Obliczyć leasing, kto nie próbował?

Oblicz ratę leasingu! Oblicz oprocentowanie leasingu! Oblicz leasing!

Jak obliczyć leasing maszyn, urządzeń, leasing samochodów osobowych lub dostawczych do firmy albo leasing ciągników siodłowych czy leasing drobnego sprzętu czy narzędzi?

Osobom szukającym odpowiedzi na pytanie jak obliczyć leasing samodzielnie albo gdzie obliczyć leasing, czy też jak obliczyć ratę leasingu albo realny lub rzeczywisty koszt leasingu udostępniamy proste narzędzie w postaci kalkulatorów leasingowych. Choć spotykane są one na stronach innych pośredników i firm leasingowych to kalkulacje przeprowadzone na naszym portalu zaproponują najbardziej trafne wyliczenie i symulacje kosztów oraz oprocentowania leasingu na chwilę obecną (styczeń 2022 r.).

Dostępne kalkulatory pokazują uśrednione koszty oraz oprocentowanie leasingu liczone na podstawie danych z ofert, które negocjujemy dla naszych klientów. Wyliczona rata leasingu jest wypadkową rat oferowanych na dany przedmiot m.in. przez Alior Leasing, Millennium Leasing, ING Lease, Pekao Leasing, Santander Leasing, BNP Paribas Leasing, IdeaGetin Leasing, SGB Leasing, EFL, Cofidis, mLeasing, PEAC Leasing, Grenke, Leasing Polski, Impuls-Leasing czy PKO Leasing i uwzględnia aktualną wysokość stawki WIBOR 1M, na której bazują wszyscy leasingodawcy. Tutaj sprawdzisz rzeczywisty koszt leasingu!

Kalkulator rat i kosztów leasingu to bardzo praktyczne narzędzie. Ułatwia ocenę tego, jak będzie kształtował się orientacyjny, rzeczywisty koszt leasingu oraz oprocentowanie leasingu np. na samochód osobowy lub na niezbędne w Twojej firmie maszyny do obróbki metalu czy urządzenia budowlane albo drogowe, wózki widłowe, myjnię bezdotykową w leasingu czy autolawetę. Jeśli jeszcze zestawisz tak uzyskane wyliczenia kosztów leasingu z kalkulacją kosztów kredytu albo zakupów za gotówkę (na co pozwala m.in. nasz kalkulator leasingu samochodów w Excelu) – czapka z głowy. Stajesz się w ten sposób świadomymi nabywcą produktów finansowych. Tego życzymy każdemu przedsiębiorcy! Śmiało zatem – oblicz ratę leasingu, oblicz leasing!

Po przeprowadzeniu obliczeń z dużym prawdopodobieństwem stwierdzisz, iż najlepiej kupić za gotówkę. Nie ponosi się wtedy żadnych kosztów – nie płaci się ceny pieniądza. No tak, tylko rzecz w tym, że przedsiębiorcy często potrzebują finansowania zewnętrznego by właśnie nie wydawać nadmiernie gotówki, którą mogą zainwestować gdzieś indziej lub regulować nią bieżące zobowiązania. Pozbywanie się gotówki w nadmiarze jest nieekonomiczne.

Co do kredytu, to jest on z reguły droższym rozwiązaniem niż leasing i dlatego traci coraz bardziej na popularności. Potwierdza to praktyka: Polskie firmy coraz bardziej odchodzą od kredytu bankowego na rzecz leasingu. Trudno się zatem dziwić, że przedsiębiorcy kierują swoją uwagę w stronę leasingu operacyjnego. Uzasadnienie tkwi jeszcze w jednej, istotnej rzeczy. Mianowicie; Jeśli w Twojej firmie niezbędny jest np. kolejny samochód osobowy, autobus albo walec drogowy to wyleasingowanie autokaru, auta elektrycznego czy wzięcie w leasing maszyny budowlanej opłaca się obiektywnie bardziej niż sfinansowanie takich zakupów kredytem lub gotówką. Wynika to z praw ekonomii. Przy leasingu bowiem skorzystasz z ochrony swojego kapitału za pomocą niewidzialnej na pierwszy rzut oka tarczy podatkowej.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Jak działa tarcza podatkowa w leasingu operacyjnym?

Bardzo dobrze ilustruje to materiał zamieszczony tutaj. (Choć niezaktualizowany o zmiany w podatku dochodowym z 2019 r. to jest łatwy do zrozumienia.)

Porównano w nim dwie formy sfinansowania samochodów osobowych do firmy. Jeden o wartości 60 000 zł a drugi, luksusowy o wartości 170 000 zł. Obliczenia przeprowadzono dla leasingu operacyjnego oraz dla kredytu, zakładając przy tym, iż w obu przypadkach:

 • prowizja wynosi 5%;
 • spłata trwa pięć lat;
 • firma – leasingobiorca albo kredytobiorca – opodatkowany jest liniowo;
 • wkład własny dla tańszego samochodu to 10% a dla droższego wynosi 20%;
 • auto stanowi środek trwały w firmie przez 5 lat.

Obliczenia wskazują, że w przypadku pierwszego pojazdu wzięcie auta w leasing byłoby realnie tańsze od kredytu o ponad 2 100 zł! W przypadku samochodu luksusowego, efektywny koszt pozyskania auta byłby o prawie 14 500 zł niższy niż w przypadku zakupienia go na kredyt.

To jest właśnie tarcza podatkowa. Powoduje ona obniżenie podstawy opodatkowania poprzez zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów określonych wydatków …a w leasingu o wiele większych niż ma to miejsce przy kredycie. Przy leasingu tarcza podatkowa działa z większą siłą i stąd płacisz mniejszy podatek, co ostatecznie przekłada się na to, że przedmiot leasingu kosztuje Cię mniej – rzeczywisty koszt leasingu jest tu zatem zoptymalizowany maksymalnie!

Z uwagi na nowe przepisy podatkowe, które od 2019 r. dotknęły wszystkie formy finansowania, w tym leasing aut osobowych do firm, efektywny koszt pozyskania będzie nieco mniejszy w przypadku aut o realnej wartości powyżej 150 tys. zł. Nie zmienia to jednak faktu, że z finansowego punktu widzenia, w porównaniu do zakupów na kredyt korzystniej wychodzi leasing. Nie wspominając już o przeprawie związanej z dokumentacją, badaniem zdolności kredytowej i formalnościami, które zniechęciły już niejednego przedsiębiorcę do zaciągnięcia kredytu.

Powyższe obliczenia wskazują jednocześnie, że firmy powinny stawać się bardziej leasingobiorcami niźli kredytobiorcami …a to, jak już wspomnieliśmy powyżej, staje się faktem potwierdzanym przez statystyki. Ponad 1/3 polskich firm rezygnuje z kredytu na rzecz leasingu!

Jeśli chcesz sprawdzić ile wyniosą realne koszty podatkowe dla samochodów osobowych z 50% odliczeniem VAT oraz ze 100% odliczeniem VAT – pobierz bezpłatny kalkulator leasingowy w Excelu.

Z obliczeń kalkulatora leasingu dowiesz się, w jakiej maksymalnej cenie brutto powinieneś szukać auta by wszystkie wydatki leasingowe (nie eksploatacyjne) zaliczać w koszty działalności swojej firmy. Obliczysz również oprocentowanie leasingu na wybrane auto oraz rzeczywisty koszt, jaki poniesiesz za ten leasing.

Czy obliczając leasing opierać się tylko na kalkulatorach on-line?

Zdając się na internetowy kalkulator leasingowy, który wylicza koszty leasingu i oblicza raty leasingu trzeba mieć na uwadze, że obliczając leasing w ten sposób nie dostajesz ostatecznej oferty leasingowej. Należy bardziej traktować to jako pewna przymiarka do oferty finalnej. Jest też duża szansa na to, że będzie się ona różnić nieznacznie od końcowych warunków umowy leasingowej. Zauważ, że przykładowy, internetowy kalkulator leasingowy aut osobowych, choć oparty o bieżące realia rynkowe to nie zna historii Twojego przedmiotu leasingu, kondycji finansowej Twojej firmy czy branży w jakiej działasz a te czynniki warunkują ostateczny koszt leasingu. Będą miały one wpływ na to jakie będzie ostateczne oprocentowanie leasingu i rzeczywisty koszt leasingu.

Obliczenia z kalkulatora leasingowego traktuj jako impuls do skierowania się do solidnych doradców leasingowych, którzy zapewnią dobór odpowiednich ofert leasingowych i szybko przygotują odpowiedź na oczekiwane przez Ciebie wyliczenia rat leasingu i kosztów całkowitych leasingu. Formularz zgłoszeniowy o leasing online wypełnisz na stronie: Wniosek o leasing online!

Pamiętaj jednak, że jeśli korzystasz z kalkulatorów aby wyliczyć raty leasingowe lub obliczyć realne koszty leasingu a wcześniej odmówiono Ci już udzielenia leasingu w innych firmach leasingowych to różnice z 'kalkulatorowych obliczeń’ w stosunku do oferty ostatecznej mogą być większe. Ma to miejsce szczególnie w przypadku tzw. leasingu bez BIK czy też leasingu dla zadłużonych, który wymaga indywidualnego podejścia i analizy sytuacji potencjalnego leasingobiorcy. W takim wypadku skierowanie się ze wstępnym wnioskiem o leasing do doradcy leasingowego, który sięgnie po ofertę leasingu pozabankowego może być najrozsądniejszym wyjściem.

Co wymaga podkreślenia i co często potwierdzają klienci: obliczając leasing czy licząc raty leasingowe przy użyciu kalkulatora on-line, otrzymujesz szacunek liczbowy, że właśnie tyle, ile ten kalkulator wyliczył, będzie wynosić całkowity koszt leasingu. Co miłe, często się zdarza, że trafność tych obliczeń jest bliska ostatecznym wyliczeniom, które otrzymasz na ofercie leasingowej. Ma to miejsce najczęściej wtedy, gdy reprezentujesz firmę, która ma stabilną sytuację finansową a z leasingu korzysta świadomie by zniwelować obciążenia podatkowe.

Pamiętaj przy tym, że wyliczenia kalkulatorów internetowych są dokonywane na podstawie teoretycznych i nieuwzględniających realnej sytuacji finansowej leasingobiorcy, założeniach. To może prowadzić do rozczarowania. Ma to miejsce wtedy, gdy potencjalny leasingobiorca oczekując całkowitych kosztów leasingu na poziomie np. 106,5% ostatecznie dowiaduje się, że w jego okolicznościach – np. posiadania złych wpisów w bazach BIK lub KRD – otrzyma leasing, którego realny koszt całkowity wyniesie, dajmy na to 118,5%. Wiedząc o tym i znając swoją sytuację – zapytaj zawsze doradcy o możliwość otrzymania trudnego leasingu.

Jak poprawnie korzystać z wyliczeń leasingu?

Istotne jest, by zawsze kierować się bezpośrednio do doradcy leasingowego, który uwzględniając status finansowy Twojej firmy, wybierze najbardziej realny do uzyskania leasing czy to na maszynę do obróbki drewna czy na leasing transportu ciężkiego. Co więcej, na Twoją prośbę konsultant leasingowy dokona obliczeń całkowitych kosztów leasingu. Jeśli sobie zażyczysz obliczy tarczę podatkową leasingu, wyliczy raty leasingowe a nawet podpowie, jak maksymalnie skorzystać z dobrodziejstw leasingu operacyjnego w firmie. Wszystko to skalkuluje uwzględniając Twoje finansowe uwarunkowania. Nie będzie zaś, tak jak ma to miejsce przy kalkulatorze internetowym, opierał się o założenia nieodpowiadające rzeczywistości Twojej firmy. Dzięki temu otrzymasz wiążącą odpowiedź z wyceną leasingu, która uwzględni Twoją zdolność finansową choćby do wyleasingowania samochodu elektrycznego.

Czy samodzielnie można oszacować oprocentowanie i rzeczywisty koszt leasingu operacyjnego?

Tak, możesz to zrobić udostępnionymi kalkulatorami. Nie zwlekaj, oblicz ratę leasingu teraz! Oblicz leasing!

Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora rat leasingu operacyjnego samochodów osobowych, którym obliczysz spodziewaną wysokość raty miesięcznej oraz rzeczywisty koszt leasingu wyrażony wysokością oprocentowania leasingu. Sprawdź teraz!

By jednak dokonać rzetelnych obliczeń leasingowych musisz wiedzieć, co wpływa na jego ostateczny koszt. Chodzi oczywiście o koszt leasingu, który często podawany jest jako wartość procentowa: 101%, 103% czy 109%, itd. Firmy leasingowe najczęściej nie podają w pełni tej wartości, zaniżając ją dla celów marketingowych. Niemniej jednak warto oszacować tę liczbę bez użycia któregoś z kalkulatorów by zdać sobie sprawę, na jaki koszt leasingu stać Twoją firmę?

W tym celu trzeba odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące kondycji finansowej własnej firmy. M.in.: Jakim jesteśmy przedsiębiorstwem, czy posiadamy zadłużenie, jakie mamy obroty na rachunku bankowym, czy przyszłe przychody z nawiązka pokryją bieżące zobowiązania, czy będziemy korzystać z dotacji a nawet czy rozważamy zatrudnienie osób niepełnosprawnych, co pozwala na uzyskanie dofinansowania PFRON? Wtedy będziesz mógł rzetelnie zdiagnozować sytuację, czyli odpowiedzieć na pytanie na jaki leasing będzie Cię stać uwzględniając bieżącą i przyszłą sytuację przedsiębiorstwa?

Pamiętaj, że każda firma leasingowa wycenia leasing i jego oprocentowanie biorąc pod uwagę różne czynniki – nie tylko zdolność finansową klienta i oprocentowanie rynkowe, ale i wewnętrzne regulaminy. To dlatego wyceniając ten sam przedmiot leasingu u kilku leasingodawców, otrzymasz różniące się wyliczenia i propozycje. Chcąc zatem ocenić opłacalność leasingu nie staraj się bazować li tylko na oprocentowaniu leasingu, które często w reklamach wykrzykiwane jest głośnym: leasing 101% czy 103%! Zamiast tego staraj się oszacować koszt leasingu. Koszt, na który Cię stać i który nominalnie poniesiesz. Ustal sobie go w przedziale „od – do” i dopiero wtedy kieruj się z prośbą o wycenę leasingu i obliczenie raty leasingu do doradców leasingowych. Rozpatruj potem tylko te oferty, które mieszczą się w tak oszacowanym przedziale. Leasing jest opłacalny i jeśli wydatki na leasing będą się mieściły w twoim budżecie miesięcznym z nawiązką, nie zwlekaj z sięgnięciem po ten właśnie instrument finansowania firm.

Na jakie oprocentowania leasingu mogę liczyć?

Można zaryzykować stwierdzenie, że ile firm leasingowych tyle będzie ofert i wyliczeń kosztów leasingu. Bazując jednak na doświadczeniu można ogólnie założyć, że:

 • Jeśli jesteś młodą firmą, z niedługą historią finansową albo posiadasz negatywne wpisy w bazie BIK to nie nastawiaj się na leasing na poziomie 101% czy 105%. Taka firma stanowi zbytnie ryzyko dla finansującego ją towarzystwa leasingowego. Rozważaj wtedy wyższe koszty leasingu – szacujemy je między 116% a nawet 130%.
 • Jeśli jesteś przyzwoitą firmą, z w miarę długą (przynajmniej 12 miesięcy) historią na rynku jednak gdzieś po drodze były potknięcia to możesz spokojnie zakładać, że otrzymasz finansowanie nieprzekraczające 115% a więc w przedziale – szacujemy – od 108 do 115%
 • W przypadku wiarygodnych przedsiębiorstw, z bardzo dobrą kondycją finansową, nominalny koszt leasingu na poziomie 103–108% nie będzie niemożliwy do osiągnięcia. W przypadku kredytu możesz oczekiwać oprocentowania od 106% do 114%. To jest różnica, prawda?

Miej jednak cały czas w pamięci, obliczając te koszty, że w leasingu operacyjnym działa tarcza podatkowa. Powoduje ona, że koszt leasingu na poziomie 105% w realnym ujęciu, czyli po uwzględnieniu korzyści podatkowych, wyniesie Cię np. 85%. Oznacza to, że mimo, iż cena pieniądza będzie wynosić 105% to po spłaceniu leasingu tak faktycznie zapłacisz za przedmiot tylko 85% jego ceny zakupu. Przy leasingu, pozyskanie danego przedmiotu kosztuje efektywnie najczęściej mniej niż cena zakupu przedmiotu! Można to sprawdzić na przykładzie samochodów osobowych w naszym Excel-owym kalkulatorze leasingu.

LEASING?

WYPEŁNISZ W 30 SEKUND!

Leasing czy pożyczka leasingowa - wypełnij formularz i załatw sprawę od ręki.
Leasing? W 30 sek.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web potwierdzają to!

Główne parametry uwzględniane przy obliczaniu leasingu

Wyliczając zdolność finansową potencjalnego leasingobiorcy – bo rzutuje ona na obliczenia leasingu – doradca leasingowy uwzględnia kilka podstawowych parametrów:

 • Wysokość wpłaty inicjalnej oraz manipulacyjnej stosowanej przy udzielaniu leasingu. Może się ona zawierać w przedziale od 1 do 45% wartości przedmiotu np. auta czy maszyny.
 • Wartość wykupu końcowego przedmiotu leasingu – jeśli zależy nam na szybkich korzyściach podatkowych warto rozważyć wyższy wykup końcowy. Należy pamiętać, że dla samochodów osobowych przy najkrótszym możliwym okresie finansowania t.j. 24 miesięcznym kwota wykupu musi wynosić 19%!
 • Okres na jaki potrzebujemy leasingowania, który wynosi minimum 2 lata. Są jednak leasingodawcy, którzy zgadzają się nawet na leasingowanie aut osobowych przez 8 lat. Wtedy rata miesięczna jest naprawdę niska.
 • Wiarygodność finansową firmy, patrząc przez pryzmat jej wpisów do baz BIK lub KRD. Zawsze jest to sprawdzane i jeśli klient „budzi wątpliwości” leasingodawca może podwyższyć oprocentowanie, co oznacza, że zgadza się ponieść ryzyko finansowania danego klienta jednak w zamian za wyższy koszt, którym go obarczy.

Czy leasing 101% istnieje?

Obliczenia uwzględniające 3 pierwsze elementy z czterech wymienionych powyżej dokonasz sam na https://leasing.sos.pl/kalkulator-leasingu-operacyjnego-samochodu-osobowego/. Możesz je modyfikować i oceniać, jaki wychodzi koszt i oprocentowanie. Zauważysz przy tym, że leasing 101% jest praktycznie niemożliwy do osiągnięcia …bo stanowi chwyt reklamowy. Można zbliżyć się do tego wyniku, jeśli zagwarantujesz bardzo wysoki wkład własny oraz krótki okres trwania umowy leasingowej. Jednak takie warunki rzadko spotykają się z uznaniem klientów.

Co istotne, niektóre z tych parametrów można modyfikować. Dzięki temu możesz negocjować nie tylko wysokość rzeczywistych kosztów leasingu, ale i wykonalność leasingu. Wykonalność rozumianą jako fakt, że w ogóle leasing zostanie przyznany Twojej firmie:

 • Jeśli np. nie otrzymasz leasingu przy wkładzie własnym na poziomie 10% zdecyduj się na wyższą wpłatę inicjalną np. na poziomie 25%. To może znacznie podnieść Twoją zdolność do wzięcia leasingu na wybrany pojazd czy maszynę.
 • Będąc w potrzebie możesz również zdecydować się na wydłużenie okresu spłaty. Zdecydować się na znacznie dłuższy okres niż minimalny – 24 miesięczny, stosowany najczęściej przy leasingu maszyn budowlanych albo leasingu samochodów ciężarowych i transportu ciężkiego. Wydłużając okres spłaty zmniejszysz jednostkową ratę leasingu.

Wszystkie te parametry, pozwalające obliczyć leasing operacyjny, można a nawet należy omówić z doradcą finansowym. Co istotne, doradcy leasingowi posiadają narzędzia by wyliczyć leasing i obliczyć raty leasingowe oraz na bieżąco dostarczać wyniki opłacalności leasingu do klienta.

Pamiętaj, że w przypadku zgody ze Twojej strony na wyliczone koszty leasingu będziesz musiał jeszcze rzetelnie wypełnić oficjalny wniosek o leasing i odczekać chwilę na ostateczną decyzję towarzystwa leasingowego. Z reguły w przeciągu kilku dni wybrany przedmiot leasingu zostaje przekazany do dyspozycji firmy.

Jak obliczyć leasing samodzielnie kalkulatorem leasingu aut w Excelu?

Załóżmy, że uwzględniając powyższe czynniki doszedłeś do wniosku, że wiarygodność finansowa Twojego przedsiębiorstwa, na które chcesz wziąć leasing, pozwala na uzyskanie finansowania, którego całkowity koszt wyniesie 106%. Znając ten parametr oraz wartość brutto przedmiotu leasingu, który chcesz pozyskać do firmy, możesz skorzystać z przygotowanego przez nas kalkulatora leasingu w Excelu. Pozwala on obliczyć tarczę podatkową dla leasingu samochodów osobowych. Umożliwia również zorientować się w całkowitych, efektywnych kosztach planowanego leasingu w stosunku do wartości wybranego przedmiotu leasingu. W tym przypadku auta osobowego aczkolwiek kalkulator leasingowy można wykorzystać do obliczeń dla motocykli w leasingu czy innych pojazdów samochodowych do 3,5 tony a także aut sprowadzanych z zagranicy.

Operując tylko dwoma zmiennymi – przewidywanym, całkowitym kosztem leasingu w ujęciu procentowym oraz wartością brutto przedmiotu leasingu – będziesz mógł samodzielnie wyliczyć rzeczywisty koszt leasingu. Przede wszystkim jednak, będziesz w stanie unaocznić sobie, w jaki sposób Twoja firma może skorzystać na tarczy podatkowej. Jest to przecież jedna z najważniejszych, o ile nie najistotniejsza korzyść z leasingu. Przysparza ona leasingobiorcom rzeczywistych oszczędności podatkowych, czego nie można powiedzieć o kredycie czy o zakupach za gotówkę.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą – a zatem człowiekiem praktycznym, rozumiejącym rachunek ekonomiczny – opieraj się na wyliczeniach z kalkulatora on-line dla wstępnego rozeznania się w sytuacji. Nie rezygnuj jednak z pytań do doradców leasingowych. Tylko wtedy będziesz miał pewność czy stać Twoją firmę na leasing i ile będą wynosiły jego rzeczywiste koszty, efektywnie obniżające podstawę opodatkowania w Twojej firmie.

Czy chcesz wygodnie sięgnąć po leasing?

Skorzystaj z naszego formularza dla firm chcących wziąć leasing.

Posiadamy dostęp do wielu banków oraz towarzystw leasingowych. Wieloletnia współpraca z partnerami finansowymi pozwala nam na negocjowanie korzystnych warunków dla naszych klientów. Wstępną kalkulację leasingu przygotujemy zaraz po kontakcie z Tobą.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert

Wiki: Jak obliczyć leasing?

Kilka pytań i odpowiedzi (FAQ)

Jak obliczyć leasing w Excelu?

Pobierz kalkulator leasingu w Excelu ze strony https://leasing.sos.pl/kalkulator-leasingu/. Pozwoli Ci zrozumieć oraz wyliczyć i wybrać optymalny leasing na auto dla Ciebie i Twojej firmy.

Jak obliczyć leasing samochodu osobowego?

Leasing samochodu osobowego możesz obliczyć kalkulatorem leasingu samochodów osobowych. Poznasz aktualną wysokość rat i oprocentowanie stosowane aktualnie przez dostawców leasingu w Polsce.

Jak obliczyć koszt leasingu operacyjnego?

Oblicz ratę leasingu za pomocą któregoś z kalkulatorów dostępnych pod adresem https://leasing.sos.pl/kalkulator-leasingu/. Zsumuj raty leasingu, kwotę wpłaty inicjalnej oraz wykupu. To będzie Twój orientacyjny koszt wydatków stricte leasingowych.

Jak obliczyć raty leasingu?

Skorzystaj z kalkulatora rat leasingu dla aut osobowych albo kalkulatora rat leasingu dla ciągników siodłowych albo innego kalkulatora leasingu dostępnego na stronie https://leasing.sos.pl/kalkulator-leasingu/ i oblicz ratę leasingu, której możesz się spodziewać.

Jak obliczyć oprocentowanie leasingu?

Wybierz kalkulator leasingu stosownie do przedmiotu, który chcesz wyleasingować. Wprowadź parametry i sprawdź ile wynosi oprocentowanie leasingu i rzeczywisty koszt leasingu.

Jak obliczyć sumę opłat w leasingu?

Skorzystaj z kalkulatorów i wybierz taki, który odpowiada Twojemu przedmiotowi. Podaj parametry a następnie zsumuj wpłatę wstępną, wszystkie raty oraz kwotę wykupu. Do tego możesz dodać spodziewane ubezpieczenie GAP/OC/AC. To będą koszty leasingu.