Hakowce i bramowce w leasing

Tutaj zamówisz leasing na hakowce w 30 sek. Zapytanie o leasing hakowca lub bramowca wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Dlaczego leasing hakowca lub bramowca do przewozu kontenerów?

Hakowce to urządzenia montowane na ramach podwozi samochodów ciężarowych lub dostawczych, służące m.in. do prac komunalnych, np. wywozu umieszczonych w kontenerach odpadów, odpadów do recyklingu czy też materiałów pobudowlanych (np. gruzu), złomu, mebli oraz materiałów sypkich, płynnych i niebezpiecznych. Mogą również łączyć w sobie funkcje hakowca oraz wywrotki.

W budownictwie i gospodarce komunalnej wykorzystywane są również pojazdy zwane bramowcami, które umożliwiają podniesienie kontenera w pozycji poziomej. Dzięki temu transportowane przedmioty można np. przenieść nad przeszkodą (ogrodzeniem itp). Dodatkową zaletą bramowców jest możliwość przenoszenie kontenerów zamkniętych i otwartych, bez ryzyka wysypania lub wylania zawartości.

Urządzenia hakowe i bramowe są wszechstronne i praktyczne – sprawdzają się również w transporcie kontenerów z towarami, np. odebranymi z lotniska czy dworca kolejowego.

Zapotrzebowanie na usługi z wykorzystaniem hakowców i bramowców jest niezmiennie wysokie, jednak problemem dla przedsiębiorców może być wysoki koszt zakupu urządzenia hakowego lub bramowego. Dlatego dobrą alternatywą jest leasing hakowca lub leasing bramowca.

Na leasing.sos.pl oferujemy korzystne warunki leasingu hakowców i bramowców. To wszystko dzięki zapewnieniu szerokiego wyboru ofert tylko od wybranych firm leasingowych, z którymi współpracujemy, które znamy i możemy polecić ich ofertę z ręką na sercu. Upatrzony hakowiec lub bramowiec w leasingu zamówisz w wygodnej formule – wystarczy wypełnić ten wniosek o leasing online! Gwarantujemy, że otrzymasz finansowanie, które zapewni Ci optymalny bilans między kosztami a przychodami z inwestycji w transport ciężki.

Bierzemy w leasing samochody hakowe – kontenerowe!

Samodzielne znalezienie dobrego leasingu na hakowca czy bramowca nie jest łatwym zadaniem. Często oznacza godziny spędzone na wysyłaniu zapytań czy przeglądaniu ofert towarzystw leasingowych. 

To nierzadko szukanie w ciemno – nie wszyscy leasingodawcy specjalizują się w finansowaniu mniej popularnych przedmiotów. Stosunkowo łatwo znaleźć atrakcyjne oferty na leasing samochodu osobowego, jednak leasing hakowca czy leasing bramowca może być już nie lada wyzwaniem.

Mamy na to receptę.

Wyręczamy bowiem przedsiębiorców na każdym etapie poszukiwań leasingu hakowca lub bramowca. Jeśli interesuje Cię leasing urządzenia hakowego lub bramowego to:

 1. prześlij nam pro-formę na hakowca lub bramowca a jeśli jeszcze żadnego nie zamówiłeś to podaj opis lub specyfikację pojazdu,
 2. ustalimy Twoje możliwości finansowe – dopuszczalną wysokość miesięcznej raty leasingu bramowca lub leasingu hakowca oraz wysokość wpłaty inicjalnej i kwotę wykupu,
 3. wyślemy pytania tylko do tych firm, które oferują leasing samochodów hakowo-kontenerowych, hakowców z HDS w leasing czy też leasing ciężarówki hakowiec lub leasing bramowców. Mamy doświadczenie na rynku finansowym i wiemy gdzie szukać finansowania dla klientów z takimi potrzebami,
 4. zbierzemy oferty i pomożemy Ci wybrać najlepszą z nich,
 5. po wyborze oferty przeprowadzimy Cię przez formalności, a na podpisanie umowy leasingowej przyjedziemy do Ciebie byś nie musiał fatygować się do oddziału.  

Dzięki naszej pomocy oszczędzisz czas, a zyskasz najlepsze dostępne na rynku oferty na leasing hakowców lub bramowców.

Pierwszy krok możesz zrobić już teraz wypełniając powyższy formularz. Wystarczy, że podasz nazwę przedmiotu i jego cenę w PLN oraz zaznaczysz czy masz dodatkowe preferencje, np. interesuje Cię wysoki wykup po zakończeniu leasingu hakowca, leasing zwrotny, krótki okres leasingu lub leasing bez BIK.

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie? Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie.

Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie. Oferty zaś otrzymasz po wypełnieniu formularza leasingu online.

Urządzenia hakowe oraz hakowce z HDS w leasing

Na rynku dostępne są hakowce o różnych parametrach. Jednym z podstawowych jest udźwig pojazdu, który może sięgać od 3 ton do nawet 30 ton masy całkowitej transportowanego kontenera. 

Urządzenia hakowe mogą być tradycyjne lub teleskopowe (wysuwane).  Haki tradycyjne mają zazwyczaj wysokość 1200 mm lub 1570 mm.

Hakowce obsługują kontenery hakowe DIN 30722 o pojemności 10 m3 – 34 m3 oraz kontenery hakowe KP o pojemności 5 m3 – 10 m3, które są popularne np. w firmach komunalnych. Hakowce sprawdzają się przy przewozie różnego rodzaju kontenerów, np. dwukomorowych, osiatkowanych, z bocznym mechanizmem dźwigowym.

Przy wyborze urządzenia hakowego liczy się m.in. bezpieczeństwo obsługi hakowca, produktywność (szybkość załadunku i rozładunku) oraz właściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku. 

Ważne jest również przeznaczenie pojazdu – do przewozu zbiorników o jednakowej wielkości może wystarczyć hakowiec o stałej długości wysięgnika.  Natomiast przy zróżnicowanych rozmiarach kontenerów, przenoszeniu na wagony kolejowe lub na różne wysokości, dobrym wyborem będzie wysięgnik teleskopowy. Hakowce o dużej mocy są zazwyczaj droższe – warto rozważyć czy rzeczywiście potrzebujesz urządzenia o większym udźwigu.

Możesz również zdecydować się na hakowce z HDS, czyli z hydraulicznym dźwigiem samochodowym (HDS).  Żuraw przeładunkowy lub przenośny pomaga szybko załadować i rozładować towar. Ciężarówki z HDS są cenione przede wszystkim w firmach transportowych. Hydrauliczny dźwig samochodowy może udźwignąć od kilkuset kilogramów do kilku ton.

Wybór hakowców jest duży, podobnie rozpiętość cen. Dlatego warto rozważyć sposób finansowanie inwestycji, tak, żeby maksymalnie zmniejszyć obciążenie firmy, a jednocześnie zyskać urządzenie, które będzie przynosiło przedsiębiorstwu dochód.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Leasing na bramowce i hakowce – sprawdź zalety!

Co przemawia za leasingiem urządzeń hakowych lub bramowych? Oto zalety:

 • możliwość zaliczenia raty leasingowej (leasing operacyjny) lub części odsetkowej raty (leasing finansowy) do kosztów uzyskania przychodu (odpisy amortyzacyjne w przypadku leasingu finansowego zostają po Twojej stronie),
 • możliwość odliczenia naliczonego podatku VAT,
 • elastyczne warunki – przedsiębiorca sam ustala liczbę rat oraz wysokość wykupnego i opłaty inicjacyjnej,
 • po zakończeniu umowy, firma może wykupić lub zwrócić hakowiec (leasing operacyjny), wziąć nowy leasing na urządzenia hakowe lub sprzęt przejdzie na jej własność wraz z zapłaceniem ostatniej raty (leasing finansowy),
 • łatwe budżetowanie rat leasingu hakowca (to stały miesięczny koszt),
 • możliwość leasingu ciężarówki hakowiec nowej/używanej oraz cesji leasingu,
 • leasing nie obciąża zdolności kredytowej,
 • mało skomplikowana procedura i szybka decyzja leasingowa – nawet w 24 godziny. 

Dlaczego leasing hakowca, a nie kupno za gotówkę, wniosek o dotację z UE lub kredyt bankowy? 

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Jednak zakup za gotówkę oznacza duży wydatek i ryzyko chwilowej utraty płynności. Dotacje z UE są przyznawane w formie konkursów (nie ma gwarancji uzyskania dofinansowania), a procedury trwają długo. Kredyt bywa niedostępnym, skomplikowanym i kosztownym rozwiązaniem dla wielu firm.

Leasing bramowców i hakowców jest optymalnym rozwiązaniem. Nie trzeba wierzyć nam na słowo, bo świadczą o tym twarde dane rynkowe. 

Pojedynek o przedsiębiorców leasing wygrywa od wielu lat. Leasingowanie jest zdecydowanie chętniej wybierane przez małe i średnie firmy niż kredyt bankowy czy unijne dotacje. Według badania Komisji Europejskiej SAFE 2020, leasing był istotny dla 63 proc. przedstawicieli MŚP, dotacje dla 49 proc., a kredyt dla 39 proc. 

Jesienią 2021 roku samochody ciężarowe – w  tym hakowce i bramowce – były trzecią najchętniej leasingowaną grupą produktów w Polsce (po samochodach osobowych oraz urządzeniach i maszynach). W porównaniu do poprzedniego roku wzrost zainteresowania biznesu był bardzo duży – firmy leasingowe podpisały ok. 86 proc. więcej kontraktów niż w 2020 r. (dane Związku Polskiego Leasingu). 

Jeśli masz już na oku potrzebny pojazd, który chcesz wziąć w leasing to wystarczy, że wypełnisz formularz o leasing on-line. Zajmie Ci to 60 sek. Dzięki podanym informacjom zostaną przygotowane dla Ciebie oferty leasingowe na samochody hakowe lub bramowe. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pomóc w podjęciu trafnej decyzji przy wyborze najlepszej z nich.

Leasing ciężarówki hakowiec – warunki

Przyjrzyjmy się warunkom na jakich odbywa się leasing ciężarówki hakowiec lub leasing urządzenia bramowego.

Uwzględnimy czas trwania umowy (przekłada się na liczbę miesięcznych rat), opłatę wstępną, kwotę wykupu oraz inne zasady.

Leasing urządzenia hakowego i jego warunki:

 • opłata początkowa 0 proc. – 45 proc.,
 • okres umowy 24 miesięcy – 60 miesięcy,
 • możliwy leasing hakowców i bramowców używanych (nawet do 14 lat),
 • raty równe, degresywne, sezonowe,
 • spłata w złotówkach lub euro,
 • możliwość leasingowania hakowców używanych,
 • leasing operacyjny a rzadziej finansowy,
 • decyzja o przyznaniu finansowania nawet w 24 godziny.

Umowa może być zawarta w procedurze uproszczonej leasingu lub standardowej. 

W przypadku firm działających na rynku krócej niż rok oraz jeśli w grę wchodzi przedmiot warty powyżej 500 tys. zł, należy przygotować się na procedurę standardową. Czym się różnią obie procedury?

Przede wszystkim na ścieżce uproszczonej przedsiębiorca nie musi przedstawiać dokumentów finansowych za ubiegły rok, wystarczy oświadczenie o dochodach i braku zaległości podatkowych w urzędzie skarbowym.

Orientacyjny koszt leasingu hakowca sprawdzisz na stronie z kalkulatorem rat leasingu operacyjnego samochodów ciężarowych. Dzięki uzyskanym tam wyliczeniom będziesz wiedzieć jakie są najlepsze parametry leasingu na pojazd hakowy lub bramowy dla Twojej firmy oraz ile orientacyjne będzie Cię kosztował nowy hakowiec lub bramowiec w leasingu.

Leasing urządzenia hakowe – kalkulator leasingowy

Narzędziem pierwszego wyboru, kiedy interesuje Cię leasing samochodu hakowo – kontenerowego jest kalkulator leasingowy

Dzięki kalkulatorowi leasingu zmierzysz wysokość raty oraz koszt całkowity leasingu. To prognozowany koszt, ale kalkulacja rat leasingu przeprowadzana jest w oparciu o średnie oprocentowanie stosowane przez towarzystwa leasingowe w przeciągu ostatnich 30 dni. Uwzględnia średnie marże narzucane przez leasingodawców w ostatnim miesiącu oraz aktualną stawkę WIBOR1M.

W kalkulatorze można zmieniać parametry leasingu hakowca z HDS lub innych i dzięki temu dopasować warunki umowy leasingowej do swoich potrzeb. Np. zwiększenie liczby rat – czyli miesięcy trwania umowy – oznacza mniejsze koszty miesięczne. Podobnie będzie w przypadku wyższej wpłaty inicjalnej oraz wyższego wykupu z leasingu. Mniejsza opłata początkowa i niższy wykup, to natomiast wyższa rata leasingowa.

Kalkulator leasingowy pomoże Ci wstępnie oszacować koszt finansowania hakowców lub bramowców. Uzbrojony w taką wiedzę, możesz skontaktować się z doradcą, który pomoże w wyborze optymalnej oferty.

Leasing na urządzenia bramowe i hakowe – pomożemy wybrać finansowanie!

Bez względu, czy potrzebujesz leasingu hakowców czy leasingu bramowców, to dobrym pomysłem jest kontakt z doświadczonym doradcą, który znajdzie dla Ciebie optymalną ofertę i pomoże przejść przez procedurę pozyskiwania finansowania.

Jeśli potrzebujesz zapytać o leasing urządzenia bramowego lub hakowego – nie wahaj się. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert