Wybierz kalkulator leasingu i zrób symulację finansową swojej inwestycji!

Auta osobowe i dostawcze

…dotyczy aut osobowych, motocykli i pojazdów dostawczych o DMC do 3,5 t.

Maszyny i urządzenia

…dotyczy m.in. popularnych maszyn produkcyjnych, budowlanych, drogowych, rolniczych czy leśnych.

Sprzęt i narzędzia

…dotyczy m.in. popularnego sprzętu komputerowego, wyposażenia biurowego lub narzędzi warsztatowych.

Ciągniki siodłowe

…dotyczy ciągników siodłowych, naczep i przyczep.

Samochody ciężarowe

…dotyczy samochodów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 t.

Excel kalkulator

…przeanalizujesz nim inwestycję w samochód osobowy (w tym w cenie powyżej 150 000 zł) a także w motocykl czy inny pojazd o DMC 3,5 t. pod względem kosztów realnych i podatkowych.

Kalkulator leasingu dla firm to miejsce, w którym znajdziesz aktualne kalkulatory leasingowe dla różnych przedmiotów, szczególnie tych najczęściej leasingowanych przez polskich przedsiębiorców.

Koniecznie pobierz również kalkulator leasingowy w Excelu, jeśli interesuje Cię leasing samochodów osobowych, szczególnie tych w cenie powyżej 150 tys. zł lub leasing motocykli. Dzięki niemu sprawdzisz korzyści z leasingu samochodu albo motoru. Zawarty w Excelu kalkulator korzyści podatkowych z leasingu pozwoli Ci przeprowadzić symulacje leasingów i ich porównanie oraz umożliwi obliczenie oszczędności z auto leasingu.

Sprawdź dlaczego leasing nadal się opłaca w artykule p.t.: Czy leasing dalej się opłaca?

Kalkulacja leasingu przeprowadzona dostępnymi tu narzędziami pozwoli na obliczenie leasingu od strony praktycznej. Zobaczysz, że symulacja leasingu, którą przeprowadzisz dzięki dowolnemu kalkulatorowi raty leasingowej da Ci odpowiedź na pytanie jaki będzie realny koszt leasingu, jakiego oprocentowania leasingu możesz się spodziewać i jakich rat leasingowych możesz oczekiwać od potencjalnego leasingodawcy po złożeniu wniosku o leasing, który – nota bene – do większości firm leasingowych możesz złożyć już teraz, za naszym pośrednictwem i z bezpłatnym wsparciem przy wyborze najlepszej opcji.

Leasing kalkulator a firmy leasingowe

Należy pamiętać, iż firmy leasingowe przeprowadzając kalkulacje leasingu, do obliczenia rat leasingowych przyjmują określoną przez siebie marżę oraz stopę oprocentowania WIBOR. Sumaryczne ujęcie tych dwóch wartości determinuje jaki będzie rzeczywisty koszt leasingu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, każdy nasz kalkulator leasingowy przeprowadza kalkulacje w oparciu o uśrednione wartości marż stosowanych przez większość firm leasingowych działających w Polsce oraz aktualną stawkę WIBOR.

Należy również wziąć pod uwagę, że kalkulacja leasingu opiera się o parametry środka trwałego, który ma być przedmiotem umowy leasingowej t.j.:

 • rodzaju przedmiotu leasingu np. auto osobowe oraz jego marka i model albo maszyna produkcyjna, jej producent i przeznaczenie;
 • cena nabycia przedmiotu np. kwota brutto, jaką sprzedawca auta lub maszyny oczekuje za nią otrzymać.

oraz preferencji a raczej możliwości finansowych leasingobiorcy odnośnie:

 • opłaty inicjalnej czyli wysokości wkładu własnego, jaki skłonny jest uiścić na początku umowy leasingowej np. 5% lub 20% ceny nabycia przedmiotu – im wyższy wkład własny tym rzeczywisty koszt leasingu maleje;
 • długości trwania umowy leasingu np. 24 albo 48 miesięcy – im dłużej trwa leasing tym niższa jest rata jednostkowa;
 • kwoty wykupu, która określana jest wartością rezydualną, po zapłaceniu której leasingobiorca wypełnia zobowiązania wynikające z kontraktu leasingowego – im wyższa jej wartość tym niższa rata jednostkowa i mniejszy koszt leasingu.

Stąd też wszelkie kalkulacje leasingu przeprowadzone przy pomocy leasing kalkulatora należy traktować, jako punkt wyjścia i wstępną propozycję konstrukcji przyszłego leasingu. Ponieważ obliczenia leasingu dokonywane są na podstawie samodzielnie wprowadzonych parametrów to nie uwzględniają one wiarygodności finansowej klienta, która determinuje czy zakładane przez leasingobiorcę parametry będą mogły ostatecznie być zastosowane.

Warto zatem przeprowadzać symulację leasingu wielokrotnie na podstawie różnych parametrów by – uwzględniając własną siłę finansową – dobierać takie, które najbardziej odpowiadają Twoim możliwościom finansowym, jako leasingobiorcy. Wielokrotne przeprowadzanie samodzielnych kalkulacji na leasing kalkulatorach, które znajdują się powyżej stanowi istotę ich powstania oraz zamieszczenia na naszych stronach.

Dlatego zachęcamy by uzyskane z kalkulatora kalkulacje przekazać do Leasing SOS celem wysłania zapytania o leasing do wielu firm leasingowych na raz. Tobie pozwoli to na olbrzymią oszczędność czasu w poszukiwaniach leasingu a nam da szansę wskazać Ci najbardziej optymalną ofertę leasingu, na jaką możesz liczyć w obecnej chwili na krajowym rynku finansowym.

Zaszyty w kalkulatorze leasingowym algorytm oparty jest na danych uzyskanych z analizy ofert czołowych polskich instytucji finansowych oferujących finansowanie leasingiem operacyjnym. Jako Leasing SOS pośredniczymy w finansowaniu setek inwestycji każdego roku. Dzięki temu dysponujemy wiedzą o kosztach, marżach i oprocentowaniu oferowanym przez większość firm leasingowych. To wiedza bezcenna, której nie uraczy się u pojedynczego leasingodawcy a dzięki której pomogliśmy tysiącom firm w uzyskaniu doskonałych warunków leasingu m.in. od:

To na analizie ofert, które w imieniu naszych klientów uzyskaliśmy od PKO Leasing, BOŚ Leasing, ING Lease, BNP Paribas Leasing, Leasing Polski, Santander Leasing, IdeaGetin Leasing, Noble Finance Leasing, PEAC Leasing, Cofidis, SGB Leasing, Pekao Leasing, mLeasing, GRENKE, EFL, Alior Leasing, Impuls-Leasing czy Millennium Leasing oparliśmy kalkulacje, które możesz samodzielnie przeprowadzić przy wykorzystaniu naszego dowolnego kalkulatora leasingowego.

Miej też na uwadze, iż firmy leasingowe nie udostępniają swoich kalkulatorów publicznie w internecie a nieliczne, które to robią, udostępniają je w bardzo okrojonej formie. Dlatego trudno będzie Ci dotrzeć lub w ogóle nie znajdziesz: PKO Leasing Kalkulator, BOŚ Leasing Kalkulator, ING Lease Kalkulator, BNP Paribas Leasing Kalkulator, Kalkulator Leasing Polski, Santander Leasing Kalkulator, IdeaGetin Leasing Kalkulator, Noble Finance Leasing Kalkulator, PEAC Leasing Kalkulator, SGB Leasing Kalkulator, Pekao Leasing Kalkulator, mLeasing Kalkulator, EFL Kalkulator, Alior Leasing Kalkulator, Impuls-Leasing Kalkulator czy Millennium Leasing Kalkulator. Sytuację ratują tu kalkulacje dokonane naszym leasing kalkulatorem. Masz pewność czego możesz się spodziewać. Resztę zostaw nam:)

Kalkulator rat leasingowych na różne przedmioty

Każdy, dostępny powyżej, kalkulator rat leasingowych pozwoli obliczyć leasing na popularne w naszym kraju:

Jak maksymalnie wykorzystać kalkulator leasingowy?

Powyższe kalkulatory służą ocenie orientacyjnych warunków zawarcia umowy leasingu i dają możliwość poznania przybliżonych kosztów leasingu czy to samochodu osobowego, pojazdu ciężarowego czy też maszyny lub urządzenia.

Celem kalkulatora leasingowego jest natychmiastowe i bezpłatne dopasowanie rat leasingu do możliwości finansowych Twojej firmy! Dzięki temu, że możesz wielokrotnie modyfikować w kalkulatorze podstawowe parametr leasingu – wysokość wpłaty własnej, długość trwania umowy leasingu oraz wartość wykupu – będziesz w stanie zapoznać się ze spodziewanymi kosztami leasingu. To zaś pozwoli Ci podjąć właściwe decyzje dotyczące nie tylko opłacalności leasingu, która jest niekwestionowana ale przede wszystkim spodziewanych kosztów wynikających z tego rodzaju finansowania środków trwałych w Twojej firmie.

Należy przy tym mieć na uwadze, iż każdy kalkulator leasingowy jest narzędziem, które szacuje koszty leasingu i pozwala na symulację spodziewanej wysokości rat i opłat leasingowych. Obliczenia dokonywane są z uwzględnieniem średniego oprocentowania oraz średnich marż stosowanych aktualnie przez polskie firmy leasingowe, szczególnie przez PKO Leasing, BNP Paribas Leasing, Santander Leasing, IdeaGetin Leasing, Pekao Leasing, mLeasing, EFL, Alior Leasing, Impuls-Leasing oraz Millennium Leasing.

Trzeba pamiętać, iż ostateczna oferta na leasing pojazdu, maszyny czy urządzenia może się nieznacznie różnić od kalkulacji uzyskanej z kalkulatora leasingowego. Wynika to z tego, iż ocena zdolności finansowej Twojej firmy a także rodzaj przedmiotu leasingu, jego stan lub dostawca mogą być różnie ocenione przez firmy leasingowe a to będzie wpływało na podwyższenie lub też obniżenie ostatecznego kosztu leasingu.

Nie wahaj się wysłać do nas przeprowadzone kalkulacje leasingowe. Każdy leasing kalkulator ma opcję wysłania obliczeń bezpośrednio do naszych doradców. Dzięki temu dasz sobie szansę na szybkie i bez kosztowe uzyskanie leasingu. Doświadczony zespół doradców Leasing SOS wyręczy Cię, pozwalając zająć się biznesem a w tym czasie Twój leasing będzie już gotowy do odbioru. Pamiętaj, na podpisanie umowy przyjedziemy do Ciebie – nie musisz się fatygować do nas!

Darmowy kalkulator leasingu w formacie Excel od SOS Leasing

Kalkulator leasingu 2021 Excel (do pobrania!)

Kalkulator leasingu operacyjnego w Excelu pozwala na oszacowanie realnego kosztu leasingu samochodu osobowego a także każdego innego pojazdu samochodowego o DMC 3,5 t., w tym motocykli oraz quadów. Dowiesz się z niego, ile Twoja firma faktycznie wyda finansując pozyskanie jednośladu lub auta osobowego leasingiem w 2021 r.

Spotykamy się z pytaniami: jak obliczyć rzeczywisty koszt leasingu albo jak obliczyć tarczę podatkową leasingu czy też w jakiej proporcji zaliczę koszty leasingu do wydatków firmowych w związku z obowiązującymi limitami amortyzacyjnymi? Dlatego przygotowaliśmy odpowiedni leasing kalkulator, który pozwala obliczyć leasing operacyjny samochodu osobowego w odniesieniu do tych zagadnień.

Co ważne! Nasz leasing kalkulator uwzględnia zmiany dotyczące leasingu, które weszły w życie z początkiem 2019 r.

Kalkulator przeprowadzi wyliczenia korzyści podatkowych z leasingu samochodu czy motoru dla stanu bieżącego (od stycznia 2019 r.) oraz dla stanu przed zmianami ustawowymi (do końca 2018 r.). Dzięki temu będzie można zrozumieć zmiany leasingu samochodowego i motocyklowego w szerszym kontekście.

Pozwoli też na porównanie różnych wariantów leasingu w zależności od ceny auta czy motocykla, wysokości wpłaty własnej, kwoty wykupu i okresu na jaki chcesz zawrzeć umowę leasingową.

POBIERZ KALKULATOR LEASINGOWY W EXCEL-u


Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

By otworzyć plik i korzystać z kalkulatora leasingu w Excel-u nie musisz posiadać Excela! Możesz skorzystać z darmowej wersji próbnej programu Excel, jak również z dostępnych za darmo pakietów biurowych, takich jak OpenOffice czy LibreOffice. W każdym z tych programów można otworzyć nasz leasing kalkulator i wykonać obliczenia kosztów leasingu samochodowego w firmie.

Na co warto zwrócić uwagę analizując obliczenia z Excelowego kalkulatora leasingowego pojazdów samochodowych 2021?

Porównując uzyskane z leasingowego kalkulatora obliczenia, należy wziąć pod uwagę istotne kwestie, które wprowadziła nowelizacja ustaw podatkowych od 2019 r.  Mianowicie:

 • Wydatki eksploatacyjne (np. wymiana opon, serwis, przeglądy, itp.), które do tej pory były „ukrywane” na fakturze za ratę leasingu lub ponoszone bezpośrednio przez leasingobiorcę, mogły być w 100% „wrzucane” do kosztów uzyskania przychodu (KUP). Wydatki takie będzie można nadal zaliczać do kosztów uzyskania przychodu lecz już w 75% – jeśli wykorzystujemy auto do celów mieszanych. W 100% – jeśli wykorzystujemy je do celów służbowych i prowadzimy ewidencję przebiegu pojazdu.
 • Sam czynsz inicjalny, raty stricte leasingowe (nie uwzględniające wydatków eksploatacyjnych) oraz opłatę końcową nadal będzie można zaliczać w 100% do KUP. I to bez względu na sposób wykorzystywania samochodu. Warunkiem zaliczenia ich w 100% będzie jednak to, by realny koszt podatkowy całego leasingu (oblicza go kalkulator leasingu w Excelu) nie przekroczył kwoty nowego limitu, wynoszącego 150 000 zł.
 • Czy kwotę limitu traktować jako brutto czy jako netto? To zależy od formy opodatkowania firmy i sposobu wykorzystania pojazdu w firmie. W określeniu tej kwestii pomoże kalkulator leasingu samochodu osobowego w Excelu na 2021 r.
 • Limitu 150 000 zł nie należy rozumieć jako bezwzględna wartość, powyżej której wydatki nie mogą być zaliczane w koszty. Limit ten należy traktować, jako maksymalny realny koszt podatkowy, po przekroczeniu którego nasza firma nie zaliczy przewyższających go wydatków do KUP.
  Dlatego:
 • W przypadku aut wykorzystywanych do celów mieszanych (gdy przysługuje odliczenie 50% VAT) limit ten, po przeliczeniu go na cenę netto, będzie wynosił 134 529 zł.  W przypadku aut wykorzystywanych do celów służbowych (gdy przysługuje odliczenie 100% VAT) będzie on wynosił 150 000 zł netto. Dla nieVATowców limit ten będzie wynosił 150 000 zł brutto=netto. Sfinansowanie auta droższego niż wskazane powyżej kwoty graniczne spowoduje, że do KUP zaliczymy tylko te wydatki stricte leasingowe, które nie przekraczają limitów i wg wyliczonej w kalkulatorze proporcji.

Korzyści z leasingu w 2021 r. nadal pozostaną aktualne dla większości leasingowanych aut

 • Podatek VAT oraz koszty eksploatacyjne odliczymy wg takich samych zasad, niezależnie czy weźmiemy auto w leasing (lub najem długoterminowy, który jest pochodną umowy leasingu) czy zakupimy samochód na kredyt czy za gotówkę. Zatem ta kwestia nie powinna determinować decyzji o formie sfinansowania auta.
 • Przy zakupach za gotówkę wydajemy całą kwotę od razu a wydatki te zaliczamy w koszty stopniowo i długo (minimalnie 5 lat!). Podobnie sytuacja wygląda przy kredycie. Leasing pozwala natomiast zaliczyć opłaty leasingowe w koszty od razu i znacznie szybciej uzyskać korzyść z leasingowej tarczy podatkowej (już w 2-3 lata!).
 • Po zamianach w leasingu i najmie długoterminowym, które weszły z początkiem 2019 r., opłaty stricte leasingowe mogą nadal być pełni zaliczane do KUP. (Pamiętajmy, że wydatki stricte leasingowe to te związane z faktem finansowania leasingiem a nie z wydatkami eksploatacyjnymi.) Warunkiem jednak zaliczenia w 100% kosztów leasingu będzie to by wartość auta nie przekroczyła bezwzględnego limitu 150 tys. zł realnych kosztów podatkowych.
 • Po zmianach, wydatki eksploatacyjne – w większości przypadków – zaliczamy do KUP w 75%. Jednak zalety leasingu i oszczędności podatkowe – związane z zaliczaniem w 100% wpłaty wstępnej, rat leasingowych, kwoty wykupu za samochody o wartości realnej do 150 tys. zł – powinny kompensować zmiany w zakresie kosztów użytkowania. Duże oszczędności podatkowe, które wynikają z samego finansowania leasingiem skompensują nieodliczone wydatki związane z użytkowaniem auta.

Jaki i kiedy wziąć leasing na samochód osobowy do firmy w 2021?

Pamiętajmy, że – patrząc ze statystycznego punktu widzenia – firmy najczęściej leasingują samochody osobowe o wartości ok. 100 000 zł! Dlatego korzyści z leasingu samochodu osobowego pozostają niepodważalne dla większości przedsiębiorców w 2021 r. i kolejnych latach.

Zmiany w leasingu z 2019 r. dotknęły głównie tych leasingobiorców, którzy chcą sfinansować leasingiem zakup samochodu drogiego. Najczęściej luksusowego o wartości przekraczającej kwotę limitu. Finansowanie aut tańszych niż 134 529 z netto (dla 50% VAT) czy 150 000 zł netto (dla 100% VAT) odbywa się praktycznie bez większych zmian. Dzięki temu można skutecznie korzystać z dobrodziejstw tarczy podatkowej w leasingu!

Pamiętajmy, że jeśli chcemy wziąć leasing na auto drogie to leasing – mimo wprowadzonych zmian – jest jedynym kołem ratunkowym dla chcących pozyskać samochody droższe od limitu 150 000 zł. By maksymalnie skorzystać z optymalizacji podatkowej przy leasingu aut luksusowych jedynym rozsądnym rozwiązaniem nadal jest leasing i tzw. podwójny limit, który został uwzględniony w wyliczeniach kalkulatora Excel dla firmowych samochodów osobowych.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert