Leasing sprzętu medycznego, na sprzęt laboratoryjny i stomatologiczny oraz leasing aut dla lekarzy

Tutaj zamówisz leasing na sprzęt medyczny oraz samochód dla lekarza w 30 sek. Zapytanie o leasing sprzętu medycznego lub auta wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Prostota. Szybkość. Atrakcyjne warunki. Święty Graal finansowania sprzętu medycznego istnieje!

Przygotowanie do otwarcia nowego gabinetu lekarskiego, wymiana sprzętu medycznego, który uległ niespodziewanej awarii albo modernizacja placówki medycznej? Sfinansowanie specjalistycznego sprzętu medycznego, aparatury laboratoryjnej czy urządzeń stomatologicznych często wymaga dużych nakładów pieniężnych. Sytuacja większości małych i średnich przedsiębiorstw z branży medycznej na ogół nie pozwala na tak duży jednorazowy wydatek. Z kolei firmy, które mogą sobie na to pozwolić, muszą brać pod uwagę scenariusz, czy duża, jednorazowa inwestycja nie stanie się zagrożeniem dla ich przyszłej płynności finansowej.

Na leasing.sos.pl oferujemy korzystne warunki na leasing sprzętu medycznego, w tym na sprzęt laboratoryjny, sprzęt stomatologiczny, sprzęt okulistyczny oraz inne urządzenia medyczne, jak również leasing samochodu dla lekarzy. Współpracujemy tylko z wybranymi i zaufanymi firmami leasingowymi dzięki czemu mamy stały dostęp do szeregu ofert na leasing medyczny. Zamów samochód albo sprzęt medyczny w wygodnym leasingu online albo skorzystaj z pożyczki leasingowej. Masz gwarancję, że dostarczymy Ci finansowanie na miarę Twoich oczekiwań i potrzeb!

W branży medycznej masz do dyspozycji różne instrumenty finansowe, z których możesz skorzystać, aby sfinalizować zakup sprzętu medycznego, urządzeń laboratoryjnych, wyposażenia gabinetu stomatologicznego czy okulistycznego albo samochodu dla lekarza nieważne jakiej specjalności.

Jedną z młodszych form finansowania jest leasing medyczny dla lekarzy, właścicieli placówek medycznych, stomatologicznych czy laboratoryjnych, który stanowi doskonałą alternatywę dla kredytu czy wydatków gotówkowych. Leasing dla lekarzy jest elastyczną formą finansowania zewnętrznego, która branży medycznej oferuje bardzo preferencyjne warunki oraz możliwość skorzystania z procedury uproszczonej.

Leasing sprzętu medycznego i samochodów dla lekarzy – korzyści

Główne korzyści leasingu medycznego to:

 • Szybkość uzyskania decyzji na leasing urządzeń medycznych, na sprzęt laboratoryjny w leasing, na leasing sprzętu stomatologicznego, na sprzęt optyczny w leasing czy samochód dla lekarza nawet w 2h!
 • Maksymalnie uproszczona procedura na sprzęt laboratoryjny w leasing, na sprzęt stomatologiczny w leasing, na leasing sprzętu medycznego czy leasing samochodu dla lekarzy!
 • Minimum dokumentów by uruchomić leasing urządzeń medycznych, leasing na sprzęt okulistyczny, leasing na sprzęt laboratoryjny, na wyposażenie gabinetów ginekologicznych czy na samochód w leasing dla lekarzy!
 • Niższe niż w przypadku innych branż koszty finansowe na leasing sprzętu medycznego, na sprzęt laboratoryjny w leasing, na leasing sprzętu stomatologicznego, na urządzenia medyczne w leasingu czy na auto leasing dla lekarzy!
 • Wysokie kwoty finansowania na urządzenia medyczne w leasingu, na sprzęt medyczny w leasing, na sprzęt stomatologiczny w leasing, na sprzęt okulistyczny w leasing, sprzęt laboratoryjny w leasing czy na samochód w leasing dla lekarzy!
 • Możliwość wnioskowania od 1-go dnia działalności o leasing na urządzenia medyczne, o leasing sprzętu stomatologicznego, o leasing sprzętu optycznego, o leasing na sprzęt laboratoryjny czy o leasing medyczny na samochód dla lekarza!

Te cechy sprawiają, że leasing medyczny jest doskonałą opcją zarówno dla małych gabinetów lekarskich, okulostycznych czy stomatologicznych, aptek i punktów aptecznych, placówek laboratoryjnych, jak i przychodni, szpitali czy dużych centrów medycznych.

Jaki leasing dla lekarza/placówki medycznej?

Aktualnie, w branży leasing sprzętu medycznego oraz leasing samochodów dla lekarzy jest jedną z najchętniej wybieranych możliwości. Rosnąca popularność tego rodzaju finansowania wynika z elastyczności, którą oferuje leasing. Decyzja jest podejmowana szybko, przy minimum dokumentów, a szerokość oferty pozwala na wybranie najkorzystniejszego rozwiązania. Przed skorzystaniem z tego rodzaju finansowania, przeanalizuj, który rodzaj leasingu będzie najkorzystniejszy w Twojej sytuacji. Możesz wybierać między trzema wariantami:

 • Leasingiem operacyjnym gdzie sprzęt medyczny lub samochód otrzymujesz w czasowe użytkowanie, co jest traktowane jako usługa objęta 23% podatkiem VAT. Największą korzyścią tego rozwiązania jest możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu całej opłaty wstępnej, rat leasingowych oraz opłat eksploatacyjnych.
  Zdecydowanym atutem medycznego leasingu operacyjnego jest amortyzacja sprzętu po stronie leasingodawcy, niskie raty, a także dobrowolny wykup samochodu przez lekarzy czy sprzętu lub podjęcie leasingu nowego sprzętu medycznego po zakończeniu poprzedniej umowy. Na czas trwania leasingu fizycznym właścicielem pojazdu albo sprzętu medycznego laboratoryjnego, stomatologicznego, okulistycznego pozostaje leasingodawca. Nie ma możliwości odliczenia kosztów amortyzacyjnych (raty leasingu i tak wrzucamy w koszty działalności), ani konieczności wykupu przedmiotu leasingu, co będzie dobrą opcją, kiedy nie chcemy przejmować go na własność.
 • Leasingiem finansowym jest on częściej wybierany przez branżę medyczną z uwagi na stawkę podatku VAT. To znacznie lepsze rozwiązanie ze względu na stosowanie w branży medycznej obniżonego, 8% podatku VAT. Ta cecha czyni finansowy leasing urządzeń medycznych i sprzętu medycznego zdecydowanie tańszą opcją dla lekarzy w stosunku do leasingu operacyjnego, w którym każda rata leasingu jest obciążona 23% podatkiem VAT. Opłaca się zatem brać w finansowy leasing urządzenia medyczny opodatkowane 8% stawką VAT, samochody dla lekarzy zaś finansować leasingiem operacyjnym, bo te opodatkowane są stawką 23% VAT.
  Leasing finansowy na sprzęt i urządzenia medyczne daje możliwość odpisywania wydatków amortyzacyjnych (amortyzuje je leasingobiorca) i zaliczania odsetek z rat leasingu do kosztów działalności. Ponieważ nierzadko sprzęt medyczny jest użytkowany przez wiele lat to po zakończeniu umowy leasingu prawa własności do urządzeń medycznych, sprzętu okulistycznego, sprzętu laboratoryjnego czy stomatologicznego uzyskasz w prosty sposób – wraz z opłaceniem ostatniej raty. Po wykupie firma leasingowa przepisze prawo własności na Ciebie – leasingobiorcę. Leasing finansowy, jak i operacyjny jest korzystny także ze względu na brak konieczności angażowania własnych środków. Wadą jednak leasingu finansowego jest konieczność zapłaty całego podatku VAT z góry, na początku transakcji. Najczęściej jest on wliczany w kwotę pierwszej raty.
  Ten typ finansowania cieszy się dużym zainteresowaniem wśród podmiotów, które nie są płatnikami VAT, tj. większość lekarzy prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą a także w odniesieniu do zakupów sprzętu i urządzeń medycznych opodatkowanych 8% stawką VAT.

LEASING DLA LEKARZA – OPERACYJNY CZY FINANSOWY?

LEASING OPERACYJNYLEASING FINANSOWY
23% VAT od wartości sprzętu lub samochodu8% VAT od wartości sprzętu
Możliwość wliczenia w koszty całej opłaty wstępnej, rat leasingowych, opłat eksploatacyjnychMożliwość wliczenia w koszty odsetek z rat leasingu
Amortyzacja po leasingodawcyAmortyzacja po stronie leasingobiorcy
Niskie ratyRaty wyższe niż w leasingu operacyjnym
Dobrowolny wykup po zakończeniu umowy lub wymiana na nowy sprzętUmowa kończy się wykupem. Kwota wykupu to na ogół 1% od wartości sprzętu. Zazwyczaj kwotę wykupu stanowi ostatnia rata.
Czas trwania umowy to minimum 24 miesiące – maksimum 6-7 latCzas trwania umowy to minimum 6 miesięcy – maksimum 60-72 m-ce
Musi minąć co najmniej 40% normatywnego czasu amortyzacji, czyli 40% wartości początkowej sprzętu. Na ogół trwa to 2 – 5 lat.Brak minimalnego czasu amortyzacji 
Nie obniża zdolności kredytowejObniża zdolność kredytową

LEASING?

WYPEŁNISZ W 30 SEKUND!

Leasing czy pożyczka leasingowa - wypełnij formularz i załatw sprawę od ręki.
Leasing? W 30 sek.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają to!

 • Pożyczką leasingową sprzętu medycznego powstała ona w wyniku analizy potrzeb lekarzy i branży medycznej i łączy cechy leasingu finansowego oraz kredytu bankowego.
  Pożyczka leasingowa jest z reguły obciążona 8% podatkiem VAT bo taką nalicza się od wartości za urządzenia medyczne, sprzęt stomatologiczny, sprzęt okulistyczny, sprzęt laboratoryjny czy inny sprzęt medyczny. Zostaje on włączony w comiesięczną ratę wzorem kredytu bankowego. Z kolei cechą zaczerpniętą z leasingu finansowego jest wyjątkowo prosta procedura udzielenia, rozwiązania dot. amortyzacji oraz wliczania wydatków w koszty działalności gospodarczej. W ten sposób możemy odpisać wydatki amortyzacyjne na sprzęt medyczny i zaliczyć odsetki do kosztów prowadzenia działalności.
  Cechą wspólną pożyczki finansowej oraz leasingu finansowego jest minimum formalności, niskie oprocentowanie, uproszczona procedura i preferencyjne warunki leasingu dla lekarzy i całej branży medycznej.

LEASING DLA LEKARZA – FINANSOWY CZY POŻYCZKA LEASINGOWA?

POŻYCZKA LEASINGOWALEASING FINANSOWY
VAT od wartości sprzętu – wliczany w ratęVAT od wartości sprzętu płatny z góry + odsetki
8% VAT od wartości sprzętu8% VAT od wartości sprzętu
Właściciel – POŻYCZKOBIORCAWłaściciel – FIRMA LEASINGOWA
Amortyzacja po stronie lekarza/przychodniAmortyzacja po stronie lekarza/przychodni
Odsetki od pożyczki wliczane w koszty prowadzenia działalności gospodarczejOdsetki od leasingu wliczane w koszty prowadzenia działalności gospodarczej
Brak kosztu wykupu, brak opłat za przeniesienie wartościBrak kosztu wykupu, opłata za przeniesienie wartości stanowi ostatnia rata

POŻYCZKA LEASINGOWA?

ZAMÓWISZ OD RĘKI!

Pożyczka leasingowa - zamówisz od ręki!

Pożyczka leasingowa – wypełnij i zamów!

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Stan przedmiotu:*
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Przy wyborze formy finansowania dla swojej firmy warto zadbać o rozważenie za i przeciw dla każdego z tych 3ech rozwiązań. Pozwoli to na pominięcie etapu prób i błędów oraz przejście do skutecznego rozwoju własnej działalności.

W tym celu zachęcamy do skorzystania z pomocy naszej profesjonalnej firmy pośredniczącej, która ma doświadczenie w finansowaniu samochodów dla lekarzy oraz zdobywaniu korzystnych ofert leasingu sprzętu medycznego i urządzeń medycznych dla placówek medycznych. Doradca dostosuje warunki oraz koszt do sytuacji Twojej firmy i oczekiwań. Jest to cenne rozwiązanie ze względu na możliwość sprawdzenia większej liczby ofert na leasing medyczny dostępnych na rynku i ich porównania w jednym miejscu.

Procedura uproszczona w leasingu urządzeń medycznych – minimum formalności, maksimum korzyści!

Ze względu na wykonywanie zawodu zaufania społecznego, lekarze cieszą się znacznymi przywilejami. Pod tym względem firmy leasingowe nie stanowią wyjątku i oferują preferencyjne warunki dla branży medycznej. Największą korzyścią, z jakiej może skorzystać lekarz, placówka medyczna lub firma powiązana z branżą medyczną, jest uproszczona procedura postępowania leasingowego. Standardowa procedura zakłada przedstawienie np. dokumentów finansowych.

Z kolei procedura uproszczona na leasing urządzeń medycznych, leasing sprzętu laboratoryjnego, leasing sprzętu stomatologicznego czy okulistycznego a także na leasing samochodów dla lekarzy gwarantuje minimum formalności i papierologii oraz znacznie szybszy czas decyzji. Najczęściej wymaganymi dokumentami w procedurze uproszczonej są:

 • Dokumenty rejestrowe firmy.
 • Dowód osobisty.
 • Faktura proforma pojazdu/sprzętu + specyfikacja techniczna.
 • Dokument potwierdzający prawo do wykonywania zawodu.

Ścieżka proceduralna jest niezwykle prosta. Wystarczy dostarczyć minimum tych dokumentów skanem, a formalności przebiegną niezwykle szybko – decyzję otrzymasz nawet w ciągu 24 godzin.

Przede wszystkim elastyczność. Dlaczego leasing medyczny jest idealny?

Leasing sprzętu medycznego oraz samochodów dla lekarzy jest coraz chętniej wybierany przez branżę medyczną ze względu na elastyczność oraz szerokie możliwości finansowania. Z tego rodzaju „płacenia za zakupy” korzystają zarówno prywatne gabinety, rodzinne przychodnie, apteki, centra medyczne, ale też gabinety kosmetyczne i praktyki weterynaryjne. Leasing sprzętu medycznego, ale również wyposażenia gabinetu lub samochodów dla lekarzy, niesie ze sobą wiele korzyści. Są to m.in:

 • Elastyczność i szeroka oferta.
 • Finansowanie inwestycji o wysokich kwotach.
 • Uproszczona procedura w stosunku do kredytu bankowego.
 • Niższe koszty finansowania.
 • Możliwość odpisania wydatków amortyzacyjnych.
 • Zaliczenie odsetek do kosztów prowadzenia działalności.
 • Możliwość użytkowania bez konieczności wykupu; dobrowolny wykup.
 • Szybkość decyzji leasingowej.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Leasing auta dla lekarza? Skorzystaj z procedury uproszczonej!

W kontekście finansowania sprzętu dla branży medycznej mówimy głównie o specjalistycznym sprzęcie medycznym, jednak, jak wcześniej wspomniano, możemy również skorzystać z leasingu samochodów dla lekarzy lub placówek medycznych. Zrobisz to na preferencyjnych warunkach, które przysługują branży medycznej.

Wystarczy minimum formalności, żeby skorzystać z indywidualnych warunków autoleasingu. Decyzję otrzymasz już w 24 godziny, a w przypadku niektórych firm leasingowych nawet szybciej.

Zamów szybkie i atrakcyjne finansowanie na samochód w leasingu dla lekarzy. Wypełnij wstępny wniosek o leasing byśmy mogli nadać Twojej potrzebie bieg.

Autoleasing jest również bardzo efektywnym sposobem powiększania kosztów uzyskania przychodu i zmniejszenia obciążeń podatkowych. Korzyści podatkowe są tym wyższe, im droższy leasingowany samochód.

O co chodzi z leasingiem medycznym? – Podsumowanie

Modernizacja placówki, zakup nowego sprzętu medycznego, awaria starego? A może leasing samochodu dla lekarza lub centrum medycznego? Brak gotówki to nie problem…tylko po co ją wydawać?! Postaw na rozsądne rozwiązanie – leasing medyczny!

Jeśli nadal nie wiesz, jak to ugryźć to przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim niezbędne informacje, które musisz posiadać, aby podjąć właściwą decyzję o skorzystaniu z leasingu.

W uzyskiwaniu leasingu sprzętu medycznego albo w leasingu samochodów dla lekarzy jesteśmy skuteczni. Tę kwestię masz zatem z głowy!

Sam leasing zamówisz formularzem leasingowym online.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert

FAQ – co jeszcze musisz wiedzieć o leasingu sprzętu medycznego?

Czy leasing medyczny wiąże się z wkładem własnym?

Teoretycznie tak, jeśli jednak zależy Ci na minimalnej lub zerowej opłacie początkowej, to również nie będzie problemu w znalezieniu odpowiedniej oferty dla Ciebie i Twojej firmy.

Na ile lat mogę rozłożyć spłatę leasingu medycznego?

Najczęściej stosowany czas trwania umowy leasingu/pożyczki wynosi od 2 do 6 lat. W przypadku pożyczki leasingowej i leasingu finansowego okres może być krótszy.

Leasing dla lekarza – co mogę finansować?

Decydując się na leasing medyczny, masz możliwość finansowania niemalże całego wyposażenia potrzebnego do prowadzenia działalności. Mówimy tu nie tylko o urządzeniach dla szpitali i prywatnych gabinetów, ale również leasingu aparatury laboratoryjnej, sprzętu stomatologicznego, sprzętu kosmetycznego używanego i nowego oraz weterynaryjnego.

Do najczęściej leasingowanych przedmiotów należą:
– Aparatura medyczna.
– Sprzęt okulistyczny.
– Sprzęt stomatologiczny.
– Instrumenty zabiegowe.
– Aparatura laboratoryjna.
– Wyposażenie aptek, gabinetów lekarskich lub optycznych.

Możesz wyleasingować również:
– Samochody, motocykle, rowery – używane i nowe.
– Meble; wyposażenie gabinetów i punktów socjalnych.
– Sprzęt IT i oprogramowanie.

Czy jako lekarz mogę liczyć na preferencyjne warunki leasingu medycznego?

Tak, oczywiście. Na preferencyjne warunki leasingu mogą liczyć przedstawiciele zawodów zaufania publicznego, w tym osoby z wykształceniem medycznym, działające w swojej branży. Preferencyjne warunki polegają m.in na uproszczonej procedurze leasingu oraz minimalnej ilości wymaganych dokumentów do umowy leasingowej.

Czy mogę leasingować używany sprzęt medyczny?

Tak. Przedmiotem umowy leasingowej może zostać zarówno nowy, jak i używany sprzęt medyczny. W przypadku używanego sprzętu medycznego na ogół zostaną ustalone indywidualne warunki zawarcia umowy. Często konieczne będzie wynajęcie rzeczoznawcy, który wyceni wartość przedmiotu. Koszty wyceny waha się od 300 zł do nawet kilku tysięcy w przypadku wysoko specjalizowanego sprzętu medycznego. Opłatę za wycenę ponosi wnioskujący.

Czy mogę szybko zaliczyć leasing medyczny w koszty działalności?

Tak. Jednak by szybko skorzystać z optymalizacji podatkowej trzeba spełnić warunki. W leasingu operacyjnym – będzie to wybranie krótkiego czasu trwania umowy oraz maksymalnie wysokiego wkładu własnego. W przypadku pożyczki leasingowej lub leasingu finansowego możemy zastosować jednorazową amortyzację do 50 000 euro w skali roku (z wyłączeniem samochodów osobowych) oraz odliczyć podatek VAT w całości, tuż po podpisaniu umowy.

Jak długo musi działać firma by skorzystać z leasingu medycznego?

W zależności od leasingodawcy, jednak praktyką jest, że leasing sprzętu medycznego oraz aut dla lekarzy możesz otrzymać już od pierwszego dnia działalności. Wystarczy okazać prawo do wykonywania zawodu.

Czy mogę zakończyć umowę leasingu przed czasem?

Owszem, jednak dużo zależy od formy wybranego leasingu. W leasingu finansowym oraz pożyczce leasingowej możesz zakończyć umowę w dowolnym momencie. W leasingu operacyjnym – zazwyczaj po upływie minimum dwóch lat od zawarcia umowy.

Gdzie mogę wziąć leasing na sprzęt medyczny?

Istnieje wiele różnych instytucji oferujących leasing na sprzęt medyczny lub leasingu na pojazdy dla lekarzy. Do najpopularniejszych należą banki, pozabankowe towarzystwa leasingowe oraz firmy brokerskie, czyli pośredniczące.

Leasing bankowy charakteryzuje się sprawdzaniem zdolności kredytowej, formalnościami i długim czasem oczekiwania na decyzję. Jeśli choć raz ubiegałeś się o kredyt bankowy – doskonale wiesz, z czym przyjdzie ci się zmierzyć. Poza tym bank dysponuje wyłącznie jedną ofertą, z której możemy skorzystać. Nie mamy możliwości porównania propozycji z różnych źródeł i wyboru najlepszej opcji. Bank wymaga również określonego czasu prowadzenia działalności, poniżej którego nie możemy liczyć na finansowanie.
Firmy leasingowe nieco większa elastyczność finansowania. W momencie braku możliwości ubiegania o leasing bankowy, z pomocą przychodzą pozabankowe towarzystwa leasingowe. Tego typu przedsiębiorstwa proponują szerszą ofertę leasingowanego sprzętu, niższe ceny oraz większą skłonność do podjęcia ryzyka, jeśli nie mamy najlepszej historii w bazach BIK. Ograniczeniem jest możliwość wyboru oferty tylko tej jednej firmy leasingowej.
Firma pośrednicząca – to bodajże najkorzystniejsze rozwiązanie. Doradztwo leasingowe posiada największe rozeznanie na rynku leasingu, cenach, ofertach banków i firm leasingowych oraz doświadczenie, które można nabyć jedynie podczas lat pracy z różnymi instytucjami finansowymi.

Pośrednik pomoże w zorganizowaniu pełnej dokumentacji, przejmie na siebie większość procedury oraz wskaże rozwiązanie ewentualnych problemów przed podpisaniem umowy. Doradztwo leasingowe pomoże również w przypadku złej historii w BIK-u lub innych przeszkód z uzyskaniem finansowania. Pośrednik znajdzie ofertę, która będzie odpowiadała oczekiwaniom oraz możliwościom Twojej firmy.

Firmy pokroju Leasing SOS oferują niezależność, elastyczność, doświadczenie oraz najszersze dostępne rozeznanie na rynku leasingu maszyn medycznych oraz pojazdów dla lekarzy. Ze względu na duże możliwości, doradztwo leasingowe będzie najlepszym wyborem, gdy chcesz skorzystać z oferty leasingu sprzętu medycznego.