Wózki widłowe w leasing – w logistyce i gospodarce magazynowej

Tutaj zamówisz leasing na wózki widłowe w 30 sek. Zapytanie o leasing wózka widłowego wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing na wózki widłowe do firmy

Logistyka to nie tylko ciągniki siodłowe i naczepy w leasingu ale również i może przede wszystkim leasing wózków widłowych – urządzeń niezbędnych w każdym magazynie. Oto najważniejsze informacje, których nie możesz przeoczyć decydując się na finansowanie inwestycji przy wykorzystaniu leasingu operacyjnego – najbardziej popularnej formy pozyskiwania widlaków w branży magazynowej.

W tym miejscu oferujemy Ci korzystne warunki na leasing wózków widłowych. Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu odpowiednich ofert na leasing wózka widłowego. Zamówisz wózek widłowy korzystając z tego formularza leasingu online. Masz gwarancję, że dostarczymy Ci finansowanie o najlepszych parametrach!

Jeśli w Twoim biznesie korzystasz z magazynu, to wiesz, jak nieocenionym narzędziem jest wózek widłowy. To podstawowe i niezbędne wyposażenie ułatwiające rozładunek i załadunek towaru czy też jego transport w ramach powierzchni magazynowych.

Z lekkim przymrużeniem oka można je nazwać najlepszym przyjacielem właściciela magazynu logistycznego. I taką przyjaźń kupisz za pieniądze …i to niekoniecznie swoje!

Chcesz usprawnić funkcjonowanie magazynu logistycznego? A możesz dopiero rozważasz jego uruchomienie? Czy też myślisz o wymianie starego wózka widłowego na nowy pojazd żeby zwiększyć produktywność i przepustowość magazynu?

Jeśli tak, to z pewnością przeglądasz oferty różnych producentów wózków widłowych – m.in.: Nissan, Kion, Hyster-Yale, Still, Jungheinrich, Komatsu, Manitou, Hyundai, Clark, Toyota, czy Mitsubishi – z punktu widzenia kosztu ich pozyskania. Masz do wyboru wyjęcie gotówki z portfela, wizytę w banku i zaciągnięcie kredytu lub leasing wózków widłowych.

Załóżmy, że nie wybierzesz rozwiązania najmniej uzasadnionego ekonomicznie – zakupu wózka widłowego za gotówkę zamiast kredytu czy leasingu. Sięgniesz za to po finansowanie zewnętrzne – kredyt lub leasing. Nie interesuje Cię jednak zadłużanie firmy czy długie procedury bankowe, które charakteryzują kredyt bankowy. Skierujesz się zatem w stronę trzeciego rozwiązania czyli leasingu wózka widłowego. Prześwietlmy zatem tę formę finansowania i poznajmy jego zalety!

Leasing wózków widłowych

Leasing to praktyczny sposób na uzbrojenie magazynu logistycznego o nowy lub używany wózek widłowy.

Z praktyki możemy potwierdzić, że zazwyczaj nasi klienci z branży magazynowej nie mają problemów ze pozyskaniem leasingu na taką inwestycję. 

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą przynajmniej od roku (w niektórych przypadkach nawet od 6 miesięcy!) i masz nawet minimalną zdolność kredytową, to możesz starać się o leasing.

Na czym polega taki leasing w logistyce?

Zacznijmy od policzenia kosztów.

Przybliżony koszt leasingu wózka widłowego wyliczysz korzystając z naszego kalkulatora zamieszczonego na stronie: https://leasing.sos.pl/kalkulator-rat-leasingu-operacyjnego-popularnych-maszyn-i-urzadzen/

Leasing wózka widłowego – ile kosztuje?

Wybór widlaków jest olbrzymi. Do dyspozycji masz urządzenia napędzane dieslem, elektryczne i na gaz, o różnym udźwigu i wysokości podnoszenia, ruchomą lub stałą platformą, w grę wchodzą też wózki paletowe specjalne czy wózki automatyczne AGV coraz częściej wykorzystywane w centrach leasingowych branży e-commerce. 

Naturalnie, jednym z kluczowych elementów jest cena takiego pojazdu.

Na nowy wózek widłowy można wydać od kilkunastu tysięcy złotych do ponad 100 tys. zł. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Wiele osób zarządzających magazynami kupuje używane wózki widłowe. Za taką maszynę zapłacimy naturalnie mniej. Używany pojazd w dobrym stanie można znaleźć za kilkanaście tysięcy złotych lub nawet mniej. 

Za co jednak je kupić? Pieniądze to paliwo biznesu. Jednak nie zawsze dysponujesz wolnymi środkami, które możesz czy chcesz wykorzystać na zainwestowanie w magazyn logistyczny. Gotówkę przecież lepiej trzymać by regulować bieżące zobowiązania a inwestycje finansować kapitałem obcym. Dlatego też zewnętrzne finansowanie to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który chce rozwijać swój biznes w branży magazynowej. To doskonały wybór, jeśli myślisz o dużym wydatku np. kupnie kilku lub kilkunastu wózków widłowych.

Leasing wózka widłowego – lepszy od kredytu lub dotacji?

Wiele osób i firm sięga po unijne lub rządowe dotacje. To niezła opcja, przede wszystkim jeśli pomoc jest bezzwrotna i nieoprocentowana. Jednak dotacje nie zawsze są na wyciągnięcie ręki. Czasem nabory ogłaszane są raz, dwa razy w roku, a o pieniądze konkurujesz wtedy z innymi przedsiębiorcami.

Rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest popularny w logistyce leasing.

Dostrzega to coraz więcej osób prowadzących firmy. Z takiego finansowania bowiem korzysta lub zamierza skorzystać aż 63 proc. średnich i małych przedsiębiorstw (badanie SAFE 2020). Na uwagę zasługuje również fakt, iż ponad połowa klientów firm leasingowych to mikro firmy z obrotami do 5 mln zł. Ci przedsiębiorcy nie mogą się chyba mylić, prawda?

A ile warty jest rynek leasingu wózków widłowych w Polsce? W 2020 roku wydano firmom w leasing wózki o łączniej wartości 361,2 mln zł (raport “Widlak List 2021”) i z pewnością tendencja ta będzie rosła!

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie?

Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie. Zgłoś się po ofertę na leasing!

Leasing wózków widłowych – sposób na finansowanie zewnętrzne

Z uwagi na konstrukcję formalną, przedsiębiorcy z branży logistycznej wybierają zamiast leasingu finansowego, leasing operacyjny. Wynika to z prostej przyczyny – leasing operacyjny jest traktowany jako usługa opodatkowana 23% VATem, podobnie jak same widlaki a wszystkie wydatki leasingowe zalicza się od razu do kosztów uzyskania przychodu (KUP) podczas gdy w leasingu finansowym cały VAT płacony jest wraz z pierwszą ratą a jego konstrukcja formalna przypomina kredyt, w którym do KUP można zaliczyć tylko część odsetkową każdej raty.

Na ile lat można wziąć wózek widłowy w leasing?

W przypadku widlaków zazwyczaj na 36-72 miesiące. W niektórych przypadkach w grę wchodzą dłuższe terminy. Sprawny doradca leasingowy może postarać się o wynegocjowanie umowy leasingowej nawet na 8-9 lat. Co ważne, jeśli decydujesz się na wózki widłowe używane, to możesz oczekiwać, że uda się sfinansować pojazdy nawet 10 letnie!

Jaki jest czynsz inicjalny?

Opłata wstępna może wynieść od 5 do 45 proc. To Ty decydujesz, na jaki czynsz Cię stać. Zazwyczaj jest to kwota rzędu od 5 do 10 proc., choć zdarza się, że oferty leasingowe negocjujemy też bez czynszu inicjalnego. Zazwyczaj udaje się to z klientami o stabilnej formie finansowej i dłużej działającymi na rynku.

Wybierając leasing wózków widłowych możesz zdecydować się na raty równe, malejące lub sezonowe. Możliwy jest też wybór leasingu w złotówkach lub euro czy też innej walucie.

Pamiętaj, że dla wózka widłowego trzeba będzie dokupić do leasingu ubezpieczenie oraz polisę OC.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Leasing na wózek widłowy – jakie dokumenty i procedury?

Jesteś zdecydowany na leasing wózka widłowego. Co dalej?

Przygotuj się na dwa rodzaje procedury: uproszczoną oraz standardową.

W przypadku uproszczonej poproszony zostaniesz o podstawowe dokumenty – dowód osobisty i numery rejestrowe firmy. Niezbędne będzie też krótkie oświadczenie. Na ocenę wniosku poczekasz do 1-2 dni.

Procedura standardowa jest nieco bardziej skomplikowana. Tu trzeba dostarczyć dodatkowo dokumentację finansową firmy. Ocena wniosku nie trwa dłużej niż kilka dni.

W każdym z tych przypadków procedura jest jednak bardzo prosta. Nie musisz się jednak nią przejmować bo o dopełnienie wszelkich formalności zadba Twój doradca leasingowy, który poda jakie dokumenty są potrzebne na każdym etapie procedowania Twojego wniosku o leasing widlaka.

Nie ma lepszej drogi do celu jak skorzystać z doświadczenia innych i nie popełnić ich błędów. Jeśli i Tobie przyświeca podobna maksyma wyślij zapytanie o leasing wózków widłowych. Formularz wypełnisz w 1 minutę! Nasze doświadczenie i znajomość rynku leasingowego od wewnątrz pozwoli przygotować dla Ciebie oferty leasingu na wózki widłowe, które zapewnią optymalny bilans między przychodami a kosztami z takiej inwestycji. Wózek widłowy w leasing weźmiesz w asyście specjalistów. Nie będziesz sam.

Leasing wózka widłowego a VAT

Leasing operacyjny wózka widłowego a VAT – to dość często zadawane pytanie. 

Leasing operacyjny objęty jest 23 proc. stawką VAT. Danina naliczana jest do każdej opłaty leasingowej – czynszu i raty – i możesz ją w całości odliczyć. Dzięki temu pomniejszasz podstawę do opodatkowania tak samo, jak zobowiązanie wobec fiskusa pomniejsza każda rata leasingu operacyjnego.

Efektywna wartość raty leasingu jest zatem znacznie mniejsza niż jej nominalna wartość! Po uwzględnieniu odliczeń np. dla nominalnej raty w wysokości 2000 zł faktycznie zapłacisz (uwzględniając też 19% CIT/PIT) jedynie 1317 zł! Oszczędności w podatku VAT (374 zł) i podatku dochodowym (309 zł) spowodują, że efektywnie zapłacisz ratę właśnie w wysokości 1317 zł! To jest właśnie magia leasingu, której nie doświadczysz w przypadku zakupów gotówkowych czy na kredyt (konieczność amortyzacji) a do tego w koszty zaliczysz 100% wydatków leasingowych, jak i serwisowych.

Leasing – wózki widłowe. Zalety tego rozwiązania

Podsumujmy zalety proponowanego finansowania. Leasing w zarządzaniu magazynem to praktyczne rozwiązanie dla każdego małego czy dużego centrum logistycznego. Dlaczego?

  • Leasingując, nie zamrażasz gotówki swojej firmy w wózkach widłowych;
  • Niskie koszty miesięczne sprawiają, że łatwiej wzmocnić magazyn o kilka lub kilkanaście pojazdów wózkowych na raz;
  • Procedury leasingowe są bardziej przyjazne niż te związane z kredytem bankowym – prostsze i mniej czasochłonne;
  • Dzięki finansowaniu zewnętrznemu masz dostęp do nowych, jak i używanych wózków widłowych;
  • Leasing wózków widłowych to sposób na rozłożenie opłaty na rozsądne, miesięczne raty;
  • Leasing wózka widłowego a zapłacony VAT – w leasingu operacyjnym odliczenie robisz od każdej, comiesięcznej faktury;
  • Możesz skorzystać z opcji Full Service Leasing (FSL) czyli leasingodawca zadba o przeglądy i serwisowanie widlaków;
  • Tani leasing wózków widłowych jest możliwy – warto skontaktować się z doradcą leasingowym, którym pomoże Ci wybrać optymalną ofertę.

Pamiętaj też, że wybierając leasing dołączasz do grona rozsądnych przedsiębiorców, którzy z powódek ekonomiczno-rachunkowych wolą wolą taką formę finansowanie inwestycji – według Badań Komisji Europejskiej za 2020 rok, leasing preferowało 63 proc. badanych firm, a kredyt bankowy już tylko 39 proc., z czego skorzystało tylko 14%!

Czy przyszedł właśnie czas na leasing wózka widłowego do Twojej firmy?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert