fbpx

Zmiany leasingu od roku 2019

ZMIANY W LEASINGU – KLIKNIJ PO FAKTY I PORADY ‘W PIGUŁCE’


Jakie zmiany leasingu operacyjnego samochodów osobowych czekają nas od 2019?

Ministerstwo Finansów (MF) wprowadziło a parlament przyjął ostatecznie 26-10-2018 r. zmiany, które mogą wpłynąć na popularny w naszym kraju leasing samochodów osobowych. I choć kilkakrotne zmieniano ich zakres i moc to przyjęta ustawa jest łagodniejsza w swoich zamiarach od wcześniej forsowanych zmian w zakresie leasingu.

Co jest pewne? Zmiany leasingu wejdą od przyszłego roku. Jednakże przywileje dotychczasowego rozwiązania – szczególnie w zakresie uwzględniania w firmowych kosztach uzyskania przychodu (KUP) kosztów leasingu (czyli rat leasingowych, nie kosztów eksploatacyjnych) – każda firma ma szansę utrzymać. Co ważne – nie tylko do końca 2020 roku, jak wcześniej zapowiadano ale do końca trwania zawartej jeszcze w 2018 r. umowy leasingu. Wzięcie bowiem auta w leasing w 2018 r. pozwoli uniknąć nowych przepisów nawet przez 5 lat. 5 lat to najczęściej oferowany, maksymalny okres leasingu.

Warto się zatem pospieszyć z decyzją o wzięciu leasingu. Szczególnie, jeśli planuje się wyleasingowanie droższego samochodu osobowego albo auta luksusowego. To tych przedmiotów leasingu dotkną głównie wprowadzane modyfikacje. Będą one dotyczyć sposobu uwzględniania kosztów luksusowego leasingu (wpłaty wstępnej i raty leasingowej) w księgach firmowych.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ LEASINGU NA SWOJE AUTO

Natomiast użytkownicy tańszych samochodów nieznaczne odczują te zmiany. Dotyczyć będą one głównie sposobu uwzględniania kosztów eksploatacyjnych leasingowanych aut.

Co istotne, niezależnie od sposobu finansowania samochodu (kredyt, gotówka, pożyczka czy leasing), wydatki eksploatacyjne na auta wykorzystywane w naszych firmach będziemy rozliczać wg tych samych zasad. Kwestia kosztów eksploatacyjnych a zatem wydatków m.in. na:

 • benzynę, olej napędowy czy gaz,
 • części zamienne, opony czy oleje,
 • przeglądy, naprawy czy serwis,
 • opłaty parkingowe lub autostradowe,

nie powinna mieć więc wpływu na wybór formy finansowania samochodu osobowego.

Czy po zamianach leasing będzie nadal atrakcyjny dla firm?

Pamiętajmy, że leasing, swoją popularność zawdzięcza temu, iż jest korzystniejszy od kredytu albo zakupu za gotówkę. Mimo wprowadzanych zmian, przewaga leasingu nad innymi sposobami finansowania samochodów osobowych w firmach, utrzyma się. MF, tym zabiegiem, po prostu ukróci korzyści podatkowe tym przedsiębiorcom, którzy w ten sposób finansują głównie auta luksusowe. Dla leasingu samochodów o wartości do 150 000 zł realnych kosztów podatkowych*, korzyści z leasingu operacyjnego po roku 2019 nie ulegną znacznej zmianie.
W ofercie auto leasingu możesz znaleźć auta, które warto wziąć w leasing już teraz.
*(realne koszty podatkowe = cena netto auta + nieodliczona część podatku VAT od ceny netto.)

Jeśli chcesz sprawdzić ile wyniosą realne koszty podatkowe dla samochodów osobowych z 50% odliczeniem VAT oraz ze 100% odliczeniem VAT – pobierz bezpłatny kalkulator leasingowy.

Z obliczeń kalkulatora dowiesz się, w jakiej maksymalnej cenie brutto powinieneś szukać auta by wszystkie wydatki leasingowe (nie eksploatacyjne) zaliczać w koszty działalności swojej firmy. Sprawdzisz również ofertę na wybrane modele nowych samochodów z rabatami sięgającymi 25% ! Znajdziesz w ofercie Skody, Fordy, VW, Nissany, Jaguary, Land Rovery i Lexusy.

Dlaczego wybieramy leasing aut?

Obecnie, przedsiębiorcy myśląc o zakupie samochodu na firmę wybierają między kredytem, gotówką a leasingiem operacyjnym. Każdej skali firma – mikro, mała, średnia czy duża – ma świadomość opłacalności tego rozwiązania, głównie z punktu widzenia korzyści podatkowych. To dla optymalizacji podatkowej firmy wolą wziąć samochody w leasing niż kupować je za gotówkę czy na kredyt. Na końcu i tak właścicielem pojazdów stają się przecież przedsiębiorcy. W ten sposób myśli wiele firm i słusznie wybiera lizing.

Co więcej, przy zakupach kredytowych lub kupowaniu za bieżące środki pieniężne aut drogich – o wartości wyższej niż obowiązujący obecnie limit 20 tys. EUR, który zostanie ostatecznie zastąpiony kwotą 150 tys. PLN – wydatki powyżej limitu nie mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu. To pewien niuans, który nie jest obecnie cechą leasingu! Stanie się nią od roku 2019.

Dzisiaj, leasing pozwala bowiem wszystkie wydatki (w tym przekraczające kwotę limitu) zaliczyć w koszta działalności gospodarczej. Niestety, limitem tym zostanie objęty również leasing samochodów. Na szczęście nie będzie miało to dużego wpływu na korzyści wynikające z leasingu. Większość bowiem pojazdów leasingowanych w Polsce nie przekracza wartości 150 tys. zł. Ci leasingobiorcy, którzy nie będą chcieli brać luksusu w leasing, nie ucierpią. Ci, którzy chcieliby wyleasingować drogie auto, powinni decyzję o leasingu podjąć już teraz. Najpóźniej do końca bieżącego roku.

By dowiedzieć się o jakiej wartości powinieneś wziąć samochód osobowy w leasing aby zmieścić się w limicie pobierz darmowy kalkulator leasingu w Excelu. Uzyskasz w nim wyliczenia dwoma kliknięciami.

Choć po wprowadzeniu zmian, leasing operacyjny może okazać się nieco mniej atrakcyjny (głównie w segmencie aut drogich o wartości realnej powyżej 150 000 PLN) to jego walory pozostaną nadal niezaprzeczalne. Dlatego też leasing powinien pozostać głównym źródłem finansowania środków trwałych w postaci samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. w przyszłości.

Jakie są a jakie będą podstawowe korzyści z leasingu samochodu?

Firmy, przedsiębiorcy oraz prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze, pragnący dysponować samochodem osobowym wiedzą, że korzystając z leasingu:

 • Mogą zaliczać do kosztów uzyskania przychodu cały czynsz inicjalny oraz raty leasingowe, które pokryją wartość samochodu. Co ważne – można je odliczać z chwilą ich zapłacenia. (Ta kwestia pozostanie bez zmian ale tylko dla spalinowych aut o wartości poniżej limitu 150 tys. zł! Dodano też drugi limit, w wysokości 225 tys zł., który ma dotyczyć aut elektrycznych. Jeśli koszta stricte leasingowe nie przekroczą tych pułapów – wszystkie je będzie można zaliczyć do KUP w 100%.)
 • Nie muszą prowadzić “kilometrówki” dzięki czemu koszty utrzymania pojazdu i jego eksploatacji mogą zostać odliczone w całości od przychodu firmy. (Tu nastąpi zmiana w przypadku samochodów wykorzystywanych do celów mieszanych. Wydatki na paliwo, opony, oleje, parkingi czy przeglądy będzie można odliczyć od przychodu w 75%.)
 • Mogą zdecydować się na wysoką wpłatę wstępną, która pozwoli szybko uzyskać optymalizację podatkową. (Trudno będzie zastosować tę możliwość w odniesieniu do samochodów luksusowych o wartości powyżej 150 tys. zł limitu.)

SPRAWDŹ! ZNAMY WARUNKI I OFERTY LEASINGU > 20 FIRM I BANKÓW
MASZ ŚWIETNĄ OKAZJĘ BY WYLICZYĆ LEASING NA FIRMOWE AUTO

Zastanówmy się zatem. Wobec wprowadzanych zmian: jaki jest sens kupowania auta (nie zaś leasingowania go), skoro w świetle obecnie obowiązujących przepisów, jak również po ich zmianie, ujęcie zakupu samochodu na kredyt lub za gotówkę w KUP jest i będzie oparte na odpisach amortyzacyjnych?
W leasingu wszystkie wydatki związane z opłatą wstępną czy ratą leasingową stają się przecież kosztem firmy od razu. Przy kredycie lub gotówce nie ma i nie będzie mowy o jednorazowych odliczeniach i ujmowaniu całych wydatków na zakup auta jednorazowo w koszty.

Obecnie i w przyszłości pozwoli na to jedynie leasing operacyjny aut. Z zastrzeżeniem, że wartość leasingowanego auta nie przekroczy kwoty limitu 150 000 PLN.

Koszty eksploatacyjne rozliczane będą tak samo.

Podobnie sposób zaliczania wydatków związanych z użytkowaniem auta będzie zrównany bez względu na sposób jego sfinansowania. Kredytem, gotówką, pożyczką czy leasingiem. Obecnie, jeśli nie wykorzystuje się auta w 100% do celów firmowych nie powinno zaliczać się wszystkich wydatków eksploatacyjnych do KUP. Przy kontroli skarbowej takie ujęcie wydatków zostanie zakwestionowane. Kierowanie się wysokością ujmowania nakładów eksploatacyjnych do KUP – przy wyborze sposobu finansowania pojazdu – nie powinno być kwestią decydującą.

Obliczmy ile faktycznie uszczupli się kieszeń podatnika po zamianach w zakresie kosztów użytkowania aut. Załóżmy przy tym 19% stawkę podatku dochodowego. Wychodzi z nich, że:

 • Jeśli nasza firma ma przeciętne wydatki eksploatacyjne na poziomie 5000 zł netto w ujęciu rocznym to za 2019 r. zapłaci podatek większy niż ten, który zapłaciłaby w 2018 r. o ok. 283 zł.
 • Przy wydatkach rzędu 25 tys. zł netto rocznie podatek, dzięki nowelizacji ustaw podatkowych, wzrośnie o ok. 1188 zł.

Czy to duże różnice czy małe – rozsądzić to musi każdy przedsiębiorca osobno. Korzyści podatkowe wynikające z leasingu powinny jednak nadal przemawiać na rzecz wyboru tej formy finansowania.

Jak liczyć wysokość kosztów uzyskania przychodu po zmianach dotyczących leasingu aut?

Dla droższych aut ustawodawca przewidział specyficzne rozwiązanie – cytując projekt ustawy:

Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów dotyczących danego samochodu osobowego opłat wynikających z umowy leasingu […] z wyjątkiem opłat z tytułu składek na ubezpieczenie samochodu osobowego, w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej kwota 150 000 zł pozostaje do wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem tej umowy.

Tłumacząc wprost: załóżmy, że firma wzięła w leasing samochód osobowy o wartości 300 tys. zł. Przekroczyła więc dwukrotnie wspomniany limit 150 tys. zł. Wtedy do KUP będzie mogła zaliczyć jedynie połowę (150 000 zł/300 000 zł = 1/2 = 50%) wydanej sumy na wpłatę inicjalną oraz połowę każdej z rat leasingowych. Także obowiązkowe przy leasingu ubezpieczanie AC, którego cena jest powiązana z wartością auta, trzeba rozliczyć będzie w ten sam sposób.

CZASU POZOSTAŁO JUŻ NIEWIELE.
WEŹ LEASING NA SAMOCHÓD TERAZ I ZYSKUJ PRZEZ LATA!

W przypadku aut tańszych niż 150 tys. zł, stosunek kwoty limitu do wartości samochodu zawsze będzie większy niż jeden. To będzie powodowało, że całość wydatków związanych z wpłatą wstępną, ratami leasingowymi czy ubezpieczeniem AC zaliczymy do kosztów obniżających podatek dochodowy.

Czy bać się zmian leasingu od 2019 roku?

Korzyści, które dostrzegają od lat przedsiębiorcy, biorący tak licznie auta w leasing, dostrzegł również fiskus. Postanowił je polskim przedsiębiorcom odebrać aby wzbogacić kasę państwową. Choć głównie dotknie to samochodów drogich to nie da się ukryć, że chodzi o to by – w mniejszym lub większym stopniu – podwyższyć firmom podstawę opodatkowania aby te zapłaciły wyższy podatek.

Resort finansów zamierzał osiągnąć ten cel wprowadzając dwie podstawowe zmiany leasingowych zasad:

 • Z jednej strony chciał ograniczyć do 50% możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wydatków na nabycie i używanie samochodu, jeśli będzie on wykorzystywany do celów mieszanych. Obecnie gros aut użytkowanych jest właśnie w ten sposób – czyli zarówno do celów firmowych, jak i prywatnych.
 • Z drugiej strony chciał podwyższyć limit amortyzacyjny z obecnych 20 000 euro do 150 000 zł. Miałoby to spowodować to, że raty leasingowe będzie można zaliczyć w koszty firmowe tylko do łącznej wysokości owych 150 tys. PLN.

Szczególnie pierwsza modyfikacja – dotycząca nabycia – mogłaby znacząco wpłynąć na decyzje potencjalnych leasingobiorców rozważających, co będzie dla nich lepsze: czy wziąć auto w leasing czy raczej go zwyczajnie kupić? MF, jak wcześniej podawaliśmy, wycofało się z tak srogich obostrzeń. Powinno to pozytywnie wpłynąć na decyzje firm w zakresie leasingu aut.

Samo podwyższenie limitu też należy odbierać korzystnie. Wartość przeważającej większości samochodów leasingowanych w naszym kraju nie przekroczy nowego limitu. Pozwoli to na zaliczanie wydatków związanych z ich finansowaniem w 100% do KUP.

Mogłoby się również wydawać, że nowe regulacje zniwelują korzyści z tarczy podatkowej, która obecnie przemawia za leasingiem samochodu osobowego. Dlatego powstaje pytanie: co robić?

Oblicz maksymalną cenę samochodu osobowego do swojej firmy. Wartość ta pozwoli Ci odliczyć 100% wydatków leasingowych a tym samym zmieścić się w nowym limicie 150 tys. zł! W tym celu pobierz darmowy kalkulator leasingu w Excelu. Znajdziesz w nim również przykładową listę aut: Skoda, Nissan, Ford, VW, Jaguar, Land Rover, Lexus z rabatami do 25%, które mamy dostępne są od ręki!

Jak się zachować w tej sytuacji?

Przede wszystkim należy zachować się mądrze. Bo w przypadku sfinansowania leasingiem zakupu do firmy samochodu osobowego nieprzekraczającego realną wartością 150 000 zł, nie odczujemy tych zmian znacznie. Nadal będziemy mogli zaliczyć do KUP całą wpłatę wstępną oraz raty leasingowe. Ale koszty eksploatacyjne tylko do 75% w przypadku wykorzystywania auta do celów mieszanych. W 100%, jeśli będziemy korzystać z wyleasingowanego samochodu li tylko do celów służbowych.

Pamiętajmy przy tym, że mając samochód w kredycie lub auto zakupione za gotówkę – które nie jest zgłoszone do fiskusa, jako pojazd wykorzystywany tylko do celów firmowych – również nie powinniśmy zaliczać 100% wydatków eksploatacyjnych do KUP.

Po drugie, by zachować obecnie obowiązujące przywileje, warto wziąć leasing jak najszybciej. Nie później zaś, niż do końca bieżącego roku. Wtedy będziemy mogli powiedzieć, że zachowaliśmy w swojej decyzji rozsądek i uwzględniliśmy złożoność sytuacji. Umowy zawarte w 2018 r. będą bowiem rozliczane na starych zasadach do końca ich trwania, bez ograniczenia czasowego.

LEASING DROGIEGO AUTA?
PRZEANALIZUJEMY >20 OFERENTÓW BY WYBRAĆ NAJLEPIEJ

Co więcej, MF potwierdziło też, że fizyczne wydanie leasingobiorcy samochodu w 2018 r. nie jest konieczne do tego by kwalifikować się do skorzystania z tego przywileju. By rozliczać raty i czynsze leasingowe na “starych” zasadach wystarczy by samo zawarcie umowy leasingowej miało miejsce w 2018 r. Jeśli to możliwe, warto by na umowie podany był już nr VIN leasingowanego auta.

Leasing aut drogich może być jednak jedynym wyjściem.

Na ostatnim bowiem etapie prac sejmowych nad nowelizacją ustawy o PIT i CIT dorzucono niezapowiadaną wcześniej poprawkę.

Pozornie niegroźna może powodować to, że zbycie niezamortyzowanego jeszcze samochodu przestanie być opłacalne. (Amortyzacja dotyczy zakupów np. na kredyt, za pożyczkę lub gotówkę.) Szczególnie w przypadku, gdy zakupimy drogi albo luksusowy samochód do firmy a postanowimy go sprzedać po roku czy dwóch latach. Czekać na nas wtedy będzie bardzo duży podatek do zapłacenia od takiej transakcji!

Dlaczego? Poszerzono bowiem zasięg limitu 150 tys. zł i objęto nim niezamortyzowaną cześć wartości pojazdu w chwili jego sprzedaży. Oznacza to, iż niezależnie od tego ile firma zapłaciła za dane auto, przy jego sprzedaży nie będzie już mogła zaliczyć do KUP więcej niż 150 tys. zł.

Dzisiaj, gdy przedsiębiorca sprzedaje samochód będący jego środkiem trwałym, zalicza do KUP kwotę, która odpowiada nieujętej jeszcze w odpisach amortyzacyjnych wartości tego auta. Dzięki temu zmniejsza podstawę opodatkowania. Co ważne – kwota ta nie jest obecnie objęta żadnym limitem.

Od nowego roku, gdy nasza firma będzie chciała sprzedać auto, do kosztów obniżających podatek nadal będzie mogła zaliczyć niezamortyzowaną część jego wartości, ale:

 • Tylko do wysokości limitu 150 tys. zł (225 tys. zł dla aut elektrycznych).
 • Przy jednoczesnym obniżeniu tego limitu o dokonane już odpisy amortyzacyjne (jeśli auto było amortyzowane).

W praktyce oznaczać to będzie, że nawet gdy przedsiębiorca zakupił samochód za 300 000 złotych to przy jego zbywaniu będzie mógł zaliczyć do KUP jedynie 150 tys. zł. I to tylko pod warunkiem, że wcześniej nie dokonywał amortyzacji tego auta. Jeśli to robił, będzie zmuszony dodatkowo obniżyć ten limit o dokonane odpisy amortyzacyjne. Czyli te, które zaliczył już do KUP w trakcie działalności.

Jak poradzić sobie z leasingiem drogiego auta po zmianach w 2019 r.

Dla firm planujących nabyć drogi samochód rozwiązaniem tego problemu może być właśnie leasing luksusowego auta zamiast jego zakup. Szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dotyczyłoby leasingu 2 lub 3 letniego z wysoką kwotą wykupu.
Polegałoby to na tym, że najpierw firma zaliczałaby do KUP wydatki związane z leasingiem. Następnie wykupywałaby takie auto za kwotę, która byłaby nieco mniejsza niż limit 150 tys. zł. Przejęty – po wykupie – pojazd trafiałby na stan środków trwałych przedsiębiorcy i mógłby podlegać amortyzacji w pełni. Ewentualnie, przy jego sprzedaży firma mogłaby zaliczyć w koszty niezamortyzowaną część w całości. Limit 150 tys. zł nie zostałby tu bowiem przekroczony.

Najważniejsze przepisy ustawy w kwestii leasingu samochodów osobowych wykorzystywanych do celów firmowych i mieszanych.

Z treści ustawy wynika, że:

 • Zmiany leasingu zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.
 • Zwiększony zostanie limit amortyzacji w przypadku nabycia auta do kwoty 150 000 zł. (Pamiętajmy, że obecnie limit ten wynosi 20 000 Euro).
 • Dla samochodów osobowych użytkowanych wyłącznie służbowo, koszty uzyskania przychodu będą stanowiły wydatki eksploatacyjne w 100% – np. wydatki na paliwo.
 • Dla samochodów osobowych wykorzystywanych do celów mieszanych (firmowych oraz prywatnych) do KUP zaliczymy 75% wydatków eksploatacyjnych. Np. na opłaty parkingowe, paliwo, oleje, serwis, ogumienie czy naprawy.
 • Limitem 150 tys. zł objęty zostanie również leasing operacyjny samochodów osobowych spalinowych. Pamiętajmy, że obecnie limit ten nie obowiązuje.
 • Dodano, że analogiczny limit ale w wysokości 225 tys. zł obejmie auta elektryczne.
 • Co chyba najważniejsze: wydatki związane z opłacaniem raty leasingowej nie będą objęte 75% limitem zaliczania do KUP! Pod warunkiem, że w racie leasingu nie będą ujęte również opłaty eksploatacyjne (czyli np.: wymiana opon albo serwis). W przeciwnym razie ta cześć raty leasingu (zawierająca np. opłatę za naprawę czy koszty opon) zostanie objęta limitem 75% ale sam koszt finansowania już nie!

NIE PRZEJMUJ SIĘ ZMIANAMI,
WEŹ LEASING NA AUTO TERAZ TO BĘDĄ Z GŁOWY PRZEZ 5 LAT!

Przepisy przejściowe dla przeprowadzanej zmiany leasingu.

Przepisy przejściowe, których wprowadzenia również się spodziewano, przewidują natomiast ochronę praw nabytych.

 • Dla umów leasingowych zawartych przed 1 stycznia 2019 r. przewiduje się, że nadal będzie można zaliczać do KUP wydatki leasingowe (wpłata początkowa, raty, wykup) na obowiązujących obecnie warunkach. Wycofano się z zapisu, że będzie je można zachować tylko do 31 grudnia 2020 r. czyli przez 2 lata. Nowe przepisy zastosujemy ostatecznie tylko do umów leasingu zawartych od początku 2019 r. To bodziec by zdążyć z leasingiem auta do 31.12.2018 r.
 • Wycofano się także z tego, by datą graniczną był dzień opublikowania nowelizacji w Dzienniku Ustaw nie zaś pierwszy dzień roku następnego. Zakładano, że jeśli wejściem w życie zmian będzie 1 stycznia 2019 r. to koniec listopada 2018 r. miał być faktycznym momentem, od którego każda zawarta umowa leasingu miała podpadać już pod nowe zasady. Okazało się ostatecznie, że nowe zasady będą obowiązywać od stycznia przyszłego roku a prawo nie będzie działało wstecz.
  Pozostało zatem niewiele czasu by skorzystać z obowiązujących obecnie przepisów i wziąć leasing na dotychczasowych warunkach …i cieszyć się z nich przez całą długość trwania takiej umowy!

Kiedy leasing się jeszcze opłaca?

Można zatem śmiało stwierdzić, iż przedsiębiorcy planujący nabycie samochodu do firmy nie powinni odwlekać decyzji o sięgnięciu po leasing auta. Dzięki temu utrzymają możliwość zaliczania 100% wydatków stricte leasingowych (np. rat leasingowych) do kosztów pomniejszających podatek.

Niestety, tempo wprowadzenia “zmiany leasingowej” okazało się być szybkie dlatego czasu pozostaje niewiele – do końca 2018 r. Jeśli zdążymy zawrzeć umowę leasingu przez Sylwestrem 2018 r. to możemy liczyć na zachowanie pełni obowiązujących obecnie praw przez cały okres trwania tej umowy. Nie tylko do końca 2020 roku, jak planowano wcześniej!

Należy również zauważyć, że zmiany leasingu operacyjnego nie poszły aż tak daleko, jak zapowiadano to jeszcze w czerwcu 2018 r. Dzięki temu będziemy mogli nadal cieszyć się z wielu atrybutów leasingu operacyjnego. Szczególnie w odniesieniu do aut o wartości poniżej limitu 150 000 zł.

Zmaksymalizuj korzyści podatkowe wynikające z leasingu operacyjnego na auta osobowe. Skorzystaj z oferty leasingu samochodowego.

Jeśli Twoja firma chce szybko i skutecznie wyleasingować samochód – wypełnij formularz leasingu on-line. Skontaktujemy się z Tobą bez zbędnej zwłoki.

Możesz też do nas:

Czy chcesz byśmy do Ciebie oddzwonili w 505 sekund?


Jeśli wolisz to
PRZEŚLIJ ZAPYTANIE ON-LINE
albo +48 732 737 776
ZADZWOŃ DO NAS TERAZ

Twój nr tel. nie zostanie przekazany firmom trzecim w celach marketingowych! Posłuży jedynie do telefonicznego lub elektronicznego kontaktu, o który prosisz.
NIE ODDZWONIMY JEDNAK MIĘDZY GODZINĄ 20:00 a 9:00.
Obowiązek informacyjny