Leasing na taxi

Tutaj zamówisz leasing na taxi w 30 sek. Zapytanie o leasing auta na taxi wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing samochodu na taxi – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Teoretycznie do leasingu taxi odnoszą się te same zasady, co do leasingu samochodów osobowych. Jednak w praktyce warunki stawiane przez leasingodawców mogą się różnić i to znacznie.

Chcesz zarabiać przewożąc pasażerów taksówką? Sprawdź na czym polega leasing samochodu na taxi oraz, co musisz wiedzieć zanim zaczniesz szukać najlepszej oferty leasingowej.

Najpierw poznajmy warunki, które trzeba spełnić, żeby jeździć na taksówce. Kierowca taksówki musi mieć licencję na taksówkę wydawaną przez urząd miasta/gminy. To podstawowy warunek, który dotyczy osób zamierzających świadczyć usługi w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

Wydanie licencji poprzedza kurs i egzamin. Licencja jest wymagana bez względu na to czy chcesz dołączyć do korporacji taksówkarskiej czy jeździć pod szyldem np. Bolt’a lub Uber’a.

Z punktu widzenia naszego tematu warto pamiętać, że urząd wyda licencję na konkretny samochód. Zmiana auta, numeru rejestracyjnego lub korporacji oznacza konieczność wystąpienia o nową licencję!

Pozostałe warunki żeby jeździć na taksówce (to standardowe wymagania większości korporacji):

 • ukończone 21 lat,
 • aktualne prawo jazdy kat. B,
 • zaświadczenie o niekaralności,
 • aktualne badania lekarskie i psychotechniczne,
 • zdany egzamin z transportu drogowego taksówką (w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców), 
 • własna działalność gospodarcza,
 • samochód z taksometrem, kasą fiskalną oraz odpowiednim oznakowaniem. Niektóre korporacje wymagają przedstawienia tytułu prawnego do dysponowania pojazdem.

Nieco inne zasady obowiązują osoby, które chcą jeździć dla Bolt’a lub Uber’a.

Te firmy również wymagają licencji oraz innych zaświadczeń określonych prawem, jednak nie ma potrzeby zakładania działalności gospodarczej. Potencjalny kierowca, który nie ma własnego auta lub nie chce go używać do przewozu osób, może skorzystać z floty partnera przewoźnika.

Trzeba też pamiętać, że aby dołączyć do korporacji taksówkarskiej albo do Bolt’a czy Uber’a należy spełnić dość szczegółowe wymagania dotyczące samochodu. Pojazd m.in. musi być nowy – rocznik nie starszy niż 2001 – 2005 (w zależności od firmy). Dodatkowy warunek to liczba siedzeń (4 – 6, bez kierowcy) oraz 4 drzwi. Pojazdy małe i nowoczesne mogą być odrzucone.

Inaczej mówiąc: nowy, sprawny, wygodny i zadbany samochód to nie tylko kwestia wzbudzenia zaufania u potencjalnych klientów czyli pasażerów. Stare auto z widocznym zużyciem może nie przejść przez sito weryfikacji.

Wybieraj okresy maksymalne np. 6 czy 7 letnie w przypadku leasingu samochodów tylko, jeśli nie planujesz skrócenia tej umowy w trakcie jej trwania a chcesz uzyskać niską ratę. Skrócenie łączy się bowiem z dodatkowymi kosztami (opłatą manipulacyjną, naliczeniem marży za przedwczesną spłatę).

Lepiej jest wybierać okresy ze „standardowego” przedziału od 2 do 5 lat w przypadku auto leasingu i zastosować wyższy wykup. Rata wtedy będzie zbliżona a do tego nie grożą Ci koszty związane z ubezpieczeniem AC czy GAP, które trzeba ponosić w pełnym wymiarze mimo, że pojazd ma już 6 czy 7 lat.

Leasing pod taxi – leasing dla taksówkarzy

Przejdźmy zatem do sedna – skąd wziąć samochód żeby świadczyć usługi taksówkarskie?

Zakup z własnej kieszeni to oczywiście duży wydatek. Auto prosto z salonu swoje kosztuje, również nie każdy przedsiębiorca zechce wydać gotówkę na wciąż drogi kilkuletni pojazd. Z pomocą przychodzi leasing czyli zewnętrzne finansowanie auto zakupu.

Samochody osobowe są najchętniej leasingowanym przedmiotem w Polsce. Pojazdy osobowe i dostawcze do 3,5 t. mają prawie 50 proc. udziału w rynku leasingowym. Przedsiębiorcy wiedzą, że leasingowanie pojazdu to najlepszy sposób na optymalizację kosztów i rozwój firmy.

Co przekonuje do decyzji, żeby wziąć leasing dla taxi? Do najważniejszych zalet leasingu należy:

 • nie zamraża się gotówki w samochodzie,
 • opłata wstępna oraz raty leasingowe są dla firmy kosztami uzyskania przychodu (tak dzieje się w leasingu operacyjnym, który jest najpopularniejszą formą leasingu samochodów w Polsce),
 • nie potrzebujesz poręczeń i żyrantów,
 • procedury w przypadku leasingu ograniczone są do niezbędnego minimum a w uproszczonej procedurze leasingowej wystarczą oświadczenie o dochodach firmy oraz o braku zaległości w urzędzie skarbowym,
 • decyzję o przyznaniu leasingu można otrzymać w 24 godziny,
 • leasing nie zmniejsza zdolności kredytowej,
 • leasingodawcy mają elastyczne podejście, właściciel firmy może dostosować parametry finansowania (liczbę rat leasingowych, wysokość opłaty wstępnej, kwotę wykupu) do własnych możliwości,
 • na zakończenie leasingu auto można wykupić na własność lub zwrócić i ewentualnie wyleasingować nowe.

Jeśli chcesz wziąć samochód w leasing na taxi, to czeka Cię procedura zbliżona do leasingu samochodu dla firmy o innym profilu działalności. Pamiętaj jednak, że są też spore różnice, które trzeba wziąć pod uwagę!

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Leasing samochodu na taxi – o czym trzeba pamiętać?

Rozważając leasing pod Uber, leasing na Bolt lub dołączenie do taxi korporacji trzeba uzyskać zgodę leasingodawcy na wykorzystaniu auta do świadczenia usług taxi. Samochód przechodzi przegląd techniczny, a w jego dowodzie rejestracyjnym musi znaleźć się pieczątka „TAXI”.

Przed zgodą na przyznanie finansowania taxi, instytucja finansujące może zechcieć ocenić reputację korporacji, z którą zamierzasz współpracować i uzależnić od tego warunki umowy.

Zauważ, że auto do przewozu pasażerów będzie używane intensywniej niż pojazdy służące w innych przedsiębiorstwach. Dlatego leasingodawca może zażądać wyższej opłaty inicjacyjnej. 

Zdecydowanie łatwiej uzyskać leasing na nowe auto niż na używany pojazd (nawet 2-3 letni). W przypadku używanego auta, leasingodawca można wymagać wyceny przygotowanej przez rzeczoznawcę.

Leasingując auto na taksówkę należy przygotować się na krótszy okres leasingu, a tym samym na wyższe raty miesięczne. Zazwyczaj taki leasing wiąże się z wykupieniem ubezpieczenia AC rozszerzonego o używanie samochodu jako taksówki.

Znaczniejsze zużycie taksówki oznacza, że po zakończeniu leasingu ewentualna sprzedaż nie odbędzie się za tak dobrą cenę jak “cywilnego” samochodu.

Z drugiej strony taksówkę możesz zgłosić do urzędu skarbowego jako samochód wykorzystywany tylko do działalności gospodarczej. Pozwoli Ci to na zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków leasingowych i eksploatacyjnych w wyższym stopniu niż jeśli pojazd będzie wykorzystywany w celach służbowo-prywatnych.

Szczegółowe informacje na temat sposobu rozliczania kosztów przy wykorzystywaniu aut osobowych w firmach dostępne są w innym naszym artykule na temat leasingu samochodowego w kosztach podatkowych. Sprawdź!

Leasing pod taxi – jakie warunki?

Na jakie warunki możesz liczyć, jeśli interesuje Cię leasing dla taksówkarzy?

 • samochody z salonu lub nie starsze niż 5-letnie,
 • okres leasingu 36 – 48 miesięcy, w niektórych wypadkach 60 miesięcy,
 • leasing w PLN i Euro,
 • elastyczny harmonogram spłat rat,
 • wypełnienie wniosku online,
 • wpłata początkowa zazwyczaj od 10 proc. do 25 proc.,
 • wykup końcowy już od 1% wartości,
 • decyzja leasingowa nawet w 24h

Choć procedury związane z finansowaniem taksówki są nieco bardziej wymagające niż w przypadku zwykłego pojazdu, to z pomocą doświadczonego doradcy pokonasz je bez większego problemu. Nowe auto w leasing na taxi ma swoje niepodważalne zalety. Samochód prosto z salonu lub 2-3 letni będzie zarabiał zamiast stać na kanale u mechanika. 

Leasing na taksówkę – skontaktuj się z doradcą

Przed wyborem leasingu warto porozmawiać z doświadczonym doradcą finansowym. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i pieniądze. Samodzielne poszukiwanie leasingu potrafi pochłonąć długie godziny, nie masz też gwarancji, że znajdziesz najlepszą dostępną ofertę.

Ekspert leasingowy świetne zna aktualne propozycje banków i innych instytucji leasingowych, wie, kto i na jakich warunkach sfinansuje dla Ciebie taksówkę. Szybko znajdzie leasing dopasowany do Twoich możliwości i wymagań. W przypadku leasingu taxi doradzi, jak możliwie ograniczyć koszty finansowania auta, np. obniżyć opłatę inicjacyjną rozkładając ją na pierwsze raty.

Wystarczy, że podasz podstawowe parametry, a wyszukamy najlepszą ofertę na auto w leasing na taxi.

Sprawdź, czy leasing na taxi nie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem!

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert