Czy kryzys to też okazja biznesowa?

Tutaj zamówisz leasing na Twoją okazję biznesową w 30 sek. Zapytanie o leasing wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Przerwane łańcuchy dostaw to okazja i szansa dla polskich firm w czasie kryzysu

Globalna epidemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno wśród szerokiej rzeszy polskich przedsiębiorców. Wiele firm, które podjęło nierówną walkę z niewidzialnym wrogiem, zmuszonych zostało do kapitulacji, część trwa nadal w tej batalii, a tylko nielicznym udało się odeprzeć nagły atak napastnika. Oprócz niewątpliwych zagrożeń, każdy kryzys niesie również ze sobą szanse dla biznesu, nie inaczej jest w przypadku sytuacji wywołanej przez COVID-19. Jak przetrwać kryzys, jak dostrzec szanse i w jaki sposób można je wykorzystać?

Zawirowania podażowo-popytowe przyczyniają się do powstania luk w dotychczasowej kooperacji gospodarczej, przerwanych zostaje mnóstwo łańcuchów dostaw, pojawiają się bądź są kreowane nowe potrzeby na rynku. W myśl giełdowego powiedzenia „kupuj, gdy leje się krew” – inwestowanie w czasie kryzysu, może być szansą na rozwój dla wielu polskich firm. Pomysł na biznes to jedno, ale jak w trudnych czasach zdobyć środki na jego realizację? Na te i inne pytania znajdziecie – mamy nadzieję – odpowiedź w przygotowanym artykule.

Bądź uważny i czujny, czyli którzy przedsiębiorcy najwięcej mogą zyskać na kryzysie?

Każdy mniejszy kryzys czy nawet prawdziwa recesja, to czas bardzo dynamicznych, (r)ewolucyjnych przemian na rynku. Ciekawą opinią i zarazem wskazówką, jaka krąży w kręgach biznesowych, jest stwierdzenie, że kryzys przyspiesza jedynie to, co nieuniknione… Obecny stan delikatnej dekoniunktury na rynku, wymaga trzeźwej oceny sytuacji, szybkiego działania, wizji i umiejętności mobilnego reagowania. Sukces mogą odnieść jedynie przedsiębiorcy, którzy – zgodnie z założeniami idei SWOT, potrafią oprzeć aktywność i dywersyfikację działalności firmy o swoje silne strony oraz nowe szanse, jakie otwiera rynek. Czas kryzysu to okazja dla pełnego przebranżowienia bądź rozpoczęcia zupełnie nowego rozdziału w działalności gospodarczej. 

Dobre pomysły na biznes w czasach kryzysu

Dobrym pomysłem na biznes był i nadal jest z pewnością handel środkami ochrony osobistej oraz preparatami do dezynfekcji. Obowiązujący reżim sanitarny, rodzi bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu produkty i sprawia, że coraz więcej osób prywatnych, a także podmiotów instytucjonalnych potrzebuje się w nie zaopatrywać. Odpowiednio wczesna reakcja na popyt w tym obszarze, była kilka miesięcy temu okazją do krociowych zysków. Aktualnie podaż spekulacyjna w tym obszarze została wygaszona, dlatego otwiera się szansa dla specjalistycznych podmiotów, planujących stabilną produkcję i dystrybucję środków higienicznych. Wedle wielu zapowiedzi, trwający stan podwyższonej ostrożności, utrzymywanie rządowych restrykcji – potrwa jeszcze długo, a niektóre obostrzenia pozostaną z nami na zawsze. Doświadczenia wynikające z pandemii, zaowocowały też naturalnym rozwojem profilaktyki wśród społeczeństwa. Wszystko to sprawia, że branża środków ochrony oraz czystości, zarówno jeśli chodzi o producentów, jak i dystrybutorów, ma przed sobą świetlane perspektywy.   

Za sprawą zamknięcia granic i ograniczenia swobodnego przepływu towarów wszystkimi szlakami komunikacyjnymi, pojawiają się olbrzymie możliwości dla lokalnej działalności produkcyjnej. Wymiana handlowa z naszymi sąsiadami została ograniczona. Przedsiębiorcy mogą zatem łatwo sprawdzić, których importowanych produktów może w najbliższym czasie brakować, po czym wprowadzić je do swojej oferty. Koronawirus zainfekował handel zagraniczny z naszym największym partnerem – Niemcami, od którego sprowadzaliśmy m. in. wyroby hutnicze i metalowe, tekstylia, tworzywa sztuczne, a także produkty chemiczne. 

Jak rozwinąć biznes w czasie epidemii? Doskonałym posunięciem dla większości biznesów, jest przeniesienie przynajmniej części swojej działalności do sieci. E-commerce jako jeden z nielicznych sektorów nie ucierpiał na epidemii, a w wielu przypadkach pozwolił nawet zintensyfikować przychody. Mimo, iż dochodzi do kolejnych etapów „odmrażania” gospodarki, konsekwencje pandemii powinny zwrócić uwagę firm na położenie większego akcentu na aktywności online. W internecie klienci coraz chętniej dokonują zakupu różnorodnych produktów, dlatego równoległe otwarcie e-sklepu z oferowanymi produktami, to optymalny sposób na dotarcie do nowych klientów i przetrwanie kryzysu w przyszłości.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Co z finansami w czasach kryzysu?

Epidemia COVID-19 wyraźnie odbiła się na finansach wielu przedsiębiorstw. Najbardziej dotknięte zostały firmy działające w branży gastronomicznej, hotelarskiej, eventowej, rekreacyjnej, transportowej oraz beauty. Problemy finansowe są wynikiem zarówno ograniczonych przychodów, jak również zatorów płatniczych ze strony kontrahentów. Zapewnione przez rząd świadczenia, jakie oferuje tarcza antykryzysowa, pozwolą co najwyżej na przetrwanie kryzysu. W tym przypadku jednak – samo trwanie oznacza staczanie, bowiem bez zdecydowanych kroków, nie da się w pełni utrzymać/odbudować istotnych zależności biznesowych sprzed „ery koronawirusa”. Jeżeli kryzys epidemiologiczny z 2020 r. ma być punktem zwrotnym dla lepszego funkcjonowania firmy i szansą na jej rozwój, to niezbędne są inwestycje. 

Teoretycznie, w sektorze finansowym można znaleźć wiele produktów, które ułatwiają pozyskanie kapitału na inwestycje, w praktyce natomiast sprawa nie jest prosta i oczywista. W związku z napiętą sytuacją gospodarczą i niepewnością, zdobycie kredytu czy pożyczki w banku – stało się znacznie trudniejsze. Uwzględniając rosnące ryzyko, podmioty te znacząco ograniczyły dostępność swoich produktów albo obwarowały je szeregiem warunków, jak np. dodatkowe zabezpieczenia majątkowe, wyższe marże, poręczenia czy podwyższone wkłady własne. W obliczu tego rodzaju restrykcji i problemów, dobrą alternatywą dla kredytu inwestycyjnego lub pożyczki, jest leasing w różnych swoich odmianach. Okazuje się, że jest to bardzo dogodna forma finansowania, za pośrednictwem której można nabyć nie tylko samochód osobowy – z czym dotychczas większości osób kojarzył się leasing. Wśród celów, na jakie można pozyskać ten rodzaj finansowania, wymienić można m. in.:

Szerokie spektrum możliwości, jakie stwarza „skrojony na miarę” leasing, to okazja do błyskawicznego uskutecznienia nowej biznesowej wizji oraz efektywnego wykorzystania rynkowej sytuacji.

Korzyści płynące z wybrania leasingu

Pamiętajmy, że niechęć do korzystania z zewnętrznych form finansowania może prowadzić do ograniczenia ekspansji firmy. Finansowanie pewnych inwestycji za pośrednictwem leasingu, pomaga nie tylko w przezwyciężeniu kryzysu, ale przede wszystkim w rozwoju przedsiębiorstwa. Elastyczne oferty leasingowe – zdecydowanie lepiej dopasowane są do bieżących potrzeb, możliwości i oczekiwań, niż produkty kredytowe. Z pewnością warto sięgnąć po oferty leasingu, szczególnie że – tak, jak na leasing.sos.pl – są dostępne na wyciągnięcie ręki.

W jaki sposób wybrać ofertę leasingową?

W razie potrzeby zdobycia kapitału na rozwój biznesu, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy brokera leasingowego. Instytucje pośredniczące w pozyskiwaniu środków dla firm, posiadają bogatą paletę ofert, których parametry są w stanie dopasować pod konkretne oczekiwania klienta.

Obecnie, z uwagi na prowadzoną politykę finansową, referencyjne stopy procentowe są na historycznie niskim poziomie. Ma to bezpośrednie przełożenie na spadek oprocentowania leasingu, dzięki czemu koszty takiego finansowania są teraz znacznie niższe niż były jeszcze na początku 2020 r. Większość firm leasingowych oferuje zmienne oprocentowanie swoich produktów. W czasie kryzysu jest to korzystne, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że stopy procentowe nie zostaną podniesione i pozostaną na bardzo atrakcyjnym poziomie. Leasing zaciągnięty w chwili obecnej to okazja!

Podsumowanie

Dobry pomysł na uratowanie biznesu bądź rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej w okresie kryzysu, to już połowa sukcesu. Jeśli do zrealizowania koncepcji rozwoju firmy lub kluczowej inwestycji, potrzebne są dodatkowe środki finansowe, warto rozważyć elastyczny leasing. Procedura podpisania umowy i zdobycia kapitału w ramach tego instrumentu finansowego, jest znacznie prostsza, niż w przypadku kredytu. Mniejsza skala zabezpieczeń, koszty uzyskania przychodu – przekładające się na udogodnienia podatkowe, a od niedawna także niższe oprocentowanie, to niewątpliwe zalety leasingu. Licznie działające na rynku centra leasingowe, pomogą optymalnie skalibrować wszystkie parametry i warunki, co przełoży się na niskie koszty całkowite. Wsparcie finansowe w postaci leasingu, to okazja do pozyskania strategicznej linii technologicznej, nieruchomości albo specjalistycznego sprzętu. Dysponując odpowiednim potencjałem rzeczowym – nawet w czasie kryzysu – można zbudować silną pozycję rynkową, wykorzystując silne strony firmy oraz szanse, jakie płyną z otoczenia.

Czy nie nadszedł właśnie czas na leasing do Twojej firmy?

Spróbuj przeszukać oferty banków i firm leasingowych albo wypełnij nasz formularz leasingu online w 60 sek.

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert