Autokar lub autobus w leasing?

Tutaj zamówisz leasing na autobus w 30 sek. Zapytanie o leasing autokaru wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing autokaru, leasing autobusu…

Podobnie jak w przypadku leasingu samochodów osobowych, leasingu pojazdów ciężarowych, leasingu maszyn i urządzeń produkcyjnych a nawet leasingu elektronarzędzi, tak też w przypadku autokarów i autobusów, w tym busów i mikrobusów, leasing jest jak najbardziej możliwy a przede wszystkim korzystny! I choć wiele firm leasingowych szczyci się posiadaniem w swojej ofercie leasingu na autobusy, to w rzeczywistości na palcach obu rąk można policzyć tych leasingodawców, którzy regularnie finansują autobusy i autokary właśnie. Tym bardziej ważnym staje się wybór właściwego dostawcy takiego leasingu oraz wiedza, jakie warunki leasingu na autobusy on proponuje.

Od czego zależą warunki na leasing autobusu?

Czy masz już upatrzony autobus lub autokar? Czy może chcesz wziąć dwa autobusy w leasing? Skorzystaj z usług Leasing SOS. Współpracujemy z wybranymi firmami leasingowymi, co zapewnia nam dostęp do aktualnych ofert na leasing autobusu. Wystarczy, że wypełnisz formularz zamówienia na leasing autobusu. Skontaktujemy się w ciągu 2h by przedstawić Ci najlepsze oferty, które zapewnią Ci optymalny balans między kosztami i dochodami z inwestycji w autokar!

Stan autobusu:

Leasingodawcy udzielają finansowania zarówno na nowe autobusy i autokary, jak i na używane. W przypadku nowych pojazdów zazwyczaj można liczyć na lepsze warunki leasingu. Z kolei w przypadku autobusów używanych należy liczyć się z dodatkową weryfikacją stanu takiego autokaru i jego przebiegu. Przy czym nie sam wiek autobusu czy autokaru jest tu istotny – ważna jest jego sprawność techniczna i aktualna wycena. Zdarza się, że leasingodawcy proszą o taką wycenę rzeczoznawców celem upewnienia się, czy cena leasingowanego autokaru nie jest zawyżona. Jeśli jednak pojazd pochodzi od renomowanego dostawcy Volvo, Scania, Mercedes, Setra, MAN czy DAF albo od wyspecjalizowanego w handlu używanymi autobusami wiarygodnego pośrednika, to firmy leasingowe najczęściej odstępują od konieczności korzystania z usługi rzeczoznawcy.

Wiek autokaru:

Co do wspomnianego wieku autobusu czy autokaru – oczywiście on też ma znaczenie, bo niektóre firmy leasingowe mają bardzo konkretne procedury w tym zakresie np. że nie finansują pojazdów starszych niż 6 czy 7 lat. Są jednak i takie firmy, które finansują zakup autobusu czy autokaru nawet ze starszych roczników; w takich przypadkach jednak może być konieczna np. wyższa wpłata własna lub wyższe oprocentowanie leasingu. W tym przypadku będzie zapewne konieczne skorzystanie z usług pozabankowych firm leasingowych, które są skłonne bardziej niż banki przystać na leasing autokaru w zaawansowanym wieku.

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku, firmy leasingowej lub producenta autokarów po finansowanie?

Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie. Zgłoś się po oferty na leasing!

Pochodzenie pojazdu:

Polscy leasingodawcy finansują nie tylko autokary i autobusy znajdujące się na terenie kraju, ale także z zagranicy. Dotyczy to pojazdów zamawianych, kupowanych i sprowadzanych z krajów Unii Europejskiej w ramach procedury wewnątrz-wspólnotowego nabycia. Jeżeli zamówimy sprowadzenie pojazdu do kraju przez zaufanego pośrednika to leasingodawca załatwi wszelkie formalności z tym związane już z nim. Twoja firma – zajmująca się przewozem osób – po podpisaniu umowy leasingowej odbierze tylko autokar z parkingu i od razu będzie mogła świadczyć usługi przewozowe.

Status leasingobiorcy:

Standardem jest udzielanie leasingu na autobusy czy autokary firmom operującym już na rynku – szczególnie w zakresie przewozu osób – minimum rok. Istnieją jednak odstępstwa od tej reguły, czyli również nowopowstałe przedsiębiorstwa przewozu osobowego, np. działające dopiero od 3 miesięcy, mogą ubiegać się o leasing na autokar. W takim przypadku należy jednak liczyć się z tym, że warunki leasingu autobusowego mogą być nieco bardziej rygorystyczne.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Jak wziąć autobusy w leasing?

Decydując się na leasing autokaru, autobusu, busa czy mikrobusa warto zatem przyjrzeć się ofertom leasingowym kilku różnych firm, jako że każda z nich może zaproponować inne warunki leasingu autobusowego! Leasingodawcy miewają bowiem odmienne procedury czy wewnętrzne zasady i wytyczne. Ich przykładem niech będzie chociażby limit wartości leasingowanego przedmiotu czyli autobusu czy autokaru. W jednych firmach leasingowych wartość ta może być nieograniczona, podczas gdy w innych jest określona kwotą maksymalną (a przecież wartość autobusów czy autokarów często przekracza 1 mln zł!). Dlatego też może się okazać, że u jednego leasingodawcy otrzymamy ofertę słabą lub w najlepszym razie przeciętną, a u innego – na ten sam pojazd – weźmiemy leasing szybko, tanio i dobrze. Istotnym jest też fakt, że są firmy leasingowe, z którymi możemy negocjować warunki indywidualnie i dopasować je do potrzeb i możliwości naszej firmy, co ma nieocenione znaczenie dla każdego przedsiębiorcy.

Aby jednak samodzielnie nie szukać leasingodawcy wysyłając dziesiątki zapytań ofertowych, które z uwagi na procedury obowiązujące na rynku finansowym mogą całkowicie „spalić” nasze zamiary wzięcia autokaru w leasing, wystarczy skorzystać z usługi single-point-of-contact (z ang. „pojedynczy punkt kontaktu”). Nie stracimy na nią mnóstwa cennego czasu, nie podkopiemy sobie naszej wiarygodności w oczach potencjalnych leasingodawców ale zagwarantujemy sobie dostęp do najlepszych ofert w ramach „jednego okienka”. Dzięki niej, wysyłając tylko jedno zapytanie o leasing, Twoja firma przewozów osobowych, która szuka leasingu na autokar otrzyma zwrotnie oferty od wszystkich leasingodawców, którzy są skłonni wyleasingować wybrany przez Ciebie autokar czy autobus. Bez względu na markę Neoplan, Iveco, VDL, MAN, DAF, Mercedes, Scania, Setra czy Volvo, korzyści z leasingu autokarów mogą stać się udziałem Twojej firmy transportowej. Szybko i bez marnowania czasu i pieniędzy!

Nie ma lepszej drogi do celu jak skorzystać z doświadczenia innych i nie popełnić ich błędów. Jeśli i Tobie przyświeca podobna maksyma wyślij zapytanie o leasing autokaru. Formularz wypełnisz w 1 minutę! Nasze doświadczenie i znajomość rynku leasingowego od wewnątrz pozwoli przygotować dla Ciebie ciekawe oferty leasingowe. Swój autobus w leasing weźmiesz w asyście specjalistów. Nie będziesz sam. Sprawdź!

Warunki leasingu autokarów

W poniższej tabeli prezentujemy zebrane informacje nt. warunków leasingu autobusów i autokarów jakich krajowi przedsiębiorcy mogą spodziewać się otrzymać od firm leasingowych w Polsce.

Okres leasingu
 • leasing finansowy: 6-72 miesięcy
 • leasing operacyjny: 24-72 miesięcy (wybierany przez 90% leasingobiorców z uwagi na korzyści podatkowe)
 • możliwe warunki specjalne wydłużające okres leasingu do 84 lub nawet do 96 miesięcy!
Wpłata własna
 • standardowe minimum to 5%. Ale udaje się też wynegocjować opłaty inicjalne w wysokości nawet do 45% wartości autokaru.
 • możliwe warunki specjalne zmniejszające wysokość opłaty wstępnej od 0 do 5%
Opcje
 • oprocentowanie zmienne lub stałe
 • leasing złotowy, walutowy lub denominowany
 • raty równe, malejące lub sezonowe
Procedury
 • najczęściej standardowa: obejmująca przedstawienie dokumentów finansowych firmy
Przedmiot leasingu
 • nowy lub używany (zazwyczaj max 7-letni, wyjątkowo roczniki starsze).  Marki autokarów – MAN, DAF, NEOPLAN, IRIZAR, VDL, MERCEDES, SCANIA, SETRA, VOLVO.
 • do odbioru w 4-7 dni od złożenia wniosku o leasing autobusu
Leasingobiorca
 • standardowo taki, który prowadzi działalność minimum 12 miesięcy
 • możliwe wynegocjowanie warunków specjalnych tj. np. dla firm z niższym stażem rynkowym lecz najczęściej kosztem zwiększenia wysokości wpłaty własnej.

Czy interesuje Cię leasing na autobusu M.A.N., DAF, NEOPLAN, IRIZAR, VDL, MERCEDES, SCANIA, VOLVO czy SETRA?

Spróbuj przeszukać oferty banków lub producentów autokarów albo skorzystaj z obsługi w ramach jednego okienka i wypełnij formularz leasingu online w 60 sek.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert