Leasing motocykli, skuterów i quadów

Leasing motocykla to bodaj najkorzystniejsze rozwiązanie sfinansowania motoru, quada, skutera wodnego albo śnieżnego głównie dla tych firm, które zajmują się wypożyczaniem tego typu pojazdów albo wykorzystują je do celów stricte transportowych w swoim biznesie. Choć motocykl w leasing to rozwiązanie nie tylko dla firm kurierskich czy cateringowych, o czym przedsiębiorczych miłośników jednośladów, przekonywać nie trzeba!

Dlaczego warto wybrać leasing motocykli i quadów?

 • Raty leasingowe za motor kwalifikujesz w koszty firmowe szybciej niż w sytuacji posiadania własnego środka trwałego, ponieważ nie kupujesz pojazdu za gotówkę czy kredyt.
 • Proces przyznawania kredytu jest złożony i o wiele dłuższy niż to ma miejsce przy przyznawaniu leasingu na motocykl czy skuter.
 • Banki podczas weryfikacji kredytowej wymagają znacznej ilości koniecznych dokumentów. Zupełnie inaczej wygląda to przy ocenie wniosku o leasing, zwłaszcza przy leasingu operacyjnym motocykli czy quadów.
 • Przy leasingu operacyjnym nie musisz dzielić się pieniędzmi ze skarbówką, gdyż optymalizujesz koszty podatkowe poprzez obniżenie podstawy opodatkowania. Leasing pojazdów motocyklowych to wprost koszt dla Twojej firmy. Nie odpisujesz go jak przy kredycie czy gotówce postępując wg wymagań norm amortyzacji.
 • Nie musisz obwiać się windykacji przez komornika, gdyż każdy pojazd podczas trwania umowy jest własnością firmy leasingowej nie zaś Twoją czy Twojej firmy.
 • Leasingodawca daje Ci możliwość wykupienia motoru, quada czy skutera po wygaśnięciu umowy leasingowej, najczęściej za symboliczną kwotę.
Bezplatna porownywarka leasingow

ZAMÓW LEASING NA SWOICH WARUNKACH

Odpowiedz na kilka pytań, które pozwolą porównać oferty towarzystw leasingowych. Proces jest szybki i prosty oraz nie wpływa na ocenę zdolności finansowej Twojej lub Twojej firmy.

 • Przy amortyzacji pojazdu zakupionego za gotówkę lub kredyt obowiązuje Cię próg amortyzacji. Natomiast w przypadku lizingu całą kwotę z faktury z ratą leasingową możesz wliczyć w koszty pod warunkiem, że cena motocykla lub quada nie przekracza 150 tys. zł netto. (Pamiętaj, że motocykl to pojazd, dla którego stosowane są identyczne zasady rozliczania podatkowego i zaliczania wydatków eksploatacyjnych w koszty firmowe, jak dla samochodu osobowego.)
 • Umowa leasingowa nie ma wypływu na Twoja zdolność kredytową, ponieważ leasing operacyjny zaliczany jest jako koszt w księgach rachunkowych.
 • Płynność finansowa Twojego przedsiębiorstwa nie zostanie nadszarpnięta, ponieważ nie będziesz musiał finansować zakupu motocykla z wolnych środków pieniężnych, które posiadasz.

Dla kogo leasing motocykli, quadów i skuterów?

Skorzystaj z leasingu motocykla w 2020 roku, jeśli prowadzisz biznes jako:

 • Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.
 • Spółka cywilna.
 • Spółka jawna.
 • Spółka komandytowa.
 • Spółka z o.o.
 • Rolnik prowadzący działalność wytwórczą (działalność rolniczą) oraz rolnik ryczałtowy.
 • Pozostała forma organizacyjna: inne spółki prawa handlowego; podmioty państwowe, komunalne jednostki organizacyjne, komunalne podmioty budżetowe.

Najlepsze warunki udzielania leasingu na motocykle, skutery i quady

Czy wiesz, że…

znajomość branży leasingowej i wewnętrznych procedur banków oraz firm leasingowych to klucz do wyboru właściwego leasingodawcy? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia innych. Dzięki temu zapewnisz Twojej firmie większą skuteczność uzyskania szybkiego i możliwie najtańszego leasingu.

Kalkulator leasingu rzuci więcej światła na kwestię motocykla w leasingu

Jeśli chcesz sprawdzić ile wyniosą realne koszty podatkowe dla motocykli z 50% odliczeniem VAT oraz ze 100% odliczeniem VAT – pobierz bezpłatny kalkulator leasingowy dla samochodów i motocykli 2020.

Z obliczeń kalkulatora leasingu 2020 dowiesz się, w jakiej maksymalnej cenie brutto powinieneś szukać motocykla, quada albo samochodu by wszystkie wydatki leasingowe móc zaliczać do kosztów firmowych.

Co istotne! Kalkulator przygotowany został pod wyliczenia leasingu dla samochodów osobowych jednak obliczenia leasingowe w nim zawarte będą analogiczne dla wszelkich pojazdów motocyklowych.

Interesuje Cię leasing na motor, zbliża się sezon motocyklowy a Ty szukasz dla siebie najlepszej oferty leasingowej?
Wyślij zapytanie korzystając z formularza dla leasingu on-line. Jesteśmy przekonani, że mamy odpowiednią ofertę na leasing Twojego motocykla.

Adam Drzas zaprasza do SOS po leasing

ZAMÓW OFERTY OD WIELU FIRM.

Firmy leasingowe same zaproponują warunki.
Ja pomogę Ci w trafnym i szybkim wyborze najlepszej z nich.