Wynajem długoterminowy aut Arval

Leasing SOS - Autoryzowany dystrybutor Arval - wynajem długoterminowy

Jaki samochód Cię interesuje?

Przygotuj specyfikację w PDF lub link do konfiguratora na upatrzone auto!

Przygotujemy ceny i warunki wynajmu.

Wybierzesz usługi dodatkowe i dopasujesz miesięczny koszt
wynajmu auta do własnego budżetu.

Pożyczka leasingowa, leasing, wynajem długoterminowy - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Wynajem długoterminowy
 • Krok 1. Przedmiot najmu
 • Krok 2. Warunki najmu
 • Krok 3. Dane kontaktowe

Możesz załączyć plik PDF lub podać link do skonfigurowanego pojazdu!
Maksymalny rozmiar pliku: 1MB
zł (bez VAT) / m-c
km / 1 rok
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Dlaczego wynajem długoterminowy aut?

Dzisiaj wiele firm poszukuje oszczędności w tych obszarach swojego biznesu, które do tej pory wydawały się być w pełni zoptymalizowane z punktu widzenia kosztów działalności. Jednym z tych obszarów, w którym – nie tylko nasi klienci – szukają oszczędności jest finansowanie samochodów firmowych. Wielu z nich pyta o możliwość wynajmu długoterminowego bo wie, że pozwala on zaoszczędzić nie tylko na wydatkach, ale również na czasie, który w biznesie jest tak cenny. Dlatego zamiast poświęcać czas na obsługę swojej floty, choćby nawet był to jeden samochód, wolą by wszystko odbywało się w formule all-inclusive. Takie możliwości zapewnia długoterminowy najem aut. Choć to nie koniec korzyści.

OFERTA SPECJALNA!
Mamy aktualnie dostępne
w okazyjnym wynajmie długoterminowym HYUNDAI i30 HATCHBACK
oraz
w najtańszym najmie długoterminowym HYUNDAI TUCSON SUV.
SPRAWDŹ!

Co to jest wynajem długoterminowy samochodów?

Wynajem długoterminowy to tak naprawdę doskonale znany każdemu przedsiębiorcy leasing operacyjny samochodów osobowych, jednak skonstruowany tak, by nie było konieczności wykupywania pojazdu go po zakończeniu umowy leasingu. W najmie przedsiębiorca spłaca pojazd tylko do poziomu utraty jego wartości rynkowej. Dodatkowo wynajem długoterminowy wzbogacony jest z reguły o usługi typowe dla profesjonalnego zarządzania flotą samochodową. Klient ma więc zagwarantowaną – w ramach płaconej raty – obsługę techniczną pojazdu czy serwis ogumienia, ubezpieczenie OC/AC, ubezpieczenie NNW a także ubezpieczenie GAP, pełny assistance. Może liczyć na samochód zastępczy w razie nieprzewidzianego zdarzenia. Otrzymuje również kartę paliwową, serwis door to door a także – jeśli sobie tego życzy – to zakładany jest w samochodzie monitoring GPS czy też dostaje bieżące raporty z użytkowania auta. Na zakończenie może wprawdzie zdecydować się na wykup pojazdu, jednak z uwagi na bardzo wysoką kwotę wykupu – to dlatego wynajem jest tani bo wartość wykupu ustalana jest na tak wysokim poziomie, że nie opłaca się go wykupywać – najczęściej samochód jest zwracany a w jego miejsce wynajmowany jest nowy.

Jakie korzyści daje wynajem długoterminowy aut?

 • Niski pułap wejścia to z pewnością atut dla wielu przedsiębiorców. Nie muszą jednorazowo wykładać kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych, podobnie jak w auto leasingu. Przede wszystkim jednak opłata wstępna jest – w przypadku wynajmu – bardzo niska lub w ogóle się z niej rezygnuje. Do tego minimalne formalności, które podobnie jak przy typowym leasingu są o niebo mniej skomplikowane niż ma to miejsce przy zakupach na kredyt.
 • Precyzja przewidywalnych kosztów to spora zaleta tego typu finansowania samochodów. Wszelkie usługi związane z przeglądami okresowymi, naprawami, ubezpieczeniem czy zmianą opon są opłacane w ramach znanej, comiesięcznej i stałej opłaty ryczałtowej, doliczanej do faktury za finansowanie. Przewidywalność kosztów w kontekście planowania wydatków firmowych, jest tu zatem niebagatelna zaletą.
 • Rozłożenie płatności na raty to istota każdej formy finansowania. Wynajem długoterminowy charakteryzuje się tym, że wszelkie koszty związane z finansowaniem auta, jak i jego utrzymaniem są rozłożone w czasie. Właściciele firm nie muszą zatem zamrażać dziesiątków tysięcy złotych w pojazdach, kupując je np. za gotówkę. Jednorazowy wydatek na wynajem jednego czy dziesięciu samochodów, nie doskwiera budżetom firm w takim stopniu, w jakim miałoby to miejsce w przypadku ich zakupu.
 • Elastyczność w kształtowaniu warunków wynajmu długoterminowego to zaleta oferowana przez praktycznie każdą firmę CFM. Chcąc dysponować samochodem możesz zdecydować się jedynie na jego sfinansowanie oraz podstawowe elementy obsługi technicznej. Możesz jednak dobrać dodatkowe usługi, które zwalniają Cię z konieczności zajmowania się sprawami samochodu praktycznie w pełni. Dodatkowo masz możliwość kształtowania wysokości opłaty miesięcznej wydłużając lub skracają okres obowiązywania kontraktu, uiszczając większa wpłatę wstępną czy dobierając usługi dodatkowe na poziomie, który Cię interesuje.

Gdzie udać się po wynajem długoterminowy?

Na polskim rynku dostępnych jest kilka firm CFM specjalizujących się w długoterminowym wynajmie samochodów. Carefleet, Leaseplan, Masterlease czy Arval to najlepsze firmy, gwarantujące dostęp do praktycznie wszystkich marek aut poruszających się po polskich drogach. Firmy te zapewniają bogate pakiety usług dodatkowych, odpowiadają za pracochłonne, bieżące obsługiwanie wynajmowanych pojazdów oraz, co istotne, przyjmują na własne barki zadanie zbycia pojazdów po zakończeniu kontraktów najmu.

Naszym klientom polecamy firmę Arval Polska, która wydaje się być nr 1 wśród polskich firm CFM z ponad 50 tys. pojazdów znajdującymi się obecnie w najmie. Posiada 21% udział w rynku CFM a zaplecze finansowe gwarantuje jej bank BNP Paribas, co potwierdza stabilność, jakość i wysoki poziom usług.

Dlaczego najem długoterminowy Arval?

Arval wynajem zapewnia firmom:

 • Stabilnie i niskie koszty użytkowania pojazdów dzięki gwarantowanej w kontrakcie, wysokiej wartości rezydualnej (wysoki wykup, o którym wspominaliśmy powyżej). Klient spłaca bowiem w wynajmie tylko utratę wartości pojazdu.
 • Elastyczne okresy trwania kontraktów najmu – od 30 do 60 miesięcy przy jednoczesnym maksymalnym przewidywanym przebiegu do 210 000 km.
 • Możliwość zmniejszenia zobowiązania miesięcznego przez poniesienie opcjonalnej opłaty wstępnej w wysokości od 0% do 30% wartości pojazdu.
 • Zryczałtowaną opłatę serwisową (przeglądy, naprawy gwarancyjne i eksploatacyjne) realizowaną przy użyciu oryginalnych części.
 • Płatność pierwszej faktury i/lub opłaty wstępnej dopiero po zakończeniu pełnego miesiąca.
 • Wygodną i kompleksową obsługę klienta – mówiąc wprost: wystarcza jeden kontakt telefoniczny do działu technicznego by załatwić swoją sprawę.
 • Usługi dodatkowe, które obejmują serwis, wymianę opon, assistance 24h, auto zastępcze, w przypadku szkody komunikacyjnej oraz likwidację szkód, która odbywa się bez udziału klienta.
 • Ubezpieczenie OC/AC oraz NNW do każdego pojazdu oddanego firmie w ramach kontaktu wynajmu długoterminowego.
 • Komfortowe zakończenie kontraktu daje klientowi dwa wyjścia – może zwrócić pojazd i np. wynająć w jego miejsce nowy lub wykupić go na własność wg wartości rynkowej.
 • …korzyści księgowo-podatkowe, które są walorem każdej formy leasingu. Będą to: możliwość odliczenia podatku VAT oraz zaliczania rat miesięcznych do kosztów uzyskania przychodu, co ostatecznie wpływa na zmniejszenie podstawy do opodatkowania.

Jak wziąć w najem długoterminowy Arval upatrzone już auto?

Arval dysponuje wieloma popularnymi i cenionymi markami samochodów osobowych, szczególnie lubianymi przez polskich przedsiębiorców. Wybór jest szeroki, przy czym samochody mogą być dostępne od ręki lub na zamówienie albo – jak ma to miejsce ostatnio – trudno dostępne.

Często jednak klienci chcieliby brać w najem auta o specyfikacji niedostępnej w standardowej ofercie Arval.

Co w takiej sytuacji?

Możesz zgłosić do wynajmu upatrzony przez siebie samochód! Warunkiem jest jednak by auto nie było wcześniej zarejestrowane, posiadało pełną gwarancję i pochodziło z krajowej, autoryzowanej sieci dystrybucji, na które dealer wystawi fakturę zakupową.

Jak to zrobić?

Pobierz specyfikację samochodu w PDFie od dealera lub przygotuj link do konfiguratora auta od wybranego producenta i wypełnij powyższy formularz. Na tej podstawie będziemy mogli wycenić najem Twojego upatrzonego samochodu i zająć się Twoim najmem!

FAQ – Zbiór często zadawanych pytań

Co to jest najem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to produkt finansowy. Polega na tym, że płacisz miesięczną ratę zawierającą czynsz za finansowanie i czynsz za usługi serwisowo-administracyjne. Otrzymujesz do dyspozycji nowy samochód na określony czas i przebieg zgodnie z Twoimi rzeczywistymi potrzebami. W cenie raty masz zapewnione usługi administracyjne, ubezpieczeniowe i serwisowania a w razie potrzeby również samochód zastępczy.

Jakie usługi dodatkowe może obejmować wynajem?

W cenie miesięcznego czynszu najmu poza finansowaniem pojazdu możesz oczekiwać szerokiego pakietu usług, w tym m.in:
– ubezpieczenia OC i AC,
– assistance 24h,
– pakietu serwisowego (badania techniczne, przeglądy),
– likwidacji szkody bez angażowania Twojej osoby,
– samochodu zastępczego,
– wymiany i przechowywania opon,
– kart paliwowych,
– aplikacji mobilnej ułatwiającej zarządzanie samochodem.

Czy czynsz najmu jest stały przez cały okres finansowania?

Czynsz najmu określony jest z góry. Może jednak ulec zmianom, jeśli wynajmujący naruszy warunki regulaminu firmy CFM, od której wynajmuje auto. Korekta czynszu ma miejsce szczególnie wtedy, gdy następuje rekalkulacja kosztów ubezpieczeń na koniec roku kalendarzowego albo w wyniku powstałych na pojeździe szkód.

Kto może prowadzić samochód będący w najmie długoterminowym?

Dopuszcza się możliwość użyczenia pojazdu innej osobie niż właściciel kontraktu przy czym nie istnieje system weryfikacji użytkowników. Samochód powinien prowadzić kierowca posiadający stosowne uprawnienia, być trzeźwym. Należy przy tym pamiętać, że odpowiedzialność za pojazd w przypadku szkody spoczywa na wynajmującym.

Jakie usługi serwisowe zawarte są w cenie czynszu?

Czynsz serwisowy pokrywa koszt obsługi technicznej samochodu w pełnym zakresie. Będą to: planowane przeglądy, badania techniczne i kontrolne, naprawy eksploatacyjne wynikające z normalnego zużycia, w tym naprawy zespołów mechanicznych, elektrycznych, hydraulicznych i elektronicznych, dolewki płynów i olejów, wymiany żarówek, piór wycieraczek, akcje serwisowe.

Co w przypadku przekroczenia ustalonego limitu kilometrów?

W przypadku przekroczenia limitu kilometrów (rocznego lub całkowitego) naliczana jest dodatkowa opłata wynikająca z przemnożenia ilości przekroczonych kilometrów przez określoną w umowie stawkę za przekroczenie. Opłatę taką uiszcza się co rok lub po zakończeniu kontraktu.