Jak wziąć samochód dostawczy w leasing?

Tutaj zamówisz leasing na samochód dostawczy w 30 sek. Zapytanie o leasing busa wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Samochody dostawcze i busy królują w leasingu!

Samochód dostawczy, czyli lekki pojazd ciężarowy o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony, potocznie określany jako bus do 3,5 t. lub dostawczak, to jeden z najpopularniej leasingowanych samochodów. W leasing biorą je nie tylko firmy o profilu stricte transportowym. Z leasingu popularnych „dostawczaków” korzystają także firmy usługowe (np. remontowe, instalacyjne) czy handlowe (np. spożywcze, meblarskie) oraz wszelkie inne, gdzie posiadanie auta dostawczego stanowi korzyść, konieczność i/lub przewagę konkurencyjną.

W tym miejscu oferujemy Ci korzystne warunki na leasing samochodów dostawczych. Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu odpowiednich ofert na leasing busa. Zamówisz auto dostawcze w leasing korzystając z formularza leasingu online. Masz gwarancję, że dostarczymy finansowanie, które zapewni Ci optymalny balans między kosztami i dochodami z inwestycji w samochód dostawczy!

Dlaczego leasing samochodów dostawczych na firmę?

 1. Auto dostawcze w leasingu to szybki i prosty sposób:
  • procedura na leasing busa jest prostsza, a przez to mniej czasochłonna niż ta w przypadku kredytu, (chyba, że przywozimy busa np. na auto-lawecie z zagranicy – wtedy trzeba załatwić trochę więcej formalności),
  • ocena zdolności kredytowej przy kredycie jest dużo bardziej rygorystyczna i skomplikowana niż ta w przypadku leasingu operacyjnego samochodów dostawczych.
 2. Leasing na samochody dostawcze jest tańszy i bezpieczniejszy od innych opcji finansowania:
  • Na zakup gotówkowy trzeba wyłożyć „z ręki” kilkadziesiąt lub więcej tysięcy złotych. To nierozsądne rozwiązanie. Kapitał powinien pracować a wydając go w całości na zakup nowego samochodu dostawczego pozbawiamy się możliwości generowania na nim kolejnych dochodów.
  • W przypadku dostawczych samochodów używanych należy liczyć się z kosztami jego napraw i stratą czasu na owe naprawy. Jeśli jednak nie jest to dla Ciebie przeszkodą to używane samochody dostawcze są jak najbardziej możliwe do wyleasingowania;
  • Jeśli auto dostawcze weźmiemy na kredyt to pamiętajmy, że musimy mieć zdolność kredytową, prowadzić działalność co najmniej 12 miesięcy, pozwolić bankowi na zbadanie historii naszej firmy i najlepiej mieć jeszcze inne źródło dochodu lub zabezpieczenia wierzytelności kredytowej. Nie zapominajmy, że kredyt obciąży naszą zdolność kredytową w przyszłości podczas gdy leasing busa nie będzie stanowił takiego balastu dla naszej firmy;
  • Na najem i wynajem długoterminowy trzeba mieć… pieniądze. Opcja ta jest wprawdzie łatwo dostępna dla wszystkich przedsiębiorców, ale jest też kosztowna. Raty miesięczne najmu za samochód dostawczy są jednymi z droższych, należy więc zastanowić się czy w ogóle zarobimy decydując się na nią. Warto rozważyć też czy chcemy dysponować samochodem dostawczym po zakończeniu takiej umowy. Wybierzmy najem jeśli chcemy zostać z niczym. Bus leasing – jeśli chcemy by ‘dostawczak’ przeszedł w nasze ręce.

Jeśli masz już na oku potrzebne auto dostawcze, które chcesz wziąć w leasing to wystarczy, że wypełnisz formularz o leasing on-line. Zajmie Ci to 60 sek. Dzięki podanym informacjom zostaną przygotowane dla Ciebie oferty leasingowe na samochody dostawcze. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pomóc w podjęciu trafnej decyzji przy wyborze najlepszej z nich. Sprawdź nas!

 1. Samochód dostawczy w leasing opłaca się z punktu widzenia kosztów:
  • Leasing busa 3,5 t. nie zmniejszy naszej zdolności kredytowej;
  • Comiesięczną ratę za leasing aut dostawczych wrzucimy w całości w koszty uzyskania przychodu (w przypadku kredytu w koszty możemy wliczyć tylko jego część odsetkową a resztę amortyzować wg narzuconej stawki);
  • Co więcej, każdą ratę leasingową spłacimy z bieżących dochodów np. wypracowanych przez wylizingowane auto dostawcze. (Nasz kapitał będzie pracował!)
  • Opłaty w leasingu samochodów, w tym dostawczych do 3,5 tony są wyliczane od wartości netto (bez VAT) wylizingowanego pojazdu. Zatem proporcjonalnie są niższe od wartości brutto przyjmowanych przy kredycie czy zakupach za gotówkę.
  • Koszty eksploatacyjne z reguły wpadają do kosztów uzyskania przychodów firmowych w 100% bo auta dostawcze do 3,5 tony wykorzystywane są przeważnie do celów stricte firmowych, nie zaś prywatnych. Limit 75% możliwości zaliczania wydatków na paliwo, opłaty za korzystanie z autostrad czy opony praktycznie nie dotyczą zatem aut dostawczych w leasingu.
  • Samochody dostawcze służą celom firmowych dlatego też wszystkie wydatki związane z leasingiem busa zaliczymy do kosztów uzyskania przychodu w 100 %.
 2. Leasing samochodów dostawczych do 3,5 tony na firmę jest najzwyczajniej w świecie wygodny:
  • Nie jesteśmy właścicielem pojazdu, a jedyne jego użytkownikiem – właścicielem jest leasingodawca i to on np. przejmuje na siebie ciężar ewentualnego zbycia samochodu, gdy przedwcześnie skończy nam się umowa leasingowa lub z jakichś powodów konieczny będzie wcześniejszy zwrot pojazdu;
  • To leasingodawca finansuje dostawczy samochód i daje nam prawo do korzystania z niego w zamian za comiesięczny „czynsz” (ratę leasingową).
  • Procedura leasingu jest łatwa. Większość formalności załatwianych jest on-line i telefonicznie. Gdy zachodzi konieczność przesłania skanów dokumentów, wyciągów bankowych czy podpisanego wniosku o leasing robimy to korzystając z formularzy dostępnych na stronie pośrednika leasingowego albo przez pocztę e-mail. Nawet na podpisanie umowy leasingowej nie trzeba fatygować się do firmy leasingowej. Odpowiednia osoba przyjedzie by wraz z Tobą podpisać niezbędne dokumenty do leasingu. Formalności rejestracyjne załatwia leasingodawca a dostawczy samochód pozostaje w Twojej dyspozycji już kilka dni od podpisania umowy.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Zatem leasing na dostawczy samochód… ale na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujemy się na leasing samochodu dostawczego o masie do 3,5 tony, koniecznie sprawdźmy jak najwięcej ofert różnych instytucji finansowych. Oferty leasingu, w tym wynajmu długoterminowego, który jest pochodną umowy leasingu, mogą się od siebie bardzo różnić. Co ważne, różnice te nie tylko przekładają się na nasze pieniądze, ale często też determinują w ogóle możliwość, jak i opłacalność uzyskania leasingu. Warunki na leasing aut dostawczych są w dużej mierze zbieżne w większości firm leasingowych. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Trzeba bowiem wiedzieć, które firmy leasingowe chętniej a które mniej ochoczo przystaną na leasing aut dostawczych a także które z nich sprawdzają np. bazy typu BIK a które nie.

Orientacyjny koszt leasingu busa do 3,5 t. sprawdzisz na stronie z kalkulatorem rat leasingu operacyjnego samochodu. Dzięki uzyskanym tam wyliczeniom będziesz wiedzieć jakie są najlepsze parametry leasingu na auto dostawcze dla Twojej firmy oraz ile orientacyjne będzie Cię kosztował nowy samochód dostawczy w leasingu.

Jak mądrze wziąć bus leasing na auto dostawcze?

Potencjalni leasingobiorcy, szczególnie szukający leasingu bez BIK, często sami, na własną rękę poszukują leasingowania, kierując się z zapytaniem w tej samej sprawie do wielu firm leasingowych jednocześnie. To bardzo niekorzystna praktyka! Dlaczego? Jeśli Twoja firma lub Ty masz problem z zadłużeniem „strzelanie” do wszystkich firm leasingowych będzie samobójstwem i może przekreślić szanse na wzięcie leasingu a także kredytu czy pożyczki w ogóle. Nie znając realiów rynku finansowego nie będziesz wiedział, która z tych firm sprawdzi Cię w KRD czy w BIKu. Pamiętaj przy tym, że każde sprawdzenie jest odnotowywane w bazach BIG czy BIK i staje się widoczne dla każdego banku czy instytucji finansowej, która jako kolejna sprawdzi w niej Ciebie lub Twoją firmę. Powoduje to, że po kilku sprawdzeniach inni leasingodawcy nie będą chcieli już z Tobą nawet rozmawiać wiedząc, jak często byłeś sprawdzany i do jak wielu firm występowałeś w tej samej sprawie. To obniża Twoją wiarygodność i rodzi podejrzenia. Warto zatem wiedzieć zawczasu do kogo się kierować w sprawie leasingu samochodu dostawczego na firmę. Trzeba również dysponować wiedzą odnośnie tego, jakie parametry sprawdzają oraz jakie są warunki otrzymania leasingu w poszczególnych bankach czy firmach. Warto też znać procedury wewnętrzne, którymi kierują się te firmy w przyznawaniu leasingu. Znając je, możesz skutecznie negocjować. Nie znając ich – zdaj się na specjalistów.

Generalnie warto przyjrzeć się więc różnym ofertom i warunkom na leasing busa proponowanym przez rynek. Czy samodzielnie, poświęcając sporo własnego czasu czy z pośrednictwem doradców leasingowych – ostateczne koszty leasingu (w optymalnym dla poszukującego scenariuszu) będą takie same. Dlaczego? Pośrednik leasingowy nie dolicza bowiem swojej marży czy prowizji klientowi. Dlatego koszt leasingu pozyskanego bezpośrednio w banku czy firmie leasingowej a ten obsłużony przez pośrednika będzie identyczny. Więcej o tym przeczytasz w artykule poświęconym tematowi gdzie iść po leasing samochodów dostawczych i nie tylko.

Ochronę przez utratą wartości ale i kradzieżą czy szkodą całkowitą samochodu dostawczego zapewnia tylko ubezpieczenie GAP w połączeniu z Autocasco.

Często mylone jest to z Gwarantowaną Sumą Ubezpieczenia, która liczona jest w każdą rocznicę AC od bieżącej wartości pojazdu …czyli co roku niższej o utraconą wartość. AC + GAP powoduje, że otrzymasz 100% zwrot z obu ubezpieczeń za busa –> Dostajesz tyle, ile wynosiła kwota na fakturze zakupu pojazdu. Warto dokupić ubezpieczenie GAP do AC. Czas na to masz do 120 dni od daty na fakturze zakupu busa w leasingu. Korzysta z tej możliwości coraz więcej ubezpieczonych i leasingobiorców. Dla naszych klientów mamy doskonałe warunki GAP. Sprawdź!

Gdzie zatem po leasing na dostawczy samochód?

Leasingodawcy – po leasing aut dostawczych możemy się udać bezpośrednio do:

LEASING?

WYPEŁNISZ W 30 SEKUND!

Leasing czy pożyczka leasingowa - wypełnij formularz i załatw sprawę od ręki.
Leasing? W 30 sek.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają to!

Co sprawdzą przy bus leasingu na samochód dostawczy?

Weryfikacja – ww. leasingodawcy w różnym zakresie będą nas sprawdzać pod kątem:

 • historii kredytowej i zadłużenia – szczególnie w instytucjach bankowych wymagana jest dobra historia kredytowa, przy czym w przypadku 1-osobowej działalności gospodarczej liczy się także nasza prywatna historia kredytowa (a przy wspólnocie majątkowej także historia małżonka). Łatwiej pójdzie, jeśli skierujemy się do pośredników leasingowych, którzy znając procedury leasingowe mogą ominąć ten aspekt weryfikacji klienta.
 • składek ZUS i podatków – regularność i brak zaległości w ramach opłacania jest wymagany u leasingodawców bankowych, natomiast w przypadku przedsiębiorców będących dłużnikami wpisanymi do KRD, figurujących w bazach BIK, BIG, posiadających zaległości w ZUS lub US czy mających na karku komornika należy zwrócić się po leasing do firm z sektora pozabankowego;
 • czasu istnienia naszej firmy – im dłużej działamy tym jesteśmy wiarygodniejsi dla leasingodawców i tym lepsze warunki leasingu możemy wynegocjować. Nie wyklucza to jednak pozytywnego scenariusza dla nowych firm, które chciałby wziąć leasing na auto dostawcze.
 • typu naszej działalności – dla leasingodawców może mieć znaczenie czy prowadzimy indywidualną działalność gospodarczą czy też działamy w ramach spółki i jakiej – sp. z o.o., jawnej, cywilnej, partnerskiej itd. Nie bez znaczenia jest również PKD firmy. Niektórym branżom z góry odmawia się finansowania, inne są lepiej traktowane. W określeniu właściwego adresata Twojego wniosku leasingowego o dostawczy samochód do 3,5 tony najbardziej pomoże doświadczony doradca leasingowy.
 • liczby już posiadanych samochodów, w tym samochodów własnych i lizingowanych;
 • statusu samochodu dostawczego, który chcemy wziąć w leasing – dla warunków umowy leasingowej ważny jest wiek, pochodzenie i stan techniczny pojazdu. Te elementy determinują na jakie ostatecznie warunki leasingu aut dostawczych możemy liczyć.

Nie ma lepszej drogi do celu jak skorzystać z doświadczenia innych i nie popełnić ich błędów. Jeśli i Tobie przyświeca podobna maksyma wyślij zapytanie o leasing samochodów dostawczych. Formularz wypełnisz w 1 minutę! Nasze doświadczenie i znajomość rynku leasingowego od wewnątrz pozwoli przygotować dla Ciebie oferty leasingowe aut dostawczych. Swojego busa w leasing weźmiesz w asyście specjalistów. Nie będziesz sam.

Warunki leasingu aut dostawczych dla firm

Warunki bus leasingu na samochód dostawczy o masie do 3,5 t. m.in. marek Ford, Renault, Fiat, Mercedes, Opel, Iveco, Citroen, Hyundai, Nissan, Volkswagen czy Gazela jakie otrzymamy od leasingodawców mogą się różnić szeregiem elementów. Oczywiście należy wybrać tę opcję, która będzie dla nas najbardziej optymalna pod kątem:

 1. długości trwania okresu leasingu (im dłuższy okres tym sumaryczny koszt będzie większy);
 2. wysokości wpłaty własnej (im wyższa kwota wpłaty inicjalnej tym większa wiarygodność w oczach potencjalnego leasingodawcy);
 3. wysokości comiesięcznych rat leasingowych (zależna od okresu leasingu i wynegocjowanej kwoty wpłaty inicjalnej i końcowej);
 4. szybkości i łatwości procedury uzyskania leasingu (zależy od wiarygodności finansowej leasingobiorcy i trwałości jego działalności biznesowej);
 5. kosztu wykupu samochodu dostawczego po zakończeniu umowy leasingowej (ustalana najczęściej na symbolicznym, niskim poziomie).

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie?

Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie.

Zestawienie warunków na leasing busa – samochodu dostawczego

W poniższej tabeli prezentujemy przekrój warunków leasingu aut dostawczych do 3,5 t. jakich polscy przedsiębiorcy mogą spodziewać się od wszystkich dostawców leasingu działających w naszym kraju.

Rodzaj leasingu:leasing finansowy
 leasing operacyjny (najczęściej wybierany)
Okres trwania umowy leasingowej:leasing finansowy: 6-60 miesięcy
 leasing operacyjny: 24-60 miesięcy, przy czym  istnieje możliwość wydłużenia okresu do 72 lub do 84 miesięcy głównie na nowe samochody dostawcze w leasingu
 w przypadku używanych samochodów dostawczych maksymalny okres leasingu to:
 – dla 1-4 letnich pojazdów dostawczych: wiek pojazdu + okres leasingu = max 6 lat
 – dla 5-6 letnich auto dostawczych: wiek pojazdu + okres leasingu = max 8 lat
 – dla 7-8 letnich samochodów dostawczych: wiek pojazdu + okres leasingu = max 10 lat
Wpłata własna (wpłata inicjalna):dla dostawczych samochód nowych lub używany pochodzących od autoryzowanego dilera: standardowo 5-10% wartości pojazdu
 dla samochodów dostawczych 4-6 letni kupowanych na fakturę VAT 23%: standardowo od 10% wartości auta
 przy leasingu na auto dostawcze 7-8 letnie lub kupowane na umowę kupna-sprzedaży: zakres od 10% nawet do 45% wartości pojazdu na umowie.
 możliwe warunki specjalne od 0-1% przy dobrym scoringu
Opcje:oprocentowanie zmienne lub stałe
 leasing złotowy, walutowy lub denominowany
 raty równe, malejące lub sezonowe
Procedury leasingowe:uproszczona: wymagane dowody osobiste reprezentantów firmy
 standardowa: dodatkowy wymóg przedstawienia dokumentów finansowych firmy (stosowana częściej z uwagi na wzrost nadmiernego zadłużenia polskich firm)
Przedmiot leasingu:dostawczy samochód nowy lub używany (zazwyczaj max 6-letni, wyjątkowo roczniki max 8-letnie)
 do odbioru w ciągu 2-5 dni od momentu podpisania umowy na leasing auta dostawczego
Leasingobiorca:standardowo taki, który prowadzi działalność gospodarczą min. 3-6 miesięcy
 możliwe warunki specjalne tj. dla przedsiębiorców dopiero zaczynających działalność (należy liczyć się z wyższą wpłatą wstępną)

Warto zauważyć a przede wszystkim zrozumieć, że leasing samochodów dostawczych dokładnie tego samego pojazdu u różnych leasingodawców może się wiązać z innymi warunkami i wysokością kosztów po stronie leasingobiorcy. Dlatego absolutnie koniecznym jest rozpatrzenie co najmniej kilku różnych ofert leasingowych na busy.

Gdzie szukać ofert na bus leasing samochodów dostawczych?

Szukanie jednak ofert leasingu na własną rękę wśród tylu dostępnych instytucji finansowych jest bezsprzecznie czasochłonne. Z pomocą przychodzą centra leasingowe, które sprawdzają oferty tych najpopularniejszych i mniej znanych firm obsługujących bus leasing aut dostawczych. Składając tylko jedno zapytanie o leasing busa, doradcy leasingowi poszukają ofert tam, gdzie analiza kondycji finansowej potencjalnego leasingobiorcy będzie rokowała na dobre warunki leasingowe. Zapewnią też negocjacje warunków leasingu w Twoim imieniu u tych leasingodawców, u których szansa na najlepszy leasing na samochód dostawczy jest największa.

Czy przyszedł czas na leasing samochodu dostawczego do Twojej firmy?

Spróbuj przewertować oferty banków i firm leasingowych albo wypełnij krótki formularz leasingu online!

Oferty na samochód dostawczy w leasingu otrzymasz na drugi dzień!

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert