Zmierz koszt leasingu. Sprawdź kalkulatorem rat leasingu ile zapłacisz za leasing.

Zmierz swój leasing!

Kalk rat auto os
 • Krok 1. Wprowadź parametry
 • Krok 2. Oblicz ratę leasingu
 • Krok 3. Sprawdź koszt leasingu
5%
1%45%
Ustaw wysokość wpłaty wstępnej.
10%
1%30%
Ustaw wysokość kwoty wykupu na koniec umowy leasingu.
48m-ce
24m-ce72m-ce
Wybierz okres trwania umowy leasingu.
Jaki będzie stan samochodu?*
zł brutto
Wprowadź kwotę w pełnych złotych!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Czym jest kalkulator rat leasingowych samochodów osobowych?

Kalkulator rat leasingowych dla samochodów osobowych to narzędzie, które pozwala na symulację realnych warunków finansowych, jakie oferują krajowe firmy leasingowe na leasing operacyjny samochodów nowych oraz używanych.

Z uwagi na zmienność ofert polskich leasingodawców, samodzielne obliczanie raty leasingowej samochodu osobowego może być uciążliwe i odbiegające od realiów rynku finansowego. Dzięki bieżącej analizie ofert – dokonywanej przez naszą firmę – prezentowany kalkulator leasingu samochodu pozwala na rzeczywistą symulację auto leasingu bo uwzględniającą aktualną stawkę WIBOR oraz średnią wysokość oprocentowania oraz średnie marże stosowane przez współpracujące z nami firmy leasingowe m.in:

Co istotne, wyliczenia pochodzące z kalkulatora rat leasingowych samochodów osobowych nie powinny być traktowane jako oficjalna oferta ww instytucji finansowych. Wynika to z faktu, że kalkulator leasingowy samochodu prezentuje obliczenia rat i innych opłat leasingowych dokonane na podstawie uśrednionych marż i wysokości oprocentowania stosowanego przez wymienionych powyżej leasingodawców.

Z uwagi na to, iż kalkulator leasingu operacyjnego samochodów osobowych zarówno używanych , jak i nowych ukazuje uśredniony koszt leasingu liczony w oparciu o rzeczywistą ofertę firm leasingowych niezwykle istotne jest by przesłać do nas zapytanie ws leasingu interesującego Cię auta.

Na podstawie wybranych parametrów leasingu, podanych przez Ciebie w kalkulatorze rat leasingowych, będziemy w stanie przygotować oficjalne oferty na auto leasing.

Od czego zależy wysokość raty leasingowej?

Musisz pamiętać, że oficjalna kalkulacja rat leasingu samochodu osobowego będzie się niewiele różnić od tej, którą uzyskasz z obliczeń kalkulatora leasingu samochodowego. Różnica ta wynikać będzie z tego, iż firmy leasingowe do obliczenia oprocentowania leasingu biorą pod uwagę m.in.:

 • Zdolność kredytową Twoją i/lub Twojej firmy (im bardziej ryzykowna jest kondycja finansowa Twojej firmy tym wyższy będzie koszt leasingu).
 • Cenę samochodu, który chcesz wziąć w leasing operacyjny (im droższe auto przy słabej zdolności kredytowej tym większa szansa nawet na odmowę finansowania).
 • Zaproponowaną wysokość wpłaty własnej (im wyższą wpłatę zaproponujesz tym bardziej, w oczach leasingodawcy, wyglądasz na wiarygodnego klienta).
 • Stan i wiek samochodu osobowego (im starsze auto tym oprocentowanie jest wyższe).
 • Preferowany okres leasingu, który determinuje wysokość raty leasingowej.

W kalkulatorze rat leasingu samochodu osobowego możesz zmieniać podstawowe parametry  leasingu wielokrotnie w taki sposób aby koszt leasingu samochodu osobowego dopasować do możliwości finansowych własnej firmy. Dzięki temu, z dużym prawdopodobieństwem, uzyskana symulacja leasingu będzie zbliżona do tej, którą ostatecznie uda się uzyskać dla Ciebie od najlepszej firmy leasingowej.

Jakie parametry leasingu wpisać w kalkulator leasingu samochodu?

Warunki leasingu samochodowego będą różne w zależności od zmiennych, które wpiszesz w kalkulator leasingowy samochodu:

 • Wpłata inicjalna – możesz wybrać od 1 proc. do 45 proc. wartości auta.
 • Kwota wykupu – tutaj masz wybór między 1 proc. a 30 proc. Przy czym musisz pamiętać, że dla najkrótszego okresu leasingu minimalna kwota wykupu wynosi 19%. Im dłuższy okres leasingu wybierasz tym niższą kwotę wykupu możesz zastosować. W niektórych przypadkach istnieje możliwość podwyższenia kwoty wykupu nawet do 40% jednak wymaga to indywidualnych negocjacji z firmą leasingową, które przeprowadzimy za Ciebie.
 • Okres leasingu – dla samochodów osobowych zawiera się przeważnie w przedziale od 2 do 6 lat. Pamiętaj, że im dłuższy okres finansowania wybierzesz tym koszt leasingu będzie wyższy!

Podsumowanie

Kalkulator rat leasingu samochodu stanowi proste i intuicyjne narzędzie pomocnicze. Należy mieć jednak na uwadze, że stanowi wstępną propozycję na leasing auta. Prezentuje on średni koszt i wylicza ratę leasingu na samochód nowy albo używany bazując na rzeczywistych ofertach leasingodawców, których reprezentujemy. Kalkulacja leasingu samochodu uzyskania z naszego narzędzia nie stanowi zatem oficjalnej oferty tych firm i nie może być traktowana, jako ostateczna. Jest zatem wskazane – bo ułatwi i bardzo przyspieszy proces pozyskania leasingu na auto – by obliczenia leasingu, które najbardziej Tobie odpowiadają przesłać do nas byśmy mogli skierować się do firm leasingowych po najlepszą ofertę dla Ciebie.