Poleasingowe samochody, maszyny, sprzęt, urządzenia

CO TU ZNAJDĘ?

Treść dostaczy Ci kompleksową analizę tematu

Kompleksową analizę tematu!

Znajdziesz tu cenne wskazówki i porady

Cenne wskazówki i porady!

Poniżej znajdziesz to wszystko, co trzeba wiedzieć zmian sięgniesz po auta, sprzęt, pojazdy poflotowe czy maszyny poleasingowe.

Dodatkowo wyszukaliśmy i zebraliśmy mnóstwo ogłoszeń poleasingowych. Dla każdego rodzaju przedmiotu stworzyliśmy osobną bazę z ogłoszeniami poleasingowymi i poflotowymi. Czerwone przyciski do każdej bazy znajdziesz w treści poniższych podpunktów. Zaprowadzą Cię one bezpośrednio do aktualnych ofert poleasingowych i poflotowych wystawianych przez firmy leasingowe i najmu długoterminowego działające w naszym kraju.

Poleasingowe auta, maszyny, ciężarówki, komputery, sprzęt medyczny, rolniczy, budowlany…

Czy warto kupować poleasingowe auta, ciężarówki, laptopy, sprzęt rolniczy i inne przedmioty? Jak, za ile i gdzie? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania oraz na co zwrócić uwagę przeglądając oferty – tego dowiesz się z naszego obszernego i wyczerpującego przewodnika. Sprawdzimy dlaczego samochody poleasingowe lub maszyny mogą być dla Ciebie korzystniejszą opcją niż inne używane pojazdy czy sprzęt. Uzbrojony w wiedzę łatwiej podejmiesz decyzję przed zakupem sprzętu czy auta poleasingowego.

Dla przedsiębiorcy wybór między samochodem czy innym środkiem trwałym kupionym w salonie lub sklepie, a używanym, to kwestia na wagę złota. Wielu właścicieli małych i średnich firm zastanawia się: wydać gotówkę na nowe urządzenie czy szperać w ofertach z drugiej ręki?

Dobre pytanie, bo na szali jest pewność, że korzystasz z pachnącego nowością przedmiotu, a z drugiej strony możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy polując na okazję w komisie lub serwisie ogłoszeniowym.

Jednak coraz więcej osób przekonuje się, że jest trzecia droga. Dlatego poleasingowe samochody osobowe i samochody dostawcze, laptopy, maszyny rolnicze czy też ciężarówki lub ciągniki siodłowe zyskują na popularności.

Poleasingowe samochody, maszyny, pojazdy i sprzęt

Spójrzmy gdzie jest źródło atrakcyjności poleasingowych, poflotowych i powindykacyjnych samochodów oraz innych środków trwałych.

Właściciele małych i średnich firm chętnie sięgają po finansowanie zewnętrzne w postaci leasingu zamiast kredytu. Dzięki temu nie inwestują gotówki, dbają o płynność finansową i optymalizują opodatkowanie. Używają aut, maszyn rolniczych, ciągników czy laptopów przez określony w umowie czas. Po spłacie ostatniej raty mogą wykupić przedmiot lub zwrócić go i skorzystać z nowego leasingu.

Banki i firmy udzielające leasingu oraz CFM wystawiają zwrócone przedmioty na sprzedaż. Znajdziesz je na stronach leasingodawców lub w specjalnych serwisach ogłoszeniowych lub aukcyjnych. Tam też trafiają samochody lub maszyny powindykacyjne – odebrane osobom, które naruszyły umowę z leasingodawcą lub nie spłacały rat. 

Ten mechanizm dotyczy niemal wszystkich leasingowanych przedmiotów – od laptopów i sprzętu IT, przez samochody osobowe, ciągniki siodłowe i ciężarówki, po ciężki sprzęt budowlany.

Co ciekawe i warte podkreślenia, auto poleasingowe i maszyny możesz wziąć ponownie w leasing. Dotyczy to jednak przedmiotów, które są stosunkowo młode i mało zużyte. Starsze przedmioty – polizingowe samochody czy używane maszyny w wieku powyżej 6-8 lat – ciężko będzie jeszcze raz wyleasingować.

Spójrzmy na szczegóły, żeby dowiedzieć się dlaczego warto rozważyć kupno przedmiotu, który wrócił do leasingodawcy. Pod lupę weźmiemy najpierw samochody osobowe, bo ich jest najwięcej w poleasingowej ofercie. 

1. Samochody poleasingowe, powindykacyjne, poflotowe

Pojazdy poleasingowe to atrakcyjna alternatywa dla aut z salonu lub używanych pojazdów z komisów samochodowych. To już słyszałeś, ale właściwie dlaczego tak jest?

Zacznijmy od twardych danych: polscy przedsiębiorcy przy pomocy leasingu najczęściej finansują samochody (to ok. połowa całego rynku leasingu!). Popularność tej formy dzierżawy rośnie pomimo pandemii i krążącego nad naszym krajem widma recesji.

Branża samochodowa zanotowała wzrost sprzedaży na koniec pierwszego półrocza 2021 roku. Aut sprzedaje się więcej nawet w porównaniu z 2019 rokiem czyli czasami sprzed koronawirusa.

Najwięcej samochodów kupują przedsiębiorstwa – ok. 73 proc. Coraz więcej pojazdów trafia do firm dzięki korzystnemu finansowo leasingowi. Korzystają z niego przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Dzięki temu mogę m.in. wpisać miesięczne raty leasingowe w koszty uzyskania przychodu (bez zmniejszania zdolności kredytowej!).

W większości przypadków leasing samochodu trwa 3-4 lata. Co później? Najczęściej pojazd zostaje wykupiony przez firmę, która użytkowała go do tej pory lub „wraca” do leasingodawcy – wtedy najczęściej trafia do sprzedaży poleasingowej czyli na rynek wtórny.

Przedsiębiorcy chętnie wymieniają samochody na nowe zamiast wykupywać je na własność. Dzięki temu na rynku mamy duży wybór aut poleasingowych, które służyły jako samochody firmowe, a teraz poszukują nowych właścicieli.

Poleasingowe samochody to nie wszystko. Dostępne są też auta:

Poleasingowe auto – czy warto je kupić?

Przejdźmy do sedna i najważniejszego pytania: czy warto kupić samochód poleasingowy?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich upodobań i możliwości finansowych firmy.

Są osoby, które uwielbiają jeździć pachnącymi nowością autami. Inni wolą kupić kilkuletni model, który jest o wiele tańszy niż samochód prosto z salonu. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Warto pamiętać, że samochody, które znajdziesz przeszukując aukcje poleasingowe nie przypominają używanych pojazdów firmowych sprzed kilku lat.

Niegdyś auta przedstawicieli handlowych miały opinię zajeżdżonych do granic możliwości. To się zmienia. 

Owszem, samochody w przedsiębiorstwach to narzędzia pracy, które zużywają się pokonując codziennie dziesiątki kilometrów. Jednak właściciele firm premiują troskę o służbowe pojazdy, nie lubią kiedy auto stoi w serwisie i nie zarabia pieniędzy. Dlatego zła sława służbowych samochodów brutalnie traktowanych przez użytkowników, przechodzi do lamusa. Coraz częściej kierowcy płacą za niewielkie otarcia i mają udział własny w szkodach, co skłania ich do roztropniejszego korzystanie ze służbowych pojazdów.

W dużych firmach kierowców pilnują profesjonalni zarządcy flot, co również przekłada się na stan aut poflotowych.

Warto też pamiętać, że wiele firmowych samochodów służy również do celów prywatnych. Ich użytkownicy dbają więc, żeby się dobrze prezentowały, bo są ich wizytówką. Przecież pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Samochody poleasingowe – zalety i wady

Sprawdźmy jak skorzystasz kupując auto poleasingowe oraz jakie są wady tego rozwiązania.

Zalety:

 • samochody poleasingowe osobowe w większości przypadków mają 3-4 lata czyli są stosunkowo młode,
 • zazwyczaj były regularnie serwisowane, bo tego wymagają umowy zawarte z leasingodawcami,
 • nie mają wad prawnych, pochodzą z legalnych źródeł,
 • pochodzą z polskich salonów,
 • mają klarowną i udokumentowaną przeszłość, w tym historię serwisowania i ewentualnych napraw (zwykle robionych w ASO – Autoryzowanych Stacjach Obsługi – oraz opłacanych z AC),
 • przed sprzedażą najczęściej są skrupulatnie oglądane i wyceniane przez rzeczoznawcę,
 • są tańsze niż podobne modele np. w komisach samochodowych,
 • często mają do 2 lat gwarancji,
 • sprzedawane są zazwyczaj na podstawie faktury VAT – firmy lub jednoosobowe działalności mogą odliczyć podatek VAT.

Wady:

 • to samochodu używane, czasem przez wielu kierowców,
 • mogą mieć duży przebieg,
 • wybór modeli i marek jest ograniczony i dopasowany do zapotrzebowania firm biorących leasing,
 • jeśli samochód kupił od leasingodawcy komis samochodowy, to jest pewne ryzyko, że np. auto powindykacyjne w marnym stanie było „podrasowane”, a licznik przekręcony.

To wady i zalety w pigułce. Weźmy je pod lupę, żeby ułatwić Ci decyzję czy auto osobowe poleasingowe to dobry wybór.

Poleasingowe auta – wiek, przebieg, dodatki

Jak już wiesz, duża grupa leasingobiorców rezygnuje z wykupu dzierżawionych samochodów. To zrozumiałe: po 3-4 latach wolą wymienić pojazd na nowy.

Wiek poleasingowych samochodów jest jedną z ich największych zalet. Drugą jest niższa cena niż w komisie lub u osób prywatnych. Jednak ten medal ma też drugą stronę: największa potencjalną wada aut poleasingowych to ich duży przebieg. 

Auta poleasingowe są tańsze, bo mają na liczniku kilkadziesiąt tysięcy, 100 tys. lub więcej pokonanych kilometrów. Jak pisaliśmy wcześniej: auta to narzędzia wykorzystywane do codziennej, ciężkiej pracy.

Na placach firm leasinowych lub na aukcjach znajdziesz najczęściej auta z niższej półki używane przez “szeregowych” pracowników. Bywają mniej lub bardziej wyeksploatowane od codziennego jeżdżenia po mieście (np. używane przez serwisantów lub dostawców) czy też po długich trasach pokonywanych przez przedstawicieli handlowych.

Z firmowego samochodu mogła korzystać jedna osoba – np. dyrektor – lub kilku pracowników. To oczywiście ma wpływ na stan pojazdu. Ostatecznie każdy kierowca ma inny styl jazdy, który przekłada się na stopień zużycia m.in. sprzęgła.

Na aukcjach poleasingowych możesz trafić na kilkuletnie pojazdy z dużym przebiegiem. Jednak nie musisz bać się setek kilometrów na liczniku! Jeśli auto przechodziło badania, jest w bardzo dobrym stanie technicznym potwierdzonym przez dokumenty, to warto rozważyć jego zakup.

W polesingowej sprzedaży najwięcej jest najpopularniejszych marek i modeli wybieranych przez firmy. To oferta skrojona pod przedsiębiorców, którzy w imię konkurencyjności ograniczają koszty – dlatego nie spodziewaj się wnętrz z wieloma dodatkami. Ich lista zazwyczaj kończy się na radiu i manualnej klimatyzacji. 

Jeśli lubisz oryginalne kolory nadwozia, to możesz mieć problem w przypadku samochodów poleasingowych. Większość z nich jest biała, ciemna lub srebrna.

Inaczej wygląda sprawa z leasingowanymi autami dla kierowników, dyrektorów czy prezesów. Kadra zarządzająca jeździ samochodami ze średniej półki, a czasem klasy premium (trafiają się auta sportowe, a nawet limuzyny) z bogatymi dodatkami. 

Warto przy tym pamiętać, że trzeba dużo szczęścia i wytrwałości, żeby upolować lepszy samochód poleasingowy w dobrej cenie – takich aut szukają firmy zawodowo zajmujące się handlem używanymi samochodami.

Poleasingowe samochody – na to zwróć uwagę!

Pierwsze przykazanie: przy zakupie poleasingowego auta zachowaj ostrożność jak przy nabyciu innego używanego przedmiotu.

Owszem, kupno samochodu poleasingowego jest z założenia bezpieczniejsze niż w przypadku wielu innych używanych pojazdów. Pochodzi z pewnego źródła, sprzedaje go firma leasingowa, możesz też zobaczyć szczegółową ocenę rzeczoznawcy. 

Jednak i tutaj trafiają się nieuczciwi leasingobiorcy, którzy np. przekręcą licznik, żeby spełniał wymogi firmy leasingującej. Bywa też, że po upływie gwarancji auto nie było serwisowane w zalecanych zakładach. Szczególnej ostrożności wymagają auta windykacyjne oraz samochody używane poleasingowe. 

Dobrą zasadą jest sprawdzenie przeszłości używanego auta, które chcesz kupić używając do tego numeru VIN.

Gdzie kupisz używane samochody? Gdzie znajdziesz aukcje aut poleasingowych?

Poleasingowe auta znajdziesz na placach przy firmach oferujących leasing, na internetowych serwisach ogłoszeniowych i aukcjach dedykowanych takim przedmiotom.

Byłe pojazdy firmowe sprzedawane są również w stacjonarnych outletach (czyli miejscach wyspecjalizowanych w handlu poleasingowym sprzętem) oraz salonach sprzedaży używanych aut, które działają przy ASO.

Wyższej klasy samochody zwrócone do leasingodawców zobaczysz też w działach aut używanych w salonach firmowych.

Wszystkie oferty na auta poleasingowe, poflotowe i powindykacyjne znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych samochodów osobowych!

Na koniec przypomnijmy, że ciekawym rozwiązaniem jest leasing aut używanych i poleasingowych. Leasingodawcy finansują takie pojazdy o ile nie są zbyt stare (do 3-4 lat) i zużyte. Z nami możesz sięgnąć po wygodny leasing używanych samochodów osobowych.

2. Auta dostawcze poleasingowe

Samochody poleasingowe dostawcze dostępne są na rynku w dużych ilościach, a wśród mamy modele znanych i uznanych marek: Ford, Mercedes-Benz, Volkswagen, Citroën czy też Fiat i Renault.

Przy wyborze aut dostawczych poleasingowych kieruj się podobnymi zasadami, jak w przypadku samochodów osobowych. Co warto dodatkowo wiedzieć?

Pojazdy, którymi dostarczano towar do sklepów czy innych punktów, mogą mieć większy przebieg niż samochody osobowe. To cecha charakterystyczna wielu samochodów poleasingowych dostawczych. Dlatego warto kierować się nie tylko atrakcyjną ceną i młodym rocznikiem (oczywiście poza interesującym Cię typem zabudowy samochodu, liczbą miejsc w kabinie czy maksymalną ładownością oraz napędem). 

Jeśli potrzebujesz bezawaryjnego, używanego dostawczaka, to musisz wyszukać model stosunkowo najmniej wyeksploatowany. Warto poświęcić trochę więcej czasu i dobrze przyjrzeć się ofertom – auta dostawcze z drugiej ręki (np. z serwisów sprzedażowych lub komisów) mogą być zużyte niemal do granic wytrzymałości, a przed sprzedażą poddane kosmetycznym zabiegom, żeby przykuły oko kupującego.

Takich problemów zazwyczaj nie będziesz miał kupując auto dostawcze poleasingowe. Pochodzą z pewnego źródła (sprzedają je banki i inni wydzierżawiający), mają kompletną dokumentację napraw i serwisów, a cena oparta jest zazwyczaj na rzetelnym badaniu rzeczoznawcy.

Gdzie szukać ofert z ogłoszeniami poleasingowych samochodów dostawczych?

Wszystkie oferty na poleasingowe i powindykacyjne auta dostawcze znajdziesz w naszym zestawieniu ogłoszeń poleasingowych samochodów dostawczych!

3. Używany sprzęt budowlany – maszyny i urządzenia budowlane i drogowe

Caterpillar, Volvo, Liebherr, Komatsu – jeśli szukasz sprzętu budowlanego tych i innych popularnych marek, to używane, poleasingowe maszyny budowlane i drogowe mogą być ciekawym wyborem ze względu na atrakcyjne ceny. 

Co trzeba wiedzieć przeglądając ogłoszenia z używanymi koparkami, ładowarkami czy spycharkami lub betoniarkami? Jak w przypadku innych używanych przedmiotów, ważna jest cena i stopień zużycia maszyny. Warto wybierać oferty ze sprzętem, który ma udokumentowane, niezbędne przeglądy. 

Koparki czy koparko-ładowarki, ciężko pracują – upewnij się, że urządzenie było dobrze konserwowane i naprawiane zgodnie ze wskazówkami producenta. Dzięki temu oszczędzisz nerwy i pieniądze. 

Jeśli nie masz doświadczenia związanego z zakupem używanego sprzętu budowlanego, to warto skorzystać z usług doradcy, który pomoże Ci dokonać bezpiecznego wyboru.

Gdzie mogę znaleźć oferty z ogłoszeniami poleasingowych maszyn budowlano-drogowych?

Aukcje i komisy maszyn budowlanych – tam znajdziesz używany sprzęt budowlany w dobrym lub bardzo dobrym stanie….ale:

Wszystkie oferty na poleasingowe i powindykacyjne maszyny budowlane i drogowe znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych maszyn budowlanych i drogowych!

Pamiętaj, że używane i poleasingowe maszyny budowlane i drogowe może zawsze wziąć w leasing, jeśli nie są zbyt stare i zniszczone. Nasi klienci często sięgają po leasing używanych maszyn budowlanych i drogowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

4. Autobusy i busy poleasingowe

Dla przedsiębiorców, którzy zarabiają przewożąc pasażerów, autobusy i busy poleasingowe mogą być bardzo korzystne rozwiązanie. Są tańsze niż te z salonu (nie wydajesz też gotówki na pojazd, który szybko traci na wartości), mają 3-4 lata oraz udokumentowane źródło pochodzenia. W przeciwieństwie do wielu używanych autokarów czy busów z komisów, wiesz gdzie były serwisowane i jaka jest historia napraw.

Autobusy poleasingowe mają spory przebieg, z drugiej strony banki i firmy finansujące wymagają w umowach serwisowania pojazdów w sprawdzonych warsztatach, często w autoryzowanych serwisach samochodowych (ASO) samych producentów Scania, MAN, Setra, Volvo, Mercedes-Benz czy DAF. Dzięki temu masz dostęp do dokumentacji i wiesz jaki jest realny stan techniczny pojazdu.

Dla firmy przewozowej to bardzo ważne – kupując autobus z pewnego źródła nie ryzykujesz, że będziesz przewoził ludzi pojazdem, który w każdej chwili może ulec awarii.

Natomiast niezawodność busa poleasinowego kupionego w dobrej cenie docenią również przedsiębiorcy z branży remontowej, instalacyjnej czy też przewozu mebli lub handlujących najróżniejszymi produktami wymagającymi transportu osób, jak i towarów.

Gdzie kupisz lub wylicytujesz używane busy lub autobusy poleasingowe?

Wszystkie oferty na autobusy poleasingowe znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych busów i autobusów!

5. Ciężarówki poleasingowe i używane ciągniki siodłowe

Atutem poleasingowych ciężarówek i ciągników siodłowych jest możliwość kupienia zaledwie kilkuletniego pojazdu w bardzo dobrym stanie w korzystnej cenie. Jeśli masz firmę transportową, to takie rozwiązanie może być złotym środkiem między wyborem pojazdów nowych (szybko tracą na wartości) i używanych (ryzyko zakupu poważnie wyeksploatowanego pojazdu).

Na rynku dostępnych jest wiele poleasingowych modeli. Powód? Przedsiębiorcy chętnie leasingują ciężarówki. Pojazdy ciężarowe powyżej 3,5 t., ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy i autobusy mają 23,2 proc. udział w rynku leasingowym (dane Związku Polskiego Leasingu za pierwsze półrocze 2021 roku).

Wiele firm po spłacie ostatniej raty leasingu zwraca pojazd i wybiera nowy. Używana ciężarówka lub ciągnik siodłowy wraca do leasingodawcy, a ten sprzedaje go na rynku wtórnym – w ten sposób można kupić w atrakcyjnej cenie kilkuletnie pojazdy, często w dobrym lub bardzo dobrym stanie.

Czym się różni ciężarówka poleasingowa od sprzedawanej “prywatnie” przez przedsiębiorców? To zwykle młodszy pojazd, regularnie serwisowany (tego żądają leasingodawcy), często we wskazanych, wyspecjalizowanych punktach. 

Na co zwrócić uwagę kupując używane ciągniki siodłowe? Podstawowe zasady są takie same, jak w przypadku samochodów osobowych. Sprawdź przebieg ciężarówki, gdzie była serwisowana czy dokumentacja napraw jest kompletna i przejrzysta. 

Dobrym rozwiązanie jest zakup na akcjach i serwisach prowadzonych przez banki i firmy leasingujące ciągniki siodłowe. Masz większą gwarancję, że pojazd jest w dobrym stanie i był serwisowany przez wyspecjalizowanych mechaników z ASO. Najczęściej będziesz miał dostęp do klarownej wyceny rzeczoznawcy i dzięki temu nie kupisz marnego sprzętu za duże pieniądze. Dostaniesz też pełną dokumentację użytkowana i pochodzenia ciężarówki – gwarancję, że faktyczny stan techniczny ciągnika odpowiada deklarowanemu przez sprzedawcę.

Oferta ciężarówek poleasingowych jest bogata, można wybierać wśród najpopularniejszych marek m.in. Iveco, Scania, Mercedes Benz, Volvo, Renault, MAN.

Gdzie znajdę oferty sprzedaży poleasingowych samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych?

Wszystkie oferty na samochody ciężarowe i ciągniki siodłowe poleasingowe znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych samochdoów ciężarowych i ciągników siodłowych!

Warto też pamiętać, że ciężarówki poleasingowe i używane ciągniki siodłowe nie trzeba kupować za gotówkę. I w tym przypadku możesz skorzystać z leasingu na samochody ciężarowe!

6. Poleasingowy sprzęt medyczny

Banki i firmy leasingowe chętnie finansują sprzęt do gabinetów medycznych, laboratoryjnych, okulistycznych, stomatologicznych lub medycyny estetycznej

Właściciele po zakończeniu leasingu nie zawsze wykupują wyposażenie, często wolą wymienić je na nowe. Dlatego na rynku dostępnych jest wiele urządzeń używanych przez 2-5 lat, które nadal są w bardzo dobrym stanie.

Jeśli rozważasz wyposażenie gabinetu na rynku wtórnym, to jednym z lepszych rozwiązań jest zakup poleasingowego sprzętu medycznego. Wyposażenie gabinetu w nowe i profesjonalne urządzenia jest kosztowne. Wybór sprzętu z rynku wtórnego obniży Twoje koszty.

Taki sprzęt kupisz na aukcjach poleasingowego sprzętu medycznego i kosmetycznego. Prowadzą je m.in. banki. Zalety? Stan urządzeń jest dokładnie sprawdzony i opisany, spada więc prawdopodobieństwo kupna wybrakowanego urządzenia.

W ten sposób możesz kupić niemal każdy przyrząd, poczynając od bieżni, przez lasery kosmetyczne i aparaty do liftingu, a kończąc na tomografach komputerowych.  

Zawsze warto korzystać ze sprawdzonych i wyspecjalizowanych sklepów/serwisów/komisów, a przed zakupem osobiście obejrzeć urządzenie. Dopytaj o źródło pochodzenia przyrządu, jego serwisowanie oraz ewentualną gwarancję.

Z pewnością trzeba dobrze rozważyć zakup wyposażenia do gabinetu specjalistycznego. W grę wchodzi przecież zdrowie, a nawet życie pacjentów. Choć zakup taniego, ale wyeksploatowanego urządzenia może być bardzo kuszący, to często lepiej wyłożyć więcej pieniędzy lub poszukać innych ofert, żeby zapewnić wysoki poziom usług bez rujnowania własnego portfela.

Gdzie znajdują się oferty z poleasingowym sprzętem medycznym?

Wszystkie oferty na poleasingowe urządzenia i sprzęt medyczny znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych sprzętu i urządzeń medycznych!

7. Poleasingowe laptopy, komputery, IT

Poleasingowe laptopy, komputery i sprzęt IT, to bardzo ciekawa opcja dla osób, które szukają używanej elektroniki. 

Przede wszystkim najczęściej w grę wchodzą modele biznesowe – o lepszych parametrach i mocniejszym wykonaniu niż przeciętny laptop z hipermarketu. Dostępne są urządzenia renomowanych marek np. Della czy Hewlett Packard, można znaleźć dobre Lenovo. Duże firmy i korporacje regularnie wymieniają sprzęt, a używane, poleasingowe laptopy trafiają na rynek wtórny.

Ceny używanego sprzętu IT są często zaskakująco przystępne – biznesowego laptopa w dobrym stanie kupisz za mniej niż 1000 zł, urządzenie do pracy biurowej (odbieranie i wysyłanie poczty e-mail, przeglądanie internetu) i oglądania filmów w domu znajdziesz za mniej 500 zł. Sprzedawcy zazwyczaj oferują też gwarancję, najczęściej na rok. 

Wady? Poleasingowy laptop czy komputer nie sprawdzi się, jeśli zechcesz grać na nim w nowsze gry, możesz mieć również problemy przy jego modernizacji o nowe elementy, np. większy dysk SDD czy pamięć RAM. Przed kupnem sprzętu IT sprawdź czy dasz radę go rozbudować lub unowocześnić.

Gdzie są zamieszczone oferty poleasingowego sprzętu IT, komputerów czy laptopów?

Oferty firm leasingowych na poleasingowe komputery, laptopy drukarki, serwery znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych laptopów, komputerów i sprzętu IT!

8. Polizingowe maszyny rolnicze i urządzenia leśne

Branża maszyn rolniczych nieźle zniosła pandemię, np. liczba rejestracji nowych ciągników rolniczych w 2020 roku była najwyższa od 2017 roku. Rolnicy inwestują w sprzęt, bo wiedzą, że to sposób na zwiększenie zysków. 

Jednak kupno ciągnika czy innej maszyny rolniczej w salonie to wydatek – na ile duży, zależy od Twoich wymagań. Za nowy ciągnik renomowanej firmy zapłacisz w salonie kilkaset tysięcy złoty, choć całkiem solidny traktor o mniejszej mocy kupisz już za 40 tys. – 60 tys. zł. Używany sprzęt będzie przynajmniej 25 proc. tańszy. Za sześcioletni popularny model John Deere 8320 zapłacisz niespełna 500 tys. zł (17-letni sprzęt kosztuje ok. 250 tys. zł).

Dlatego wielu rolników z przekonaniem wybiera używanie maszyny – nadal są skuteczne, mają odpowiednią moc, a jednocześnie są zdecydowanie tańsze. To może być dobre rozwiązanie jeśli nie zależy Ci na najnowszych rozwiązaniach technologicznych i chcesz zachować pieniądze na inne wydatki, których nie brakuje w każdym gospodarstwie rolnym (zawsze warto rozważyć leasing maszyn rolniczych – rozwiązanie atrakcyjne m.in. ze względów podatkowych).

Wiele maszyn rolniczych z rynku wtórnego jest w bardzo dobrym stanie. Właściciele sprzedają je ze względu na zmianę profilu działalności, a nie zużycie. Dlatego bez problemu znajdziesz kombajny, ciągniki rolnicze, sieczkarnie, opryskiwacze, zgrabiarki czy prasy rolujące. 

Chcesz uniknąć przykrych niespodzianek? Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie maszyn używanych od firmowych dealerów. Renomowane firmy oferują sprzedaż sprawdzonych urządzeń, dobrze utrzymanych, w pełni sprawnych i nie starszych niż np. 7 lat. Wielu sprzedawców oferuje też przynajmniej kilkumiesięczną gwarancję. 

Taki używany traktor, kombajn lub maszyna do siania będzie droższa niż kupiona ze “zwykłego” ogłoszenia, ale w cenie masz spokojniejszą głowę. Fachowcy przejrzą przed sprzedażą stan silnika, układu paliwowego czy też układu przekładni. 

Przed zakupem używanego sprzętu rolniczego sprawdź nie tylko jego stan i dokumentację. Zorientuj się również czy dostępne są części zamienne, przede wszystkim do maszyn już nieprodukowanych.

Gdzie znajdę ogłoszenia na poleasingowe maszyny i urządzenia rolnicze lub leśne?

Oferty firm leasingowych na poleasingowe maszyny i sprzęt rolniczy lub leśny znajdziesz w naszym zestawieniu: Ogłoszeń poleasingowych maszyn i urządzeń rolniczych oraz leśnych!

Opcją wartą rozważenia jest leasing używanych maszyn rolniczych i urządzeń leśnych. Bez większego problemu znajdziesz w takiej ofercie ciągniki, siewniki, kosiarki, naczepy czy kombajny lub prasy do belowania. Warto podkreślić, że leasing w rolnictwie to rozwiązanie, po które bardzo często sięga polska wieś.

Może jednak nowy przedmiot zamiast poleasingowego?

Jeśli jednak wolisz nowe auto, nieużywaną maszynę lub nowiutki sprzęt prosto od producenta zamiast pokontraktowych czy poleasingowych przedmiotów – oferujemy swoją pomoc w wyborze najlepszej oferty leasingowej. Wystarczy wypełnić krótki formularz o leasing online. Odpowiedź dostaniesz nawet tego samego dnia!

Pamiętaj przy tym, że przedmioty poflotowe i poleasingowe trudniej się ponownie leasinguje ze względu na ich wiek. Jeśli nie są za stare – warto zapytać nas (wypełnić wniosek o leasing) czy da się wziąć je jeszcze w leasing. Jeśli jednak nie będzie na to szansy to chyba lepiej wybrać nowy przedmiot i wyleasingować go aby skorzystać na optymalizacji podatkowej, którą w największym stopniu zapewnia leasing, w przeciwieństwie do kredytu, nie mówiąc już o zakupach za gotówkę, które nie pozwalają na osiąganie korzyści podatkowych.

Czy potrzebujesz zapytać o leasing?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert