Dlaczego leasing jest atrakcyjny?

Tutaj zamówisz dobry leasing w 30 sek. Zapytanie o leasing wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Pożyczania nie powinniśmy się bać i dlaczego leasing może być atrakcyjny?

Nierzadko możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że lepiej kupić dany przedmiot (maszynę, samochód, urządzenie, sprzęt komputerowy czy nawet linię technologiczną) za gotówkę niż wziąć na kredyt, w leasing albo wynajem długoterminowy lub posiłkować się pożyczką. Wiadomo, kupiłem to za swoje pieniądze. Posiadam przedmiot (np. upragniony motocykl, samochód z zagranicy), zasobność portfela się zmniejszyła ale nie jestem nikomu nic dłużny i śpię spokojnie. Tak. To powszechne mniemanie ma swoich zwolenników jeszcze w dzisiejszych czasach. Jednak praktyka pokazuje, że Polacy odchodzą od tego przekonania. Statystyki wskazują, że polskie firmy i Polacy zadłużają się na wysoką skalę. I nie ma się co dziwić. Bezpieczny poziom zadłużenia jest po prostu opłacalny.

Aby uniknąć problemów z przepisaniem ubezpieczenia OC/AC z leasingodawcy na siebie powinieneś wybierać nieparzyste okresy leasingu – np. 35 a nie 36 miesięcy albo 47, nie zaś 48 miesięcy. Ubezpieczenia są wydawane na okresy 12 miesięczne. Dzięki krótszemu o jeden miesiąc okresowi trwania umowy leasingowej będziesz mieć opłacony jeden miesiąc ubezpieczenia z góry. Po wykupie auta z leasingu ubezpieczyciel nie będzie stwarzał już problemów z zawarciem umowy ubezpieczenia na Ciebie czy Twoją firmę, co mogłoby mieć miejsce jeszcze miesiąc wcześniej.

Leasing – dlaczego jest atrakcyjny?

Prawa ekonomiczne odkryte już dawno temu wskazują, że pewien poziom długu w portfelu każdej firmy jest wręcz wskazany. Pokazuje to prosty przykład. Jeśli posiadamy 100 000 zł w gotówce i włożymy je na konto oszczędnościowe np. na 4% to po roku zyskamy 4 000 zł odsetek. Jeśli jednak chcemy zrealizować inwestycję, która przyniesie nam zysk dwukrotnie większy np. 8% to możemy zainwestować całość w ten interes i otrzymać po roku zwrot w postaci 8 000 zł.

Jednak zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku musimy pozbyć się naszych 100 000 zł. Nie będziemy mogli nimi dysponować. Za co zatem będziemy opłacać bieżące wydatki firmowe? Z pomocą przychodzi pozyskanie finansowania z zewnątrz w postaci kredytu lub leasingu, pożyczki leasingowej czy najmu długoterminowego.

Załóżmy, że nasz biznes, który przyniesie ów 8% zysku wymaga od nas dysponowania używanym autobusem o wartości 100 000 zł. Zamiast pozbywać się całej dostępnej obecnie gotówki możemy skorzystać z leasingu i np. połowę jego wartości sfinansować z wkładu własnego. Autokar w leasingu będzie nas kosztował, przy założeniu oprocentowania 5%,  52 500 zł + 50 000 zł z wkładu własnego. Leasing autobusu zapewni nam nie tylko możliwość przeprowadzenia inwestycji 8 procentowej ale też zapewni większy zysk od tego 4 procentowego, spodziewanego z konta oszczędnościowego. Jednocześnie nie pozbawi nas zdolności do bieżącej regulacji zobowiązań własnych czy naszej firmy albowiem będziemy dysponowali jeszcze połową posiadanej do tej pory gotówki.

A swoją drogą, posiadane 50 tys. i tak można ulokować na ROR (jeśli jego oprocentowanie jest przyzwoite) albo w alternatywną inwestycję, która zapewnia bieżący dostęp do środków by choć odrobinę na tym zarabiać i mieć stały dostęp do funduszy, z których będziemy regulować wydatki bieżące. Zysk z inwestycji w autobus z nawiązką pokryje koszty obsługi leasingu i w ten sposób finansowanie zewnętrzne zapewni nam oczekiwany, wyższy niż rynkowy, poziom dochodu. To trochę jakby mieć ciastko i zjeść ciastko ale w sporym uproszczeniu.

Opisana powyżej zależność to zasada dźwigni finansowej, której wykorzystanie w firmie jest obowiązkowe dla każdego, kto chce prowadzić biznes rozsądnie i opłacalnie.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Nie bójmy się finansowania zewnętrznego!

Powyższa analiza, choć bardzo uproszczona, dowodzi tego by nie obawiać się zadłużania. Jeśli przewidywana zyskowność naszej inwestycji jest wyższa niż rynkowa stopa zwrotu z lokat (obecnie na bardzo niskim poziomie – poniżej 1%!) i jesteśmy pewni wyższych, przyszłych dochodów z inwestycji to nie obawiajmy się zadłużenia.

Naturalnie nie chodzi o to by zadłużać się na potęgę i przekraczać granice zdolności do regulowania zobowiązań z bieżącego i spodziewanego dochodu. Wtedy bowiem doprowadzimy siebie albo naszą firmę do bankructwa. Ale finansując się zewnętrznymi środkami, w tym szczególnie opłacalnym podatkowo leasingiem operacyjnym i robiąc to „z głową” – możemy jedynie zyskać.

Leasing jest doskonałym narzędziem do generowania dodatkowych kosztów podatkowych!

Szczególnie z końcem każdego roku, kiedy przedsiębiorcy szukają metod obniżenia podstawy opodatkowania sprawdza się nie tylko leasing samochodowy czy leasing na maszyny i urządzenia produkcyjne i wytwórcze ale też leasing na sprzęt komputerowy albo leasing na życzenie.

W leasingu operacyjnym istnieje bowiem możliwość wpłacenia jednorazowo do 45% wartości leasingowanego przedmiotu. Powoduje to, że zawierając umowę  leasingu można wygenerować pokaźne koszty w miesiącu jej podpisania.

Zadłużajmy się z głową a leasing, dlaczego tak?

Spirala zapożyczania to niestety pułapka i nikt nie chce w nią wpadać. Jeśli już jednak w niej jesteśmy i wyszukujemy hasła typu: kredyt dla zadłużonych albo leasing dla zadłużonych firm czy też leasing samochodowy dla zadłużonych z komornikiem, to trudno będzie otrzymać finansowanie zewnętrzne przy dużym zadłużeniu. Banki czy firmy leasingowe nie chcą podejmować ryzyka i finansować działalności firm, które nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań. Wynika to z ich podejścia do rynku: chcą mieć pewnych klientów a niepewnym rzadko chcą pomóc.

Są jednak na rynku firmy leasingowe, które wyspecjalizowały się w udzielaniu trudnego leasingu. Są one skłonne ponieść ryzyko udzielenia leasingu bez sprawdzania w bazach BIK, KRD, BIG. Jednak większe ryzyko oznacza z reguły większą cenę. Cena leasingu to jego oprocentowanie. Skoro jednak Twoja firma potrzebuje zewnętrznego finansowania bo inaczej nie będzie mogła np. zrealizować intratnego zlecenia transportowego i musi dostać leasing operacyjny np. na ciągnik siodłowy to warto skierować się do pozabankowej instytucji finansowej czy reprezentującego ją pośrednika by zweryfikować swoją zdolność uzyskania leasingowania.

Jeśli zastanawiasz się czy leasing się opłaca albo czy jest osiągalny w Twojej bieżącej sytuacji – prześlij zapytanie w sprawie interesującego cię przedmiotu lizingu wypełniając wstępny wniosek o leasing on-line.

Otrzymasz wsparcie w podjęciu decyzji a przede wszystkim oferty na leasing, który pomożemy Ci dostać.

Czy nie nadszedł właśnie czas na leasing do Twojej firmy?

Spróbuj przewertować oferty banków i firm leasingowych albo wypełnij nasz formularz leasingu online w 60 sek.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert