fbpx

Allegro: czy dostanę tu ciągniki siodłowe w leasing?

Allegro oferuje leasing – tylko na jakie przedmioty?

Allegro, jako platforma do robienia zakupów sprawdza się w Polsce od lat. Gromadzi wielu oferentów z przeróżnych branż, którzy znajdują swoich klientów po drugiej stronie monitora. Świetnie sprawdza się to nawet, jeśli od razu nie dokonujemy zakupu a jedynie poznajemy przedmiot i nawiązujemy kontakt ze sprzedawcą. Wiemy wtedy, kto i co oferuje. Tym sposobem, na Allegro znajdziemy przeróżne rzeczy; w tym takie, które trudno uznać za łatwe w dostawie np. samochody, autobusy, maszyny budowlane, koparko-ładowarki, quady, samoloty, naczepy, ciągniki siodłowe czy samochody dostawcze.

Interesuje nas ciągnik siodłowy.

Dajmy na to, że prowadzimy firmę transportową. Interesuje nas ciągnik siodłowy Scania, ciągnik siodłowy Renault albo ciągnik siodłowy Volvo. Wyszykujemy zatem na Allegro ciągniki siodłowe. Naturalnie, ciągniki Allegro wyszuka nam i innych marek – dostaniemy zapewne propozycję ciągnika Iveco, jak również i ciągnika siodłowego DAF. Pewne jest również, iż będziemy wertować oferty wg ceny nowego ciągnika siodłowego. Allegro wylistuje wielu oferentów a dodatkowo mechanizm wyszukiwania zaproponuje czy przypadkiem nie interesuje nas również naczepa siodłowa. Inne samochody dostawcze Allegro z pewnością nam również zaproponuje do obejrzenia.

Pojawi się na pewno możliwość kontaktu z oferentami. To dobry znak. Wtedy najczęściej możemy przyjechać na miejsce i obejrzeć samochód ciężarowy, którym jesteśmy zainteresowani i sprawdzić jego stan oraz parametry.

Jeśli zdecydowaliśmy się na dany ciągnik siodłowy Allegro powinno uczestniczyć w takiej transakcji by zabezpieczyć należność za zakup wybranego przez nas przedmiotu. To doskonała forma asekurowania się w relacji z kontrahentem dopóki obie strony nie dopełnią wszystkich formalności związanych z zakupem.

Leasing ciągników siodłowych z Allegro.

Co jednak, jeśli nie stać nas od razu na zakup. Co, jeśli z ekonomicznego punktu widzenia rozsądek podpowiada nam, że nie powinniśmy blokować sobie płynności finansowej zakupując maszynę za gotówkę? Doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy umowa leasingu. Zapewni ona z jednej strony dysponowanie zgromadzonymi do tej pory środkami finansowymi, a z drugiej zagwarantuje rozporządzanie środkiem trwałym – pożądanym samochodem ciężarowym. Natomiast rata leasingowa w koszty będzie nam wędrować.

Będziemy zatem zarabiać na naszym ciągniku siodłowym Scania, którym będziemy przewozić towary dla naszych kontrahentów. Z uzyskanego zarobku będziemy z kolei opłacać comiesięczną ratę leasingową. Dodatkowo nie pozbędziemy się płynności finansowej albowiem nie zakupimy ciągnika za gotówkę.

Choć leasing Allegro ostatnio oferuje coraz śmielej to niestety takiej transakcji, jak lizing środka trwałego o znacznej wartości nie zrealizujemy na tej platformie. Leasing ciągnika siodłowego – a jeśli by do tego dorzucić podpowiadane przez Allegro naczepy, co w sumie dawałoby leasing ciągnika siodłowego z naczepą – to niestety, jest to przedsięwzięcie wymagające bardziej dogłębnej analizy sytuacji finansowej firmy, czyli potencjalnego leasingobiorcy. Warunki leasingu przy tego typu transakcjach są zgoła inne niż dla typowych przedmiotów dostępnych na Allegro.  Stąd też taka transakcja nie będzie mogła zostać zrealizowana przez program Allegro leasing, który dostosowany jest do przedmiotów o wartości do 50 tys. zł.

Jeśli nie Allegro to co?

W takim przypadku niezbędne jest skorzystanie z ofert firm leasingowych albo ich brokerów leasingowych. Procedura weryfikacji nie powinna być długa – wstępna odpowiedź dotycząca oferty na wybrany ciągnik siodłowy leasingodawca przesyła zazwyczaj w przeciągu 1-2 dni. Dostosowując się do potrzeb i wymagań klientów pośrednicy firm leasingowych skracają czas oczekiwania, szanując tym samym czas swoich klientów i dostarczając wstępną kalkulację leasingowych kosztów nawet w przeciągu godziny od wysłania zapytania.

Kontaktując się z S.O.S. Leasing można sprawdzić to samemu. Podając podstawowe dane i parametry przedmiotu lizingu, firma przygotuje wyliczenia praktycznie od ręki.

Jeśli potrzebujesz wyleasingować przedmiot, który znalazłeś na Allegro wypełnij wniosek o leasing on-line.

Możesz też do nas:

napisać: [email protected]

wysłać: SMS o treści SOS na nr 732 737 776 – oddzwonimy w 5 minut!

zadzwonić: +48 732 737 776

Czy chcesz byśmy do Ciebie oddzwonili w 505 sekund?


Jeśli wolisz to
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE ON-LINE
albo +48 732 737 776
ZADZWOŃ DO NAS TERAZ

Twój nr tel. nie zostanie przekazany firmom trzecim w celach marketingowych! Posłuży jedynie do telefonicznego lub elektronicznego kontaktu, o który prosisz.
NIE ODDZWONIMY JEDNAK MIĘDZY GODZINĄ 20:00 a 9:00.
Obowiązek informacyjny