fbpx

Trudny leasing

Leasing bez BIK

Trudny leasing, czyli kiedy ma on miejsce?

Jeśli nurtuje Cię pytanie typu jestem w bik czy dostane leasing? Albo czy leasing jest widoczny w bik? Ewentualnie, jak dostać leasing z komornikiem na plecach? To znaczy, że masz trudności z otrzymaniem leasingu. Nie oznacza to jednak, że zmierzasz w złym kierunku. Dlaczego? Bo wiesz doskonale, że leasing to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Jednak są jakieś przeszkody w jego uzyskaniu i potrzebujesz w tym pomocy.

Nie jest słusznym przekonanie, że leasing bez BIK, czy jak niektórzy podają „z BIK”, musi być od razu drogi. Niesłusznie uważa się, że jego oprocentowanie nie może odzwierciedlać rynkowych cen pozyskiwania finansowania. Często bowiem potencjalny leasingobiorca zakłada, że taki leasing musi być od razu na wysoki procent i wycofuje się. Jest to zupełnie niesłuszne podejście.

Nie tracić wiary – leasing to jedna z najkorzystniejszych form finansowania.

Przede wszystkim dlatego, że poza leasingiem praktycznie żadnego innego finansowania taki podmiot – będący w potrzebie – nie otrzyma. Należy zupełnie zapomnieć wtedy np. o staraniu się o kredyt, którego ścieżka do uzyskania jest o wiele trudniejsza i bardziej restrykcyjna niż w przypadku lizingu. Nie ma co również wspominać o szybkich pożyczkach przez internet bez bik. Ten kaliber finansowania nie jest adekwatny do potrzeb potencjalnych leasingobiorców.

Nie warto tego robić również z czysto biznesowego punktu widzenia. Załóżmy, że jesteśmy nową firmą albo firmą, która ma problemy w regulowaniu zadłużenia i staramy się o leasing bez BIK KRD czy BRKN. Jeśli wiemy, że mamy zapewniony dobry kontrakt budowlany albo podpisaliśmy umowę na regularne trasy dostaw czy otwieramy wypożyczalnie skuterów wodnych w świetnej lokalizacji – nie rezygnujmy! Spodziewamy się przecież osiągnąć świetne dochody w przyszłości. Indywidualne podejście brokera firmy leasingowej może zapewnić sfinansowanie niezbędnego właśnie dźwigu budowlanego czy ciągnika siodłowego z naczepą. Dzieje się tak, mimo kiepskiego standingu w bazach gospodarczych danego podmiotu gospodarczego. Procedura i dokumentacja w takiej sytuacji (leasing BIK) może być faktycznie odrobinę dłuższa a niezbędne dokumenty większe niż przy procedurze uproszczonej leasingu. Nie będzie to jednak na pewno przeprawa przez typowe procedury kredytowe i obarczona taką niepewnością przyznania, jak przy kredycie.

Leasing a BIK

Pamiętajmy, że przeszkody w uzyskaniu leasingu to najczęściej wpisy widoczne po wygaśnięciu zobowiązania i to nawet przez kilka lat po ustaniu takiej zaległości. To także brak lub kiepska historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej (BIK); wskazuje na nieregulowane w terminie zadłużenia lub zaległości w ich spłacie. To również obciążenia i zajęcia komornicze. Jak również Bankowy Rejestr Klientów Niesolidnych (BRKN), którym banki wymieniają się między sobą. Biura Informacji Gospodarczej (BIG) czy Krajowy Rejestr Długów (KRD); widać w nich nie tylko nieuregulowane zobowiązania wobec banków, ale i innych firm i kontrahentów. To wszystko to kopalnia wiedzy na temat danej firmy dla każdego leasingodawcy.

Pamiętajmy, że przecież każdy z nas, jeśli coś pożycza komuś to liczy na to, że zostanie mu to zwrócone. W przypadku leasingu jest tak samo. Dlatego im większe ryzyko braku zwrotu, tym większa obawa przez zawarciem umowy z takim kontrahentem. Stąd też leasingodawcy starają się minimalizować ryzyko często odmawiając potencjalnie niesolidnemu leasingobiorcy udzielenia leasingu.

Nie wszystkie jednak firmy tak robią. Część z nich jest w stanie zaryzykować i choć leasing taki może być nieznacznie droższy to jednak klient może liczyć na sfinansowanie pożądanego przedmiotu lizingu.

Firmy leasingowe nie zawsze kierują się tylko wskaźnikami – widząc potencjał są otwarte na finansowanie.

Są bowiem firmy, które znając negatywny wpis w bazie KRD czy BIK poproszą o udostępnienie danych finansowych czy promes przyszłych umów i kontraktów. To na podstawie wyniku lub spodziewanego wyniku finansowego na działalności ocenią ryzyko. Jeśli zatem wyniki Twojej firmy rokują na dobre przychody zawsze jest szansa na leasing i to na pokaźne kwoty.

Inne firmy, nawet jeśli przeskanują wszelkie rejestry na temat Twojego przedsiębiorstwa a środek trwały, który chcesz sfinansować to przedmiot nowy i łatwo zbywalny – masz szanse na leasing. Jeśli zatem będzie to ciągnik siodłowy, samochód albo maszyna budowlana niezbędna w tej chwili w Twojej działalności – przygotuj dowód osobisty, niezbędne dokumenty i wystąp z wnioskiem o leasing. Musisz jednak liczyć się z wyższym wkładem własnym, ewentualnie zabezpieczeniem na majątku prywatnym lub poręczeniem ze strony firmy trzeciej.

Są też przyczyny czysto techniczne – nie wszystkie firmy leasingowe sprawdzają te same bazy. Jeśli Twoja firma znajduje się w bazach, których dany leasingodawca nie sprawdza – masz zawsze szansę na leasing nawet w uproszczonej procedurze. Jednak to tylko doświadczony przedstawiciel, reprezentujący co najmniej kilka firm leasingowych będzie mógł sprawdzić ten fakt. Wybierze wtedy ofertę, która pozwoli Ci na otrzymanie leasingu.

Kiedy dostanę leasing będąc w trudnej sytuacji?

Jeśli zatem, będąc potencjalnie ryzykownym klientem,  zastanawiasz się gdzie dostaniesz leasing bez bik i big krd a nie będziesz występował o:

  • nietypowe przedmioty leasingu, które mają niewielkie wzięcie na rynku wtórnym albo są przygotowywane tylko pod specyfikę Twojego przedsiębiorstwa,
  • przedmioty importowane, nawet w bardzo dobrych cenach, ale pochodzących z krajów egzotycznych, dla których nie ma dostępnej sieci serwisowej, przynajmniej na terenie UE,
  • niedrogie przedmioty i urządzenia, których wartość jednostkowa jest niewielka a suma lizingu nie będzie przekraczała 30-50 tys. zł
  • używane lub stare przedmioty, których wiek przekracza 4-5 lat; chyba, że są to pojazdy specjalistyczne, które posiadają względnie długi „okres przydatności”,

to zawsze masz szanse na otrzymanie leasingu.

Nie zapomnij tylko, by poinformować o swojej sytuacji już przy składaniu wniosku o leasing on-line. Wtedy od razu doradca leasingowy będzie mógł skupić się na Twoim problemie i rozpocząć odpowiednie procedury. A wszystko po to by wynegocjować w Twoim imieniu leasing na najlepszych dostępnych na rynku warunkach.

Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą leasingową, którą realizujemy w 4 prostych krokach.

Możesz też do nas:

napisać: [email protected]

wysłać: SMS o treści SOS na nr 732 737 776 – oddzwonimy w 5 minut!

zadzwonić: +48 732 737 776

Czy chcesz byśmy do Ciebie oddzwonili w 505 sekund?


Jeśli wolisz to
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE ON-LINE
albo +48 732 737 776
ZADZWOŃ DO NAS TERAZ

Twój nr tel. nie zostanie przekazany firmom trzecim w celach marketingowych! Posłuży jedynie do telefonicznego lub elektronicznego kontaktu, o który prosisz.
NIE ODDZWONIMY JEDNAK MIĘDZY GODZINĄ 20:00 a 9:00.
Obowiązek informacyjny