Leasing w rolnictwie i gospodarce leśnej – co warto wiedzieć?

Tutaj zamówisz leasing dla rolnika lub leśnika w 30 sek. Zapytanie o leasing lub pożyczkę leasingową wyślemy do 20 najlepszych firm leasingowych w Polsce z prośbą o oferty dla Ciebie. Oczekuj na kontakt w ciągu 10 godz.

PONIŻEJ ZAPOZNASZ SIĘ Z INTERESUJĄCĄ CIĘ TREŚCIĄ. PAMIĘTAJ PRZY TYM, ŻE U NAS:

ZAMAWIASZ RAZ – ZAŁATWIASZ RAZ

Pożyczka leasingowa lub leasing - wypełnij formularz i zamów z Leasing SOS
Leasing? Na start postu.

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Na czym zależy Ci najbardziej?
Oblicz swój leasing!
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Dlaczego leasing i pożyczka dominują w rolnictwie i gospodarce leśnej?

Rozwój gospodarki rolnej i przemysłu leśnego wymaga dużych nakładów finansowych. Nie każdy rolnik czy przedsiębiorca z branży rolniczej albo leśnej może pozwolić sobie na duże jednorazowe wydatki na zakup maszyny rolniczej albo ciężkiego sprzętu leśnego. Tak samo jak w przypadku samochodu – nie zawsze stać go na jednorazowy wydatek na auto a przecież rolnik może wziąć samochód w leasing! Nie ma przeszkód też by wziąć samochód w leasing dla rolnika ryczałtowego.

Leasing samochodu dla rolnika to często finansowana inwestycja przez Leasing SOS. Jako rolnik możesz wziąć samochód w leasing wypełniając formularz dostępy na stronie: Leasing samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t.

Producenci urządzeń rolniczych i leśnych prześcigają się natomiast w swoich ofertach. Co rusz pojawiają się lepsze i wydajniejsze opcje maszyn, szczególnie ciągników, kombajnów zbożowych, traktorów, przyczep, ładowaczy a także harwesterów, skiderów, forwarderów czy kombajnów zrębowych taki marek, jak Claas, Case IH, Deere, New Holland Agriculture, Valtra, AGCO, Deutz-Fahr, Massey Ferguson, Fendt, Heizomat, Metsis.

Potrzeba dysponowania tego typu urządzeniami czy sprzętem dla gospodarstwa rolnego lub firmy z branży leśnej jest bezdyskusyjna. Pytanie tylko czy sięganie po kredyt bankowy na ich sfinansowanie jest właściwe skoro wiąże się ze skomplikowaną i długą procedurą oceny sytuacji finansowej klienta?

Z pomocą przychodzi leasing dla rolnika (w tym leasing dla rolnika ryczałtowego), po który możesz się zgłosić na tej stronie oraz pożyczka leasingowa na maszynę rolniczą, po którą wystąpisz wypełniając formularz o pożyczkę leasingową dla rolników.

Łatwość uzyskania leasingu operacyjnego, finansowego czy pożyczki leasingowej jest tu kluczowa dla każdego przedsiębiorcy prowadzącego działalność rolniczą lub leśną, w tym rolników indywidualnych, którzy nie posiadają numeru NIP, a także rolników ryczałtowych! Leasing dla rolnika jako, że jest prosty w uzyskaniu, jest popularny wśród rolników.

Co więcej, wysokość rat leasingowych dostosowywana jest zawsze do możliwości finansowych przedsiębiorcy czy rolnika. Warto więc skorzystać z tej formy finansowania, szczególnie, że już 2/3 polskich przedsiębiorców korzysta z leasingu, co potwierdza badanie SAFE przeprowadzone w 2020 roku.

Gdzie udać się po leasing albo pożyczkę leasingową dla rolników i leśników?

Najczęściej, by zrealizować inwestycję w maszynę rolniczą (lub leśną) albo dokonać zakupu sprzętu rolniczego (leśnego) korzysta się z leasingu pośredniego. Można oczywiście także sięgnąć po leasing bezpośredni – wtedy zawieramy umowę bezpośrednio z producentem danego sprzętu czy maszyny. Jednak tylko w przypadku skorzystania z pośrednictwa profesjonalnej firmy leasingowej mamy gwarancję, że zapewni nam ona dostęp do wielu ofert leasingowych i wybierze najodpowiedniejszą – dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Natomiast w przypadku leasingu bezpośredniego najczęściej otrzymamy jedną ofertę bez możliwości wyboru ofert konkurencyjnych. Warto zatem zaufać specjalistom z branży finansowej świadczącym usługi pośrednictwa leasingowego w rolnictwie czy branży leśnej. Mogą oni wynegocjować większe zniżki niż w przypadku indywidualnego zamówienia u dealera czy składając zapytanie do jednego banku.

Przepisy ordynacji podatkowej wymagają by Twój leasingodawca (np. bank) przesłał zgłoszenie zawartej z Tobą umowy leasingowej do Urzędu Skarbowego, jeśli pominięto etap ofertowania a Ty sam zgłosiłeś się do banku lub firmy leasingowej po finansowanie?

Za uchybienia w tym zakresie grozi sankcja również i Tobie. Możesz tego uniknąć w bardzo prosty sposób korzystając z usług centrów leasingu, które zajmując się pośrednictwem leasingowym przeprowadzają etap ofertowania za Ciebie.

Jaki wybrać leasing na maszyny rolnicze lub leśne?

Jeśli zdecydujemy się na leasing maszyn rolniczych albo leśnych możemy otrzymać – ze strony pośrednika firm leasingowych – propozycję na leasing operacyjny, leasing finansowy lub pożyczkę leasingową. Która forma leasingu będzie najkorzystniejsza? To zależy głównie od własnych potrzeb i możliwości finansowych, formy działalności, którą prowadzimy oraz rodzaju maszyny, którą chcemy sfinansować. Z pewnością doradca finansowy posłuży nam radą, kiedy tylko zwrócimy się z zapytaniem w tej sprawie.

Często wybieraną formą w branży jest leasing operacyjny maszyn rolniczych i leśnych. Leasing operacyjny jest niezwykle opłacalny dlatego odpowiada za ponad 80% wszelkich leasingów udzielanych w naszym kraju. Polecany jest jednak tylko tym, którzy prowadzą działalność gospodarczą, utrzymują się ze środków własnych i są płatnikami podatku VAT – a więc posiadają numer NIP.

W przypadku gospodarstwa rolnego, które rozlicza się ryczałtem a więc rolnika, który prowadzi gospodarstwo rolne na KRUS-ie – lepszym rozwiązaniem będzie leasing finansowy lub pożyczka leasingowa dla rolnika.

LEASING BEZPOŚREDNI

Banki i towarzystwa leasingowe, na oferty których możesz liczyć zamawiając leasing online na tym portalu!

Użyj poniższego kwestionariusza a nasi partnerzy (banki i firmy leasingowe) przygotują niezbędne informacje w sprawie leasingu oraz jego wyceny!

Leasing bezpośredni

Co planujesz wyleasingować?

Fachowcy od leasingu znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę - sprawdź i zaufaj naszym doradcom

Jakie są różnice między leasingiem operacyjnym a finansowym i pożyczką leasingową?

Operacyjny leasing maszyn rolniczych lub leśnych można określić jako swoistego rodzaju najem albo dzierżawę. Tu leasingodawca w imieniu własnym kupuje wskazaną przez leasingobiorcę (np. rolnika) maszynę i wypożycza mu ją. Ten korzysta z niej w zamian za wniesioną opłatę początkową i raty leasingowe płacone raz w miesiącu w ustalonej kwocie. W trakcie trwania umowy leasingowej maszyna ta – jako wartość przedmiotu leasingu – jest własnością leasingodawcy. Może się ona stać własnością rolnika po zapłaceniu wszystkich zobowiązań wynikających z umowy leasingu operacyjnego oraz zapłaceniu umownego wykupu końcowego, często symbolicznego. Istotne jest, że opłaty leasingowe stanowią koszty uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej. To gwarantuje uzyskanie korzyści podatkowych w postaci zmniejszenia podstawy opodatkowania w podatku PIT/CIT, jak i 100% odliczenie podatku VAT. Przy czym korzyści podatkowe w przypadku leasingu operacyjnego uzyskuje się najszybciej w porównaniu z innymi formami finansowania leasingiem maszyn i urządzeń rolniczych czy leśnych.

Przy leasingu finansowym a także pożyczce leasingowej mamy do czynienia tak naprawdę z czymś w rodzaju kredytu czy pożyczki. Jednak nie udziela jej bank, jak przy kredycie lecz firma leasingodawcy a to już zapewnia szybką i prostą procedurę uzyskania leasingu finansowego lub pożyczki leasingowej.

W przypadku leasingu finansowego przedmiot leasingu zostaje zaliczony do majątku własnego leasingobiorcy – np. rolnika. To on – nie zaś leasingodawca, jak w przypadku leasingu operacyjnego – będzie dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Z tego wynika ważna  cecha: cały podatek VAT z umowy leasingu finansowego jest płatny w całości i z góry. Dzieje się tak dlatego, że VAT w tym przypadku jest liczony jakby od zakupu towaru (maszyny) a nie od usługi rozłożonej w czasie, co ma miejsce w przypadku leasingu operacyjnego. Ma to swoje dobre strony – podatek VAT liczony od towaru jest niższy niż ten liczony od usługi leasingowej a w dodatku podlega całkowitemu odliczeniu. Wraz z zapłaceniem ostatniej raty leasingowej rolnik staje się właścicielem rzeczonej maszyny rolniczej czy innego sprzętu będącego przedmiotem umowy leasingowej.

Pożyczka leasingowa najlepsza dla rolników ryczałtowych!

Leasing w rolnictwie krajowym króluje obecnie pod postacią pożyczki leasingowej. Znaczna bowiem cześć rolników ubezpieczonych w KRUS-ie nie prowadzi działalności gospodarczej – nie mogą zatem skorzystać z leasingu operacyjnego maszyn rolniczych czy sprzętu rolniczego. Bardzo chętnie sięgają zatem po pożyczkę, szczególnie w sytuacji gdy w grę wchodzą dotacje przyznawane rolnikom z funduszy europejskich. Obecnie większość maszyn rolniczych finansowana jest w postaci pożyczki leasingowej niż samego leasingu operacyjnego czy finansowego. Pożyczka leasingowa na maszynę rolniczą zapewnia bowiem możliwość wystawiania faktur bezpośrednio na pożyczkobiorcę (czyli rolnika) a to bardzo duże ułatwienie przy ubieganiu się o zwroty poniesionych przez rolników kosztów z ARiMR.

POŻYCZKA LEASINGOWA?

ZAMÓWISZ OD RĘKI!

Pożyczka leasingowa - zamówisz od ręki!

Pożyczka leasingowa – wypełnij i zamów!

Podaj opis lub link do strony www z przedmiotem.
Stan przedmiotu:*
Leasingujesz bezpiecznie - Certyfikat SSL oraz Norton Safe Web to potwierdzają

Dlaczego pożyczka leasingowa dla rolnika jest tak korzystna?

  • Jako rolnik staniesz się właścicielem (nie tak jak przy leasingu operacyjnym) maszyny lub urządzenia.
  • Jeśli jesteś płatnikiem VAT to za jednym razem odliczysz cały podatek VAT od maszyny, którą weźmiesz na pożyczkę leasingową.
  • Jeśli nie jesteś VAT-owcem to nie bez znaczenia będzie fakt, że do raty pożyczki nie będzie doliczany VAT.
  • Zmniejszysz wysokość obciążeń podatkowych poprzez zaliczenie w koszty odsetek od pożyczki leasingowej.
  • Jednorazowo także zamortyzujesz każdy przedmiot pożyczki o wartości do 50 000 EUR.
  • Formalności związane z załatwieniem pożyczki będą minimalne a dotacje unijne rozliczysz jednym wnioskiem o płatność.
  • Będziesz mógł spłacać pożyczkę nawet przez 8 lat – rozłożysz zatem płatności w czasie!
  • Formalności związane z dokumentami i podpisaniem umowy załatwisz bez konieczności wychodzenia ze swojego gospodarstwa rolnego.

Podsumowanie leasingu dla ronika

Jeśli w Twojej działalności (w rolnictwie lub leśnictwie) niezbędny jest nowy lub używany ciągnik, ładowacz, rozrzutnik, kombajn zbożowy, traktor, przyczepa, naczepa, sadzarka, harwester, rębak, skider, forwarder czy kombajn zrębowy takich producentów jak Valtra, Claas, John Deere, AGCO, New Holland, Deutz-Fahr, Massey Ferguson, Case IH, Fendt, Heizomat, Metsis czy Ursus – skorzystaj z leasingu lub weź pożyczkę leasingową.

W ramach naszych usług wybieramy wśród najlepszych ofert firm leasingowych, również tych będących członkami Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych – apolitycznej, niezależnej i samofinansującej się organizacji samorządu gospodarczego o charakterze branżowym.

Czy to Twój czas by wymienić maszynę na nową i wziąć leasing dla rolnika?

Wygodny leasing z SOS

KOMPLEKSOWA
DOSTAWA LEASINGU

21+ Towarzystw Leasingowych

Znajomość Branży i Warunków

Realna Pomoc przy Wyborze Ofert