Warunki otrzymania leasingu

Tutaj zamówisz leasing na dowolny przedmiot w 30 sek. Zapytanie o Twój leasing wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing – czy może być prościej?

Jeśli zadasz sobie pytanie – jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać kredyt (szczególnie inwestycyjny) a jakie są warunki otrzymania leasingu to po krótkiej analizie informacji, choćby tych z blogów internetowych, dojdziesz do jednoznacznego wniosku: To, co leasingodawcy wymagają i sprawdzają przy leasingu stanowi podobną aczkolwiek znacznie prostszą procedurę w stosunku do formalności związanych z udzielaniem kredytów.

Działa to na korzyść leasingu, który nie dość, że się opłaca to jeszcze możemy go otrzymać o wiele szybciej niż kredyt. Dzięki temu możemy cieszyć z przedmiotu lizingumaszyny budowlanej, maszyny leśnej lub rolniczej, pojazdu ciężarowego czy samochodu osobowego – już od 2 do 5 dni od momentu złożenia wniosku leasingowego.

Jeśli zastanawiasz się jakie warunki leasingu trzeba spełnić by otrzymać leasing albo jak dostać leasing na auto czy jakie warunki ma leasing samochodu na firmę to nie ma na to prostszej drogi, jak tylko wysłanie swojego zgłoszenia o leasing interesującego Cię przedmiotu. Zrobisz to wypełniając krótki formularz leasingowy. Skontaktujemy się by przedstawić Ci oferty i warunki leasingu na potrzebny Ci środek trwały.

Zdolność finansowa – najważniejszy warunek leasingu

Bardzo wiele od niej zależy. Na szczęście przy leasingu nie jest ona badana dogłębnie, jeśli np. reprezentujesz wolny zawód. Jeśli nie jesteś lekarzem, adwokatem czy prawnikiem to jest ona z reguły badana szybko. Szybkość wynika z tego, iż badanie wiarygodności finansowej potencjalnego klienta najczęściej opiera się na dokumentach rejestrowych – tych dostępnych powszechnie oraz na dokumentach finansowych – z dostarczeniem których potencjalny leasingobiorca nie powinien mieć problemów.

Do uruchomienia leasingu najczęściej potrzebne są:

  • deklaracje podatkowe PIT lub CIT (JPK),
  • wyciągi z księgi przychodów i rozchodów,
  • bilans oraz rachunek zysków i strat, w przypadku spółek prawa handlowego.

Dokumenty te, praktycznie dla każdego przedsiębiorcy, nie stanowią większego problemu do wygenerowania i dostarczenia choćby e-mailem do firmy leasingowej z zachowaniem należytej dbałości o prywatność. W przeciwieństwie do kredytu – który wymaga dostarczenia dodatkowych zaświadczeń a często nawet biznesplanu czy ustanowienia zabezpieczenia na rzecz banku – warunki otrzymania leasingu są łagodniejsze.

Załóżmy, że dzisiaj kupujesz za gotówkę samochód osobowy na firmę – zaliczysz go do środków trwałych i będziesz dokonywał odpisów amortyzacyjnych wg stawki 20%. Po 2 -3 latach chcesz go sprzedać. I tutaj możesz bardzo dużo stracić. Przy jego odsprzedaży bowiem – by poprawnie dokonać rozliczenia – będziesz mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z tej transakcji tylko tę część ceny zapłaconej przy zakupie auta, która nie przekracza limitu 150 000 zł i dodatkowo pomniejszonej o już dokonaną, w trakcie użytkowania auta przez firmę, amortyzację. Ostatecznie powoduje to, że Twoja firma zapłaci bardzo duży podatek od tej sprzedaży.

Auto w leasingu, szczególnie na krótki okres 2-3 lat z wysoką kwotą wykupu ratuje tu sytuację!

Nie zwlekaj – zamów leasing na wybrane auto w wygodnej formule leasingu online.

Jeśli zapytać czy do leasingu potrzebna jest zdolność kredytowa – to należy podkreślić, iż praktycznie w każdej procedurze udzielania leasingu zarówno pełnej, jak i uproszczonej – jest ona badana. Nawet, jeśli trafiliśmy na ofertę typu leasing bez sprawdzania w bazach czy pożyczka bez sprawdzania w bik to miejmy świadomość, że firma udzielająca czy to pożyczki czy leasingu będzie chciała mieć pewność, że przyznając np. finansowanie na samochód firmowy, warunki leasingu zostaną dotrzymane a należność ze strony klienta spłacona. Dlatego na wstępnym etapie analizy wiarygodności wnioskującego z pewnością będzie miało miejsce jego sprawdzenie. Odbywać się to będzie m.in. w bazach BIK, KRD oraz w bazach informacji o klientach macierzystych leasingodawcy.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Warunki leasingu kształtują się podobnie dla wszystkich firm leasingowych

Długość istnienia firmy na rynku jest jednym z determinantów przyznania leasingu obowiązującym wśród firm leasingowych. Warunki leasingu dla nowych firm, które chciałyby pozyskać finansowanie już w 1 dniu swojej działalności będę odmienne niż dla firm działających od 12 miesięcy. Wynika to z oceny ryzyka wypłacalności świeżo upieczonego przedsiębiorcy. Niemniej jednak, dla nowych firm leasing to często jedyna możliwość sfinansowania inwestycji – kredyt jest wtedy praktycznie nieosiągalny. Można jeszcze wtedy zastanawiać się nad leasingiem zwrotnym.

Leasing a zdolność do regulowania bieżących zobowiązań to istotna ocena. Dokonywana jest nie tylko na podstawie informacji zawartych w bazach BIK i BIG. Ocenia się ją także za pomocą zaświadczeń z Urzędu Skarbowego czy z ZUS. Potwierdza ona firmie leasingowej, że dany podmiot nie ma zaległości. Zapewnia również, że lizing nie będzie stanowił dla takiej firmy obciążenia, z którym w przyszłości może sobie ona nie poradzić; to warunek sine qua non. W przypadku start up-ów, które dopiero rozpoczęły swoje funkcjonowanie, zaświadczenia takie nie będą dostępne. W ich przypadku warunki udzielania leasingu są nieco inne; nadal to bardziej ryzykowne finansowanie a przez to droższe dla leasingobiorcy. Ryzyko kosztuje.

Co jeszcze sprawdza się przy leasingu?

Ponieważ leasing jest przeznaczony głównie dla podmiotów gospodarczych to w trakcie analizy leasingobiorcy bada się również „miękkie” aspekty jego działalności. Analizie poddaje się wtedy pozycję rynkową przedsiębiorstwa, doświadczenie na rynku czy historię współpracy. Pozwala to w bardzo krótkim czasie podjąć odpowiednią decyzję leasingodawcy.

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie?

Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie. Zgłoś się po ofertę na leasing!

To, co sprawdza leasingodawca w dalszych etapach to dostawcę danego środka trwałego, jak i sam przedmiot leasingu. W przypadku małych sprzedawców czy komisów często niezbędna jest wizyta przedstawiciela leasingodawcy w takim miejscu. Sprawdza się wtedy nie tylko to czy np. komis istnieje. Weryfikuje się również przedmiot pod kątem praw własności, jego stanu oraz proponowanej ceny. Ma to miejsce szczególnie w przypadku dużej wartości używanych samochodów dostawczych albo osobowych czy maszyn budowlanych. Wtedy niezbędne staje się też przeprowadzenie wyceny przez rzeczoznawcę.

Procedury sprawdzające jednak leżą po stronie leasingodawcy, co nie nastręcza dodatkowych obowiązków potencjalnemu leasingobiorcy.

Gdzie następuje podpisanie umowy leasingu?

Procedura leasingu zamyka się wraz z podpisaniem umowy leasingowej, co najczęściej ma miejsce w siedzibie leasingobiorcy. Wtedy przedstawiciel leasingodawcy dokonuje swoistej wizji lokalnej upewniając się, że firma biorcy faktycznie działa. To tutaj otrzymuje on wgląd w oryginały wcześniej przekazanych dokumentów potrzebnych do leasingu. W przypadku bardziej ryzykownych klientów, w ramach takiego spotkania może zaistnieć konieczność zaprezentowania dodatkowych dokumentów a przy tej okazji – okazania dowodu osobistego.

Należy podkreślić, iż w przypadku firm z podwyższonym ryzykiem finansowym (odmowa leasingu w innych firmach leasingowych, leasing na start) warto negocjować wyższą opłatę inicjalną. Leasing na autobus w przypadku firmy przewozowej czy leasing samochodowy w przypadku firmy kurierskiej może być przecież dla takiej firmy jedyną, dostępną na obecnym etapie działalności formą wsparcia jej dalszego rozwoju. Warto wtedy ponieść wyższe koszty na początku by móc w ogóle rozwijać swoją firmę.

Na koniec następuje zakupienie od dostawcy przedmiotu leasingu i przeniesienie praw własności do niego na rzecz leasingodawcy. Załatwiane są formalności końcowe odbioru przedmiotu leasingowego przez klienta, w tym podpisywany protokół zdawczo-odbiorczy do umowy leasingu.

Jakie firmy otrzymają leasing?

Należy przyjąć, iż jeśli firma działa co najmniej 3 miesiące; nie generuje długów albo ma spore perspektywy rozwoju; nie wpadła od razu w tarapaty finansowe – bez trudu uzyska leasing. Powinien być to jednak leasing przeznaczony na sfinansowanie typowego środka trwałego, jakim jest np. samochód osobowy albo auto dostawcze, najlepiej popularnej marki.

W przypadkach wymagających rozszerzonej procedury albo, gdy już odmówiono w innej firmie udzielenia leasingu – nie warto odstępować od zamiarów. Leasing jest trafnym wyborem. Wystarczy tylko skorzystać z ofert tych firm, które są w stanie podwyższone ryzyko takiego klienta wziąć na siebie i zaproponować odpowiednie, choć droższe od standardowych, warunki leasingu.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert