Allegro: czy dostanę tu ciągniki siodłowe w leasing?

CO TU ZNAJDĘ?

Treść dostaczy Ci kompleksową analizę tematu

Kompleksową analizę tematu!

Znajdziesz tu cenne wskazówki i porady

Cenne wskazówki i porady!

Allegro oferuje leasing – tylko na jakie przedmioty?

Allegro, jako platforma do robienia zakupów sprawdza się w Polsce od lat. Gromadzi wielu oferentów z przeróżnych branż, którzy znajdują swoich klientów po drugiej stronie monitora. Świetnie sprawdza się nawet, jeśli od razu nie dokonujemy zakupu a jedynie rozpoznajemy przedmiot i nawiązujemy kontakt ze sprzedawcą. Wiemy wtedy, kto i co oferuje. Tym sposobem, na Allegro znajdziemy przeróżne rzeczy: w tym takie, które trudno uznać za łatwe w dostawie np. nowe samochody osobowe, autobusy, maszyny budowlane, koparko-ładowarki, quady, naczepy, ciągniki siodłowe czy samochody dostawcze.

Jak wziąć ciągnik siodłowy w leasing?

Dajmy na to, że prowadzisz firmę transportową. Interesuje cię leasing dla firm transportowych w postaci twojego ulubionego ciągnika siodłowego Scania, samochodu ciężarowego Renault z naczepą albo ciągnika siodłowego Volvo z przyczepą. Wyszukujesz zatem na Allegro „ciągniki siodłowe”. Naturalnie, Allegro wyszuka ci także ciągniki i innych marek – dostaniesz zapewne propozycję samochodu ciężarowego Iveco, jak również tira DAF z naczepą siodłową. Pewne jest również, iż będziesz wertować i sortować oferty nowych ciągników siodłowych wg ceny. Allegro wylistuje wielu oferentów a dodatkowo algorytm wyszukiwania zaproponuje czy przypadkiem nie interesuje cię również naczepa siodłowa? Allegro z pewnością zaproponuje ci dodatkowo samochody dostawcze albo inne pojazdy specjalistyczne.

Czy wiesz gdzie pójść po leasing?

Znajomość branży leasingowej i wewnętrznych procedur banków oraz firm leasingowych to klucz do wyboru właściwego leasingodawcy. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia innych. Dzięki temu zapewnisz Twojej firmie większą skuteczność uzyskania szybkiego i możliwie najtańszego leasingu. Wypróbuj wygodny leasing online!

Pojawi się na pewno możliwość kontaktu z oferentami. To dobry znak. Wtedy najczęściej możesz pojechać na miejsce i obejrzeć samochód ciężarowy, którym jesteś zainteresowany do pozyskania do swojej firmy transportowej. Sprawdzisz dzięki temu stan faktyczny oraz parametry upatrzonej ciężarków czy TIRa.

Jeśli zdecydowałeś się na dany ciągnik siodłowy Allegro „będzie chciało” uczestniczyć w takiej transakcji by zabezpieczyć należność za zakup wybranego przez ciebie przedmiotu. To doskonała forma asekurowania się w relacji z kontrahentem dopóki obie strony nie dopełnią wszystkich formalności związanych z zakupem ciężarówki. W szczególności nie wyłożysz funduszy na zakup tira na stół.

Leasing ciągników siodłowych z Allegro

Co jednak, jeśli nie stać cię na zakup samochodu ciężarowego „od ręki”? Albo co robić, jeśli z ekonomicznego punktu widzenia rozsądek podpowiada ci, że nie powinieneś blokować sobie płynności finansowej zakupując ciągnik z naczepą za gotówkę? Jest świetne wyjście!

Doskonałym rozwiązaniem będzie umowa leasingu operacyjnego ciągnika siodłowego. Zapewni ci ona z jednej strony dysponowanie zgromadzonymi do tej pory środkami finansowymi (na rachunku bankowym lub w gotówce), a z drugiej zagwarantuje potrzebny w twojej firmie transportowej samochód ciężarowy z naczepą. Korzyści z leasingu operacyjnego transportu ciężkiego będą dla twojej firmy wielce pożyteczne.

Leasing bezpośredni

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Będziesz zarabiać na usługach transportowych bazując na – dajmy na to – ciągniku siodłowym Scania, którym będziesz przewozić towary dla swoich kontrahentów. Z uzyskanego zarobku będziesz z kolei opłacać comiesięczną ratę leasingową. Sama rata leasingowa będzie wędrowała w koszty uzyskania przychodu twojej firmy obniżając podstawę opodatkowania. Będziesz wrzucał w koszty całą ciężarówkę o wiele szybciej niż gdybyś wziął tira na kredyt czy za gotówkę bowiem nie będzie cię obowiązywała amortyzacja. Dodatkowo nie pogorszysz sobie płynności finansowej albowiem nie zakupisz tego tira za gotówkę.

Choć Allegro ostatnio oferuje leasing coraz śmielej to niestety takiej transakcji, jak lizing środka trwałego o znacznej wartości nie zrealizujesz na tej platformie. Leasing samochodu ciężarowego w dodatku z naczepą poprzez Allegro to niestety przedsięwzięcie wymagające głębszej analizy sytuacji finansowej potencjalnego leasingobiorcy. Warunki i procedura leasingu przy tego typu transakcjach jest odmienna niż dla typowych przedmiotów dostępnych na Allegro, jak chociażby leasing elektronarzędzi czy laptopa. Stąd też taka transakcja nie będzie mogła zostać zrealizowana przez program Allegro leasing, który dostosowany jest do przedmiotów o wartości do 50 tys. zł.

Jeśli nie Allegro to co?

W takim przypadku niezbędne jest skorzystanie z ofert leasingowych dostarczanych przez specjalistów – choćby z naszego portalu leasing.sos.pl – w zakresie leasingu transportu ciężkiego.

Procedura leasingowa nie powinna być długa – wstępną kalkulację dotycząca oferty na wybrany ciągnik siodłowy otrzymasz na skrzynkę e-mail zazwyczaj w przeciągu 1-2 godzin od doprecyzowania swoich wymagań.

Sami jesteśmy niezmiernie dumni, że dostosowując się do potrzeb i wymagań klientów skracamy czas oczekiwania, szanując tym samym ich czas, a przede wszystkim dostarczając wstępne kalkulacje leasingowych kosztów nawet w przeciągu godziny od wysłania zapytania.

Kontaktując się z S.O.S. Leasing możesz sprawdzić to samemu. Podając podstawowe dane i parametry przedmiotu lizingu, nasza firma przygotuje wyliczenia leasingu bez zbędnej zwłoki.

Jeśli potrzebujesz wyleasingować przedmiot, który znalazłeś na Allegro wypełnij wniosek o leasing on-line.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert