Leasing pozabankowy

CO TU ZNAJDĘ?

Treść dostaczy Ci kompleksową analizę tematu

Kompleksową analizę tematu!

Znajdziesz tu cenne wskazówki i porady

Cenne wskazówki i porady!

Leasing pozabankowy dla firm

Bankowe firmy leasingowe zasadniczo nie finansują przedsiębiorców ze złą historią kredytową lub trudnościami finansowymi albo z zaległościami w ZUS czy problemami w opłacaniu podatków. Istnieją jednak firmy lizingowe, które działają w obszarze pozabankowym. Posiadają one ofertę skierowaną do przedsiębiorstw ze słabszą historią kredytową lub gorszą zdolnością finansową.

Możesz sprawdzić ich oferty wypełniając krótki formularz leasingowy online!

Pamiętaj, że udzielanie leasingu przez firmy pozabankowe trudnym klientom wiąże się dla nich z większym ryzykiem. Ryzyko, które muszą sobie zrekompensować przyjmuje postać wyższej marży czy oprocentowania. Firmy sektora pozabankowego zatem uwzględniają w swoich prognozach ryzykowną sytuację „trudniejszego” klienta. Znajduje to swoje odzwierciedlenie zarówno w wyżej cenie takiego finansowania, jak i w warunkach przyznawania leasingu, który często nazywany jest leasingiem bez sprawdzania w bazach KRD, BIG, BIK.

Co charakteryzuje leasing pozabankowy bez BIK, bez KRD?

  • Marża – w standardowym leasingu wynosi ok. 3-5%, w leasingu pozabankowym bez BIK, KRD, czy leasingu z komornikiem albo bez ZUS i US zaczyna się od 10% i jest zależna od sytuacji finansowej przedsiębiorcy. Im sytuacja ta trudniejsza, tym koszt leasingu wyższy. Należy tu podkreślić, iż marża naliczana jest z góry, jak przy kredycie i pobierana jest przez instytucje pozabankowe nie zaś przez doradców czy pośredników leasingowych. W leasingu pozabankowym bez bik instytucjami finansującymi będą najczęściej prywatni inwestorzy nie zaś banki czy spółki-córki banków. Świetnym przykładem takiej instytucji pozabankowej, która udziela leasing zadłużonym firmom jest MBR Leasing. Z jej oferty leasingu pozabankowego można skorzystać po wypełnieniu formularza wstępnego wniosku o leasing.
  • Dyscyplina płatnicza – bezwzględnie wymagana jest od klienta wnioskującego o leasing bez sprawdzania BIK, KRD, ZUS czy US. Zdecydowanie należy płacić raty leasingowe wzorowo i na czas;
  • Kary – to nierzadko wysokie opłaty za opóźnienie w spłatach rat leasingowych. Są to rygorystyczne rozwiązania mające nakłonić klientów „z komornikiem” czy zadłużeniem do terminowości w regulowaniu należności leasingowych. Są jednak rzadko stosowane. Pozabankowe instytucje finansujące trudny leasing chcą bowiem w swojej działalności osiągać zyski. Nie jest im zatem na rękę karanie albo odbieranie przedmiotów leasingu. Najczęściej dochodzi do polubownym umów, które są kompromisem dla obu stron.

Takie standardy w udzielaniu finansowania przez pozabankowych leasingodawców nie powinny dziwić. Przedsiębiorcy posiadający negatywne wpisy w bazach BIK, BRKN bądź KRD mają często stały problem z terminowymi  płatnościami. Posiadają też niejednokrotnie wiele długów lub ich zadłużenie jest wysokie a komornik może pukać do ich drzwi. Chcąc zatem w takiej sytuacji otrzymać pozabankowy leasing, muszą rozumieć, że trzeba za niego zapłacić drożej.

Bezpłatna porównywarka leasingów od 21 firm i towarzystw leasingowych. Sprawdź, jakie to wygodne i proste.

CZY ZAMÓWIĆ LEASING NA TWOICH WARUNKACH?

Odpowiedz na kilka pytań, które pozwolą nam określić, jaki leasing jest Ci potrzebny. Zapytamy banki i firmy leasingowe o oferty dla Ciebie i porównamy je bezpłatnie by pomóc Ci wybrać najlepiej! Co najważniejsze, odpytania o oferty nie wpłyną na obniżenie zdolności kredytowej Twojej lub Twojej firmy. Sprawdź!

Dla kogo leasing pozabankowy?

Musisz pamiętać o jednym istotnym i dla każdego chcącego wziąć leasing bez bik pozytywnym fakcie. Mianowicie – nawet droższy leasing jest najbardziej opłacalną formą finansowania zewnętrznego dla firm. Leasing dla firm bez bik i krd rozpościera bowiem ochronną tarczą podatkową, przez co realnie staje się tańszy i bardziej opłacalny od kredytu, pożyczki czy gotówki. Można tę zależność zrozumieć na przykładzie naszego kalkulatora leasingu samochodowego, który obrazuje, jak tarcza podatkowa obniża ostateczny koszt auta osobowego w firmie nawet po zmianach z 2019 r.

Co równie istotne, leasing operacyjny nie jest ujawniany w bazach BIG, BIK czy KRD. Firmy, które finansują się leasingiem nie obniżają zatem dodatkowo swojej wiarygodności finansowej a dla każdej firmy z zadłużeniem takie rozwiązanie jest po prostu pożądane.

Powyższe dotyczy również firm, które nazywamy start-up-ami albo po prostu firmami rozpoczynającymi dopiero działalność gospodarczą lub prowadzące ją stosunkowo niedługo. Np. leasing dla nowo powstałej firmy transportowej albo dla spółki działającej od 3 miesięcy będzie trudno osiągalny przy leasingu bankowym. Bank będzie wymagał zastosowania podobnych warunków, co w stosunku do firm z zadłużeniem czyli starających się o leasing z komornikiem czy o leasing bez BIK. Dlatego i tu idealnym rozwiązaniem będzie oferta firmy leasingowej działającej na rynku pozabankowym.

Czy wiesz gdzie pójść po leasing pozabankowy?

Znajomość branży leasingowej i wewnętrznych procedur banków oraz firm leasingowych, w tym pozabankowych to klucz do wyboru właściwego leasingodawcy. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia innych. Dzięki temu zapewnisz swojej firmie większą skuteczność uzyskania szybkiego i możliwie najtańszego leasingu.

Leasing bezpośredni

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na naszym portalu

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Warunki leasingu pozabankowego dla firm

Na co mogą więc liczyć klienci wnioskujący o leasing bez BIK, KRD? Leasing pozabankowy najczęściej pozwala sfinansować typowe, powszechnie używane pojazdy – samochody osobowe i dostawcze (nowe i używane) oraz maszyny i urządzenia (m.in. te wymienione w poniższej tabeli) przy czym ich wartość powinna wynosić minimum 25 tys. PLN netto. Co istotne, nie obędzie się tutaj bez odpowiedniej wpłaty własnej, która najczęściej wynosi:

Przedmiot leasingu:Wpłata wstępna:
samochód osobowy, samochód dostawczy, ciągnik siodłowy15%
samochód ciężarowy o pow. 3,5T, naczepa, przyczepa, pojazd specjalny, autobus, autokar20%
ciągnik rolniczy, maszyna budowlana (koparka, koparko-ładowarka itp.)30%

Jakie dokumenty potrzebne są do leasingu pozabankowego?

Celem otrzymania leasingu pozabankowego należy przygotować się na złożenie następujących dokumentów:

  • Wypełniony wniosek leasingowy, który otrzymujesz do wypełnienia na adres e-mail;
  • Wyciąg z firmowego rachunku bankowego za okres co najmniej ostatnich 3 miesięcy;
  • Dokumenty finansowe (PIT/CIT za poprzedni rok lub KPiR/Bilans za bieżący okres a przynajmniej taki, w którym działa firma, jeśli prowadzi działalność krócej niż rok).

Zazwyczaj decyzja o otrzymaniu leasingu wydawana jest w ciągu 1-2 dni roboczych od chwili dostarczenia kompletu wymaganych dokumentów.

Czy szukasz leasingu bez bik lub leasingu dla nowych firm od instytucji pozabankowej?

Spróbuj przeszukać oferty pozabankowych firm leasingowych lub wypełnij nasz formularz o leasing online w 60 sek.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert