Odkryj pozabankowy leasing bez BIK


Leasing bez BIKu, leasing bez KRD – think first!

Własna sytuacja przed wzięciem leasingu bez BIK, KRD

Zanim wystąpisz o tzw. leasing bez BIKu lub bez KRD albo tzw. leasing z komornikiem, przekalkuluj swoją sytuację i rzetelnie podejdź do możliwości finansowych własnego przedsiębiorstwa. Jeśli reprezentujesz firmę ze słabą historią kredytową, będącą dłużnikiem wpisanym do KRD, figurującą w bazach BIK lub posiadającą zaległości w ZUS lub US, albo mającą na plecach komornika, to z jednej strony istnieje realna szansa na to, że otrzymasz leasing, ale z drugiej strony… rozważ czy w dłuższej perspektywie Twoja działalność przyniesie Ci spodziewane dochody, którymi będzie w stanie pokryć zobowiązania leasingowe.

Chodzi o to, że leasing z komornikiem czy leasing z posiadaniem wpisów w BIKu, BRKN czy KRD daje Ci spore korzyści optymalizacji podatkowej – jest trafnym wyborem w kwestii sposobu finansowania działalności. Jednak leasingodawca musi wiedzieć, że przekazując Ci dany przedmiot leasingu (np. autokar w leasingu albo ciągnik siodłowy w leasingu) w użytkowanie sam nie poniesie strat. A straty te może wygenerować mu Twoja firma, jeśli nie będzie w stanie spłacić swoich zobowiązań wynikających z rat leasingowych. Raty te będziesz przecież mógł spłacić, jeśli Twoja firma będzie się rozwijać, będzie miała zagwarantowane kontrakty czy podpisane deklaracje współpracy. Jako świadomy dłużnik, powinieneś wiedzieć, że takie gwarancje (najczęściej w postaci skanu kontraktów podpisanych przez Twoją firmę i Twoich kontrahentów) są niezbędne przy udzielaniu pozabankowego leasingu bez BIK.

Gdzie szukać leasingu bez BIK, leasingu bez KRD?

Co istotne, leasing bez BIK i KRD nie jest najczęściej udzielany przez bankowych dostawców leasingu. Ci najchętniej udzielają finansowania tylko wiarygodnym i stabilnym finansowo przedsiębiorcom, szczególnie w ostatnim czasie. Głównym leasingodawcą, którego powinieneś brać pod uwagę, jako tego, który udzieli trudnego leasingu Twojej firmie, jest oferent pozabankowy. Głównymi leasingodawcami na pozabankowym rynku leasingu bez bik, krd, big jest MBR Leasing albo Leasing Polski, których oferty posiadamy w swoim portfelu produktów dla Ciebie.

Bezplatna porownywarka leasingow

ZAMÓW LEASING NA SWOICH WARUNKACH

Odpowiedz na kilka pytań, które pozwolą porównać oferty towarzystw leasingowych. Proces jest szybki i prosty oraz nie wpływa na ocenę zdolności finansowej Twojej lub Twojej firmy.

Warto też samodzielnie sprawdzić czy jako dłużnik jesteś widoczny w BIK czy KRD i jaka jest to skala zadłużenia. Być może dług, który spowodował, że twoja firma otrzymała odmowę udzielenia leasingu jest niewielki i możesz go spłacić poprawiając swój standing w oczach analityków oceniających wnioski leasingowe.

Przy leasingu bez BIKu istotne jest jakim jesteś przedsiębiorcą?

Zastanów się również uczciwie jakim jesteś typem przedsiębiorcy w kontekście swoich długów. Czy powstały one wskutek długotrwałych niefrasobliwości w szastaniu pieniędzmi i nieprzemyślanym planowaniu wydatków? Czy też problemem była niewłaściwa ocena sytuacji twojej firmy i błędne zarządzanie majątkiem? A może powodem, dla którego masz zaległości finansowe, była jedynie jednorazowa pomyłka, niewypłacalność kontrahenta (na której i ty straciłeś) a może powstałe nie do końca z twojej winy sytuacje?

Wszystkie te okoliczności mogą mieć pozytywny wpływ przy ocenie zdolności finansowych twojej firmy, gdy będzie się ubiegała o leasing bez BIKu, KRD.

W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych czy bycia dyrektorem lub prezesem spółki ważne czy jesteś osobą, która ma stały problem z terminowym regulowaniem należności czy też tylko chwilowo popadłeś w kłopoty, z których leasing bez sprawdzania w bazach BIK, KRD mógłby cię wyciągnąć. Jeśli należysz do drugiej grupy, to przy dobrych wiatrach – np. nowym kontrakcie w ręku i otrzymaniem pozabankowego leasingu „bez bik”, by ów kontrakt skutecznie zrealizować – masz duże szanse by wrócić na właściwe tory. Jeśli jednak należysz do tej pierwszej grupy, to pamiętaj, że leasing bez BIK jest droższy w związku z większym ryzykiem jakie biorą na siebie firmy go udzielające, a ty będziesz musiał spłacać raty leasingowe na czas. Rozważ więc czy na pewno dasz radę, w przeciwnym wypadku czekają cię konsekwencje.

Następstwa trudności w spłacaniu rat leasingowych

Jeśli nie będziesz opłacać rat leasingowych w terminie, to możliwy scenariusz jest następujący:

  • Otrzymasz od leasingodawcy wezwanie do zapłaty raty leasingowej;
  • Za samo tylko wezwanie będzie mogła zostać naliczona opłata dodatkowa;
  • Zostanie w nim wyznaczony dodatkowy termin do uregulowania należności oraz zostaną naliczone odsetki od niespłaconej raty leasingowej;
  • Jeśli w międzyczasie minie termin kolejnej raty to twoje zadłużenie i odsetki jeszcze się powiększą;
  • Jeśli nie uda ci się wywiązać z opłacenia zobowiązań w wyznaczonym terminie, to umowa leasingu może zostać wypowiedziana;
  • Wznowienie umowy może mieć miejsce jedynie pod warunkiem spłacenia wszystkich zaległości tj. zaległych i bieżącej raty leasingowej, odsetek od nich oraz opłaty za wznowienie umowy choć pozabankowe firmy finansujące często z niej rezygnują by wspomóc cię w ciężkiej chwili;
  • Ale jeśli uporczywie nie będziesz regulować ww. zaległości finansowych w terminie, to powiększą się one dodatkowo o koszty windykacji;
  • Leasingodawca najczęściej zażąda wówczas zwrotu przedmiotu leasingu (którego przecież jest właścicielem);
  • Jeśli jednak wartość przedmiotu leasingu nie pokryje twoich zobowiązań finansowych wynikających z umowy leasingu i pozostałych do jej końca niespłaconych rat leasingowych, to leasingodawca może dochodzić swoich należności nawet w sądzie i przez komornika.

Dlatego tak ważne jest abyś rzetelnie przemyślał swoją historię finansową oraz spodziewane dochody przed wystąpieniem o leasing bez sprawdzania w bazach bik czy krd i upewnił się, że gdy (jeśli) dostaniesz leasingowanie, to będziesz w stanie spłacać raty terminowo.

Choć jako przedsiębiorca z pewnością doskonale o tym wiesz bo dotyczy to także kredytów, pożyczek czy innych form pozyskiwania finansowania zewnętrznego.

Adam Drzas zaprasza do SOS po leasing

ZAMÓW OFERTY OD WIELU FIRM.

Firmy leasingowe same zaproponują warunki.
Ja pomogę Ci w trafnym i szybkim wyborze najlepszej z nich.