanie oraz kwotę wykupu można zaksięgować jako koszty uzyskania przychodu w 100%. W przypadku leasingu finansowego koszty powiększane są dzięki amortyzacji, której odpisów dokonuje firma w trakcie trwania umowy leasingu na oprogramowanie (szczególnie, gdy napisanie oprogramowania opodatkowane będzie 8% stawką VAT) . Dodatkowo leasing na komputery nie wymaga wyłożenia dużej kwoty na raz – a to wielka zaleta dla niejednego przedsiębiorcy.

Elastyczne raty i optymalny czas trwania umowy, a także minimum formalności i brak wpływu leasingu na zdolność kredytową firmy (co, w przyszłości, bardzo ułatwia zaciąganie kredytu przy leasingu będącym już „w rękach” firmy), sprawiają, że leasing IT jest polecanym, niedrogim i łatwo dostępnym rozwiązaniem.

Jak najwygodniej skorzystać z finansowania IT?

Można skorzystać z szybkiego leasingu przez internet ale warto jednak, przed podjęciem decyzji, porównać możliwe opcje z doradcą leasingowym. Pomoże on wybrać i porównać najkorzystniejsze oferty na leasing oprogramowania i sprzętu komputerowego. Doradca leasingowy wytłumaczy również kwestie formalne oraz przeprowadzi proces finansowania, aby niewielkim nakładem sił, klient jak najszybciej zrealizował potrzebną mu inwestycję.

Niskie koszty leasingu IT, elastyczny okres spłaty, brak konieczności angażowania własnych finansów to korzyści, które pozwolą na technologiczne przyspieszenie rozwoju każdej firmy. Niezależnie od branży, możliwość leasingowania nawet najbardziej specjalistycznego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania, to opcja konieczna do rozważenia dla każdej firmy.

Masz już na oku sprzęt komputerowy albo oprogramowanie, które chcesz wziąć w leasing?

Sprawdź nas! Doradca leasingowy skontaktuje się z Tobą niebawem po wypełnieniu formularza o leasing online.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert