MINI koparka albo MAXI koparko ładowarka w leasing

Tutaj zamówisz leasing koparko ładowarki w 30 sek. Zapytanie o leasing minikoparki albo koparko-ładowarki wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Leasing koparko-ładowarki. Jesteś w dobrym miejscu!

Potrzebujesz wzmocnić park maszynowy swojej firmy lub chcesz go odnowić, a może dopiero zaczynasz działalność w branży budowlanej i zastanawiasz się, gdzie wziąć leasing koparki dla nowych firm? Jeśli szukasz sposobu na sfinansowanie koparko-ładowarki to dobrze trafiłeś!

Na naszej stronie znajdziesz finansowanie nowego lub używanego pojazdu – leasing na koparkę nową lub używaną. Współpracujemy tylko z firmami, które oferują leasing koparko-ładowarek. To oznacza, że nie musisz tracić czasu i energii na kontakt z leasingodawcami, którzy nie pomagają np. w finansowaniu kilkuletnich maszyn budowlanych.

Na rynku leasingu działamy od wielu lat, mamy bogatą wiedzę i doświadczenie. Wiemy, kto i na jakich warunkach leasinguje koparko-ładowarki. Nie musisz samodzielnie przedzierać się przez gąszcz ofert, wysyłać zapytania i czekać na negatywną odpowiedź. 

Cały proces poszukiwania oferty leasingowej skrojonej na miarę Twoich potrzeb i możliwości finansowych bierzemy na siebie. Nie tylko wyszukamy najbardziej aktualne i korzystne oferty. Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności (choć będzie potrzebna Twoja asysta) i z gotowymi dokumentami leasingowymi przyjedziemy pod wskazany adres żebyś mógł podpisać umowę.

Wybór leasingu koparko-ładowarki jest z nami prosty! My szukamy najlepszej propozycji, a Ty możesz skupić się na najważniejszej sprawie, czyli rozwoju działalności swojego przedsiębiorstwa.

Nie ma lepszej drogi do celu jak skorzystać z doświadczenia innych i nie popełnić ich błędów. Jeśli i Tobie przyświeca podobna maksyma wyślij zapytanie o leasing koparko-ładowarki. Formularz wypełnisz w 1 minutę! Nasze doświadczenie i znajomość rynku leasingowego od wewnątrz pozwoli przygotować dla Ciebie oferty leasingowe. Swoją koparkę w leasing weźmiesz w asyście specjalistów. Nie będziesz sam.

Koparko – ładowarka w leasing. Wszystko, co trzeba wiedzieć o finansowaniu tej maszyny budowlanej!

Leasing koparko – ładowarek, bardzo popularnych i wszechstronnych pojazdów budowlanych, jest często najkorzystniejszym sposobem na nabycie niezbędnego urządzenia przy jednoczesnej optymalizacji kosztów funkcjonowania firmy. Formuła leasingu pozwala łatwo zachować balans między wydatkami inwestycyjnymi, a przychodami.

Na czym polega leasing koparko-ładowarki? Mówiąc w skrócie, leasingodawca – instytucja finansowa – daje przedsiębiorcy pojazd do użytkowania w zamian za miesięczną opłatę zwaną ratą leasingową. Proste, prawda?

Nie dziwi zatem fakt, że leasing maszyn budowlanych jest na tyle korzystnym rozwiązaniem, że cieszy się niezmienną popularnością wśród przedsiębiorców. 

Badanie Komisji Europejskiej SAFE pokazało, że przynajmniej od 2014 roku leasing jest najważniejszym źródłem finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Na jego istotność wskazuje aż 63 proc. badanych (dla dotacji z UE to 49 proc., a dla kredytów bankowych 39 proc.). Skąd więc bierze się atrakcyjność leasingu na maszyny budowlane wśród właścicieli firm?

Udając się do banku możesz liczyć tylko na ofertę tego jednego banku. Bez możliwości porównania go w szerszym kontekście i wiedzy, co jeszcze oferuje rynek. Nie opieraj się też na rankingach leasingowych bo porównywanie leasingów nie ma uzasadnienia praktycznego. Z prostej przyczyny – każdy leasing jest analizowany osobno a czynniki, które wpłyną na ostateczny jego koszt nie zależą tylko od warunków, które oferuje bank (marża banku za udzielenie + WIBOR). Cena leasingu zależy od zdolności do zaciągania zobowiązań przez potencjalnego leasingobiorcę oraz od przedmiotu leasingu, jego stanu oraz ceny. Stąd właśnie prawdziwe rankingi leasingów bankowych nie istnieją i odradzamy Ci z nich korzystanie.

By mieć możliwość wyboru najtańszego albo najkorzystniejszego leasingu (tani, nie zawsze oznacza korzystny!) warto kierować się do pośredników leasingowych, którzy mają rozeznanie w większej liczbie ofert niż tylko jednego banku. Znając sytuację leasingobiorcy są w stanie dla niego wyszukać na raz kilka ofert i wskazać najkorzystniejszy leasing. Możesz to sprawdzić wysyłając już teraz zapytanie o leasing online.

Leasing koparki – czy się opłaca?

Wielu przedsiębiorców szuka odpowiedzi na pytanie czy minikoparka lub koparko-ładowarka w leasing to dobry pomysł. Spójrzmy na argumenty przemawiające za takim finansowaniem.

Biorąc leasing na koparkę nie zamrozisz pieniędzy w zakupionym sprzęcie. Maszyna natychmiast będzie na siebie zarabiała realizując prace budowlane lub ziemne, a ty rozłożysz spłatę finansowania na miesięczne raty. Sam dobierasz liczbę rat oraz inne parametry leasingu (opłatę wstępną oraz koszt wykupu).

Zamiast wyłożyć na stół kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych, opłata wstępna wyniesie kilka procent wartości koparko-ładowarki, a w niektórych przypadkach nawet 0 proc. Łatwiej spłacać miesięczne raty niż jednorazowo zapłacić całość ceny koparko-ładowarki.

Elastyczność leasingu to nie wszystko. Wielu przedsiębiorców docenia również możliwość optymalizacji podatków jakie daje koparko-ładowarka w leasing:

 • cała rata leasingowa jest kosztem uzyskania przychodu (leasing operacyjny),
 • część odsetkowa raty jest kosztem uzyskania przychodu (leasing finansowy),
 • do KUP można zaliczyć opłatę inicjacyjną,
 • możliwe jest również odliczenie VAT w 100%.

Ze względu na korzyści jakie daje leasing, z takiego finansowania maszyn budowlanych korzystają młode firmy, które kompletują park maszynowy, przedsiębiorstwa niechętnie mrożące gotówkę w maszynach oraz duże firmy, dla których istotna jest możliwość zgodnego z prawem zmniejszenia daniny dla państwa.

Leasing jest bardzo dobrą alternatywą dla wynajmu maszyn budowlanych, przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy realizują trwające dłużej zlecenia.

Przedsiębiorcy mają dostęp do leasingu:

 • koparek gąsienicowych,
 • minikoparek, 
 • ładowarek teleskopowych,
 • ładowarek kołowych,
 • koparko-ładowarek, 
 • koparek kołowych.

W ofercie leasingowej bez problemu sfinansujesz maszyny uznanych marek: Berger Kraus, Takeuchi, Komatsu, Hitachi, Cat, Kubota, Bobcat, Caterpillar, Wacker Neuson, Yanmar, Volvo, JCB.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Minikoparka a koparko-ładowarka

Minikoparki służą do kopania fundamentów, prac ogrodowych, przy przy wyrównywaniu terenu, pracach brukarskich oraz przy ogrodzeniach i wykopach. Maszyny mają różne parametry (m.in. maksymalną głębokość kopania, wysokość wysięgu i wyładunku oraz podnoszenia lemiesza, siłę kopania, minimalny promień skrętu, ciężar czy też moc silnika i stopień wyciszenia kabiny operatora), a wiele z nich można transportować w małych przyczepach lub w busach do 3,5 tony.

Koparko-ładowarki to niezwykle uniwersalne maszyny. W wersji podstawowej pojazd ma kabinę kierowcy oraz łyżkę z zębami, ale w większości modeli możliwe jest zamocowanie różnego osprzętu, w niektórych modelach nawet do 30 – 40 różnych narzędzi. To m.in. łyżki o różnej szerokości, wiertnice hydrauliczne do ziemi, chwytaki (do drewna, krawężników, obornika, belek słomy), zrywaki, grabie, widły do palet, glebogryzarki oraz pługi do śniegu, . 

Dla rynku sprzedaży koparko-ładowarek charakterystyczny jest popyt na używane modele. Warto pamiętać, że wiele koparko-ładowarek jest obecnie trudno dostępnych w sprzedaży, eksperci szacują, że taka sytuacja potrwa nawet do 2023 roku. Powodem są przerwy w dostawach podzespołów spowodowane pandemią COVID-19. M.in. z tego powodu rośnie zainteresowanie – także w leasingu – używanymi maszynami budowlanymi. 

Leasing minikoparka – warunki

Na jakich warunkach można dostać leasing minikoparki? Oto najczęściej spotykane oferty banków i innych instytucji leasingowych:

 • okres leasingu: 6-60 miesięcy, w niektórych przypadkach możliwy do 84 miesięcy,
 • wpłata inicjacyjna od 0 proc. dla nowych maszyn oraz od 5 proc. dla używanych,
 • uproszczona procedura na podstawie oświadczenia o dochodzie do 150 tys. zł,
 • kwota wykupu od 1 proc. – 20 proc.,
 • waluta leasingu PLN i EUR,
 • leasing operacyjny i leasing finansowy,
 • wniosek można złożyć online, za naszym pośrednictwem,
 • nie ma ograniczeń wartości leasingowanej minikoparki,
 • możliwość leasingu używanych koparko-ładowarek (najczęściej w wieku do 5-lat, choć można też znaleźć leasingodawców, którzy godzą się finansować nawet 10-letnie maszyny),
 • raty równe, degresywne, sezonowe (bardzo ważna informacja dla firm, które nie działają przez cały rok),
 • uproszczona procedura z minimalną ilością wymaganych dokumentów finansowych – w procedurze uproszczonej leasingu wystarczą oświadczenie o finansach firmy oraz o niezaleganiu z opłatami w urzędzie skarbowym i ZUS,
 • decyzja nawet w 24h, jeśli instytucja finansowa będzie miała dobry dzień:)
 • VAT rozłożony na kolejne raty leasingowe (leasing operacyjny) lub opłacony w całości wraz z pierwszą ratą (leasing finansowy),
 • możliwość finansowania maszyn i urządzeń zakupionych za granicą,
 • pojazd można wykupić po zakończeniu leasingu/zwrócić go do leasingodawcy (leasing operacyjny) lub automatycznie przejdzie on na własność przedsiębiorcy wraz ze spłatą ostatniej raty (leasing finansowy),
 • leasing koparki dla nowych firm, z konieczną wpłatą własną przynajmniej na poziomie 20% wartości maszyny,
 • firmy młode – działające na rynku krócej niż 2-3 lata – muszą być przygotowane na wyższą wpłatę początkową (20 proc. – 35 proc.),
 • możliwość współpracy z leasingodawcami, którzy nie sprawdzają bazy danych BIK/KRD,
 • opcja ubezpieczenia leasingu koparko-ładowarki.

Wysyłanie indywidualnych zapytań o leasing, kredyt czy pożyczkę do poszczególnych banków lub firm leasingowych powoduje obniżenie ratingu Twojego lub Twojej firmy w oczach instytucji finansującej. Może to prowadzić ostatecznie do odmowy udzielenia finansowania. Możesz tego uniknąć korzystając ze wsparcia pośredników finansowych, którzy w ramach „jednego okienka” dopełnią realizacji Twojej potrzeby i znajdą odpowiedni leasing dla Ciebie. Sprawdzisz to wypełniając w 60 sek. proste zapytanie o leasing online.

Leasing na używaną koparkę – na co zwrócić uwagę?

Warto pamiętać, że łatwiej uzyskać leasing na optymalnych warunkach na nowy pojazd. Część instytucji leasingowych nie chce również, żeby koparko-ładowarka miała więcej niż 10-15 lat na zakończenie umowy leasingowej.

Inaczej mówiąc, jeżeli interesuje Cię finansowanie 10 letniej minikoparki, to leasing otrzymasz na ok. 5 lat.

Łatwiej wyleasingować i otrzymać dobre warunki na sprzęt używany młody oraz wysokiej wartości. Jednak trzeba być przygotowanym na wyższą wpłatę początkową. 

Decydując się na leasing używanej koparko ładowarki trzeba też pamiętać, że bank może poprosić o udokumentowania stanu technicznego pojazdu, ocenę rzeczoznawcy (jeżeli wartość minikoparki przekracza 50 tys. zł) oraz przedstawienie dokumentacji remontu. Niektórzy leasingodawcy oferują darmową wycenę używanego sprzętu, choć jest to rzadkość.

Koparka w leasing możliwa jest wyłącznie dla pojazdów sprawnych technicznie.

W przypadku minikoparek, które mogą jeździć po drogach, do kosztu finansowania należy doliczyć niezbędne przy leasingu ubezpieczenie OC.

Leasing koparki kalkulator czyli ile kosztuje leasing koparko ładowarki?

Każdy zadaje sobie pytanie ile zatem leasing na koparko-ładowarke? Choć same warunki leasingu koparko-ładowarki zależą m.in. od stażu firmy, ceny i wieku maszyny, wysokości wpłaty początkowej oraz okresu leasingu to symulację kosztów leasingu koparki wykonasz korzystając z kalkulatora leasingu maszyn i urządzeń.

Poznasz w nim przybliżone koszty finansowania a z uwagi na to, że możesz wielokrotnie zmieniać parametry leasingu (np. liczbę rat lub wysokość wpłaty inicjacyjnej) znajdziesz prawdopodobnie najbardziej korzystne warunki dla siebie. Kalkulator leasingowy to dobry wstęp przed rozmową z naszym doradcą.

Leasing, minikoparka i doświadczony doradca!

Poszukiwanie najlepszej oferty na leasing na minikoparkę może być wyczerpującym zadaniem. Rynek leasingu jest bardzo rozbudowany, z łatwością możesz znaleźć dziesiątki jeśli nie setki propozycji banków i innych instytucji finansujących działalność przedsiębiorców z branży budowlanej. Osobiste znalezienie optymalnej oferty jest trudne, dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy.

Kompetentny pośrednik finansowe ma dostęp do aktualnych i najlepszych ofert leasingodawców. Oferty na tą samą koparko-ładowarkę mogą się bardzo różnić. Doradca ma natychmiastowy dostęp do najlepszych i najbardziej aktualnych ofert, zna warunki stosowane przez firmy leasingowe, podpowie również, jak uniknąć dodatkowych kosztów oraz wykorzystać najbardziej atrakcyjne i dostępne dla przedsiębiorców opcje.

Czy chcesz załatwić sprawę leasingu koparko ładowarki raz a pożądanie?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert