Leasing maszyn dla przemysłu spożywczego

Tutaj zamówisz leasing na maszyny dla przemysłu spożywczego w 30 sek. Zapytanie o leasing maszyn spożywczych wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing dla producentów napojów, pieczywa, ciastek, wędlin, warzyw, owoców, nabiału

Obecnie sektor spożywczy stanowi jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki w Polsce. Ponad 10,5% osób pracujących w przemyśle, znajduje zatrudnienie właśnie w branży spożywczej. Pomimo obecnego kryzysu gospodarczego – wywołanego pandemią covid – stanowi ona doskonały kierunek inwestycyjny. Jeśli działasz w ramach produkcji żywności, to z pewnością powinieneś zainteresować się leasingiem maszyn do przetwórstwa spożywczego. Dlaczego? 

W tym miejscu oferujemy Ci korzystne warunki na leasing maszyn dla przemysłu spożywczego. Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu odpowiednich ofert na leasing maszyn spożywczych. Zamów leasing na maszyny spożywcze korzystając z formularza leasingu online. Masz gwarancję, że dostarczymy Ci finansowanie, które zapewni Twojej firmie niskie koszty oraz wzrost produktywności!

Z tego względu, że w dobie kryzysu ceny samego leasingu na maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego, jak i ceny samych maszyn są bardzo atrakcyjne, a korzyści płynące z ich leasingu duplikują się. Czy warto skorzystać z oferty na leasing spożywczy? O ofertę zawsze warto zapytać – reszty dowiesz się w niniejszym artykule.

Co zyskujesz dzięki leasingowi maszyn spożywczych? 

Polska to wiodący producent produktów spożywczych. Dostarczamy istotną część światowej produkcji owoców w postaci jabłek, malin i borówki, mięsa wieprzowego i drobiowego, a także przetworów mlecznych. Ocenia się, że polski przemysł spożywczy może wyjść bardzo korzystnie z pocovidowego kryzysu. Jednak dotyczy to wyłącznie firm, które zdecydują się na unowocześnienie, rozbudowę lub nowe inwestycje w swój park maszynowy by podołać popytowi na ich produkty spożywcze. Jednak, jak tego dokonać bez wydawania gotówki firmowej, która obecnie jest potrzebna w firmach lub bez nadmiernego zadłużania się w postaci kredytu? Jeśli nie gotówka, ani kredyt to może leasing?

Leasing na maszyny dla przetwórstwa spożywczego stanowi rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno większe, jak i mniejsze firmy. Przede wszystkim zapewnia on bardzo prosty i tani sposób na sfinansowanie maszyn oraz urządzeń potrzebnych w sektorze spożywczym. Leasing umożliwia korzystne obniżenie podstawy opodatkowania! Szczególnie pozwala na to leasing operacyjny bo leasing finansowy, jedynie w postaci odsetek i odpisów amortyzacyjnych. Z reguły zakup linii produkcyjnej do przetwórstwa spożywczego jest dość skomplikowany i przepełniony formalnościami gdy korzystamy z kredytu, lecz już leasing pozwala te formalności znacznie zminimalizować. Leasing to szansa na modernizację własnej linii produkcyjnej bez konieczności inwestowania środków własnych a w przypadku problemów ze spłatą istnieje możliwość scedowania leasingu

Ceny maszyn i urządzeń w branży spożywczej oznaczają wydatki rzędu od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych i trudno je sfinansować wyłącznie z własnych pieniędzy (odradzają to nawet prawa ekonomii!).

Przykładowe koszty leasingu popularnych maszyn i urządzeń dla branży spożywczej wyliczysz korzystając z intuicyjnego kalkulatora na stronie https://leasing.sos.pl/kalkulator-rat-leasingu-operacyjnego-popularnych-maszyn-i-urzadzen/

Możesz też od razu zapytać o ofertę finansowania na interesujące Cię maszyny lub całe linie technologiczne, wypełniając szybki wniosek o leasing.

Warto więc zdecydowanie przemyśleć leasing maszyn:

 • do masarni i dla przetwórstwa mięsnego oraz pakowania ,
 • do przetwórstwa i pakowania ryb,
 • do gromadzenia i wytwarzania produktów mlecznych,
 • do przetwarzania warzyw i owoców,
 • do produkcji i konfekcjonowania produktów zbożowych.

Inwestycja w nowe lub ulepszone technologie pozwoli Ci na osiąganie wyższych zysków. Znamienne jest bowiem, że produkty rolno-żywnościowe, które stanowią tak istotny element polskiego eksportu są wytwarzane dzięki maszynom i urządzeniom pozyskiwanym dzięki leasingowi – wskazuje na to 63% firm sektora MŚP. Można zatem przyjąć, iż inwestycja w odpowiedniej klasy urządzenia i sprzęt do przetwórstwa spożywczego pozwala zwiększyć podstawowe obroty i zapewnić swoim klientom wyższej klasy artykuły. 

Dla przykładu, jeśli wziąć ostatnie dane PAIH dla branży to mięso i podroby z drobiu generują dochody rzędu 1039 milionów euro, pieczywo 824 miliony euro, mięso wołowe 742 miliony euro, ryby około 731 miliony euro, soki owocowo-warzywne 9274 miliony euro, wyroby czekoladowe 659 milionów euro, a sery i twarogi 421 milionów euro. Oznacza to jedno: inwestycje poniesione na modernizację własnych linii spożywczych, pozwolą każdej firmie z branży zwiększyć udział w tym olbrzymim rynku i partycypowanie w tych wartościach sprzedaży.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Kto może skorzystać z leasingu i jak wygląda procedura?

Z leasingu mogą skorzystać w zasadzie wszystkie podmioty prowadzące zarejestrowaną działalność gospodarczą. Dotyczy to zarówno osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek cywilnych, jak i spółek prawa handlowego. Dostępność danej oferty oraz warunki przyznania leasingu uzależnione są przede wszystkim od wewnętrznych procedur firmy leasingowej oraz wartości maszyny lub urządzenia do przetwórstwa spożywczego.

Ile trwają z reguły wszelkie formalności? W zależności od ceny maszyny, urządzenia lub całej technologii, załatwienie kwestii formalnych trwa od około 7 dni do 48 dni, w przypadku szczególnie złożonych transakcji na skomplikowane linie i ciągi technologiczne. Warunkiem koniecznym szybkiej procedury jest stabilna pozycja firmy na rynku, przewidywalne, stałe wyniki finansowe i odpowiedni staż działalności. W sytuacji bardzo solidnej firmy, sfinansowanie maszyny w leasingu może odbyć się nawet bez opłaty wstępnej. Z reguły jednak należy się liczyć z 5-10% wpłatą inicjalną.

Firmy sektora spożywczego z reguły decydują się na leasing operacyjny – generuje on koszty od razu (odlicza się je od podstawy opodatkowania w 100%) a VAT rozliczany jest z każdą kolejną fakturą również w 100%. Są firmy, które wolą odliczyć cały VAT od maszyny na raz (z pierwszą wpłatą) i dalej amortyzować przedmiot – wtedy warto wybrać leasing finansowy. Jest też trzecie wyjście – pożyczka leasingowa! Opłaca się po nią sięgnąć np. przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów – jeśli dostawca maszyny ma siedzibę w UE ale nie w Polsce to nie zapłacimy wtedy VATu od takiej maszyny z zagranicy. Pożyczka leasingowa na maszyny dla branży spożywczej będzie też rozsądnym wyborem gdy chcemy skorzystać dofinansowania unijnego, przy którym faktura musi być wystawiona Twoją firmę.

POŻYCZKA LEASINGOWA?

ZAMÓWISZ OD RĘKI!

Pożyczka leasingowa - zamówisz od ręki!

Pożyczka leasingowa – wypełnij i zamów!

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Stan przedmiotu:*
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Jak wyglądają formalności krok po kroku?

Każdy przedsiębiorca po wybraniu dostawcy maszyny i otrzymaniu oferty zakupu (np. faktura pro-forma lub specyfikacja zamówienia), powinien zacząć od wypełnienia i złożenia wniosku leasingowego. Może to zrobić poprzez wniosek o leasing, który pozwoli przygotować mu kilka ofert na finansowanie. Po wyborze najkorzystniejszej oferty wypełni tylko dokumenty do wybranego leasingobiorcy. W przypadku tańszych maszyn istnieje możliwość otrzymania leasingu w procedurze uproszczonej. Jednak z reguły zakupy branżowe są – delikatnie mówiąc – spore dlatego będzie wymagane okazanie dokumentów finansowych, potwierdzających, że firma jest wypłacalna i posiada stabilną sytuację rynkową. 

Umowę leasingu operacyjnego podpisuje się z reguły na okres od 3 do 8 lat, co wynika z przyjętej dla większości maszyn do przetwórstwa spożywczego stawki amortyzacyjnej wynoszącej 10% lub 14%. Co to oznacza? Jeśli zdecydujesz się na leasing urządzenia dla stawki 10% na 4 lata to wykup będzie musiał opiewać na 25% wartości początkowej przedmiotu. Z kolei umowa zawarta na 5 lat będzie wymuszała ujęcie kwoty wykupu na poziomie 15% wartości inwestycji. Dla maszyn ze stawką amortyzacji 14%, leasing 3 letni zakończy się wykupem 20%, 4 letni – 6-procentowym a 5 letni już tylko 1-procentowym.

Przy leasingu finansowym strony zgodnie ze swobodą zawierania umów, mogą ustalić dowolny okres jego trwania. Nie może być on jednak krótszy niż sześć miesięcy.

Jeśli masz już na oku potrzebne maszyny lub urządzenia niezbędne w przemyśle spożywczym, które chcesz wziąć w leasing to wystarczy, że wypełnisz formularz o leasing on-line. Zajmie Ci to 60 sek. Dzięki podanym informacjom zostaną przygotowane dla Ciebie oferty leasingowe na maszyny spożywcze. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pomóc w podjęciu trafnej decyzji przy wyborze najlepszej z nich.

Podsumowanie: Czy warto korzystać z leasingu maszyn spożywczych?

Branża spożywcza to sektor gospodarki, który skorzysta najbardziej na kryzysie związanym z epidemią koronawirusa.

Sebastian Sadowski-Romanov, prezes firmy Itro

Zgodnie ze zdaniem prezesa firmy Itro, wszelkie inwestycje modernizujące linie spożywcze mogą stanowić klucz do nawet trzykrotnego zwiększenia sprzedaży w każdej firmie z branży spożywczej.

Dzięki nowoczesnemu i taniemu sposobowi na sfinansowanie maszyn i urządzeń w swoim zakładzie Twoje korzyści z leasingu mogą się duplikować. Dzięki niemu:

 • zmniejszysz podstawę opodatkowania. Pamiętaj, że przy leasingu operacyjnym „wrzucasz w koszty” każdą ratę leasingu. W leasingu finansowego kosztem będą odsetki oraz kwoty odpisów amortyzacyjnych;
 • „wrzucisz” w koszty maszynę czy urządzenie nawet 2-krotnie szybciej niż przy zakupie za gotówkę;
 • w przypadku chęci sięgnięcia po kredyt w przyszłości nie obniżysz swojej zdolności kredytowej;
 • zminimalizujesz formalności (zwłaszcza w porównaniu do procedury kredytu) związane z pozyskaniem maszyn i urządzeń do przetwórstwa spożywczego;
 • unowocześnisz swoją firmę bez konieczności inwestowania dużych sum pochodzących ze środków własnych;
 • co interesujące to, że obronisz również majątek przed komornikiem bo w leasingu nie jesteś właścicielem przedmiotu umowy.

Czy będzie lepszy czas na wzięcie leasingu na maszyny spożywcze?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert