Poleasingowe samochody, maszyny, sprzęt, urządzenia

Poniżej znajdziesz to wszystko, co trzeba wiedzieć zmian sięgniesz po auta, sprzęt, pojazdy poflotowe czy maszyny poleasingowe. Dodatkowo wyszukaliśmy i zebraliśmy mnóstwo ogłoszeń poleasingowych. Dla każdego rodzaju przedmiotu stworzyliśmy osobną bazę z ogłoszeniami poleasingowymi i poflotowymi. Czerwone przyciski do każdej bazy znajdziesz w treści poniższych podpunktów. Zaprowadzą Cię one bezpośrednio do aktualnych ofert poleasingowych i poflotowych wystawianych przez firmy leasingowe i najmu długoterminowego działające w naszym kraju.

Poleasingowe auta, maszyny, ciężarówki, komputery, sprzęt medyczny, rolniczy, budowlany…

Czy warto kupować poleasingowe auta, ciężarówki, laptopy, sprzęt rolniczy i inne przedmioty? Jak, za ile i gdzie? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania oraz na co zwrócić uwagę przeglądając oferty – tego dowiesz się z naszego obszernego i wyczerpującego przewodnika. Sprawdzimy dlaczego samochody poleasingowe lub maszyny mogą być dla Ciebie korzystniejszą opcją niż inne używane pojazdy czy sprzęt. Uzbrojony w wiedzę łatwiej podejmiesz decyzję przed zakupem sprzętu czy auta poleasingowego.

Dla przedsiębiorcy wybór między samochodem czy innym środkiem trwałym kupionym w salonie lub sklepie, a używanym, to kwestia na wagę złota. Wielu właścicieli małych i średnich firm zastanawia się: wydać gotówkę na nowe urządzenie czy szperać w ofertach z drugiej ręki?

Dobre pytanie, bo na szali jest pewność, że korzystasz z pachnącego nowością przedmiotu, a z drugiej strony możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy polując na okazję w komisie lub serwisie ogłoszeniowym.

Jednak coraz więcej osób przekonuje się, że jest trzecia droga. Dlatego poleasingowe samochody osobowe i samochody dostawcze, laptopy, maszyny rolnicze czy też ciężarówki lub ciągniki siodłowe zyskują na popularności.

Dlaczego poleasingowe samochody, maszyny, pojazdy czy sprzęt?

Spójrzmy gdzie jest źródło atrakcyjności poleasingowych, poflotowych i powindykacyjnych samochodów oraz innych środków trwałych.

Właściciele małych i średnich firm chętnie sięgają po finansowanie zewnętrzne w postaci leasingu zamiast kredytu. Dzięki temu nie inwestują gotówki, dbają o płynność finansową i optymalizują opodatkowanie. Używają aut, maszyn rolniczych, ciągników czy laptopów przez określony w umowie czas. Po spłacie ostatniej raty mogą wykupić przedmiot lub zwrócić go i skorzystać z nowego leasingu.

Banki i firmy udzielające leasingu oraz CFM wystawiają zwrócone przedmioty na sprzedaż. Znajdziesz je na stronach leasingodawców lub w specjalnych serwisach ogłoszeniowych lub aukcyjnych. Tam też trafiają samochody lub maszyny powindykacyjne – odebrane osobom, które naruszyły umowę z leasingodawcą lub nie spłacały rat. 

Ten mechanizm dotyczy niemal wszystkich leasingowanych przedmiotów – od laptopów i sprzętu IT, przez samochody osobowe, ciągniki siodłowe i ciężarówki, po ciężki sprzęt budowlany.

Co ciekawe i warte podkreślenia, auto poleasingowe i maszyny możesz wziąć ponownie w leasing. Dotyczy to jednak przedmiotów, które są stosunkowo młode i mało zużyte. Starsze przedmioty – polizingowe samochody czy używane maszyny w wieku powyżej 6-8 lat – ciężko będzie jeszcze raz wyleasingować.

Spójrzmy na szczegóły, żeby dowiedzieć się dlaczego warto rozważyć kupno przedmiotu, który wrócił do leasingodawcy. Pod lupę weźmiemy najpierw samochody osobowe, bo ich jest najwięcej w poleasingowej ofercie.

Zapoznaj się najpierw z analizą poleasingowych samochodów osobowych. Zawarte tu wskazówki i informacje są analogiczne dla pozostałych przedmiotów poleasingowych. Zwróć na nie uwagę przy przeglądaniu ofert!

1. Samochody poleasingowe, powindykacyjne, poflotowe

Poleasingowe samochody osobowe to atrakcyjna alternatywa dla aut z salonu lub używanych pojazdów z komisów samochodowych. To już słyszałeś, ale właściwie dlaczego tak jest?

Zacznijmy od twardych danych: polscy przedsiębiorcy przy pomocy leasingu najczęściej finansują samochody (to ok. połowa całego rynku leasingu!). Popularność tej formy dzierżawy rośnie pomimo pandemii i krążącego nad naszym krajem widma recesji.

Branża samochodowa zanotowała wzrost sprzedaży na koniec pierwszego półrocza 2021 roku. Aut sprzedaje się więcej nawet w porównaniu z 2019 rokiem czyli czasami sprzed koronawirusa.

Najwięcej samochodów kupują przedsiębiorstwa – ok. 73 proc. Coraz więcej pojazdów trafia do firm dzięki korzystnemu finansowo leasingowi. Korzystają z niego przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Dzięki temu mogę m.in. wpisać miesięczne raty leasingowe w koszty uzyskania przychodu (bez zmniejszania zdolności kredytowej!).

W większości przypadków leasing samochodu trwa 3-4 lata. Co później? Najczęściej pojazd zostaje wykupiony przez firmę, która użytkowała go do tej pory lub „wraca” do leasingodawcy – wtedy najczęściej trafia do sprzedaży poleasingowej czyli na rynek wtórny.

Przedsiębiorcy chętnie wymieniają samochody na nowe zamiast wykupywać je na własność. Dzięki temu na rynku mamy duży wybór aut poleasingowych, które służyły jako samochody firmowe, a teraz poszukują nowych właścicieli.

Poleasingowe samochody to nie wszystko. Dostępne są też auta:

Poleasingowe auto – czy warto je kupić?

Przejdźmy do sedna i najważniejszego pytania: czy warto kupić samochód poleasingowy?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich upodobań i możliwości finansowych firmy.

Są osoby, które uwielbiają jeździć pachnącymi nowością autami. Inni wolą kupić kilkuletni model, który jest o wiele tańszy niż samochód prosto z salonu. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Warto pamiętać, że samochody, które znajdziesz przeszukując aukcje poleasingowe nie przypominają używanych pojazdów firmowych sprzed kilku lat.

Niegdyś auta przedstawicieli handlowych miały opinię zajeżdżonych do granic możliwości. To się zmienia. 

Owszem, samochody w przedsiębiorstwach to narzędzia pracy, które zużywają się pokonując codziennie dziesiątki kilometrów. Jednak właściciele firm premiują troskę o służbowe pojazdy, nie lubią kiedy auto stoi w serwisie i nie zarabia pieniędzy. Dlatego zła sława służbowych samochodów brutalnie traktowanych przez użytkowników, przechodzi do lamusa. Coraz częściej kierowcy płacą za niewielkie otarcia i mają udział własny w szkodach, co skłania ich do roztropniejszego korzystanie ze służbowych pojazdów.

W dużych firmach kierowców pilnują profesjonalni zarządcy flot, co również przekłada się na stan aut poflotowych.

Warto też pamiętać, że wiele firmowych samochodów służy również do celów prywatnych. Ich użytkownicy dbają więc, żeby się dobrze prezentowały, bo są ich wizytówką. Przecież pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Poleasingowe samochody osobowe – zalety i wady

Sprawdźmy jak skorzystasz kupując auto poleasingowe oraz jakie są wady tego rozwiązania.

Zalety:

 • samochody poleasingowe osobowe w większości przypadków mają 3-4 lata czyli są stosunkowo młode,
 • zazwyczaj były regularnie serwisowane, bo tego wymagają umowy zawarte z leasingodawcami,
 • nie mają wad prawnych, pochodzą z legalnych źródeł,
 • pochodzą z polskich salonów,
 • mają klarowną i udokumentowaną przeszłość, w tym historię serwisowania i ewentualnych napraw (zwykle robionych w ASO – Autoryzowanych Stacjach Obsługi – oraz opłacanych z AC),
 • przed sprzedażą najczęściej są skrupulatnie oglądane i wyceniane przez rzeczoznawcę,
 • są tańsze niż podobne modele np. w komisach samochodowych,
 • często mają do 2 lat gwarancji,
 • sprzedawane są zazwyczaj na podstawie faktury VAT – firmy lub jednoosobowe działalności mogą odliczyć podatek VAT.

Wady:

 • to samochodu używane, czasem przez wielu kierowców,
 • mogą mieć duży przebieg,
 • wybór modeli i marek jest ograniczony i dopasowany do zapotrzebowania firm biorących leasing,
 • jeśli samochód kupił od leasingodawcy komis samochodowy, to jest pewne ryzyko, że np. auto powindykacyjne w marnym stanie było „podrasowane”, a licznik przekręcony.

To wady i zalety w pigułce. Weźmy je pod lupę, żeby ułatwić Ci decyzję czy auto osobowe poleasingowe to dobry wybór.

Poleasingowe auta – wiek, przebieg, dodatki

Jak już wiesz, duża grupa leasingobiorców rezygnuje z wykupu dzierżawionych samochodów. To zrozumiałe: po 3-4 latach wolą wymienić pojazd na nowy.

Wiek poleasingowych samochodów jest jedną z ich największych zalet. Drugą jest niższa cena niż w komisie lub u osób prywatnych. Jednak ten medal ma też drugą stronę: największa potencjalną wada aut poleasingowych to ich duży przebieg. 

Auta poleasingowe są tańsze, bo mają na liczniku kilkadziesiąt tysięcy, 100 tys. lub więcej pokonanych kilometrów. Jak pisaliśmy wcześniej: auta to narzędzia wykorzystywane do codziennej, ciężkiej pracy.

Na placach firm leasinowych lub na aukcjach znajdziesz najczęściej auta z niższej półki używane przez “szeregowych” pracowników. Bywają mniej lub bardziej wyeksploatowane od codziennego jeżdżenia po mieście (np. używane przez serwisantów lub dostawców) czy też po długich trasach pokonywanych przez przedstawicieli handlowych.

Z firmowego samochodu mogła korzystać jedna osoba – np. dyrektor – lub kilku pracowników. To oczywiście ma wpływ na stan pojazdu. Ostatecznie każdy kierowca ma inny styl jazdy, który przekłada się na stopień zużycia m.in. sprzęgła.

Na aukcjach poleasingowych możesz trafić na kilkuletnie pojazdy z dużym przebiegiem. Jednak nie musisz bać się setek kilometrów na liczniku! Jeśli auto przechodziło badania, jest w bardzo dobrym stanie technicznym potwierdzonym przez dokumenty, to warto rozważyć jego zakup.

W polesingowej sprzedaży najwięcej jest najpopularniejszych marek i modeli wybieranych przez firmy. To oferta skrojona pod przedsiębiorców, którzy w imię konkurencyjności ograniczają koszty – dlatego nie spodziewaj się wnętrz z wieloma dodatkami. Ich lista zazwyczaj kończy się na radiu i manualnej klimatyzacji. 

Jeśli lubisz oryginalne kolory nadwozia, to możesz mieć problem w przypadku samochodów poleasingowych. Większość z nich jest biała, ciemna lub srebrna.

Inaczej wygląda sprawa z leasingowanymi autami dla kierowników, dyrektorów czy prezesów. Kadra zarządzająca jeździ samochodami ze średniej półki, a czasem klasy premium (trafiają się auta sportowe, a nawet limuzyny) z bogatymi dodatkami. 

Warto przy tym pamiętać, że trzeba dużo szczęścia i wytrwałości, żeby upolować lepszy samochód poleasingowy w dobrej cenie – takich aut szukają firmy zawodowo zajmujące się handlem używanymi samochodami.

Samochody poleasingowe – na to zwróć uwagę!

Pierwsze przykazanie: przy zakupie poleasingowego auta zachowaj ostrożność jak przy nabyciu innego używanego przedmiotu.

Owszem, kupno samochodu poleasingowego jest z założenia bezpieczniejsze niż w przypadku wielu innych używanych pojazdów. Pochodzi z pewnego źródła, sprzedaje go firma leasingowa, możesz też zobaczyć szczegółową ocenę rzeczoznawcy. 

Jednak i tutaj trafiają się nieuczciwi leasingobiorcy, którzy np. przekręcą licznik, żeby spełniał wymogi firmy leasingującej. Bywa też, że po upływie gwarancji auto nie było serwisowane w zalecanych zakładach. Szczególnej ostrożności wymagają auta windykacyjne oraz samochody używane poleasingowe. 

Dobrą zasadą jest sprawdzenie przeszłości używanego auta, które chcesz kupić używając do tego numeru VIN.

Gdzie kupisz używane samochody? Gdzie znajdziesz aukcje aut poleasingowych?

Poleasingowe auta znajdziesz na placach przy firmach oferujących leasing, na internetowych serwisach ogłoszeniowych i aukcjach dedykowanych takim przedmiotom.

Byłe pojazdy firmowe sprzedawane są również w stacjonarnych outletach (czyli miejscach wyspecjalizowanych w handlu poleasingowym sprzętem) oraz salonach sprzedaży używanych aut, które działają przy ASO.

Wyższej klasy samochody zwrócone do leasingodawców zobaczysz też w działach aut używanych w salonach firmowych.

Wszystkie oferty na auta poleasingowe, poflotowe i powindykacyjne znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych samochodów osobowych!

Na koniec przypomnijmy, że ciekawym rozwiązaniem jest leasing aut używanych i poleasingowych. Leasingodawcy finansują takie pojazdy o ile nie są zbyt stare (do 3-4 lat) i zużyte. Z nami możesz sięgnąć po wygodny leasing używanych samochodów osobowych.

2. Auta dostawcze poleasingowe

Samochody poleasingowe dostawcze dostępne są na rynku w dużych ilościach, a wśród mamy modele znanych i uznanych marek: Ford, Mercedes-Benz, Volkswagen, Citroën czy też Fiat i Renault.

Przy wyborze aut dostawczych poleasingowych kieruj się podobnymi zasadami, jak w przypadku samochodów osobowych. Co warto dodatkowo wiedzieć?

Busy, którymi dostarczano towar do sklepów czy innych punktów, mogą mieć większy przebieg niż samochody osobowe. To cecha charakterystyczna wielu samochodów poleasingowych dostawczych. Dlatego warto kierować się nie tylko atrakcyjną ceną i młodym rocznikiem (oczywiście poza interesującym Cię typem zabudowy samochodu, liczbą miejsc w kabinie czy maksymalną ładownością oraz napędem). 

Jeśli potrzebujesz bezawaryjnego, używanego dostawczaka, to musisz wyszukać model stosunkowo najmniej wyeksploatowany. Warto poświęcić trochę więcej czasu i dobrze przyjrzeć się ofertom – busy dostawcze z drugiej ręki (np. z serwisów sprzedażowych lub komisów) mogą być zużyte niemal do granic wytrzymałości, a przed sprzedażą poddane kosmetycznym zabiegom, żeby przykuły oko kupującego.

Takich problemów zazwyczaj nie będziesz miał kupując auto dostawcze poleasingowe. Pochodzą z pewnego źródła (sprzedają je banki i inni wydzierżawiający), mają kompletną dokumentację napraw i serwisów, a cena oparta jest zazwyczaj na rzetelnym badaniu rzeczoznawcy.

Gdzie szukać ofert z ogłoszeniami poleasingowych samochodów dostawczych?

Wszystkie oferty na poleasingowe i powindykacyjne auta dostawcze znajdziesz w naszym zestawieniu ogłoszeń poleasingowych samochodów dostawczych!

Warto pamiętać, że dobrym rozwiązaniem jest również leasing busów używanych i poleasingowych. Leasingodawcy finansują takie pojazdy o ile nie są zbyt stare (do 4-5 lat) i zużyte. Z nami możesz sięgnąć po wygodny leasing używanych samochodów dostawczych do 3,5t.

3. Używany sprzęt budowlany – maszyny i urządzenia budowlane i drogowe

Caterpillar, Volvo, Liebherr, Komatsu – jeśli szukasz sprzętu budowlanego tych i innych popularnych marek, to używane, poleasingowe maszyny budowlane i drogowe mogą być ciekawym wyborem ze względu na atrakcyjne ceny. 

Co trzeba wiedzieć przeglądając ogłoszenia z używanymi koparkami, ładowarkami czy spycharkami lub betoniarkami? Jak w przypadku innych używanych przedmiotów, ważna jest cena i stopień zużycia maszyny. Warto wybierać oferty ze sprzętem, który ma udokumentowane, niezbędne przeglądy. 

Koparki czy koparko-ładowarki, ciężko pracują – upewnij się, że urządzenie było dobrze konserwowane i naprawiane zgodnie ze wskazówkami producenta. Dzięki temu oszczędzisz nerwy i pieniądze. 

Jeśli nie masz doświadczenia związanego z zakupem używanego sprzętu budowlanego, to warto skorzystać z usług doradcy, który pomoże Ci dokonać bezpiecznego wyboru.

Gdzie mogę znaleźć oferty z ogłoszeniami poleasingowych maszyn budowlano-drogowych?

Aukcje i komisy maszyn budowlanych – tam znajdziesz używany sprzęt budowlany w dobrym lub bardzo dobrym stanie….ale:

Wszystkie oferty na poleasingowe i powindykacyjne maszyny budowlane i drogowe znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych maszyn budowlanych i drogowych!

Pamiętaj, że używane i poleasingowe maszyny budowlane i drogowe możesz zawsze wziąć w leasing, jeśli nie są zbyt stare i zniszczone. Nasi klienci często sięgają po leasing używanych maszyn budowlanych i drogowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

4. Autobusy poleasingowe

Dla przedsiębiorców, którzy zarabiają przewożąc pasażerów, autobusy poleasingowe mogą być bardzo korzystne rozwiązanie. Są tańsze niż te z salonu (nie wydajesz też gotówki na pojazd, który szybko traci na wartości), mają 3-4 lata oraz udokumentowane źródło pochodzenia. W przeciwieństwie do wielu używanych autokarów czy busów z komisów, wiesz gdzie były serwisowane i jaka jest historia napraw.

Autobusy poleasingowe mają spory przebieg, z drugiej strony banki i firmy finansujące wymagają w umowach serwisowania pojazdów w sprawdzonych warsztatach, często w autoryzowanych serwisach samochodowych (ASO) samych producentów Scania, MAN, Setra, Volvo, Mercedes-Benz, Iveco czy DAF. Dzięki temu masz dostęp do dokumentacji i wiesz jaki jest realny stan techniczny pojazdu.

Dla firmy przewozowej to bardzo ważne – kupując autobus z pewnego źródła nie ryzykujesz, że będziesz przewoził ludzi pojazdem, który w każdej chwili może ulec awarii.

Natomiast niezawodność busa poleasinowego kupionego w dobrej cenie docenią również przedsiębiorcy z branży remontowej, instalacyjnej czy też przewozu mebli lub handlujących najróżniejszymi produktami wymagającymi transportu osób, jak i towarów.

Gdzie kupisz lub wylicytujesz używane utobusy poleasingowe?

Wszystkie oferty na autobusy poleasingowe znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych autobusów!

Opcją wartą rozważenia jest leasing używanych autobusów. Bez większego problemu uda się znaleźć dobrą ofertę na leasing autobusowy. Warto podkreślić, że leasing to rozwiązanie, po które bardzo często sięga polska branża przewozowa.

5. Ciężarówki poleasingowe i używane ciągniki siodłowe

Atutem poleasingowych ciężarówek i ciągników siodłowych jest możliwość kupienia zaledwie kilkuletniego pojazdu w bardzo dobrym stanie w korzystnej cenie. Jeśli masz firmę transportową, to takie rozwiązanie może być złotym środkiem między wyborem pojazdów nowych (szybko tracą na wartości) i używanych (ryzyko zakupu poważnie wyeksploatowanego pojazdu).

Na rynku dostępnych jest wiele poleasingowych modeli. Powód? Przedsiębiorcy chętnie leasingują ciężarówki. Pojazdy ciężarowe powyżej 3,5 t., ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy i autobusy mają 23,2 proc. udział w rynku leasingowym (dane Związku Polskiego Leasingu za pierwsze półrocze 2021 roku).

Wiele firm po spłacie ostatniej raty leasingu zwraca pojazd i wybiera nowy. Używana ciężarówka lub ciągnik siodłowy wraca do leasingodawcy, a ten sprzedaje go na rynku wtórnym – w ten sposób można kupić w atrakcyjnej cenie kilkuletnie pojazdy, często w dobrym lub bardzo dobrym stanie.

Czym się różni ciężarówka poleasingowa od sprzedawanej “prywatnie” przez przedsiębiorców? To zwykle młodszy pojazd, regularnie serwisowany (tego żądają leasingodawcy), często we wskazanych, wyspecjalizowanych punktach. 

Na co zwrócić uwagę kupując używane ciągniki siodłowe? Podstawowe zasady są takie same, jak w przypadku samochodów osobowych. Sprawdź przebieg ciężarówki, gdzie była serwisowana czy dokumentacja napraw jest kompletna i przejrzysta. 

Dobrym rozwiązanie jest zakup na akcjach i serwisach prowadzonych przez banki i firmy leasingujące ciągniki siodłowe. Masz większą gwarancję, że pojazd jest w dobrym stanie i był serwisowany przez wyspecjalizowanych mechaników z ASO. Najczęściej będziesz miał dostęp do klarownej wyceny rzeczoznawcy i dzięki temu nie kupisz marnego sprzętu za duże pieniądze. Dostaniesz też pełną dokumentację użytkowana i pochodzenia ciężarówki – gwarancję, że faktyczny stan techniczny ciągnika odpowiada deklarowanemu przez sprzedawcę.

Oferta ciężarówek poleasingowych jest bogata, można wybierać wśród najpopularniejszych marek m.in. Iveco, Scania, Mercedes Benz, Volvo, Renault, MAN.

Gdzie znajdę oferty sprzedaży poleasingowych samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych?

Wszystkie oferty na samochody ciężarowe i ciągniki siodłowe poleasingowe znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych samochdoów ciężarowych i ciągników siodłowych!

Warto też pamiętać, że ciężarówki poleasingowe i używane ciągniki siodłowe nie trzeba kupować za gotówkę. I w tym przypadku możesz skorzystać z leasingu na samochody ciężarowe!

6. Sprzęt medyczny poleasingowy

Banki i firmy leasingowe chętnie finansują sprzęt do gabinetów medycznych, laboratoryjnych, okulistycznych, stomatologicznych lub medycyny estetycznej

Właściciele po zakończeniu leasingu nie zawsze wykupują wyposażenie, często wolą wymienić je na nowe. Dlatego na rynku dostępnych jest wiele urządzeń używanych przez 2-5 lat, które nadal są w bardzo dobrym stanie.

Jeśli rozważasz wyposażenie gabinetu na rynku wtórnym, to jednym z lepszych rozwiązań jest zakup poleasingowego sprzętu medycznego. Wyposażenie gabinetu w nowe i profesjonalne urządzenia jest kosztowne. Wybór sprzętu z rynku wtórnego obniży Twoje koszty.

Taki sprzęt kupisz na aukcjach poleasingowego sprzętu medycznego i kosmetycznego. Prowadzą je m.in. banki. Zalety? Stan urządzeń jest dokładnie sprawdzony i opisany, spada więc prawdopodobieństwo kupna wybrakowanego urządzenia.

W ten sposób możesz kupić niemal każdy przyrząd, poczynając od bieżni, przez lasery kosmetyczne i aparaty do liftingu, a kończąc na tomografach komputerowych.  

Zawsze warto korzystać ze sprawdzonych i wyspecjalizowanych sklepów/serwisów/komisów, a przed zakupem osobiście obejrzeć urządzenie. Dopytaj o źródło pochodzenia przyrządu, jego serwisowanie oraz ewentualną gwarancję.

Z pewnością trzeba dobrze rozważyć zakup wyposażenia do gabinetu specjalistycznego. W grę wchodzi przecież zdrowie, a nawet życie pacjentów. Choć zakup taniego, ale wyeksploatowanego urządzenia może być bardzo kuszący, to często lepiej wyłożyć więcej pieniędzy lub poszukać innych ofert, żeby zapewnić wysoki poziom usług bez rujnowania własnego portfela.

Gdzie znajdują się oferty z poleasingowym sprzętem medycznym?

Wszystkie oferty na poleasingowe urządzenia i sprzęt medyczny znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych sprzętu i urządzeń medycznych!

Nie można zapominać o możliwości leasingu używanego sprzętu medycznego. Jeśli masz już na oku odpowiednie urządzenia – zapytaj o ich leasing. Warto podkreślić, że leasing to rozwiązanie, po które bardzo często sięga polska branża medyczna.

7. Laptopy, komputery, IT poleasingowe

Poleasingowe laptopy, komputery i sprzęt IT, to bardzo ciekawa opcja dla osób, które szukają używanej elektroniki. 

Przede wszystkim najczęściej w grę wchodzą modele biznesowe – o lepszych parametrach i mocniejszym wykonaniu niż przeciętny laptop z hipermarketu. Dostępne są urządzenia renomowanych marek np. Della czy Hewlett Packard, można znaleźć dobre Lenovo. Duże firmy i korporacje regularnie wymieniają sprzęt, a używane, poleasingowe laptopy trafiają na rynek wtórny.

Ceny używanego sprzętu IT są często zaskakująco przystępne – biznesowego laptopa w dobrym stanie kupisz za mniej niż 1000 zł, urządzenie do pracy biurowej (odbieranie i wysyłanie poczty e-mail, przeglądanie internetu) i oglądania filmów w domu znajdziesz za mniej 500 zł. Sprzedawcy zazwyczaj oferują też gwarancję, najczęściej na rok. 

Wady? Poleasingowy laptop czy komputer nie sprawdzi się, jeśli zechcesz grać na nim w nowsze gry, możesz mieć również problemy przy jego modernizacji o nowe elementy, np. większy dysk SDD czy pamięć RAM. Przed kupnem sprzętu IT sprawdź czy dasz radę go rozbudować lub unowocześnić.

Gdzie są zamieszczone oferty poleasingowego sprzętu IT, komputerów czy laptopów?

Oferty firm leasingowych na poleasingowe komputery, laptopy drukarki, serwery znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych laptopów, komputerów i sprzętu IT!

Można również zastanowić się nad leasingiem używanego sprzętu komputerowego. Jeśli sprzęt nie jest zbyt stary – powinno udać się uzyskać na nie finansowanie.

8. Maszyny rolnicze i urządzenia leśne poleasingowe

Branża maszyn rolniczych nieźle zniosła pandemię, np. liczba rejestracji nowych ciągników rolniczych w 2020 roku była najwyższa od 2017 roku. Rolnicy inwestują w sprzęt, bo wiedzą, że to sposób na zwiększenie zysków. 

Jednak kupno ciągnika czy innej maszyny rolniczej w salonie to wydatek – na ile duży, zależy od Twoich wymagań. Za nowy ciągnik renomowanej firmy zapłacisz w salonie kilkaset tysięcy złoty, choć całkiem solidny traktor o mniejszej mocy kupisz już za 40 tys. – 60 tys. zł. Używany sprzęt będzie przynajmniej 25 proc. tańszy. Za sześcioletni popularny model John Deere 8320 zapłacisz niespełna 500 tys. zł (17-letni sprzęt kosztuje ok. 250 tys. zł).

Dlatego wielu rolników z przekonaniem wybiera używanie maszyny – nadal są skuteczne, mają odpowiednią moc, a jednocześnie są zdecydowanie tańsze. To może być dobre rozwiązanie jeśli nie zależy Ci na najnowszych rozwiązaniach technologicznych i chcesz zachować pieniądze na inne wydatki, których nie brakuje w każdym gospodarstwie rolnym (zawsze warto rozważyć leasing maszyn rolniczych – rozwiązanie atrakcyjne m.in. ze względów podatkowych).

Wiele maszyn rolniczych z rynku wtórnego jest w bardzo dobrym stanie. Właściciele sprzedają je ze względu na zmianę profilu działalności, a nie zużycie. Dlatego bez problemu znajdziesz kombajny, ciągniki rolnicze, sieczkarnie, opryskiwacze, zgrabiarki czy prasy rolujące. 

Chcesz uniknąć przykrych niespodzianek? Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie maszyn używanych od firmowych dealerów. Renomowane firmy oferują sprzedaż sprawdzonych urządzeń, dobrze utrzymanych, w pełni sprawnych i nie starszych niż np. 7 lat. Wielu sprzedawców oferuje też przynajmniej kilkumiesięczną gwarancję. 

Taki używany traktor, kombajn lub maszyna do siania będzie droższa niż kupiona ze “zwykłego” ogłoszenia, ale w cenie masz spokojniejszą głowę. Fachowcy przejrzą przed sprzedażą stan silnika, układu paliwowego czy też układu przekładni. 

Przed zakupem używanego sprzętu rolniczego sprawdź nie tylko jego stan i dokumentację. Zorientuj się również czy dostępne są części zamienne, przede wszystkim do maszyn już nieprodukowanych.

Gdzie znajdę ogłoszenia na poleasingowe maszyny i urządzenia rolnicze lub leśne?

Oferty firm leasingowych na poleasingowe maszyny i sprzęt rolniczy lub leśny znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych maszyn i urządzeń rolniczych oraz leśnych!

Opcją wartą rozważenia jest leasing używanych maszyn rolniczych i urządzeń leśnych. Bez większego problemu znajdziesz w takiej ofercie ciągniki, siewniki, kosiarki, naczepy czy kombajny lub prasy do belowania. Warto podkreślić, że leasing w rolnictwie to rozwiązanie, po które bardzo często sięga polska wieś.

9. Motocykle, quady i skutery poleasingowe

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem używanego motocykla lub używanego quada albo skutera, to możesz rozważyć nabycie poleasingowych jednośladów.

Ofertę poleasingowych motorów znajdziesz na stronach leasingodawców oraz na serwisach internetowych, które sprzedają pojazdy, maszyny i urządzenia poleasingowe, powindykacyjne oraz poflotowe. To ciekawa i warta uwagi opcja ponieważ umożliwia zakup sprawnego pojazdu w dobrej cenie.

Poleasingowe motocykle i poleasingowe quady – dlaczego warto obserwować aukcje internetowe i serwisy ze sprzętem powindykacyjnym? Powód jest ten sam, co w przypadku np. poleasingowych samochodów osobowych.

Kupując sprzęt z drugiej ręki – np. na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych – nie masz pewności czy używany motocykl pochodzi z legalnego źródła, jaka była historia jego napraw i ile faktycznie przejechał kilometrów.

Inaczej ma się sprawa z motocyklami lub quadami z serwisów poleasingowych. Większość pojazdów jest dokładnie opisanych przez rzeczoznawców i ma udokumentowaną historię przeglądów. To sprzęt zwrócony do firm leasingowych i banków lub odebrany osobom, które naruszyły umowę z leasingodawcą (np. nie spłacały rat).

Na poleasingowym rynku dostępne są m.in. skutery używane przez firmy dowożące jedzenie z restauracji (catering), elektryczne skutery na wynajem (np. skutery Blinkee), pojazdy kurierskie, reklamowe oraz motocykle używane przez właścicieli firm lub osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – wiele osób wybiera dojazd do pracy jednośladem zamiast zmagań z korkami (stąd popularność zdobywa też np. leasing rowerów). Na aukcjach można wyszukać też poleasingowe hulajnogi elektryczne.

Warto pamiętać również o poleasingowych skuterach śnieżnych lub wodnych, które leasingowały firmy rekreacyjne, turystyczne oraz prowadzące działalność sportową lub usługową. 

Gdzie znajdę oferty z ogłoszeniami poleasingowych motocykli, quadów oraz skuterów?

Oferty firm leasingowych na poleasingowe motocykle i skutery znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych motocykli, quadów i skuterów!

Pamiętaj, że używane motocykle i quady może zawsze wziąć w leasing, jeśli nie są zbyt stare i zużyte. Nasi klienci często sięgają po leasing motocyklowy.

10. Naczepy i przyczepy poleasingowe

Schmitz, Krone, Knapen, Kogel, Wielton – m.in. poleasinowe naczepy i poleasingowe przyczepy tych marek można znaleźć na internetowych aukcjach organizowanych przez banki, towarzystwa leasingowe oraz wyspecjalizowane serwisy www. 

Wśród oferowanych przedmiotów można wyszukać używane, bezwypadkowe pojazdy w dobrej cenie – tańsze o ok. 10 proc. od innych używanych naczep, z fakturą VAT. Wielu przedsiębiorców skompletuje poleasingowe samochody ciężarowe i ciągniki siodłowe z poleasingowymi naczepami. 

Do wyboru są poleasingowe, powindykacyjne oraz poflotowe naczepy i przyczepy, m.in.:

 • naczepy chłodnie,
 • przyczepy do zrywki drewna,
 • naczepy pod kontener,
 • naczepy firanka,
 • naczepy cysterna,
 • naczepy izoterma,
 • naczepy kontener,
 • naczepy platforma,
 • naczepy podkontenerowe,
 • naczepy z ruchoma podłogą
 • naczepy silos,
 • przyczepy skrzyniowe i kurtynowe,
 • przyczepy niskopodwoziowe,
 • wywrotki,
 • przyczepy gastronomiczne,
 • przyczepy reklamowe.

Czy warto kupić naczepy poleasingowe? Z pewnością możesz znaleźć okazje: niewyeksploatowane pojazdy w korzystnej cenie. Należy zwrócić uwagę na wiek naczep i przyczep (dobrym wyborem będą najwyżej kilkuletnie) oraz upewnić się czy ich stan techniczny jest udokumentowany. 

Zazwyczaj poleasingowe naczepy i przyczepy poleasingowe mają pełną historię użytkowania. Dzięki dostępnej historii przeglądów i napraw w autoryzowanych serwisach wiesz, jaka była ich przeszłość.

Gdzie są zamieszczane ogłoszenia z poleasingowymi naczepami i przyczepami?

Oferty firm leasingowych na poleasingowe naczepy i przyczepy znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych naczep i przyczep!

Wariantem wartym rozważenia jest leasing używanych przyczep i naczep. Podkreślić należy, że leasing transportu ciężkiego to rozwiązanie, po które bardzo często sięga polska branża transportowa i logistyczna.

11. Wózki widłowe poleasingowe

Jeśli potrzebujesz wózek widłowy w swoim magazynie, zakładzie produkcyjnym lub sklepie, to warto przejrzeć oferty poleasingowych wózków widłowych.  

Na aukcji poleasingowego sprzętu kupisz sprawny technicznie pojazd, a jednocześnie zminimalizujesz koszty swojej firmy oraz oszczędzisz czas potrzebny na przeszukiwanie ofert używanego sprzętu.

Wśród powindykacyjnych lub poleasingowych wózków widłowych znajdziesz pojazdy czołowych marek, m.in. Linde, Still czy Jungheinrich. 

Do wyboru są używane wózki jezdniowe z podnośnikami w różnych wariantach, w dobrym lub bardzo dobrym stanie w atrakcyjnych cenach. 

Możesz wybierać pod kątem ceny, przebiegu, maksymalnego ciężaru, jaki przewiezie wózek widłowy (nawet do kilkunastu ton w przypadku wózków używanych na budowach) oraz rodzaju napędu (silniki spalinowe na olej napędowy i benzynę, z akumulatorem lub napędzane ręcznie poleasingowe wózki paletowe).

Wózki widłowe poleasingowe to ciekawa alternatywa wobec sprzętu z drugiej ręki lub nowych, ale kosztownych urządzeń. 

Poleasingowe wózki widłowe wystawiają banki i inne przedsiębiorstwa leasingowe. Przeglądając oferty znajdziesz poleasingowe pojazdy, które zostały zwrócone przez leasingobiorców (nie zostały wykupione po spłacie ostatniej raty leasingu) lub zostały odebrane ze względu na zerwanie umowy (np. brak zapłaty rat).

Często wózki widłowe poleasingowe są w bardzo dobrym lub dobrym stanie, technicznie sprawne z solidnie udokumentowanymi, ewentualnymi naprawami i serwisowaniem. Stan wózków widłowych potwierdzą ekspertyzy techniczne dokonane przez rzeczoznawców. Zakup zazwyczaj będzie potwierdzony wystawieniem faktury VAT.

Wybór poleasingowych wózków widłowych to sposób na zakup sprawnego i tańszego sprzętu, który łączy dbałość o rozwój firmy z obniżeniem kosztów i ograniczeniem wydatków przedsiębiorstwa.

Gdzie szukać ofert z  poleasingowymi wózkami widłowymi?

Wszystkie oferty na poleasingowe wózki widłowe znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych wózków widłowych!

Na koniec przypomnijmy, że ciekawym rozwiązaniem jest leasing wózków widłowych, zarówno używanych i poleasingowych. Leasingodawcy finansują takie pojazdy o ile nie są zbyt stare (do 3-4 lat) i zużyte.

12. Maszyny produkcyjne i przemysłowe poleasingowe

W kategorii poleasingowych maszyn produkcyjnych i poleasingowych maszyn przemysłowych znajdziesz pojedyncze urządzenia, jak i całe linie produkcyjne. 

Wybór jest duży, bo maszyny i inne urządzenia mają aż ok. 28 proc. udział w polskim leasingu (dane za pierwsze półrocze 2021 roku) – wiele z tych przedmiotów wraca na rynek wtórny. 

Na liście maszyn poleasingowych są:

 • formy wtryskowe,
 • etykieciarki,
 • urządzenia krawieckie,
 • hafciarki komputerowe,
 • maszyny szwalnicze,
 • maszyny do produkcji rękawiczek foliowych,
 • monitory używane przy maszynach produkcyjnych,
 • pakowaczki,
 • barwiarki,
 • automaty lakiernicze,
 • zakręcarki do butelek,
 • szlifierki,
 • plotery.

Wybór maszyn poleasingowych jest olbrzymi – znajdziesz wśród nich mniej lub bardziej zaawansowane urządzenia. Łączy je fakt, że były leasingowane i wróciły do towarzystwa leasingowego. Dlaczego? Nie zostały wykupione po zakończeniu umowy lub wróciły do leasingodawcy, bo użytkownik zerwał umowę lub nie spłacał rat leasingu.

Jakie zalety mają poleasingowe maszyny produkcyjne i przemysłowe?

Z jednej strony to atrakcyjna cena, która pozwala nabyć sprawne technicznie urządzenia taniej niż w sklepie. Dzięki temu Twoja firma zyska potrzebną maszynę, ale zadbasz też o racjonalne wydatkowanie pieniędzy i ograniczenie kosztów.

Kupując używany przedmiot z np. komisu lub “zwykłego” serwisu ogłoszeniowego, ryzykujesz transakcję z nieuczciwym sprzedawcą. W przypadku poleasingowych maszyn produkcyjnych i poleasingowych maszyn przemysłowych masz zazwyczaj spokojną głowę. Sprzęt pochodzi od uznanych leasingodawców, np. banków, jest zbadany przez rzeczoznawców, był serwisowany, a ewentualne naprawy są odnotowane. 

Na poleasingowych aukcjach możesz znaleźć używane maszyny w dobrym stanie (leasingobiorca musi ją zwrócić w pełni sprawną) i w atrakcyjnej cenie ustalonej po profesjonalnej wycenie. Często zakup poleasingowej maszyny pozwala zaoszczędzić na inwestycji dziesiątki tysięcy złotych. 

Dodatkowym argumentem przemawiającym z poleasingowymi maszynami jest gwarancja udzielana przez sprzedawcę (od kilku tygodni do kilku miesięcy).

Szukasz poleasingowych maszyn produkcyjnych lub przemysłowych? Sprawdź oferty!

Wszystkie oferty na poleasingowe i powindykacyjne maszyny przemysłowe i produkcyjne znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych maszyn przemysłowych i produkcyjnych!

Pamiętaj, że używane i poleasingowe maszyny produkcyjne i przemysłowe możesz zawsze wziąć w leasing, jeśli nie są zbyt stare i zniszczone. Sięgnij po leasing używanych maszyn produkcyjno przemysłowych wypełniając wniosek o leasing online.

13. Sprzęt fitness poleasingowy

Nie trzeba kupować nowego sprzętu do siłowni lub klubu fitness. Wolne ciężary, bieżnie, atlasy i inne akcesoria możesz nabyć na aukcjach lub stronach www oferujących poleasingowy sprzęt fitness.

Używany sprzęt fitness może być świetnym rozwiązaniem nie tylko dla przedsiębiorców, którzy chcą wyposażyć lub doposażyć swoją siłownię, klub sportowy czy studio treningu personalnego. Po używane akcesoria fitness sięgają również osoby prywatne urządzające domowe siłownie. Poleasingowy sprzęt jest okazją, żeby kupić maszyny, które w sklepach są zbyt drogie dla miłośników zdrowego stylu życia.

Używany sprzęt fitness – pochodzący z pewnego źródła, np. poleasingowy – jest tańszy niż nowy. Warto przy tym pamiętać, że bardzo często jest w świetnym stanie technicznym i wizualny, może jeszcze przez lata służyć Tobie lub Twoim klientom.

Poleasingowy sprzęt fitness, to m.in.

 • orbitreki,
 • rowerki stacjonarne,
 • bieżnie,
 • atlasy,
 • hantle,
 • ławeczki do ćwiczeń,
 • rowery spinningowe,
 • sztangi,
 • obciążniki do sztang,
 • kettle,
 • gryfy,
 • sprzęt do kardio,
 • akcesoria do ćwiczeń, np. podparcia do wykonywanie pompek, skakanki, maty, półki czy stojaki na ciężary. 

Orbitreki poleasingowe czy też bieżnie poleasingowe oraz inny używany sprzęt sportowy i rekreacyjny kupisz najwygodniej przez internet, np. na specjalnych aukcjach. Taki sprzęt jest gotowy do użytku, a jego stan sprawdzony – to ważne w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń, np. używanych bieżni czy używanych rowerków stacjonarnych.

Warto pamiętać, że używany sprzęt fitness lub poleasingowy sprzęt dla siłowni można regenerować. Odnowione poleasingowe rowerki stacjonarne czy spinningowe nadal mogą okazać się bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż zakup nowych maszyn.

Gdzie zatem znajdę oferty z ogłoszeniami poleasingowego sprzętu fitness?

Wszystkie oferty na poleasingowe urządzenia i sprzęt fitness znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych sprzętu fitness!

Nie można zapominać o możliwości leasingu używanego sprzętu fitness. Jeśli masz już na oku odpowiednie urządzenia – zapytaj o ich leasing. Warto podkreślić, że leasing to rozwiązanie, po które bardzo często sięga polska branża spod znaku „zdrowie i uroda”.

14. Maszyny i urządzenia gastronomiczne poleasingowe

Restauracje, bary, kawiarnie, cukiernie czy puby można bez większego problemu wyposażyć w poleasingowe maszyny i urządzenia gastronomiczne.

Sprzęt do gastronomii to duży wydatek. Dlatego wielu restauratorów finansuje go przy pomocy leasingu. Jeśli po zakończeniu umowy leasingowej nie wykupią maszyn czy wyposażenia, to trafiają one na rynek wtórny. Tak dzieje się również z urządzeniami gastronomicznymi przejętymi przez leasingodawców ze względu np. na brak spłaty rat.

Dość często leasingodawcy wystawiają na sprzedaż kompletne wyposażenie kuchni lub restauracji, które zakończyły działalność lub ich właściciele wymieniają maszyny i urządzenia na nowsze. Niektórzy przedsiębiorcy działają na zasadzie franczyzy i oferują też lokal do wynajęcia.

Maszyny gastronomiczne poleasingowe i poleasingowe urządzenia gastronomiczne obejmują m.in.

 • zastawę stołową,
 • naczynia gastronomiczne,
 • przybory kuchenne,
 • piece konwekcyjne,
 • termosy,
 • okapy,
 • frytownice,
 • piece do pizzy,
 • ekspresy kawowe,
 • profesjonalne grille,
 • regały cukiernicze,
 • warniki,
 • zmywarki gastronomiczne
 • specjalistyczne meble ze stali nierdzewnej,
 • urządzenia rozdrabniające, chłodnicze, grzewcze
 • urządzenia pakujące.

Na aukcjach poleasingowych urządzeń gastronomicznych oraz na wyprzedażach po likwidacji gastronomii można też znaleźć maszyny/automaty do produkcji lodów czy też foodtrucki z kompletnym wyposażeniem.

Jak w przypadku zakupu innych używanych maszyn, poleasingowe urządzenia gastronomiczne to szybkie, efektywne i ekonomiczne rozwiązanie.

Gdzie znajdę oferty z ogłoszeniami poleasingowych maszyn i urządzeń gastronomicznych?

Wszystkie oferty na poleasingowe maszyny i urządzenia gastronomiczne znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych maszyn i urządzeń gastronomicznych!

Na koniec przypomnijmy, że ciekawym rozwiązaniem jest leasing urządzeń gastronomicznych, zarówno używanych i poleasingowych. Leasingodawcy finansują takie sprzęty o ile nie są zbyt stare (do 3-4 lat) i zużyte.

15. Inne maszyny, przyrządy, sprzęt i urządzenia poleasingowe

Niemal każde urządzenie i przedmiot potrzebny w prowadzeniu firmy można wyleasingować. Dlatego oferta maszyn poleasingowych nie ogranicza się tylko do najpopularniejszych po-leasingowych maszyn rolniczych, po-leasingowych maszyn budowlanych czy po-leasingowych pojazdów ciężarowych.

Na stronach oferujących maszyny poleasingowe wyszukaliśmy nawet lokomotywę elektryczną Skoda z 1958 roku oraz park trampolin!

Wśród leasingowanych przedmiotów, które trafiły na rynek wtórny – zwrócone dobrowolnie lub z windykacji – znajdziesz np.:

Gdzie szukać innego sprzętu, przyrządów, urządzeń czy maszyn poleasingowych?

Wszystkie oferty na inne maszyny, przyrządy i urządzenia znajdziesz w naszym zestawieniu: Innych ogłoszeń poleasingowych!

Korzystaj tylko z najlepszych rozwiązań finansowych. Dostarcza je SOS Leasing!

Może jednak nowy przedmiot zamiast poleasingowego?

Jeśli jednak wolisz nowe auto, nieużywaną maszynę lub nowiutki sprzęt prosto od producenta zamiast pokontraktowych czy poleasingowych przedmiotów – oferujemy swoją pomoc w wyborze najlepszej oferty leasingowej. Wystarczy wypełnić krótki formularz o leasing online. Odpowiedź dostaniesz nawet tego samego dnia!

Pamiętaj przy tym, że przedmioty poflotowe i poleasingowe trudniej się ponownie leasinguje ze względu na ich wiek. Jeśli nie są za stare – warto zapytać nas (wypełnić wniosek o leasing) czy da się wziąć je jeszcze w leasing. Jeśli jednak nie będzie na to szansy to chyba lepiej wybrać nowy przedmiot i wyleasingować go aby skorzystać na optymalizacji podatkowej, którą w największym stopniu zapewnia leasing, w przeciwieństwie do kredytu, nie mówiąc już o zakupach za gotówkę, które nie pozwalają na osiąganie korzyści podatkowych.

Czy potrzebujesz zapytać o leasing?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert