Leasing nieruchomości dla firm

Tutaj zamówisz leasing na nieruchomość komercyjną w 30 sek. Zapytanie o leasing nieruchomości wyślemy do 10 najważniejszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 20 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing na nieruchomość komercyjną – chętnych przybywa!

Z roku na rok przybywa firm chętnych na zawarcie umowy na leasing nieruchomości komercyjnych. Wynika to najczęściej z różnic występujących między leasingiem a kredytem hipotecznym, charakteryzującym się bardziej skomplikowanymi procedurami i dłuższym czasem oczekiwania na decyzję. Wielu przedsiębiorców nie do końca wie “jak działa leasing nieruchomości i jakie procedury trzeba spełnić”, “jakie nieruchomości są chętnie leasingowane”, bądź “czy leasing nieruchomości to w ogóle korzystne rozwiązanie”?

W tym miejscu oferujemy Ci korzystne warunki na leasing nieruchomości. Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu odpowiednich ofert leasingu na nieruchomość. Zamów nieruchomość komercyjną w leasing korzystając z tego formularza leasingu online. Masz gwarancję, że dostarczymy finansowanie, które pozwoli Ci sfinansować inwestycję i utrzymać koszty w ryzach!

Leasing nieruchomości dla firm – czym jest ten sposób finansowania?

Nowoczesne powierzchnie biurowe dla międzynarodowych korporacji, jak i rodzimych firm, hale produkcyjne dla branży spożywczej czy przetwórczej, galerie handlowe, będące w niejednej miejscowości punktem odniesienia codziennego życia mieszkańców, magazyny, często pod miastami, z których co rusz odjeżdża transport z towarami, hotele rozsiane po całej Polsce, które wabią klientów najnowszymi trendami fitness, basenami czy spa to widok, który dziś na nikim nie robi zbytniego wrażenia. Inwestycje tego typu powstają nie tylko w dużych miastach. Warsztaty samochodowe, pensjonaty, metalowe hangary dla firm z branży spożywczej, to coraz powszechniejszy widok nawet na polskich wsiach. 

Każda inwestycja w nieruchomości w większości przypadków wymaga nakładów pieniężnych idących w setki tysięcy lub miliony złotych. Każda też może być sfinansowana leasingiem!

Leasing nieruchomości to rozwijający się sposób finansowania, który sukcesywnie rośnie od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Wtedy to zawierano wielomilionowe (a nawet miliardowe, bowiem był to okres przed denominacją) transakcje, na które mogły pozwolić sobie tylko najlepiej prosperujące firmy, często mające zagranicznych inwestorów. Nic dziwnego, że leasing nieruchomości dotychczas uznawany był za transakcję zarezerwowaną tylko dla największych przedsiębiorstw. Od tamtej pory trochę się zmieniło w kwestii warunków przyznawania leasingu. Poza inwestorami z dużym kapitałem, zarówno ziemskim czy finansowym, firmy leasingowe nie zamykają drzwi przed mikroprzedsiębiorstwami czy inwestorami mieszkaniowymi.

Leasing nieruchomości – co do zasady – działa na takich samych zasadach, jak leasing samochodów osobowych czy dostawczych, leasing ciągników siodłowych czy leasing maszyn i linii technologicznych – leasingodawca oddaje leasingobiorcy przedmiot leasingu w użytkowanie w zamian za comiesięczne raty leasingowe. Zawsze, co jest standardem przy transakcjach o wysokiej wartości, wymagane jest uiszczenie opłaty wstępnej, która wynosi od 15 do 45 proc. wartości netto nieruchomości. W zależności od sposobu finansowania – leasingiem operacyjnym albo finansowym – negocjuje się kwotę ewentualnego wykupu końcowego. 

Ile wynosi minimalny okres leasingowania nieruchomości? 

Rok 2013 okazał się przełomowy dla sektora leasingu nieruchomości ze względu na zmiany, wnoszące spore korzyści dla przedsiębiorców:

 • od stycznia 2013 roku minimalny okres leasingu nieruchomości komercyjnych został skrócony z 10 do 5 lat – działanie to miało na celu zachęcić przedsiębiorców do zawierania tego typu transakcji, bowiem okres 5 lat wydawał się bardziej bezpieczny.  
 • leasingiem objęto również prawo wieczystego użytkowania gruntów, czyli oddanie w użytkowanie osobie fizycznej lub prawnej ziemi należących do Skarbu Państwa na okres 99 lat. Do tamtej pory transakcję leasingową można było zawrzeć tylko na środki trwałe podlegające amortyzacji, wartości niematerialne i prawne oraz grunty własnościowe.

Na jakie nieruchomości komercyjne możesz wziąć leasing?

Leasing nieruchomości przewidziany jest na:

 • budynki i lokale biurowe,
 • centra logistyczne,
 • centra handlowe,
 • lokale użytkowe,
 • warsztaty samochodowe,
 • budynki przeznaczone pod hotele (np. kamienice),
 • salony samochodowe,
 • obiekty sportowe,
 • lokale gastronomiczne,
 • hale produkcyjne,
 • magazyny,
 • inne obiekty charakterystyczne dla danej instytucji finansowej, bowiem każda firma ma swoją własną pulę dodatkowych nieruchomości, które można sfinansować.

Należy zaznaczyć, że nieruchomość, która ma się stać przedmiotem leasingu musi spełnić szereg wymagań dotyczących m.in ceny, konstrukcji, lokalizacji czy – co raczej oczywiste – nie posiadać zadłużeń. Różnice zależą w gruncie rzeczy od instytucji finansującej, która ostatecznie zostanie wybrana, ponieważ każda firma ma inne wymagania (najwięcej restrykcyjnych wymagań mają banki).

LEASING?

WYPEŁNISZ W 30 SEKUND!

Leasing czy pożyczka leasingowa - wypełnij formularz i załatw sprawę od ręki.
Leasing? W 30 sek.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają to!

Nieruchomość w leasing finansowy czy leasing operacyjny?

Na polskim rynku dostępne są dwie najpopularniejsze formy finansowania leasingowego – leasing operacyjny i leasing finansowy.

Leasing operacyjnyLeasing finansowy
Czas trwaniaminimalnie 5 latbrak minimalnego okresu
Przedmiot leasingusama zabudowa bez gruntuzabudowa wraz z gruntem
Amortyzacjapo stronie leasingodawcypo stronie leasingobiorcy
Prawo własnościleasingodawcaleasingobiorca
Podatek VATpłatny przy każdej raciepłatny od razu z góry
Koszt uzyskania przychodupełna rata leasingowa wraz z opłatą wstępnąamortyzacja oraz część odsetkowa raty leasingowej
Wykupnp .minimalnie 46% wartości nieruchomości w dniu zawarcia umowy przy 10-letniej umowie leasinguspłata następuje wraz z wniesieniem ostatniej raty

Ostateczny sposób wyboru finansowania zależy od przedsiębiorcy – jego potrzeb oraz preferowanego okresu trwania zobowiązania. Większość firm decyduje się na leasing operacyjny ze względu na mniejszą ilość formalności oraz korzyści podatkowe, wynikające z tego typu leasingu, bowiem leasingobiorca ma prawo wpisać w koszt uzyskania przychodu całą ratę – zarówno część kapitałową, jak i odsetkową. Dodatkową korzyścią jest także możliwość rozłożenia podatku VAT na raty i spłacania ich zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Należy zaznaczyć, iż w przypadku leasingu operacyjnego leasingobiorca ma prawo odmówić wykupu i rozwiązać umowę wraz z rzeczywistym dniem jej zakończenia, w przypadku leasingu finansowego nie ma takiej możliwości, gdyż nabyta nieruchomość staje się własnością leasingobiorcy w dniu wniesienia ostatniej raty zobowiązania. 

Uwaga! Leasing nieruchomości może być wzięty tylko na przedmioty znajdujące się w Polsce, nie ma możliwość, aby sfinansować nieruchomość położoną za granicą, jednak istnieje możliwość wzięcia leasingu w EUR, USD lub PLN.

Czy leasing zwrotny nieruchomości to korzystne rozwiązanie?

Mało popularną, aczkolwiek korzystną formą finansowania nieruchomości jest leasing zwrotny. Polega on na odsprzedaży firmie leasingowej własnej nieruchomości z zastrzeżeniem sobie praw do jej ciągłego użytkowania. Firma leasingowa z ceny zakupu nieruchomości potrąca udział własny klienta, spłaca ewentualne ciążące na niej zobowiązania, a różnicę wypłaca leasingobiorcy. Następuje wtedy zmiana prawa własności na rzecz korzystania z nieruchomości zgodnie z aktualną wartością rynkową – jako właściciel zrzekasz się praw własności nieruchomości, które następnie zostają przekazane leasingodawcy. 

Jakie są zalety leasingu zwrotnego nieruchomości? 

Leasing zwrotny nieruchomości ma w sobie dwie kluczowe korzyści. Pierwszą z nich jest nagły zastrzyk gotówki. Leasingodawca od razu, po dokonaniu transakcji sprzedaży nieruchomości wypłaca Ci należną kwotę pieniędzy, którą możesz przeznaczyć chociażby na dalszy rozwój działalności czy też spłatę długów, jeśli twoja firma ma problemy z ciągłością finansową. Drugim faktem przemawiającym na korzyść leasingu zwrotnego jest to, że masz prawo wykupić nieruchomość, która tak naprawdę wcześniej należała do ciebie…oczywiście, jeśli Twoja działalność nie przewiduje upadłości. Odzyskujesz nieruchomość najczęściej wraz ze spłatą ostatniej raty na warunkach przyjętych w momencie zawierania umowy leasingu. 

Jakim podmiotom będzie dostać leasing na nieruchomość łatwiej, a jakim trudniej?

Od 250 tys do nawet 1,5 mln zł – tyle wynosi minimalna kwota, której dysponowanie na starcie upoważnia cię do zawarcia umowy leasingu nieruchomości. Nie każda firma dysponuje środkami własnymi w takiej wysokości, a do tego trzeba się liczyć minimum z 15% wkładem własnym. Na leasing decydują się przeważnie firmy z sektora największych przedsiębiorstw oraz MŚP, których miesięczny przychód pozwala na spłacanie kilku tysięcznych rat. Wiele instytucji finansowych stawia także wymagania co do minimalnego okresu funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku – w większości przypadków są to dwa lata. Chcąc zawrzeć umowę leasingu na nieruchomość, musisz wykazać się odpowiednią wiarygodnością finansową, bowiem zadłużeni mogą mieć większy problem z uzyskaniem finansowania. 

Jakie są ogólne warunki umowy leasingu dla nieruchomości w danej instytucji lub banku?

Nie każdy bank, który oferuje leasing zajmuje się leasingiem nieruchomości. Pod spodem znajdują się instytucje, które wyspecjalizowały się w tego typu umowach:

BNP Paribas Leasing:

Podstawowy okres zawarcia umowy w BNP Paribas wynosi 84 miesiące, a cena finansowanej nieruchomości nie może być niższa niż 1 mln euro. Wkład własny ustalany jest indywidualnie na podstawie majątku działalności, a wartość końcowa zależy od rodzaju umowy i leasingu, bowiem bank oferuje trzy rodzaje leasingu nieruchomości – leasing operacyjny, finansowy i zwrotny. BNP Paribas daje również wybór oprocentowania (zmienne lub stałe) i waluty (PLN lub EURO).

mLeasing:

Oferta kierowana jest głównie do podmiotów szukających finansowania zakupu nieruchomości takich jak: spółek prawa handlowego, firm sektora MŚP, dużych przedsiębiorstw i korporacji czy nawet osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Minimalna wartość finansowanych nieruchomości wynosi ok. 1,5 mln PLN netto dla typowych lokali użytkowych oraz ok. 3 mln PLN netto dla samodzielnych nieruchomości, tj. budynków wolnostojących wraz z gruntem. Należy podkreślić, że mLeasing finansuje tylko obiekty, które zostały już wybudowane, jak i tylko nieruchomości typowo komercyjne przeznaczone pod cele niemieszkalne. Mieszkania, apartamenty czy domy (niezależnie czy zamieszkałe czy wykorzystywane na potrzeby firmowe) niestety nie mogą zostać objęte finansowaniem. 

Millennium Leasing:

Przedmiotami leasingu nieruchomości w banku Millennium, mogą być tylko budynki i lokale biurowe, handlowe lub usługowe, hale magazynowe i produkcyjne oraz centra logistyczne o wartości nie mniejszej niż 2 mln zł netto. Minimalny okres leasingu operacyjnego wynosi 5 lat ( dla leasingu finansowego – nie określono). 

EFL Leasing:

Credit Agricole szczyci się własną siecią rzeczoznawców i notariuszy pomagających przy zawieraniu transakcji leasingu nieruchomości. Minimalny wkład własny wynosi 20%, a umowa nie może trwać dłużej niż 10 lat. Finansowane są zarówno obiekty nowe (od dewelopera), jak również używane bez żadnych granic wiekowych. Leasing dostępny jest tylko w walucie PLN oraz maksymalna kwota transakcji nie może przekroczyć 10 mln netto. Należy podkreślić, że EFL nie oferuje leasingu zwrotnego. 

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Jakie są zalety i wady leasingu nieruchomości?

Leasing nieruchomości to transakcja, której zaletami są nie tylko korzyści finansowe czy podatkowe, ale również:

 • brak wpływu na zdolność kredytową firmy,
 • znacznie mniejsze niż przy wniosku o kredyt wymogi,
 • szybki sposób na odzyskanie ciągłości finansowej firmy (leasing zwrotny),
 • dogodny okres finansowania wynoszący nawet 15 lat,
 • możliwość wykupu nieruchomości po zakończeniu umowy.

Każda transakcja, w grę której wchodzą duże, przeważnie milionowe kwoty, zmierza się również z wadami. Największą z nich jest fakt, iż większość leasingowanych obiektów nie może być tańsza niż 1,5 miliona złotych. W przypadku leasingu operacyjnego leasingodawca, na czas trwania umowy jest właścicielem obiektu, dlatego w każdej chwili ma on prawo rozwiązać umowę i sprzedać nieruchomość – dzieje się tak jednak tylko w przypadku zalegania z płatnościami oraz brakiem porozumienia między stronami. 

Jakie są różnice między leasingiem nieruchomości a kredytem hipotecznym?

Leasing Kredyt hipoteczny
Czas trwaniaod 5 do nawet 15 latbrak minimalnego okresu, do 35 lat
Zdolność kredytowanie wpływa ma znaczący wpływ przy zawieraniu następnych zobowiązań kredytowych
Procedury bez zbędnych formalnościdogłębne zbadanie możliwości finansowych firmy
Kwestia podatkowamożliwość zmniejszenia podatku dochodowego poprzez zaliczenie rat do kosztów uzyskania przychodubrak wpływu

Co w przypadku leasingu mieszkania?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy mieszkanie można wziąć w leasing. Tak, ale tylko w szczególnych sytuacjach i w nie każdym banku. Wiele instytucji finansowych nie bierze pod uwagę leasingu mieszkań, apartamentów czy domów nawet jeśli przeznaczone one będą w 100% pod działalność gospodarczą. Należy podkreślić, że instytucje bankowe zazwyczaj w ogóle nie udzielają leasingu osobom prywatnym, nawet na rzeczy o mniejszej wartości takie jak samochody czy elektronikę (nie wspominając o nieruchomościach), dlatego osoba fizyczna nie ma możliwości otrzymania leasingu na mieszkanie. W przypadku, gdy osoba nieprowadząca działalności gospodarczej będzie poszukiwała mieszkania na własność pozostaje jej tylko kredyt hipoteczny. 

Czym różni się leasing od wynajmu?

Wynajem to nic innego, jak prawo do użytkowania nieruchomości w zamian na wnoszenie comiesięcznych rat ustalonych z najemcą. Na podobnych zasadach działa leasing, z jednym wyjątkiem – przedmiot wynajmu nigdy nie stanie się własnością najemcy, przedmiot leasingu owszem. W przypadku leasingu operacyjnego leasingobiorca ma prawo wykupić nieruchomość na wcześniej ustalonych zasadach; w przypadku leasingu finansowego wykup następuje wraz z płatnością ostatniej raty. Jedną z kluczowych różnic jest również możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy ze strony leasingodawcy.

Umowę leasingu, w przeciwieństwie do umowy najmu zawiera się na kilka lat. W momencie, gdy zalegasz z płatnościami najemcy, nie ma on prawa wyrzucić wynajmującego z lokalu, bez wcześniejszego zapewnienia mu nieruchomości zastępczej. Inaczej jest w przypadku leasingu – leasingodawca ma prawo wypowiedzieć leasing oraz sprzedać nieruchomość bez wiedzy leasingobiorcy. Taki obrót spraw następuje, gdy leasingobiorca nie płaci rat terminowo lub nie może dojść do porozumienia z firmą leasingową. 

Czy wybierając leasing nieruchomości można zarobić?

Leasing kojarzy się głównie z płaceniem rat niż ich otrzymywaniem, ale czy słusznie? Na leasingu nieruchomości można zarobić. Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że leasingowane powierzchnie mogą być dalej dzierżawione, co w efekcie powiększa twój przychód niekiedy o kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Ten aspekt z reguły wykorzystują firmy leasingujące centra handlowe czy magazyny logistyczne. 

Łatwiej o leasing na nieruchomość czy o kredyt?

Na to pytanie nie ma konkretnej oraz uniwersalnej odpowiedzi. W większości przypadków, gdy firma składa wniosek o kredyt, banki stawiają większe wymagania, bowiem oczekują wykazania się odpowiednim stażem działalności, przychodami oraz wiarygodnością finansową. Ich oczekiwania odnośnie sytuacji finansowej firmy są znacznie większe niż w przypadku leasingu – wynika to z tego, że ewentualne dochodzenie roszczeń w przypadku kredytu jest dla instytucji bankowych dużo bardziej czasochłonne niż dla instytucji leasingowych.

Bank zabezpiecza pożyczone środki w formie hipoteki na nieruchomości, a w przypadku jakichkolwiek problemów musi przeprowadzić postępowanie egzekucyjne. Z ekonomicznego punktu widzenia leasing jest bardziej bezpieczniejszy dla samego leasingodawcy, jak i leasingobiorcy, bowiem w każdej chwili można daną nieruchomość sprzedać, bez wszczynania postępowania egzekucyjnego – w przypadku, gdy spóźniasz się z ratami dłużej niż 6 miesięcy leasingodawca ma prawo wypowiedzieć umowę. Mniejsza ilość wymagań oraz różnorakich restrykcji takich jak: odpowiednio długi czas funkcjonowania firmy na rynku czy wykazanie się stałymi comiesięcznymi przychodami powoduje, że w efekcie łatwiej otrzymać leasing niż kredyt.

Czy Twoja firma planuje budowę centrum logistycznego lub handlowego, zamierza postawić hotel albo halę produkcyjną? Tak? To potrzebuje leasingu na nieruchomość! Zamów go wygodnie z nami!

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert

Czy leasing zwrotny nieruchomości jest opłacalny?

O ile dysponujesz własną nieruchomością oraz potrzebujesz nagłego zastrzyku gotówki to leasing zwrotny nieruchomości będzie korzystnym rozwiązaniem.

Jakich formalności trzeba dopełnić, aby otrzymać leasing na nieruchomość?

Każda firma leasingowa ma swoje własne wymogi, jednak w większości przypadków potrzebne będą dokumenty potwierdzające wiarygodność finansową Twojej działalności, która nie może być krótsza niż 2 lata.

Łatwiej o leasing nieruchomości czy o kredyt?

Ze względu na mniejszą ilość wymagań niż w przypadku wniosku o kredyt łatwiej jest otrzymać leasing na nieruchomość.

Jaka jest minimalna wartość leasingowanej nieruchomości?

Instytucje finansowe mają swój minimalny próg, wynoszący od 250 tys.zł do 1,5 mln zł.

Na ile lat mogę wziąć leasing nieruchomości?

Od stycznia 2013 roku minimalny okres leasingu wynosi 60 miesięcy, maksymalny zaś może dochodzić nawet do 15 lat.

Czy leasingodawca ma prawo rozwiązać umowę podczas jej trwania?

Tak, o ile nie płacisz rat w wyznaczonych terminach lub nie możesz dojść do porozumienia z leasingodawcą. W takiej sytuacji może on rozwiązać umowę i sprzedać nieruchomość, którą finansuje.