Trudny BIK

CO TU ZNAJDĘ?

Treść dostaczy Ci kompleksową analizę tematu

Kompleksową analizę tematu!

Znajdziesz tu cenne wskazówki i porady

Cenne wskazówki i porady!

Trudny leasing bez BIK – kiedy ma on miejsce?

Jeśli nurtuje Cię pytanie typu: jestem w bik czy dostane leasing? albo: czy leasing jest widoczny w bik? Ewentualnie, jak dostać leasing z komornikiem na plecach? To znaczy, że masz trudności z otrzymaniem leasingu. Nie oznacza to jednak, że zmierzasz w złym kierunku. Dlaczego? Bo wiesz doskonale, że leasing to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Jednak są jakieś przeszkody w jego uzyskaniu i potrzebujesz w tym naszej pomocy.

Nie jest słusznym przekonanie, że leasing bez BIK musi być od razu drogi. Często bowiem potencjalny leasingobiorca zakłada, że taki leasing musi być od razu na wysoki procent i wycofuje się. Oprocentowanie „leasingu z BIK” – choć często wyższe od przeciętnego – może jednak odzwierciedlać rynkowe ceny pozyskania finansowania. Co najważniejsze jednak to fakt, że nawet droższy leasing operacyjny kosztuje Twoją firmę ostatecznie mniej niż wynosi cena brutto potrzebnego przedmiotu – np.: samochodu ciężarowego z naczepą, maszyny lub sprzętu budowlanego, autokarusamochodu dostawczego, wózków widłowych czy maszyn do obróbki metalu do Twojej firmy.

Czy wiesz gdzie pójść po leasing?

Znajomość branży leasingowej i wewnętrznych procedur banków oraz firm leasingowych to klucz do wyboru właściwego leasingodawcy.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia innych. Dzięki temu zapewnisz Twojej firmie większą skuteczność uzyskania szybkiego i możliwie najtańszego leasingu. Wypróbuj wygodny leasing online!

Nie tracić wiary – leasing to najkorzystniejsza z form finansowania

Przede wszystkim dlatego, że firmy mające wpisy w BIKu – poza leasingiem – praktycznie żadnego innego finansowania nie otrzymają. Należy zapomnieć wtedy np. o staraniu się o kredyt, którego ścieżka do uzyskania jest o wiele trudniejsza i bardziej restrykcyjna niż w przypadku lizingu. Nie ma co również myśleć o szybkich pożyczkach przez Internet bo ten kaliber finansowania nie jest z reguły adekwatny do potrzeb potencjalnych leasingobiorców.

Nie warto wycofywać się z leasingu również z czysto biznesowego punktu widzenia. Załóżmy, że jesteśmy nową firmą albo firmą, która ma problemy w regulowaniu zadłużenia i staramy się o leasing bez BIK KRD czy BRKN. Jeśli wiemy, że mamy zapewniony dobry kontrakt np. budowlany albo podpisaliśmy umowę na regularne trasy dostaw czy też otwieramy wypożyczalnie skuterów wodnych w świetnej lokalizacji – nie rezygnujmy! Spodziewamy się przecież osiągnąć całkiem dobre dochody w przyszłości. Indywidualne podejście brokera firmy leasingowej może zapewnić sfinansowanie np. niezbędnego dźwigu budowlanego czy ciągnika siodłowego z naczepą. Jest to całkiem realne, mimo kiepskiego standingu firmy lub jej właściciela w bazach dłużników.

Należy zaznaczyć, iż procedura przy leasingu bez baz może być faktycznie dłuższa a niezbędne dokumenty większe niż przy procedurze uproszczonej. Nie będzie to jednak na pewno przeprawa przez typowe procedury kredytowe i obarczona taką niepewnością przyznania, jak przy kredycie.

Leasing a BIK, KRD, BIG

Pamiętajmy, że przeszkody w uzyskaniu leasingu to najczęściej wpisy widoczne po wygaśnięciu zobowiązania i to nawet przez kilka lat po ustaniu zaległości. To także brak lub kiepska historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej (BIK); wskazuje na nieregulowane w terminie zadłużenia lub zaległości w ich spłacie. To również obciążenia i zajęcia komornicze. To także Bankowy Rejestr Klientów Niesolidnych (BRKN), którymi banki wymieniają się między sobą. Biura Informacji Gospodarczej (BIG) czy Krajowy Rejestr Długów (KRD) – widać w nich nie tylko nieuregulowane zobowiązania wobec banków, ale i innych firm i kontrahentów. To wszystko to kopalnia wiedzy na temat firmy dla każdego leasingodawcy, nawet leasingodawcy pozabankowego.

Zauważmy, że przecież każdy z nas, jeśli coś pożycza to liczy na to, że zostanie mu to zwrócone. W tym przypadku jest tak samo. Dlatego im większe ryzyko braku zwrotu, tym większa obawa przez zawarciem umowy z takim kontrahentem. Stąd leasingodawcy, ostatnio szczególnie bankowi, starają się minimalizować ryzyko odmawiając potencjalnie niesolidnemu leasingobiorcy przyznania leasingu operacyjnego czy finansowego.

Nie wszystkie jednak firmy tak robią. Część z nich jest w stanie zaryzykować i choć leasing taki może być droższy to jednak klient może liczyć na sfinansowanie pożądanego przedmiotu lizingu.

Bezpłatna porównywarka leasingów od 21 firm i towarzystw leasingowych. Sprawdź, jakie to wygodne i proste.

CZY ZAMÓWIĆ LEASING NA TWOICH WARUNKACH?

Odpowiedz na kilka pytań, które pozwolą nam określić, jaki leasing jest Ci potrzebny. Zapytamy banki i firmy leasingowe o oferty dla Ciebie i porównamy je bezpłatnie by pomóc Ci wybrać najlepiej! Co najważniejsze, odpytania o oferty nie wpłyną na obniżenie zdolności kredytowej Twojej lub Twojej firmy. Sprawdź!

Firmy leasingowe nie zawsze kierują się tylko wskaźnikami – widząc potencjał są otwarte na finansowanie!

Są firmy, które znając negatywny wpis w bazie KRD czy BIK poproszą o udostępnienie danych finansowych czy promes przyszłych umów i kontraktów. To na podstawie spodziewanego wyniku finansowego na działalności ocenią ryzyko. Jeśli zatem wyniki Twojej firmy rokują na dobre przychody zawsze jest szansa na leasing i to na pokaźne kwoty.

Są też takie firmy, które przeskanują wszelkie rejestry na temat Twojego przedsiębiorstwa. Jeśli jednak środek trwały, który chcesz sfinansować to przedmiot nowy i łatwo zbywalny wtedy masz szansę na leasing. Jeśli zatem będzie to ciągnik siodłowy, samochód albo maszyna budowlana niezbędne w tej chwili w Twojej działalności – przygotuj dowód osobisty, niezbędne dokumenty i wystąp z wnioskiem o leasing. Musisz jednak liczyć się z wyższym wkładem własnym, ewentualnie zabezpieczeniem na majątku prywatnym lub poręczeniem ze strony firmy trzeciej.

Są też przyczyny czysto techniczne – nie wszystkie firmy leasingowe sprawdzają te same bazy. Jeśli Twoja firma znajduje się w bazach, których dany leasingodawca nie sprawdza – masz szansę na leasing nawet w uproszczonej procedurze. Jednak tylko doświadczony finansista, reprezentujący co najmniej kilka firm leasingowych, będzie mógł sprawdzić ten fakt. Wybierze wtedy ofertę, która pozwoli Ci na otrzymanie leasingu.

Kiedy dostanę leasing będąc w trudnej sytuacji?

Będąc potencjalnie ryzykownym klientem dostaniesz leasing bez bik czy big i krd, jeśli nie będziesz występował o:

  • nietypowe przedmioty leasingu, które mają niewielkie wzięcie na rynku wtórnym albo są przygotowywane tylko pod specyfikę Twojego przedsiębiorstwa,
  • przedmioty importowane, nawet w bardzo dobrych cenach, ale pochodzących z krajów egzotycznych, dla których nie ma dostępnej sieci serwisowej, przynajmniej na terenie UE,
  • niedrogie przedmioty i urządzenia, których wartość jednostkowa jest niewielka a suma lizingu nie będzie przekraczała 30-50 tys. zł
  • używane lub stare przedmioty, których wiek przekracza 4-5 lat; chyba, że są to pojazdy specjalistyczne, które posiadają względnie długi „okres przydatności”,

Nie zapomnij tylko, by poinformować o swojej sytuacji już przy składaniu wniosku o leasing on-line. Wtedy od razu doradca leasingowy będzie mógł skupić się na Twoim problemie i rozpocząć odpowiednie procedury. Wszystko po to by wynegocjować w Twoim imieniu leasing na najlepszych dostępnych na rynku warunkach.

Czy chcesz byśmy pomogli Ci w otrzymaniu leasingu?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert